High School DxD

• Japonsko ハイスクールDxD (viac)
Japonsko, (2012–2018), 19 h 36 min (Minutáž: 24 min)

Predloha:

Ichiei Ishibumi (komiks)

Júki Kadži, Jóko Hikasa, Kendži Nodžima, Takehito Kojasu, Ajako Kawasumi, Činacu Akasaki, Džun'iči Suwabe, Jošicugu Macuoka, Šizuka Itó, Ajana Taketacu (viac)

Hyoudou Issei sa prihlásil na súkromnú školu, kde je viacej dievčat ako chlapcov. Donedávna bola totiž táto akadémia iba čisto pre dievčatá a to dávalo hlavnému hrdinovi nádej, že sa pre neho stane toto miesto pozemským rajom. Opak je však pravdou. Je už v druhom ročníku a ešte stále nemal žiadnu priateľku. Jedného dňa stretne znenazdania neznámu študentku z inej školy a tá ho pozve na rande. Túto nečakanú ponuku samozrejme okamžite príjme. Strávia spolu príjemný deň avšak na záver Hyoudou jeho nová priateľka zabije. Ako z neho pomaly uniká život, začínajú sa okolo neho diať čudné veci. Ráno sa ale normálne zobudí vo svojej posteli a myslí si, že to všetko bol len sen. Náhodu však zistí, že zrazu vidí dobre v tme a že aj jeho sluch sa tiež náramne zlepšil. Možno to teda nebol všetko len sen a Hyoudou sa prebudil do sveta plného démonov. (Trip)

Recenzie používateľa TomX2 k tomuto seriálu (4)

High School DxD (2012)

Celkový dojem: High School DxD je, priznám sa, moje prvé stretnutie s anime s ecchi tématikou a som nad mieru spokojený, pretože takto som sa už dlho nebavil. Každý diel má niečo do seba, a aj keď je to anime skôr o kozách (a že ich nie je málo!), je plné zaujímavých postav, čierneho a veľmi kvalitného japonského humoru, ale aj plné silných a emotívnych scén, ktoré sú nadupané skvelým humorom a veľmi zaujímavou úchylkou Isseia a jeho sna, stáť sa "Králom Haremu". O čom to vlastne je? Hyoudou Issei je úplne obyčajný stredoškolský chlapec, ktorý má slabosť pre ženy. Jedného dňa stretne záhadnú, ale veľmi nádhernú dievčinu, s ktorou si neskôr domluví rande. V ten osudný deň mal však nenápadne zomrieť - záhadná dievčina je totíž padlý anjel, túžiaci po sile, moci a vládnuti sveta. Zázrakom to ale prežije vďaka krásnej žene, Gremory Rias, z ktorej nemôže pustiť oči. Tá je ale rodičkou Gremory - diabolskej rodiny, a tak sa Issei dostane do démonského spolku plného krásnych démoniek a démonov. Všetci sa ale musia venovať svojmu každodennému životu v školskom prostredí a na ulici, takže sa dej dostáva do blázonstva - Issei je členom trojčlennej úchylnej bandy, ktorá je nepriateľom všetkých žien, dostáva sa ale do "nebezpečenstva", keď si ďalší dvaja členovia všimnú, ako je ich kamarát obklopený nádhernými dievčatmi s poriadnými ceckami; Issei má sen byť králom haremu a urobí za to čokoľkvek; Zaujímajú sa o neho tri krásky a cíti sa ako v nebi (teda, v jeho prípade ako v pekle, predsa je z neho len démon), jedna je sexy kosť s poriadnymi melónmi a úchylkami, ďalšia je červenovlasá kráska s najlepším telom, ktorá po ňom silno túži, ale má zlé sebavedomie a tretia, milá dievčina (kresťanka?!), ktorá avšak nemá veľmi vyvinuté cecky (prepáč, Issei..), ale za to je hrozne kawaii a medzi svoje dve rívalky sa vždy primiecha.. a časom pribúdajú ďalšie a ďalšie.. Za mňa ako celok veľká spokojenosť, aj keď je anime plné klasických klitšé, tu je obohatené naozaj skvelým a podareným humorom (áno, veľmi často som dostával záchvat smiechu a to ma nepobavili ešte žiadne kvalitné filmy s Markom Wahlbergom a inými špičkovými komediantmi). Odporúčam, keď: 1.) Chcete byť králom haremu 2.) Máte slabosť pre kozy 3.) Chcete byť králom haremu a 4.) Prekvapivo, keď chcete byť králom haremu.. Moje hodnotenie: 91% ()

New: Gekkó kótei no Excalibur (2013) (S02)

Pravdepodobne najlepšia a najzábavnejšia séria. Čo bolo v prvej sérii šialené a absurdné, je v druhej ešte dotiahnutejšie a o triedu lepšie. Poteší aj nárast akčných scén a ešte viac nahoty a zvrhlosti. Kvalitatívne síce nijak zvlášť dobré, avšak fanúškovia ecchi žánru si prídu na svoje. ()

BorN (2015) (S03)

Celkový dojem: SPOILERY V 3. sérií pribudajú nové, ale aj staré postavy a nové vzťahy. Akcia je ešte viac nadupanejšia ako v sérii druhej, dočkáme sa niekoľko zaujímavých zvratov, bojov a konečne aj drakov. Čo mi vadilo je to, že som sa nedočkal boja s bielym (Vali) a červeným (Issei) drakom, čakali sme na to už krásnych 25 dielov a stále sme sa nedočkali, čo je veľká škoda. Čo sa týka humoru, toho tu je menej ako v predchadzajúcich sériach. Zatiaľ čo som sa v nich snažil chytiť dych, tu som skôr mal otvorenú hubu kvôli premakanej akcii a animácii.. Čo sa týka ecchi, toho je tu celkom dosť, ale 2x menej ako v prvej alebo druhej sérii, čo môže byť pre niekoho škoda. Ono bol by som spokojný aj s tým, čo som dostal, pretože ako celok to je naozaj bomba, no vadila mi tam jedna vec (keby sa mimochodom obišli aj bez nej, dal by som aj 100%?), ktorá to naozaj pokazila. Vlastne, my už dávno vieme to, že Japonci sú dobrí v tom, že natočia alebo zanimujú niečo naozaj skvelé, kde sa môže dej posunúť do ozajstnej geniality, no jednou vecou to všetko spackajú a zabalia - áno, a presne to má aj High School DxD Born a dodávam aj príklad: Keď hlavní hrdinovia dokončia hru, príde tam nová postava a zabije Asiu, (mimochodom každému nenávidenú postavu, ale ja som jej držal palce s Isseiom najviac) Issei sa naserie a stáva sa z neho op, ktorého vôbec nič nezastaví a vyvolá nevidenú silu - zmení sa na červeného draka (čo by bolo mimochodom bolo úplne skvelé, zaujímavé a geniálne vo všetkých ohľadoch, lenže..) ale nejakým zázrakom ju prinesie Vali a ona to prežije? Okej, to už naserie dosť, ale.. potom sa dočkáme klasického romantického klitšé, kde prezidentčine slzy po dopadení zmenia Isseiho späť na normálneho a op z neho už nebude.. Sakra, toto ma odrovnalo úplne a mohlo sa jednať o niečo naozaj geniálneho, lenže áno, Japonci sú takou vecou známi.. Moje hodnotenie: 95% ()

Hero (2018) (S04)

Reforma štúdia a animácie nie je jediná zmena, ktorá nadišla v tejto sérii. Odkazov na iné anime (Dragon Ball, Naruto) je tu viac než predtým, no najväčšou pochybou je dej, ktorý ma absolútne nezaujal a odpudil na celej čiare. Zatiaľ čo ma High School DxD kedysi vskutku bavil, tentokrát to pre mňa bola takmer neznesiteľná záležitosť. Alebo som len vyspel a takýto typ humoru sa mi úplne odcudzil. Priemer: 16% ()