Emily (Rooney Mara) a Martin Taylorovi (Channing Tatum) jsou dokonalý a úspěšný mladý pár, který má vše, nač si vzpomene. Pak si však jde Martin sednout na čtyři roky do basy za zneužívání informací v obchodním styku a jeho život se promění v peklo. Stejně je na tom i Emily, která zůstává v relativním přepychu jejich manhattanského bytu, ale celou tu dobu se utápí v příšerných depresích. Když se nakonec pokusí o sebevraždu, nastupuje na scénu psychiatr Jonathan Banks (Jude Law). Protože se Emily zuby nehty brání zvažované hospitalizaci, dohodnou se na sérii terapeutických setkání a na užívání antidepresiv. Aniž to tuší, právě tohle rozhodnutí oběma zásadně změní život. Emilina léčba totiž nepokračuje, jak by podle lékařových plánů měla, a tak jí předepíše nové léky, jež by měly její psychické potíže minimalizovat. Tyhle pilulky však mají děsivé vedlejší účinky – mají moc zničit manželství, pověst do té doby respektovaného lékaře, mohou dokonce zabíjet – ale kdo za to bude zodpovědný? Zničený Banks, jehož kariéra se ocitla v troskách, se rozhodne najít odpověď na tuhle otázku za každou cenu. I když riskuje, že přijde i o to málo, co mu ještě v životě zbývá. (oficiálny text distribútora)

Hpatrik

Výborné psychologické drama, které nabídne promyšlený příběh, velmi dobře zahrané postavy, parádní atmosféru a nekompromisní závěr. Ze začátku jsem filmu nevěnoval dostatečnou pozornost, a to se mi v pozdějších fázích filmu vymstilo, nepochopil jsem některé souvislosti a motivace, už z toho důvodu si určitě dám repete. ()

Whitebeard

Z tohohle filmu jsem podobně zmatenej, jako měli zmateno v hlavě všichni v tom filmu. Těžko říct, jestli by mi pomohly prášky, který tam do sebe rvali oni. Vedlejší účinky rozhodně nejsou špatnej film, díky hercům (zejména Jude Law, Catherine Zeta-Jones, i Tatum) vlastně i dobrej film. Jak zahrát vedlejší účinky nějakého léku, abych někoho mohli beztrestně zabít? A hlavně na tom nějak vydělat? Na koho to potom ale hodit? To je třeba zahrát asi slušný divadýlko ne? Hlavně před soudcem a všema těma znalcema. Inu, zajímavé téma, dobře natočené téma a hlavně, ještě líp zahrané téma. 4* a doporučení, komu se chce po delší době u filmu trochu přemýšlet, směle do toho!! ()

Stíba

Špičkové psychologické drama, u kterého mě Soderbergh nenechal vydechnout od začátku do konce. Krutý obraz častého fungování společnosti, promyšlený příběh plný zvratů, silná atmosféra, zkrátka vše co by měl takovýhle film mít. ()

Vabr

Lákání na Zmizelou teda vůbec nevyšlo. Tu jsem neviděl, ale každý ji chválí. Vraťme se ale zpět. Sice je tento film v pořádku a zajímal mě, po nějaké dobé mi ovšem přišlo, že ztratil svůj možný nádech a potenciál a nějak mě finální odhalení nedostalo. Jsou jiné kousky, kde propadnu v překvapení nebo mě zamrazí mnohem víc. Vyhodnocení: Tak schválně jaká bude ta světoznámá Zmizelá ()

sehe

Absolutna spokojnost,skoda len,ze farmaceuticke firmy ostali ciste.Rooney Mara a Jude Law si slusne zahrali a velmi sa mi pacili sceny na The High Line.Niet sa co cudovat,ze to uzasne miiesto starej zeleznice,ktore sa premenilo na uzasnu oddychovu zonu pre newyorcanov sa vo filme prezentuje viackrat.100% scenár. ()

Pathrose

Abych se přiznal, tak jsem z toho byl docela mimo po skončení promítání. Někdy uprostřed filmu jsem propadl skoro beznaději, že Jude Law prostě skončí na pokraji společnosti a už se z toho nevyhrabe (takový podobný pocit jako jsem měl po skončení filmu Hon). Scenář nás vodí za nos prakticky celou dobu, avšak chvílema mi přišlo chování hlavního hrdiny poměrně nelogické. Jako celek však film funguje velmi dobře a vyvolal ve mně přesně ty pocity, jaké Soderbergh chtěl. Atmosféra je přímo skvělá a děj se předvídat nedá, přesto to po prvním shlédnutí na plný počet není. ()

