Kriminalisté mají plné ruce práce: nejprve krádež v obchodním domě, zanedlouho vražda mladého řidiče. Mají tyto zločiny něco společného? Pokus vytvořit napínavý příběh se však rozbíjí o jeho nenápaditost. (oficiálny text distribútora)

FireTight

Průměrná detektivka, u které mne až překvapuje, že je u ní na pozici režiséra uváděn Martin Frič. Všechno je v ní totiž až moc průměrné a šedivé - zápletka, příběh, postavy, zkrátka všechno. Tedy nic, co by si měl člověk pamatovat po delší časový úsek. Přesto mi pár věcí utkví v paměti na trochu déle - opravdu malinká rolička Oldřicha Nového a také scéna, kdy kapitán Chládek něco vysvětluje staršímu Jandovi. Na tohle jsem totiž celou dobu čekal, až se ve filmu objeví také nějaká ta nutná intelektuální debata na téma rozumění socialistické populaci! :D ()

BigBang

Jako detektivka nedosahuje kvalit těch nejlepších čs. černobílých snímků tohoto žánru. Ale i tak mě tento film p. Friče potěšil. Vychutnal jsem si nezvyklé herecké obsazení: p. Řanda st. zcela nezvykle v hlavní kladné roli, p. Brzobohatý ještě jako naprostý mladíček, přesto vypadá celý život stejně. "Bílá spona" mi trochu připomněla můj oblíbený film p. Friče "Dnes naposled": atmosférou, tématem zaplétání slušného člověka do něčeho nekalého, a též postavou nezodpovědného floutka v podání p. Tomšovského. Ale kvalit "Dnes naposled" nedosahuje. ()

alonsanfan

Blboktivka, exotokrimi, chujodrama. Ani pod vedením tak zkušeného režiséra, jakým byl Mac Frič, nemohlo vzniknout z bídného scénáře a mizerných herců nic přeborného. Vlastně nic. ()

Marfab

Nic moc snímek. Většina děje se odehrává v noci a závěr je tak nějak useknut a bez nějakého vysvětlení jsou zadrženi pachatele. Slabota ()

Pitryx odpad!

Naprosto obyčejná detektivka bez vzruchu, napětí, či čehokoli jiného. Marně hledám nějaké to plus. Nenašel jsem žádné a takže, ač nerad, dávám velké nic. ()

ostravak30

Bílá spona je pro běžného diváka nejzajímavější asi tím, že se v ní pohybuje řada ještě mladých herců, které pak vidíme v mnoha pozdějších komediích starší. Mezi hlavními mám samozřejmě na mysli Čestmíra Řandu st. Jinak jde o běžnou kriminálku, která se navíc jakoby natáčela ještě v prvorepublikovém duchu, práce Martina Friče je tu prostě vidět. Film zkrátka nenadchne, ani neurazí. Naopak představí nejnovější výdobytek socialismu - obchodní domy. Jinak filmu ale chybí napětí a dramatičtější závěr. ()

Phex

Fričův režijní rukopis dělá z 60. let v ČR léta čtyřicátá. V porovnání s jen o šest let později natočenou krimi Poklad byzanstského kupce tohle působí strašně fádně a prkeně. ()

brasek

Mladý Čestmír Řanda st. je celkom sympaťák, ale ako kapitán kriminálky veľmi neoslnil. Poskromný pokus o kriminálku bez nejakého výrazného momentu a miestami tento snímok aj nudí. ()

endrix

Začátek sliboval víc, než jsme nakonec dostali. Celý příběh je podivně nekonzistentní. Na začátku tu máme dva různé typy zločinů, využití sanitky k útěku, stopy vedoucí do rodiny jednoho z vyšetřovatelů. Slušný začátek. Pak se to celé ale nějak pokazí. Postavy jsou nezajímavé, vražda se stane vlastně tak mimochodem a závěr je úplný opak kulervoucí pointy. Přes dvě * nepůjdu. ()

rozum i cit

V podstatě dobrá, civilně pojatá detektivka se slušnou atmosférou i napětím, k tomu zajímavé prostředí bývalých obchodních domů, nechyběly ani roztomilé vedlejší figurky v podobě bytné a sousedky-svědkyně. Závěrečná pointa pak byla vyloženě milá a zahřála u srdce. Přesto snímek zanechá neurčitý pocit, že mu malinko něco chybí, možná je to dáno tím překotným úvodem a rychlým závěrem bez dořešení některých věcí. Taktéž Nový a mladičký Brzobohatý, ač důležité postavy v příběhu, měli na můj vkus příliš málo prostoru. Možná, že kdyby ho měli více a kdyby byl film obsazen v některých rolích výraznějšími herci (ač to neznamená, že by ti zdejší hráli nějak špatně, nicméně při nejmenším místo Řandy si umím představit i jiné, vhodnější typy, to v podstatě platí i pro Pohana, ačkoli ten mi seděl víc), působil by nakonec o stupeň lépe. V takovém případě bych snesla i delší stopáž. Za daných okolností byla tak akorát. Každopádně mne tento snímek docela potěšil. Jedna z těch lepších dobových detektivek, která vyloženě nenadchne ani neurazí. ()

Vaso

Přestože to není žádná akční kriminálka, dokázalo to udržet mojí pozornost až do konce i když s vidinou, že pět hodin po skončení budu ráno sedat do auta a absolvovat 150 km. Za což dávám slušné 4*. ()

Monicina

Herci fajn, postavy vykreslené dobre, dej zaujímavý, pieseň, ktorú hrali v kaviarni Astra však bola príšerná. Chýbalo tam väčšie napätie a trochu viac sa mohli pohrať s tou scénou kde prichytili páchateľov pri čine. ()

dorpa74

Dávám průměrné hodnocení. Dá se u toho vydržet a zabít nějaký čas. Jsou tam hodně cítit padesátá léta. Soudruh sem, soudruh tam. Herecký styl rovněž typický pro padesátá (budovatelská léta). Myslím, že ve filmu se mihne tehdy populární skupina Kučerovci. A Oldřich Nový měl stále velké charisma. ()