Emily (Rooney Mara) a Martin Taylorovi (Channing Tatum) jsou dokonalý a úspěšný mladý pár, který má vše, nač si vzpomene. Pak si však jde Martin sednout na čtyři roky do basy za zneužívání informací v obchodním styku a jeho život se promění v peklo. Stejně je na tom i Emily, která zůstává v relativním přepychu jejich manhattanského bytu, ale celou tu dobu se utápí v příšerných depresích. Když se nakonec pokusí o sebevraždu, nastupuje na scénu psychiatr Jonathan Banks (Jude Law). Protože se Emily zuby nehty brání zvažované hospitalizaci, dohodnou se na sérii terapeutických setkání a na užívání antidepresiv. Aniž to tuší, právě tohle rozhodnutí oběma zásadně změní život. Emilina léčba totiž nepokračuje, jak by podle lékařových plánů měla, a tak jí předepíše nové léky, jež by měly její psychické potíže minimalizovat. Tyhle pilulky však mají děsivé vedlejší účinky – mají moc zničit manželství, pověst do té doby respektovaného lékaře, mohou dokonce zabíjet – ale kdo za to bude zodpovědný? Zničený Banks, jehož kariéra se ocitla v troskách, se rozhodne najít odpověď na tuhle otázku za každou cenu. I když riskuje, že přijde i o to málo, co mu ještě v životě zbývá. (oficiálny text distribútora)

jadran90

Dr. Watson řeší největší případ kariéry. Obával jsem se, aby z toho nevypadl klon Aronofského, nebo že se to zvrhne v bitvu proti farmaceutickým společnostem. Nestalo se tak. Nakonec jsem zběsile přetáčel film zpět, abych odhalil co mi uniká. Konec mě stejně překvapil. Soderbergh dokázal ukázat problém depresí z pohledu jednotlivce i společnosti. Hltal jsem každou scénu s Judem, Rooney Mařka fajn, ale Tatum by si zasloužil nožem do zad. Depresivní film který mi zvedl náladu. ()

Gromit

Má-li být toto poslední celovečerní film Stevena Soderbergha, pak máme o to větší důvod ke smutku. Vedlejší účinky totiž patří k nejlepším thrillerům, jaké byly v poslední době natočeny. Soderbergh a jeho scénárista Scott Z. Burns si s divákem hrají jako kočka s myší a až do poslední chvíle si tedy nemůžeme být jisti tím, jak celé vyprávění nakonec dopadne (o tom, že si nemůžeme být jistí tím, kdo je tu hodný a kdo zlý, už vůbec nemluvím). Co se herců týče, tak nejzajímavější výkon tu podal asi Jud Law, ale ani Catherine Zeta-Jonesová není špatná. Možná by měl Soderbergh svůj odchod od filmu ještě zvážit, jsem si jistý, že kdyby se vrátil, nikdo by mu to nevytýkal. ()

Majzlík

Já to tý malý mrše Marový taky zbaštil i s navijákem. O to víc jsem držel Judovi držel palce při jeho bravurní pomstě. :-) Skvěle zahrané! ()

1mArc0

Aké krásne o tom, že lieky už nie sú lieky a že to len jeden veľký hnusný biznis, ktorý vám zničí telo omnoho viac ako samotná choroba. Herecké obsadenie celkom slušné, zo štvorice hlavných predstaviteľov je Rooney Mara najzdatnejšia herečka, určite do teraz mala vo svoje kariére rozličné, ktoré preskúšali jej schopnosti a verme, dobrých úloh ešte dostane. Aby som nevychvaľoval len Rooney, taký Jude Law alebo Catherine si tiež švihli v tomto filme, pre tých ktorý sú fanúšici týchto hercoch odporúčam vrelo pozrieť, neoľutujete. Ako dostal pochvalu od Davida Finchera, tak Steven Sodenberg. Poctivá réžia, Steven si trošku pričuchol na retro z 90. rokoch, kde thrilery ako Sedem alebo Základný Inštikt dobývali popredné priečky kín a niektoré aj filmové festivali, taký Cannes. Teraz premýšľam, čo Vás dokáže omnoho viac zdepdať na tomto filme. Réžia, kamera alebo samotný príbeh za tým... asi príbeh. Mimochdom od Stevena si môžete vychutnať množstvo skvelých záberoch, rpe tých ktorí si potrpia na dobrých záberoch. Celkom slušný soundtrack, a to prihliadam k tomu, že aké soundtracky sa dnes používajú. Suma sumárom moderné retro, na ktoré musí mať človek náladu. Pre filmársku kvalitu -----> /90 %/ ()

MAAUZ

Side effects are worse than the problem. Jinak nechápavost a zmatenost během filmu. Dobrý thriller čili za 3. Herecké výkony Jude Law vs. Roney Mara jsou ale slušné. Zeta Jones je kočka a dycky byla! ()

ŠpetaMarek

Skvělý film, jehož scénaristické nedostatky hravě vyváží přesná režie. Na závěr člověk prostě musí cítit obrovské zadostiučinění, pohádka pro dospělé. ()

Shitonit

To je tak přemrdaně překombinovaný, že to nechápu ani po mý každodenní dávce pseudodepresif. Zkusim to asi někdy znovu, zmaluju si frňák koksem, na voči nasadím růžový brejle, do zadku si zvesela zapíchnu Verbalovu Šiwawu a nechám se zmámit prolhaným Sodrbergem. No do prdele. Fak jsem se snažil. ()

Najt

Není to špatnej psychologickej thriller, ale abych řekl pravdu, tak mě konec zklamal. Čekal jsem něco lepšího. Neříkám, že zápletka nebyla zajímavá a promyšlená, ale tak nějak to všechno vyplynulo na povrch nemastně a neslaně a tu pravou podstatu jsem ani pořádně nepochopil, protože mi přišla celkem přiblblá, takže stejně člověk neví, co si má myslet.. ()

darthvader77

Překvapaení. Toto slovo vystihuje tento film neboď tak překvapivý zvrat jsem už dlouho neviděl navíc film řeží současný špatný fenomén, že existují prášky proti všemu: Scénář vynikající, herci výborní, hudba uchvátná. Jenom snad přišlo, že film přes překvapivý zvrat je nějak tak furt jakoby na jedné vlně trošku monotóní v dialozích, i když to bude asi zbůsobené tím, že tohle byl můj první sodeberghův film a že nejsem na tenhle styl úplně zvyklý, navíc vzhledem k tomu, že v kinosále byly technické potíže a úpřímně jsem měl zpočátku proti filmu i nějakou tu averzi. Zatím čtyři, ale uvidím po druhém schlédnutí v klidu doma. P. S. Po druhém shlédnutí zvyšuji na pět, vynikající drama jaké se jen tak nevidí a to, že jsem si to v klidu a pohodě mohl pustit pomohlo. ()

blowup

Moc dobrý film, scénář, Soderbergh pro mne někdy skvělý, ale Bublina mi kdysi přišla strašná. Příběh nosný, trochu mě zklamal Law, zdálo se mi, že přehrává, takové to zvedání obočí a vraštění čela...přála bych mu nějakou skvělou roli, pro něj vhodnější. Stejně podle mne přehrávala i C. Z-J. Kdyby ti herci byli lepší, tak i film ještě o jednu hvězdu. ()

huzgi

Soderbergh svou prvotinu aspoň v mé hlavě už nikdy nepřekoná. Fantastická výjimečnost a jinakost byla puncem kvality a velkým příslibem. Režisér snad nikdy nezklamal. I Vedlejší účinky jdou jinam a jinak. Za každý takto inteligentní film se sluší slušně poděkovat. ()

vittorrio

Brilantný kúsok. Kedže som o filme nič predom nevedel, tvoril sa môj názor priamo pri jeho pozeraní a moje nadšenie malo rapídne stúpajúcu tendenciu. Vynikajúce výkony hercov a príťažlivá téma vynáša tento film na najvyššie miesta v mojich osobných rebríčkoch. Odhaľuje zvrátenosť, podlosť a hyenizmus skrytý vo farmaceutickom priemysle keď záujmy firiem zničia hneď štyri životy naraz. To by bolo pre mňa úplne dostačujúce na vysoké hodnotenie ale Soderbergh pridáva čerešničku na torte. Všetko je inak ako sa zdá a rozuzlenie prichádza až na úplný záver príbehu. Zlo je potrestané a dobro s ním ešte aj poriadne vyprášilo a to stále vo forme, ktorá nebije do očí ako povinný americký Happy-end. VÝ-BOR-NÉ! "Depression is the inability to construct a future. " Zaujímavosťou je, že Soderbergh pôvodne chcel v roli Emilly vidieť Lindsay Lohan no po troch pohovoroch si to rozmyslel a úlohu dostala Rooney Mara. ()

sefa

Určitě největší zážitek z kina za posledních pár let. Skvělý scénář, dokonalé herecké výkony v čele s neokoukanou Rooney Mara, úžasná hudba a hlavně elektrizující atmosféra - to všechno z Vedlejších účinků dělá výjimečný film. Je mi dokonce záhadou, proč má tak "nízké" hodnocení, pro mě se totiž stal členem top dvacítky. 100% ()

ozzman111

Soderberghove postavy rozohrávajú psychologické divadlo naozaj dobre. Jude Law so svojím anglickým šarmom je nezabudnuteľný, dozrieva ako víno. Rooney Mara, napriek kritikám, ktoré na jej osobu počúvam, dala svojej postave uveriteľný, temný charakter. Ďalšie známe herecké osobnosti však vo svojich úlohách pôsobia trošku neohrabane. Pre Side Effect je šťastím, že Soderbergh vnáša do jednotlivých záberov svoj typický rukopis, čo pridáva tejto žánrovke na atmosfére. Za niektoré kompozície, by sa nemusel hanbiť ani kvalitný európsky film. Side effects doplatil na nezvládnutý záver, ktorý je ako vystrihnutý z učebnice americkej kinematografie. ()

dzberry

Dobré, i když lehce překombinované v několika ne úplně malých maličkostech. Od poloviny filmu víceméně průhledné, do té doby scénárista i herci slušně klamou perem, resp. tělem. Tatumova herectví se obvykle bojím („bože, zas na něj budu muset dvě hodiny civět, jak mu to ne a ne a nejde!"), tentokrát mě potěšil. Ne proto, že by se z něj zničehonic stal dobrej herec, to určitě ne...jen se mi tak ňák zamlouvalo jeho „využití“...yeah!!! Hm. Zůstává ve mně pocit, že léky a psychiatři ve spojení s farmaceutickými společnostmi by se daly pro film zneužít daleko líp. Rozjezd nadějně rozsáhlý, dojezd přitrouble poskrovný, v mnoha ohledech nelogický... ()

kedu

Steven Soderbergh natočil několik filmů a z toho jeden naprosto vynikající - Sex, lži a video - zde hodnocen hůře než Vedlejší účinky. Někdy si píše sénáře - povedl se mu jediný u zmíněného Sexu, lží a videa . Svého času začal ovládat i kameru a je to bohužel hodně znát. Jeho filmy nikdy nedosáhly v úrovni na jeho první úspěšný film. Je to škoda, protože to byl velice slibný režisér. Co se s ním stalo, těžko říci. Látky si vybírá krajně různorodé - od psychologických studií, přes komerci směrem k hranému dokumentu (Che). Jeho poslední film, který jsem měl možnost vidět - Vedlejší účinky - je naprosto strašný, tragicky neumětelský, špatně natočený, špatně napsaný, špatně zrežírovaný a jednu hvězdu jsem dal z lítosti nad promarněným talentem - velkým talentem. Ale na druhou stranu není třeba ronit krokodýlí slzy. Například Billy Wilder byl jenom jeden a Steven Soderbergh ho rozhodně nemá sebemenší šanci nahradit. To i Clint Eastwood se nad Soderbergem se svou režijní filmografií ční jako maják nad tmavým mořem:-))) A to nemám Clinta pro jeho ultrapravicové názory právě dvakrát v lásce. ()

jayman

Napínavý, ako poisonious fog, v ktorom sa často ocitne hlavná hrdinka, zahmlený film, kde netušíte, kam to (sa) všetko (na)smeruje. Veľmi príjemné, scéna s nožom na zimomriavky. ()

Tatum rodičem na plný úvazek

Tatum rodičem na plný úvazek

01.06.2015

Channing Tatum se hodně drží akčních filmů a komedií, ve Vedlejších účincích nebo Honu na lišku ale předvedl, že zvládne i dramatickou roli. Kde se bude o oscarovou nominaci rvát příště? Jeho zájem… (viac)

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz