Divoké bytosti južných krajín

• Slovensko Divoké stvorenia južných krajín (viac)

Šesťročná Hushpuppy žije v svojráznej komunite uprostred bažín, ktoré sú od zvyšku sveta oddelené ochrannou hrádzou. Matku už dávno nemá a jej otec Wink je často preč, takže je odkázaná sama na seba a spoločnosť divokých zvierat. Prírodu vníma ako krehký organizmus, v ktorom musí do seba všetko zapadať. Keď po prírodnej katastrofe jej obydlie a svet, ktorý ho obklopuje, zaplaví voda, a otec je čoraz viac oslabený chorobou, Hushpuppy zistí, že jej svet sa začína rozpadať... Film získal Veľkú cenu poroty na filmovom festivale Sundance a viac ako šesťdesiat ďalších ocenení. (STV)

MI-380

Za milión let na to vědci přijdou: že tu kdysi byla Hushpuppy, ty i já, a že bez nás by vesmíru něco chybělo. Dojemná citovka z originálního prostředí. 80%. (74% je aktuální průměr 903 hodnotících přede mnou). ()

Safrine

Jestli by si někdo zasloužil Oscara, tak jsou to jednoznačně Divoká stvoření jižních krajin. Magicko-realistický příběh o velkých a malých pravdách vesmíru očima šestileté Hushpuppy vás okamžitě vtáhne a nepustí. Skolit krokodýla nikdy není snadné, Divoká stvoření vám jej však s poetikou sobě vlastní bez váhání naporcují. ()

Roseinka

Dívka, která se dívá na svět dětskýma očima a přitom je tak dospělá. Je to spíše smutný příběh o tom, jak někteří lidé se nechtějí vzdát své "svobody", svého způsobu života, protože pro ně takto znamená opravdu žít. A jestli chcete opravdu žít, musíte se umět o sebe sami postarat, postavit se čelem svému strachu a podívat se mu do očí. I ten nejstatečnější člověk na světě pláče, protože i když jste moc silní, tak jen tváří tvář nejdůležitějšímu člověku, kterého máte a kterého ztrácíte, si uvědomíte, co pro Vás znamená a co pro Vás dělal, i když vypadalo, že je to zlé. Příběh o malé dívce, která si uvědomuje, že je součástí celého vesmíru a proto i tak musí a chce žít. ()

Autogram

Bytosti sú to naozaj divoké, hlavne, keď sa nalejú alkoholom a vyvádzajú ostošesť. Malé dievčatko v úlohe rozprávača a tvorcu príbehu je sympatické a jej pohľad na svet, kde nechýbajú rozprávkové tvory ako obrovské diviaky s rohmi, je základom filmu. Tým pádom celkovú situáciu vôbec nepoznáme a môžeme sa len dohadovať, čo sa tam stalo a prečo takto žijú. Zo začiatku sa mi zdalo, že pôjde o nejakú ekologickú agitáciu, ale tie bytosti až tak mimo civilizácie neboli, ohňostroj, motorové člny ani výbušniny im neprekážali. Učenie, samostatnosť, schopnosť od mala sa postarať sám o seba boli pozitívom filmu, ale až úplný záver priniesol niečo silné a nečakané. ()

jefff

Vizuální a hluboký film skvěle zachycený v režii Ben Zeitlin, jenž zasluhuje nejvyšší uznání. Jistě budou jeho další práce od této chvíle přísně střeženy a sledovány. Divoká stvoření jsou krásným zachycením místa kdesi v Jižní Luisianě, provoněném blues a zalitém sladkou i slanou vodou. Přirovnání k Malickovi bych bral, ačkoliv by to od teď, mělo být obráceně. Strom Života byl přeinteltualizovaný, egoistický, namachrovaný snímek bez špetky objektivity a nadhledu, zatímco film o divokém stvoření Hushpuppy je reálným, upřímným, fascinujícím snímkem, který řekl více, než Malick vůbec zamýšlel ve svém stromu. Hvězdu ubírám, možná přísně, za rozpačité poslední minuty. ()

Madlene

Pořád jsem čekala, kdy se objeví ta stvoření, na která mne lákal název i trailer, ale ono to zatím bylo hlavně strašně nudné, zmatené a zcela prohlédnutelné. Škoda, některé záběry byly super, ale celkově to příliš pohromadě nedrželo a ty scény s roztřesenou kamerou mne vyloženě rozčilovaly. Mimochodem, nechápu, proč si všichni z festivalových filmů sedají "na zadek". ()

DeathTheKid

Sorry milá kinematografie, ale nemyslel jsem si, že v životě uvidím ještě něco podobného jako Strom života :) Ještě k tomu přidat hlasový doprovod Alfréda Strejčka a blahem bych se rozpustil nad skvělým dokumentem o filosofii života a zamyšlení se nad konzumním životem, co vše potřebujeme my a co oni. Sorry GUYS! Já nevyžiji z výtažku ginka a vesmírné šťávy. [FILM VIDĚN DÍKY ČSFD] ()

B26354

Film mísící mýtické prvky s dětským pohledem na svět s tak nebývalou lehkostí se jen tak nevidí. Navíc bez idealizace mezilidských vztahů, ale s příběhem sázejícím na nadsázku s prvky pohádky. Jde o dílo tak sebejistě uchopené, až se dá stěží uvěřt tomu, že jde o debut. Film, který je předurčen k tomu být miláčkem publika. ()

Babous odpad!

Utrpení sledovat to v kině. Ta bezmoc, když si uvědomíte, že sedíte uprostřed řady, takže nemůžete odejít bez toho, abyste vyrušili minimálně deset lidí. Příběh kýčovitým a rádobyuměleckým způsobem ukazuje, jak krásně si žijí lidé mimo společnost. Nevím jak ostatní, ale já jím to přes tu jejich špínu, nemoce a nudný životní styl příliš nevěřil. Duo malá čerňoška a její otec mě po celou dobu iritovalo - nejsem rasista, ale je bych na plantáž poslal. Nejvtipnější byl pokus o rozplakání diváka - tolik klišé v zamžených očích se třpytícími se slzami jsem už dlouho neviděl. Krásná digitální prasata, mimochodem. ()

h0n24

Už chápu nominaci na Oskara šestileté Quvenzhané Wallis. ░ Film je filozoficky hluboký a místně dost ohraničený, což jej spíše pasuje do role festivalových snímků. ()

Tynulinka

Zajímavý film o poznání jiné kultury, která je pro většinu z nás nepochopitelná. Ale tak nějak tomu ještě něco chybělo k dokonalosti, což je docela škoda, protože potenciál má tenhle námět docela velký. ()

DavidS.

The Bathtub vypadá jako Benátky, co je vystavěli zahrádkáři Kersku...Ekologické podobenství, civilizační obžaloba a noční můra UNICEF...Naštěstí forma v sobě ukrývá rytmus karnevalu, sílu vody a nespoutanou živočišnost.... Stejně jako Quvenzhané Wallis v gumáčkách...P.S. Už si dokážu představit, jak vypadalo divoké prase, které enviromentálně šetrně sejmul kdysi náš Bivoj... ()

WDY

Naprosto epickej soundtrack. A ten film je taky dobrej, takovej bestiální a zároveň klidnej. Novej pohled na věci. ()

Indy

Neviem čo si mám o tomto filme myslieť, ťažko sa mi hľadá aj to, čo tým chcel autor povedať, ale pomerne slušné "haló" okolo tohto diela ide úplne mimo mňa. Nominácia na Oscara za najlepší film a nominácia za réžiu sú omylom a tak trochu smutným výsmechom pre kopu iných malých nezávislých filmov, ktoré by si obdobnú pozornosť zaslúžili, ale nikdy sa im nedostala. Dievčatko v titulnej úlohe možno hrá slušne, ale hneď z fleku by som vedel vymenovať aspoň 10 lepších detských hereckých výkonov, ktoré (zase to musím zopakovať) nomináciu na zlatú sošku nedostali. Aj keď má film len 90 minút, už niekde v polovičke ma začal trochu nudiť, čo úplne neprekazili ani jedna - dve podarené scény, ani zaujívamá roztrasená kamera a výrazná hlasná hudba. Ľutujem, ale tento film mi nič nedal. 4/10 ()

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

06.01.2013

Once Upon a Time in Vary

Once Upon a Time in Vary

14.07.2012

S doznívajícími tóny pofestivalových projekcí ve vybraných pražských kinech pomalu opadá i nostalgie, se kterou jsme se mnozí před pár dny loučili s atmosférou Karlovych Varů. S filmovými prázdninami… (viac)