Alone

Jessica (Jules Willcox) prišla pred pol rokom o manžela. Rozhodla sa rázne skončiť s minulosťou, zbalila si veci a vyráža za novým životom do nového mesta. Cestou natrafí na arogantného a dotieravého chlapíka, ktorý ju prenasleduje dovtedy, kým ju nechytí. Prebúdza sa v cudzej lesnej chate, v ktorom vyčkáva na svoju šancu ujsť. Po úspešnom pokuse začína naháňačka lesom a boj o život... (gogo76)

Cinematrix

Slizkej úchylák unese bezbrannou brunetu. Tu to v zajetí moc nebaví, tak úchylákovi vezme kliku. Ten místo toho, aby si nad zajatou brunetou honil lofase, musí jí nasranej honit po lese. A honitba je to excelentní, poněvadž bruneta vůbec neni blbá. Jedinou výtku bych měl snad k tomu, že když už tím lesem běhá bosá a má na sobě tlustou mikinu, mohla si z ní udělat alespoň provizorní ochranu chodidel, ale to by si zas divák neužil šlápnutí na větev. Takže když to shrnu, po dlouhé době zase jednou solidně natočená naháněčka, i když to byl remake tohohle. ()

kingik

Mladá žena se ocitá sama uprostřed hvozdů, kde o její lůno usiluje muž s vizáží Jamese Hetfielda. No, vlastně není tak úplně zřejmé, co by Jules Willcox, případně svým předchozím obětem, provedl, kdyby se jí nepodařilo pláchnout ze zajetí lesní chatky. Jedno ale jisté je - maniak zádumčivě a vytrvale jde za svojí kořistí. A je všude. Film si neláme scenáristickou palici, jak své neomylné rychlopřesuny odevšad směrem k oběti dokáže s takovou bravurou implikovat. Film tohle prostě odmítá řešit. Hlavním cílem je držet napětí, fandit nebohé ženě, která je záběr od záběru umolousanější a neupadat v tempu. Film je předělávkou švédského thrilleru Pohřešovaná, kdy si původní režisér, Mattias Olsson, tentokrát ponechal post scenáristy a realizace byla svěřena Johnu Hyamsovi. Pochopitelně hned nebudu horlivě shánět originál, abych měl možnost srovnání. Na mě kouzlo lesa dostatečně zafungovalo, řeka s peřeji také fajn a maniak (i jeho oběť) také zaujal. Určitě se mohlo vynechat roztřídění do jakýchsi kapitol, to bylo úplně k ničemu. A tvůrci si vzpomněli i na penzionované herce, takže účast šlechetného lovce obstaral Anthony Heald, který jistě nepohrdne přivýdělkem. Režisér John Hyams se doposud protloukal béčkovými produkcemi, ale svitlo na kardinálně lepší výtvory. A nikdy není pozdě si vylepšit svůj kariérní status úplně jednoduše posazeným thrillerem, kde není o vypjaté a hutné chvíle nouze. A Jules Willcox a Marc Menchaca jsou dost dobrou protichůdnou dvojkou. 10/10 ()

vegetol.mp

Týpek, co vypadá jako James Hetfield z Metallicy nahání po lese svojí oběť, která mu utekla ze sklepa a to je tak všechno, co potřebuje divák vědět. Ač to zní otřepaně a otřepaný to taky je, je to zároveň i dobře natočený a zahraný. Spíš než o nějaký akci je to ale o hře na kočku s myš. Hyams je dle mýho nedoceněnej režisér a je mi záhadou, proč si např. Besson na režii filmů ze svý stáje najímá Megatona a ne někoho, jako je Hyams. Pozitivem pro mě taky bylo, že se ve filmu zybtečně nežvaní a všechno je vyprávěný spíš obrazem a mluví se až tehdy, když je to nezbytně nutný. Ve finále tak Alone sice nepřináší absolutně nic novýho, ale to co dělá, dělá dobře, takže není na co si stěžovat. ()

Trevor

Jessica Swansonová trpí postraumatickým stresom potom ako jej manžel spáchal samovraždu a ona objavila jeho telo. Rozhodne sa od základu zmeniť svoj život a presťahovať sa ďaleko na sever. Cestou autom takmer spôsobí nehodu potom ako pri predbiehaní narazí na arogantného vodiča vo svojom jazdnom pruhu. Mužove auto sa však v jej blízkosti objaví aj nasledujúci deň po nehode...Jules Wilcoxová svoju úlohu hrá tak nesympaticky až je to jeden z najlepších ženských hereckých výkonov v poslednej dobe. Od začiatku si práve vďaka tomu ako naivne pôsobí získala moje sympatie ktoré si udržala do konca príbehu, rovnako dobre zahral aj Muž, ktorého meno sa dozvieme až v samotnom závere ktorý je mimochodom tiež prekvapivo dobrý. Film na hranici 60% má odo mňa jednu hviezdičku naviac, pretože sa v ňom neobjaví žiadna mladá sebavedomá žena, afroamerický alfasamec, lgbt a žiaden iný politicky korektný bullshit. S minimom hercov a pravdepodobne aj minimálnym rozpočtom to John Hyams vytiahol na prekvapivo dobrý film, na ktorý by som sa s radosťou pozrel v našich kinách. Nakoľko však neobsahuje politicky korektný bullshit na plátna sa nedostal... ()

Homerking

Mladá žena jménem Jessica cestuje severskou divočinou za novým životem, její plány však naruší podivný muž s knírem který jí začne pronásledovat ve svém robustním jeepu, Jessicy cesta se rychle změní v boj o holý život. I přes klasickou zápletku si Alone udržel mojí pozornost a to především napínavou atmosférou a slušnými hereckými výkony, film ale bohužel potápěla spousta nelogických momentů. ()

• Sam (Marc Menchaca) používa taktiku, že vyzerá bezmocne (obviazaná ruka v závese) a potrebuje pomoc s autom, aby sa pokúsil vylákať Jessicu (Jules Willcox) z auta. Toto je taktika, ktorú využíval skutočný sériový vrah Ted Bundy. Podobne to využil aj Jame Gumb (Ted Levine), aby nalákal Catherine Martinovú (Brooke Smith) do svojej dodávky vo filme Mlčanie jahniat (1991). (Arsenal83)
  • Křestní jméno únosce, jež není zmíněno ve filmu, zní Sam. (Kuzmik)
  • Herečka Jules Willcox, ztvárňující hlavní postavu, si při natáčení jedné z akčních scén zlomila nohu. I přesto se rozhodla, že dokončí natáčení s pomocí své kaskadérské dvojnice. Při dotáčkách o několik měsíců později využili jejího uzdravení. (Kuzmik)