BDMarty007

Celkově dobrý krimi thriller. Napínavé, nepředvídatelné. Závěr překvapivý, ale celková konstrukce asi až příliš vykalkulovaná. Mohlo to tak být, ale chvíli mi trvalo, než jsem si to všechno srovnal v hlavě. Hlavní hrdina celkem dosti připomíná bývalého ministra vnitra (který byl navíc také MUDr.), což mě celou dobu stresovalo více než samotná zápletka. Jinak ale slušný film. ()

Black-star

Jsem nadšená z hereckých výkonů.... Jako neřekli byste jak věrohodně je těžké zahrát absťák, zdrogování, mentální postižení atp. uvěřitelně natolik, abyste to neprohlédli.... Osobně se mi tento film líbil díky nádechu tajemna a několika zvratům. Sice mi pořád nedochází co jí k tomu vedlo.... ale prostě a jednoduše hloubavý a zajímavý film. ()

ISAJ

Chladný thriller s dobrými hercami a lepším scenárom od Burnsa, ktorý ale nie je až v takej dobrej forme ako bol v Nákaze. Pár prekvapujúcich momentov síce poteší, ale prekombinovaný a až moc urýchlený záver pôsobí tak trochu nevyrovnaným dojmom. Typicky priemerný Soderbergh. 4/10 ()

Mitisko

Velmi dobrý snímok hodný 5 hviezd. Já hodnotím 4 ale len preto že 5 dávam tomu čo sa dá viackrát pozerať. Toto sa dá vidieť iba raz ale stojí to za to... Po dlkšej dobe fakt dobrý film. ()

Franc1s

Hodně povedený kousek od začátku do konce. Velice propracovanej a do detailu vytvořenej příběh, že ani na začátku filmu jsem si nedokázal představit jakým směrem a hlavně jak to celé zkončí. Není chvilka bez nějakého toho zvratu a napětí, ještě když v pozadí je super hudební doprovod. Všechny hlavní postavy zahrály na jedničku. S psychiatrem si není radno zahrávat :D Víc takových kousků!! 9/10 ()

Trias

Zvláštní film. Jude Law hraje přesvědčivě jako nikdy předtím, napětí by se dalo krájet a člověk (zejména v první polovině) očekává něco velkolepého a tajemného. Ovšem ve finále je z toho poměrně podprůměrné rozuzlení plné nelogických chyb a polovičatých závěrů. Nemůžu říct, že jsem se nebavil, ale rozhodně nešlo o nezapomenutelný film. Mimochodem - K. Z. Jones mi přišla opravdu odporná. Snad záměr? ()

Onas

Zkratka nemam rad filmy, ktery si hrajou na ohrome prekvapivou promyslenou pointu, ktera ovsem ve skutecnosti nema ani hlavu ani patu. Plus za herecky vykony a osklivou Zetu Jones. 59% ()

ER

Pohled na praktiky farmaceutických firem v thrillerovém hávu se povedl. Dokonce bych řekl,že Rooney Mara tady předvedla daleko lépe své herecké vlohy, než v Mužích, kteří nenávidí ženy.Jude Law jako vždy přesvědčivý. ()

Brinkley

Velice povedený psychologický kousek mistra Soderbergha. Všechno mi sedělo.... až na teatrální C.Zeta-Jones (asi by jí měl někdo vysvětlit, že už dávno nehraje v Zorrovi) a ano, ten konec - poněkud přitažený za vlasy jako Catherinin drdol. I tak jsem vydržela celých 106 minut fandit výborně hrajícímu Judovi, nechť se dobéře své právdy a ať... (no, to už bych se dopustila spoileru). ()

waska

Velmi příjemné překvapení s vynikajícími herci a zajímavou i když ne tak úplně nečekanou zápletkou. Každopádně ten pořádný zvrat nastane vždy když někdo zařve. ()

Tatum rodičem na plný úvazek

Tatum rodičem na plný úvazek

01.06.2015

Channing Tatum se hodně drží akčních filmů a komedií, ve Vedlejších účincích nebo Honu na lišku ale předvedl, že zvládne i dramatickou roli. Kde se bude o oscarovou nominaci rvát příště? Jeho zájem… (viac)

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz