Eva žije so svojou starou tetou Pa, ktorá je na jej hlúposti zvyknutá a tak ju bláznivé chovanie netere nijako nevzrušuje. Na narodeniny tety prichádza i Evin brat Michal, ktorý sa cestou stretáva s krásnym dievčaťom, schovávajúcim sa pred prísnou matkou. Skôr ako sa stihnú bližšie zoznámiť, dievča zmizne. Eva má tetu veľmi rada a chcela by jej na narodeniny darovať originálny darček. Teta má rada ruže a potešil by ju recept na pestovanie Záhorského ruže. To je odroda, ktorú pestujú jej noví susedia, ale zdá sa, že zrealizovať tento nápad bude takmer nemožné. Eva si však vymyslí diabolský plán. Vydá sa do vily Záhorských a predstiera, že sa uchádza o miesto sekretárky. (RTVS)

made1

Takový film už nelze natočit. Jsem schopná dívat se pokaždé, když to dávají a to nemluvím o videu. "Zdenečkovi vržou botičky." Kdo by zapomněl. ()

wovsi

Když dokáže nabídnout film z roku 39 daleko víc, než mnohé ze současné produkce, tak není co řešit. Kam se hrabou veškerý elegáni na Oldřicha Nového, světáka, který který mě zde fascinoval svými dokonalými proskoky oknem. O jeho angličtině v podání falešněho hraběte ani nemluvě. "Polibte se." "Ou jéééééés." ()

Sdoom

Tak tohle je pro mě z toho, co jsem doposud viděl, zatím jednoznačně nejlepší prvorepubliková komedie. Nataša Gollová je nejkrásnější, nejroztomilejší, nejpřirozenější, nejvtipnější a nej...prostě nej česká herečka. Oldřich Nový také předvádí výborné herecké kreace a ukazuje, že umí i jiné role než ulízané elegány a lamače dívčích srdcí. A když jsou na scéně oba společně, tak to prostě nemá chybu, stejně jako hlášky tety Pa. Bavil jsem se skvěle úplně celých 90 minut a to o mnoha komediích říci nemohu. ()

Babous

Excelentní prvorepubliková komedie, dokonce bych řekl jedna z nejlepších. Romantické schůzky na schodišti ztemnělé vily, při měsíčku v zahradě... tohle musel být život v První republice. Navíc sexy Nataša Gollová! ()

Kanibal

Dokáži brát naivitu prvorepublikových, potažmo válečných filmů, ale zde už je to dovedeno ad absurdum. Ale úsměv si nepochybně film vyloudí ()

klúčik

Klasická česká komédia vyrobená cez vojnu. M.Frič zapojil množstvo výborných hercov. Asi najlepší film N.Gollovej - je krásne bláznivá. Mám ho moc rád 85%. ()

Ivusha

Klasika... Skvělá ztřeštěnost, která sedí Gollové i Novému jako nové šaty. 'Jdeme louuupit, pssssst!!' Nezapomenutelné;-) ()

Billie777

Jedna z mých nejmilejších prvorepublikových komedií vůbec. Skvělá Nataša Gollová - jedna z nejlepších českých hereček vůbec a klenot provorepublikového filmu. Navíc jí to tu děsně sluší. Jako holce se mi vždycky strašně líbila její nádherná bílá róba. :) A Oldřich Nový samozřejmě taky skvělý, jako vždy. Moc mě v tomhle filmu bavil Josef Gruss alias Zdeněk. Jeho hvízd je nesmrtelný. :) ()

Zagros

Zápletka filmu je sice triviální a banální současně, ale filmu jako celku to vůbec neškodí. Eva tropí hlouposti je roztomilá romantická komedie, která vás dokáže spolehlivě pobavit a velmi příjemně naladit. Nataša Gollová je bezesporu skvělá, ale neméně dobrý je i Oldřich Nový, který opět odkrývá svůj komediální talent. Pozadu ovšem nezůstávají ani ostatní postavy, zejména tetička Pa a její komentáře jsou parádní. Zase a znovu mě "staré" filmy překvapují tím, jak jsou dobré. Nejen že snesou srovnání s těmi současnými, často je také předčí. Navíc film vznikal v nelehlé době a přinesl divákům alespoň chvilkovou radost. Také za to tvůrcům patří díky a čtyři hvězdy k tomu. ()

Paity

Eva tropí hloupostí, to jsou pro mě dvě osobnosti. Roztomiloučká Nataša Gollová a sympaťák, elegán a pán "zavřete oči, odcházím" Oldřich Nový. Cokoli dalšího netřeba dodávat. ()

provitamin

Československé komédie z tohto obdobia mám moc rád a tentokrát vôbec nevadí že tu nehraje Vlasta Burian, perfektne ho nahrádza v hlavnej úlohe Nataša Gollová. Typickou črtou pre tieto komédie je perfektný scenár - spleť rôznych zámien a nedorozumení, ktoré vyvolávajú humorné situácie, je tu tiež prítomné moralizovanie, bohatá susedka vs. chudobná, k tomu trochu romantiky a samozrejme happy end. ()

Wishkah

Jeden z mála filmů "pro pamětníky" bez Vlasty Buriana, který mě opravdu baví. Nový a Gollová spolu nádherně souzní a celý film je vysloveným pohlazením po duši. ()