Emily (Rooney Mara) a Martin Taylorovi (Channing Tatum) jsou dokonalý a úspěšný mladý pár, který má vše, nač si vzpomene. Pak si však jde Martin sednout na čtyři roky do basy za zneužívání informací v obchodním styku a jeho život se promění v peklo. Stejně je na tom i Emily, která zůstává v relativním přepychu jejich manhattanského bytu, ale celou tu dobu se utápí v příšerných depresích. Když se nakonec pokusí o sebevraždu, nastupuje na scénu psychiatr Jonathan Banks (Jude Law). Protože se Emily zuby nehty brání zvažované hospitalizaci, dohodnou se na sérii terapeutických setkání a na užívání antidepresiv. Aniž to tuší, právě tohle rozhodnutí oběma zásadně změní život. Emilina léčba totiž nepokračuje, jak by podle lékařových plánů měla, a tak jí předepíše nové léky, jež by měly její psychické potíže minimalizovat. Tyhle pilulky však mají děsivé vedlejší účinky – mají moc zničit manželství, pověst do té doby respektovaného lékaře, mohou dokonce zabíjet – ale kdo za to bude zodpovědný? Zničený Banks, jehož kariéra se ocitla v troskách, se rozhodne najít odpověď na tuhle otázku za každou cenu. I když riskuje, že přijde i o to málo, co mu ještě v životě zbývá. (oficiálny text distribútora)

Macejko

To, čo sa začína ako hustomrazivá sonda do hlbín ľudskej psyché sa v závere zvrtne v trápny a nasilu komplikovaný béčkový thriller s "prepracovanými plánmi, pretvárkami a klamstvami" a taktiež so zákernými lezbami, len tak pre dobrý pocit. Toto prehodenie výhybky k predchádzajúcemu dianiu absolútne, ale absolútne nepasovalo a dokonale ma vykoľajilo. Iste, Rooney a Jude sú parádne presní a Cate si svoju MILF-bitch náramne užíva, ale ani to vo mne nedokázalo prebiť pocit, že sa dívam na dve polovice nesúvisiacich filmov odlišných žánrov. Skoro ako keby do Stredozeme napochodovali Transformeri. ()

kaylin

Steven Siderbergh podává výbornou výpověď o současné společnosti, o tom, jak nedokážeme zvládat krize a jak se hroutíme, ale to všechno balí do takového obalu, aby jednoduché přehlédnutí snímku jako sociální kritiky nebylo tak automatické. Film je napínavý, film udrží vaši pozornost, baví, ale zároveň o něm budete schopni uvažovat. Žádný jiný Soderberghův film mě zatím tak nedostal, a z tohoto důvodu si myslím, že je jeho doposud nejlepším. K ruce měl svou kameru, ale také skvělý scénář, což ne vždy v jeho filmech platilo, a pak i skvělé herce, což tedy platí pro většinu jeho filmů. Se Soderberghem lidé chtějí točit a je to dobře, protože jim dává vyniknout. Tentokrát film vyniká jako celek a jako celek výborně funguje. 90 % naprosto zasloužených. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/04/vedlejsi-ucinky-2013-90.html ()

Remedy

Skoro jakoby ten Soderbergh proti tomu farmaceutickému průmyslu něco měl. Po globální Nákaze jsou tu komornější Vedlejší účinky, které svým vyzněním opět nepopisují princip samotné farmacie kdovíjak dušínovsky. Ten problém se samozřejmě netýká pouze farmaceutického průmyslu (což je o to horší), nicméně kde je příležitost, tam je i člověk. Strašně se mi líbilo to zpočátku pomalé, až nervózní tempo, které možná trochu násilně v poslední třetině brutálně vygraduje, aby vás nakonec velký Steven přesvědčil, že některé věci opravdu nemusí být, jak se na první pohled zdají. Geniální práce s kamerou, která skvěle podtrhuje pocity hlavní postavy SPOILER (s těmi pocity je to sice trochu úsměvné, ale kdo viděl, určitě ví, jak to myslím:)) KONEC SPOILERU, Soderberghova soustředěná a opět velmi sugestivní režie v kombinaci se zneklidňujícím soundtrackem pro mě dohromady představují jeden z nejlepších Soderberghových filmů posledních let. ()

Kaluž

Soderbergh to sice pořád seká jak Baťa cvičky, ale poslední dobou nám nějak ubral plyn. Když nepočítám víceméně slušného Liberaceho s Douglasem, tak tu máme akorát nabubřelá dramata o striptérech, virech nebo MMA kejklech. A teď navíc tahle omáčka tvářící se jako sofistikovaná detektivka z devadesátých let. Zhruba do dvou třetin to fungovalo, ale v momentě, kdy začaly tát ledy a na povrch vyplouvala špinavá pointa, zájem o rozuzelní klesl pod měřitelnou úroveň. Asi jsem zmlsaný nápaditějšími zářezy. ()

topi

Film, který se v půli z vyvíjejícího dramatu přehoupne do zajímavé krimi. Skvěle zahrané (hlavně Law a Mara). A ještě mě přizemnil luxusní soundtrack mistra Thomase Newmana. To vybrnkávání kytary nebo všemožné zvuky zvonků a různé cinkání - nemá chybu a skvěle zapadá do celkové atmosféry tohoto zajímavého psycho snímku. Soderbergh jede! ()

italka63

Excelentní Rooney Mara! Křehká, bezbranná, zmatená, s udiveným pohledem a pláčem, ta se stala obětí vedlejších účinků nového léků na deprese a zabila svého velmi bohatého urostlého muže v rámci pomatení smyslů. A pak inteligentní, zabezpečený charismatický psychiatr Jude Law, který se do případu stále více propadá... Pokud chcete filmový zážitek, kde děj i zpracování je na velmi slušné úrovni, určitě tohle Soderberghovo dílko dejte. Nebudete zklamáni. ()

Philcze

Soderbergh konečně strefil tu ideální rovnováhu mezi artem a skutečně napínavým thrillerem. Velké osobní plus, že se zápletka v polovině stočí do méně předvídatelných vod a zdánlivě opustí trochu moc jednoduchou kritiku farmaceutických firem. 85% (Berlinale 2013) ()

MATADOR

Velmi příjemný a netypický snímek se skvělými herci, který údajně funguje jako takové rozloučení s velkým filmovým světem Stevena Soderbergha. Musím uznat, že to má koule a Rooney Mara je úžasná! ()

FilmFan24

Tak takový typ kriminálního thrilleru, kde nic není jak se zdá, mě tady dlouho chyběl. Kdybych nevěděl, že Hitchcock je už pěknou řádku let po smrti, myslel bych si, že je to jeho dílo...Případ jednoduchý jak facka, obviněná zralá na psychiatra, který je nakonec tím nevinným mužem, na kterého to vše ukazuje, že jeho vinou se vlastně stalo co se stalo...Prostě paráda! Sledovat v roli hlavní Jude Lawa je radost z viděného ještě větší. ()

runner85

Milý film, len škoda že počas celého filmu vieme že dakto dakoho celú dobu vodí za nos, zápletka taká ako v x filmoch ale i tak dalo sa na to dobre pozerať Rooney Mara a Catherine Zeta-Jones super ... ()

marleyy

85% Kino Výtečně natočené psychologické drama s minimalistickými prvky režie. Skvělý soundtrack, herecké výkony ale hlavně scénář, který neměl chybu a nutil sledovat děj velmi pozorně. Snímek si pohrává s divákem jako kočka s myší, aby Vás nakonec snědl jako vzteklý pes. ()

Dont

Rooney Mara dokáže být hodně atraktivní, když zrovna nepomáhá Mikaelu Blomkvistovi, kde jsem její vizáž moc nemohl vystát. Jude Law si u mě taky šplhnul, roli po pravdě prahnoucího psychiatra odehrál skvěle. Zápletka je výborná a škoda každého předem prozrazeného spoileru, takže se v tom raději nebudu pitvat víc. Zpočátku jsem měl problém s obrýlenou a namaskovanou "ošklivkou" Catherine Zeta-Jones, ale ve druhé půlce jsem její roli akceptoval. Hodně silné čtyři hvězdy a Vedlejší účinky bych se nebál doporučit. Druhá domácí projekce potvrdila dojmy z kina, snad jen dodám, že tentokrát jsem, vědom si pointy, rozpoznal několik náznaků budoucího vývoje, které jsem napoprvé nezaznamenal. ()

TominoLa

Krom prvního dílu Dannyho parťáků mě Steven Soderbergh nikdy moc neoslovil. Vše se změnilo až Nákazou, pak jsem si užil i Bez kalhot a na Vedlejší účinky jsem se už těšil jako malej kluk na Vánoce. :) Konečně jsem se dočkal a opět velká spokojenost. A Rooney Mara po Mužích, kteří nenávidí ženy ukazuje, že umí zatraceně dobře hrát. Jen tak dál Stevene a Rooney. 9/10 ()

Aleee89

Těšila jsem se a má očekávání byla naplněna. Film jsem si pustila večer za odměnu a musím říct, že se mi přesně trefil do noty. Prvotřídní herecké výkony, ale především chytrý scénář se zamotaným a docela nečekaným závěrem a atmosféra jsou to, co mě dostalo. Bavilo mě to, i když se dost často "jen" mluvilo. ()

Skip

Z počátku se to příliš vleče, trochu tempa by filmu jen prospělo. Samozřejmě dojde k jistým zvratům, jak také jinak, to by ani nešlo. A když už tušíte, jak to vlastně bude, tak čekáte, jak se to rozuzlí. Ten závěr jsem sice očekával, nic pro mě překvapivého se nekonalo, ale i tak mohu konstatovat, že jsem viděl kvalitní psychothriller, který má jistě své mouchy, nicméně dají se imaginárně odehnat a být při závěrečných titulcích vcelku spokojený. ()

Chrysopras

Tohle je typ filmu, pro který mám slabost. Šel jsem jen s povědomím "něco o prášcích" a o to víc jsem si užíval celkový pojetí a vyústění. Jude je maximální sympaták, kterýmu fandíte ikdybyste nechtěli :-). A pro mě největší pozitivum a objev, je velezajímavá Rooney Mara! Už se těšim na její další role... ()

Frenegonda

Musel jsem sbírat odvahu asi třikrát, než jsem se si nechal dat tuhle pilulku do hlavy. Podmanivým způsobem - nejdříve - jsem absolutne ničemu nerozumněl. Obraz se stával jasnější a jasnější! Jen taková řečnická otázka na konec: Jak asi by tenhle film fungoval bez hudby Thomasem Newmana? ()

Tatum rodičem na plný úvazek

Tatum rodičem na plný úvazek

01.06.2015

Channing Tatum se hodně drží akčních filmů a komedií, ve Vedlejších účincích nebo Honu na lišku ale předvedl, že zvládne i dramatickou roli. Kde se bude o oscarovou nominaci rvát příště? Jeho zájem… (viac)

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz