Mladá žena jménem Malin nedávno prožila rodinné trauma, a tak se rozhodla opustit své rodné město Karlskrona a začít nový život v jednom ze švédských severských měst. Během cesty narazila na záhadného muže, jenž jí začal sledovat. Jenže dřív, než na to přijde, je unesena a zamčena v suterénu uprostřed hlubokého lesa. Nikdo neví, že zmizela, a nikdo ji tedy nepřijde zachránit. Jediný, s kým může počítat, je ona sama... (oficiálny text distribútora)

darkrobyk

Bože, to ale byla blbka.... Jisté scény mají své napětí, les funguje skvěle. Jenže hlavní postava se chová tak hovadsky, že by to byl seznam nesmyslů (nechá se navigovat cizím chlapem, je mladá a silná, zatímco on je starý a sešlý - jenže to jí dojde hodně pozdě, když ho mohla majznout po hlavě, neudělala to a když se zmocnila mobilu, tak s ním prchá před puškou, místo aby volala...). Já chápu, nebo se snažím pochopit, že tvůrci chtěli zřejmě natočit odstrašující chování, jak by se samotná ženská neměla chovat. Pak ovšem bych si představoval úplně jiný konec, anžto tenhle si nezasloužila. Ne všechno severské je nutně dobré... ()

J*A*S*M

GENSURTH opět zaúřadoval. Pomohl už Norům, Irům, Francouzům, Španělům, Italům, Američanům, Britům a jistě i mnoha dalším, někomu i vícekrát. Tentokráte pomohl Švédům a nutno říct, že žádným fiaskem tato výpomoc neskončila. GENerátor SURvival THrillerů totiž tentokrát vyplivnul velice pěkně natočenou lesní naháněčku se sympatickou hlavní postavou, pěkným prostředím a slušnou porcí napětí. Bohužel dojem trochu táhne dolů záporák, který je strašně nezajímavý a působí trochu jak zpomalený film. Záporáci vygenerovaní pro jiné podobné filmy by na jeho místě hrdinku stokrát lapili, ale on ne, on se pořád někde fláká a hrdinka nerušeně utíká dál a dál... Celkový pocit - silnější tři hvězdy. ()

lykan9

Pohřešovaná je velmi slušný thriller, na kterém mi vadila snad jen jedna věc, a to nelogické chování postav. Jinak jsou švédské lesy tím správným místem, pro natáčení takových filmů. Dodávají celku skvělou atmosféru. Herci byli také slušní, i když si myslím, že by se film obešel bez dvou postav a ničemu by to neuškodilo. Na podobné filmy prostě koukám rád a budu rád, když se takto budou natáčet dál. ()

vitekpe

Ty kraso...pokus o jakousi zanrovku ve stylu hunting-revenge-survival... Nemelo to hlavu ani patu, cele to bylo takove hodne televizni a byla tam asi miliarda absolutne nelogickych mist/cinu/dialogu. Takze jako ujeta sranda dobry, ale jinak uplne zbytecny. Dve hvezdy davam jen za to, ze jsem to dokoukal az do konce. :))) ()

misterz

Severská thrillerová slabota. Úvod nebol zlý, ale paradoxne od chvíle, čo má úchylák svoju obeť v moci to ide z kopca. Problém by ani nebol v tom, že vo filme hrajú iba štyria herci, viac krát som sa už presvedčil, že to vonkoncom nerozhoduje. Krásny príklad je napr. Frozen (2010), kde traja ľudia dokázali vytvoriť dusnotu, ktorá by sa dala krájať. Tu nielenže nebola skoro žiadna atmosféra, ale samotné survival bolo akosi bez nápadu, myšlienky. Premenilo sa iba na chaotické pobehovanie po lese v štýle "splašená koza nevie kde je sever". Na konci som sa dočkal totálneho nelogizmu, či už zo strany úchyláka alebo jeho obete. Na druhú stranu, jedna z mála vecí, čo sa mi na filme páčila, je švédčina. Veľmi pekný jazyk, ako stvorený pre tento žáner. Ani herecký výkon hlavnej hrdinky nebol zlý, len škoda, že sa kvôli hlúpemu scenáru nemohla naplno prejaviť . 45/100 ()

• Natáčecí lokalitou byla Karlskrona ve Švédsku. (Cheeker)