Emily (Rooney Mara) a Martin Taylorovi (Channing Tatum) jsou dokonalý a úspěšný mladý pár, který má vše, nač si vzpomene. Pak si však jde Martin sednout na čtyři roky do basy za zneužívání informací v obchodním styku a jeho život se promění v peklo. Stejně je na tom i Emily, která zůstává v relativním přepychu jejich manhattanského bytu, ale celou tu dobu se utápí v příšerných depresích. Když se nakonec pokusí o sebevraždu, nastupuje na scénu psychiatr Jonathan Banks (Jude Law). Protože se Emily zuby nehty brání zvažované hospitalizaci, dohodnou se na sérii terapeutických setkání a na užívání antidepresiv. Aniž to tuší, právě tohle rozhodnutí oběma zásadně změní život. Emilina léčba totiž nepokračuje, jak by podle lékařových plánů měla, a tak jí předepíše nové léky, jež by měly její psychické potíže minimalizovat. Tyhle pilulky však mají děsivé vedlejší účinky – mají moc zničit manželství, pověst do té doby respektovaného lékaře, mohou dokonce zabíjet – ale kdo za to bude zodpovědný? Zničený Banks, jehož kariéra se ocitla v troskách, se rozhodne najít odpověď na tuhle otázku za každou cenu. I když riskuje, že přijde i o to málo, co mu ještě v životě zbývá. (oficiálny text distribútora)

Lamprea

Slabota, na to co jsem od toho očekával opravdu velký zklamání. A přesně jak napsal DaVID´82 největší problém je finální desetiminutovka, která na mě působila tak nějak necitlivě, divně, nevim. Každopádně, konec jen podtrhl moje zklamání. Přesto Jude Law perfektní výkon, řekl bych. Slabší *** ()

Cedr

Precizní thriller se vším všudy co k němu patří. Ničím zásadním nepřekvapí, ale všechen ten standard funguje na jedničku. Atmosférou a napětím podobné o něco málo starší Contagion ()

Triple H

V zásade to isté ako Nákaza - chirurgicky presný film. Všetkého je tak akurát, nič neprečnieva, ale nič ani zvlášť neuchváti. Popravde som po tom inteligentnom a scenáristicky zaujímavom úvode čakal o dosť menej konvenčné vyústenie - záverečný akt ma preto nudil. Soderberghove posledné filmy subjektívne majú problém, že si držia možno až príliš veľký odstup od celého diania - pôsobia chladným dojmom (čo btw rozhodne nebol prípad takého Traffic). Side Effects teda pre mňa to isté ako Nákaza - presný a solídny film, ktorý ma nestrhol a nepotrebujem ho vidieť znova. ()

Mr.Ripley

Excelentně mrazivý herecký výkon (po několika letech!) Zety-Jones drží film stále nad vodou, ač v závěrečné diskutabilní půlhodince lapá po kvalitativním dechu, jako zběsilý. ()

Saraph

Je to opravdu pecka, ale na konci se toho jaksi semlelo příliš hodně najednou, takže jsem musel některé pasáže zkouknout ještě jednou, aby mi to do sebe lépe pasovalo. ()

chelseaman22

Upřímně doufám, že náctileté zlatokopky s kabely od konglomerátu LVHM se zdržely návštěvy biografu. ŠTERLING TOTEM totiž zkapal příliš brzy, zatímco roztomilá (a hlavně vlasatá) MARA si to mastila z jedné federální instituce do druhé. Bohužel se to důležité událo až v posledních dvaceti minutách ergo vznikl prostor na vyřízení elektronické počty či drbání v mastných vlasech. Kateřina SkoroŘeckéPísmeno-Džouns je sexy asi jako má běloruská spolužačka, pan Zákon se snaží strhat své choti košili od Hermése a Dívka, která kopla do vosího hnízda je naivní a nakonec skončí v lázních, kde má doživotně zabezpečené elektrické šoky pro lepší psychický stav. 77% Celosvětový výdělek k 22. 10. 2013: $60,288,363, což je 2,01 násobek budgetu ()

jedna_vrana

Kto vyhrá nad psychiatrom? Iba ak iný psychiater... Film, ktorý ma bavil, celý čas som bola v strehu, zaujímavé, aj keď ku koncu už jasné vyvrcholenie. Rooney Mara bola perfektná, uveriteľná vo všetkých stavoch, no a Jude Law to klincoval svojím skvelým výkonom. Poučenie: To fakt stačí na liek urobiť dobrú reklamu? Kým v Londýne je hanba ísť k psychiatrovi a je to s vami už fakt dosť zlé, v Amerike sa očakáva, že vám predpíše zázračnú pilulku a vylieči vás ako šibnutím čarovného prútika - všetky problémy sú náhle preč. A som rada, že to nebolo o farmaceutických spoločnostiach. ()

fantassia

Je to hrozně moderní pořídit si vlastního psychiatra dneska, když budu krást a lhát a vůbec dělat všechno, co se okolo běžně dělá, je jasné, že něco vevnitř říká, že je tma a protože slepý nevidí a jednooký není nikde k mání, tak na to je výborný vzít si patřičnou pilulku, podpořit farmaceutický průmysl,, který už tak těžce vydělává na všech lidských neštěstích a doufat, že nenarazím na většího zmetka než jsem sám. Navíc můžu se takhle prezentovat, však všichni mi to budou věřit, kdo by poznal, že je to jinak, však duševní poruchy a pilulky a psychiatři jsou běžná praxe. Tohle je ta tragédie a obraz života už ani ne lidského, ale jako krimi, mě to bavilo, nuže zlo bývá inteligentní a Emily byla zahraná dobře, protože vzbuzovala nechuť, kterou vzbudit zřejmě měla nebo taková je a nic nemusela hrát? Teď nevím jistě. ()

kristianzen

Narozdíl od mnoha nových amerických filmů jsme byl mile překvapen. Scenáristicky soudržné dílo, kde mě nevytrhla jediná chyba. Sdělení filmu, které ukazuje jak farmaceutické společnosti a jejich "léky" jsou především prostředkem na vydělávání peněz a dělají z lidí místo zdravých jedinců, omámené, nemocné bytosti, je zcela jasné i když je tato myšlenka, v druhé půlce filmu po velmi překvapivém zvratu, zcela shozena. Film se tak vyhýbá dravým kritikům pro svůj sociálně-kritický a konspirační motiv. Však názvy antidepresiv atd, znějící jak jakási zaklínadla, mluví za vše. Překvapivý konec je též velice povedený a postava doktora v podání Juda Lawa se může nakonci jevit zle a nepříjmně, je však pouze karmickým nástrojem, díky kterému hlavní hrdinka dostala, co si vlastně za svou vraždu pro peníze zasloužila - vězení ve velmi jiném stylu. ()

ivan_drago

Až na ten závěr, kdy to scénáristé lehce přitáhli za vlasy, je to moc povedené drama, aneb zfetujte se s požehnáním oficiálních míst... Štěstí je, že se Tatum na plátně moc neohřeje anechává tak prostor nadanějším kolegům, hlavně tedy selčně Mara a panu Law, kteří bez pochyby celý film táhnou... Film zcela volně plyne ve své depresivní náladě a ponuré atmosféře beznaděje a zmaru... Víte, drogy jsou ilegální, protože vláda chce, abyste brali ty jejich, jednou jsem viděl reklamu na prášky, která říkala "Stává se Vám, že chodíte večer spát a ráno se budíte..." Kurva, to mám, musím si jít ty prášky koupit... ()

Sonnik

One pill can change your life. Klasika. Docela brzo jsem poznal, kdo drží jaké karty, ale vůbec mi to nevadilo. Doktor totiž v druhé půlce rozjede pořádnou divočinu a už to není jenom o pointě. Mara je stoprocentní a na jejím výkonu to stojí a padá. Nadprůměrný čistokrevný thriller, kterých by se mělo točit v poslední době víc. "Depression is the inability to construct a future." ()

Honzíno

Dokonalí herci! Nebýt posledních pár minut, které jsem vyplnil přemítání nad tím, zda to opravdu scénárista zakončí tak, jak to je, nebo udělá odvážnější krok stranou, možná bych tam poslal i pět hvězd. Klasicky funkční Soderberghův styl je zde doplněn skvělým vývojem postav a příběhu, kdy jsem opravdu nebyl pokaždé schopen dopředu odhadnout vývoj. Hudba již tradičně vymazlená a padnoucí jak nejlepší košile. ()

kinghome

Úžasná psychologická hra, kde netušíte, kdo je hodnej a kdo zlej, kdo co hraje a jak se to všechno vyvine. Film mě bavil od začátku do konce, je sranda myslet si, že víte kdo je kdo a chvíli na to čumíte jak debil, protože jste se totálně spletl a to se stane za film asi 4 krát, možná víckrát. Film se zdá hrozně zmatenej, ale všechno do sebe nádherně zapadá a nakonec z toho vypadne něco úžasného. Rooney Mara hrála naprosto úžasně a nejspíš kouknu na víc jejich filmů, jedna z mála hereček, která má takové přirozené kouzlo a uvěříte jí všechno co její postava řekne. Jediná chyba byla obsazení Catherine, která se mi do filmu vůbec nehodila. Dalo by se na její roli sehnat milion lepších hereček, které by zahráli líp její postavu. Je to škoda, jinak bych šel na 5*, ale i tak, rozhodně stojí za shlédnutí. 85% ()

danoo

Vyhnite sa čomukoľvek vedúcemu k spoilerom a azda si to vychutnáte. Celé to ťahá skvelý Jude Law, ktorý sa prehupol do stredného hereckého veku so solídnymi rolami ako napríklad v Anne Kareninovej, kde podobne ako tu, ukradol celý film len pre seba. ()

neoBlast

Steven Soderbergh pokračuje ve své spanilé jízdě, kdy na jeden kvalitní film vyprodukuje také pořádný shit. Magic Mikea jsem osobně vyhlásil filmem roku 2012, tak hádejte jaké kvality nabízejí následující, ambiciózní Vedlejší účinky? Žádná sláva, hlavně asi protože se film ubírá toliko jiným směrem než je žádáno a očekáváno od diváka jako jsem já. V tomto případě je ten výrazný "formální zvrat" jednoznačně ke škodě (chci se vyhnout spoilerům). Tudíž vtipné filmové cvičení to je, v podání Stevena Sodrbergha i dává smysl, ale je spíše nudou pro nepřipraveného diváka. 40 % ()

venison

Na začátku velmi pomalý rozjezd (přítel nevydejchal prvních 20 minut), který se zvrtne ve velmi povedené a důmyslně krimidrama.. Jude Law je jako vždy skvělý a Rooney Mara je perfektně přesná :-) Zeta bohužel hraje až třetí housle a neměla moc prostoru, i když její part byl odehrán také výborně.. Zpracováním mi silně připomíná severské režiséry - ponurost, rozvláčnost, deprese, strohost.. Doporučuji a nenechte se začátkem odradit :-D ()

LittleJohnny

Bylo to lepší, než jsem očekával a ani mě nenapadá, co se mi nelíbilo. Rooney Mara konečně vypadá k světu, ne jako v Dívce s dračím tetováním, takže zaručeně plná palba. ()

terunka003

Napínavé, psychologické, spletité i zapeklité, překvapivé, spádové. Zajímavé psychologické drama a thriller, který změní směr několikrát za děj. Začíná to psychickým problémem, přes nějaký ten mord, pak jsou z toho obviněny pilulky, pak psycholog, a tak to pokračuje až do zdárného konce, kde jsem lehce ztratila nit a nastalo takové malé "A proč vlastně?". Herecké výkony všech přítomných skvělé, hudba i prostředí opravdu podtrhuje tu depresivní náladu (navíc venku leje jak z konve). Po dlouhé době zajímavý snímek. ..tak abych snad začala taky něco brát, ne? ()

Tatum rodičem na plný úvazek

Tatum rodičem na plný úvazek

01.06.2015

Channing Tatum se hodně drží akčních filmů a komedií, ve Vedlejších účincích nebo Honu na lišku ale předvedl, že zvládne i dramatickou roli. Kde se bude o oscarovou nominaci rvát příště? Jeho zájem… (viac)

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz