7 sestier

• Česko 7 životů (viac)

Sedem životov, sedem sestier, jedna spoločná identita. Originálny akčný dystopický triler o siedmych identických sestrách, ktoré taja svoju existenciu pred okolitým svetom. Dokiaľ jedna z nich nezmizne. Preľudnený svet v roku 2073 sa riadi drastickým zákonom jedného dieťaťa na rodinu. Keď úrady zistia priestupok, mladší súrodenec je automaticky odobraný. V jednom byte sa ale už 30 rokov skrýva a žije sedem sestier. Vyzerajú rovnako, no predsa je každá z nich iná. Pre pohyb a fungovanie vo vonkajšom svete využívajú všetky jednu identitu, kde vystupujú ako jedna osoba a žijú jeden spoločný oficiálny život. Chodia do školy, do práce, s kolegami do baru, vzťahy majú iba na jednu noc. Každá zo sestier chodí von iba jeden deň v týždni. V pondelok vychádza Pondelok, Utorok v utorok, a tak ďalej. Ich systém funguje skvele počas mnohých rokov až do toho dňa, kedy sa Pondelok nevráti domov. Šesť zvyšných sestier musí opustiť svoj úkryt a zistiť, čo sa stalo. Akákoľvek chyba ich ale môže prezradiť a ich život sa z pevného pokojného poriadku mení v napínavú futuristickú akciu plnú adrenalínu a nečakaných momentov. (Bontonfilm SK)

blackJag

Podle hesla nemusí pršet, stačí když kape vnímám tento úsporný (predikcí budoucnosti, nikoliv titulní multi-rolí) scifáč. Jde vlastně o souhrnné žánrové klišé, s nepřekvapivou pointou, zato s chutí a nekompromisně odvyprávěné. Nakonec, nemusí být všechno třeskutě překvapivé, někdy stačí nakažlivé nadšení. 75% ()

mkubalikova

Velmi funkční sci-fi akční béčko s výbornou Noomi Rapace a zajímavým námětem, který zde figuruje pouze jako efektní kulisa ke střílečkám a honičkám. Rozhodně jsem se ale nenudila ani minutu. 🔫 70% ()

Tft

Rychlé uvedení do světa tohohle filmu, v kterém je povoleno mít pouze jedno dítě kvůli přelidnění planety je veškerá dystopická hloubka, kterou film nabídne. Zbytek je plný klišé akční a ukecané prázdnoty a má blíže spíš k filmům jako Hunger Games než Children of Men. To by samozřejmě zas tolik nevadilo, ale ona ani ta béčková zábavnost nefunguje, jak by měla, když se totiž film konečně rozjede, zabrzdí ho nějaká zbytečně rádoby hloubavá scéna. What Happened to Monday tak stojí na rozcestí a neví, jestli se vydat směrem akčního béčka nebo směrem hlubokého komentáře možné budoucnosti. Na začátku je sice nadhozen zajímavý nápad na film, který by se mohl nést ve stylu právě Children of Men, ale tyhle počáteční očekávání nikdy nenaplní. Noomi Rapace hraje sedm sester, které se vydávají za jednu osobu a vycházejí každá ven z bytu pouze v den, který je shodný s jejich jménem. Nečekaně každá ze sester je zaškatulkována dle klasických norem podobných snímků, takže jedna je nerd, druhá koketa, další bojovnice atd., jediná věc, která je tak doopravdy odděluje v nějakém širším smyslu je herecký výkon Noomi Rapace, která se opravdu snaží každou z nich hrát dostatečně jinak. Tommy Wirkola z toho asi nechtěl udělat úplně hloubavé drama o budoucnosti a to se samozřejmě dá s klidem pochopit, jenže on z toho nedokázal vykřesat ani to zábavné béčko, nakonec to tedy vypadá spíš jako dva filmy v jednom, které proti sobě bojují, namísto jednoho filmu s jasným cílem. 45% ()

Jaro.Krafcik

Znova pobavil presný názov na csfd, ale tak nevadí, film bol super, námet parádny. Pondelok sa vytratil zo scény tak rychlo q potom znova prišiel tak ako v skutočnosti, no musím povedať že dobré prekvapenie. Jedno z tých lepších sci-fi filmov. Oplatí sa pozrieť, ja osobne som sa bavil. Zážitok. 5* ()

Pedross800

Herecký koncert na sedmou, Noomi báječná ve všech svých polohách a povahách, naháněčka to byla vskutku napínavá, akcí plná a realisticky krvavá, bavila hodně a i emočně hrála na silné struny.....no a téma samotné sakra aktuální, určitě nejen já jsem si všiml hlášky, že kolem roku 2050 nás má být na Zemi kolem 15 miliard....nu což, já už budu staré kmet, ale mladochem bych v té době být nechtěl, to teprve budou nájezdy stamiliónů z chudého jihu na bohatý sever..... ()

Dagoussek

Napínavý až dechderoucí thriller. Tady je toho nádherná ukázka jak by to vypadalo v případě přelidnění a jak se to snaží řešit. Nějaká nesympatická babizna slibuje nádhernou budoucnost,ale realita je jiná. Sedm dívek a sedm dní. Každá je jiná a přitom stejná... ()

Autogram

Bolo nás sedem, už je nás len ... Dvojrole, trojrole sa vo filmoch zvyknú objavovať, ale sedemrolu som ešte nezažil. Tým je film originálny, sci-fi námetom o preľudnení už pomenej, ale precízne vizuálne prrevedenie to čiastočne vynahradí. Horšie je to s logickými kopancami, cez niektoré som sa nevedel preniesť, a tiež tá dĺžka bola veľmi prehnaná. Nezaškodilo by menej akčných scén, kde päť nežných žien (alebo aj jedna) premôže (iba silou) troch po zuby ozbrojených vojakov. –––– Sedieť zavretý šesť dní v týždni nie je život. Je to pomalá dusivá smrť. ()

zsn

Perfektní. Problematika, která se nás úzce týká. Politika, která má konečně rozumné opodstatnění. Je nás moc. Noomi dělá po zástupu svých krajanů jako další reklamu své rodné zemi, a to na poli americké pásové výroby gumových herců. Převálcovává je. ()

Hugo01

Snímek What happened to Monday (ten název je top!) s českým nepříliš chytlavým titulem 7 životů pro mě byla jedna velká neznámá. Moc jsem nevěděl, co čekat, ale říkal sem si..Willem Dafoe, Noomi Rapace, hm..nejsou to žádné superstar a v mých top 10 byste je taky hledali marně, ale mám je celkem rád, tak by to mohlo být dobré. A ono bylo a velmi. Scénář je velmi nápaditý a nudit byste se rozhodně neměli. Není to sice žádné Atomic Blonde, co se akce týče, ale žádné zásadní chyby to nemá a je to velmi příjemná podívaná. Jedno z největších překvapení roku. ()

Hollohlaway

Připomíná to mix Matrixu a Potomků lidí, jakožto slušně vytvářená dystopická ne-až-tak budoucnost. Celkem ochotně jsem se do toho nechal vtáhnout, je to dostatečně dramatické a akce solidní. V druhé půli to je dost průhledné a nelogické, ale byť zápletka brzy vyšumí, herecky to nebylo zlé a kamera a hudba dokonce nadstandardní. Mít to propracovanější scénář bylo by to super. Takto " jen " velmi dobré . ()

Lenulinka

Po dlouhé době filmová zkušenost v kině, ne jen doma s láhví vína. Když pomineme kopající puberťáky do sedaček a žrouty chroustající Nachos všude kolem (kdo tohle vymyslel, zasloužil by pověsit za koule do průvanu), se nám to, co se odehrávalo na plátně, opravdu líbilo. Sedm rolí, všechny stejné, a přece jen všechny jiné. Nenudila jsem se díky velkým zvratům ani chviličku a celé dvě hodiny jsem seděla jako přikovaná. I slzička ukápla. Ženská, no... ()

fiLLthe3DD

Komentář obsahuje Spoiler, asi... Tak především oceňuji námět a zpracování - otázky, jimiž se snímek zabývá nejsou až tak nereálné a toto je skvělá ukázka toho, jak by to mohlo v budoucnu vypadat... Hlavní záporačka? Byť sice bylo její řešení poněkud drastičtější (místo zmražení „plynová komora"), tak některé myšlenky až tak k zahození nebyly a s některými bych se i dokázal ztotožnit (politika jednoho dítěte, dítě si může pořídit jen ten, kdo si to může finančně dovolit - i když v praxi, nevím nevím, každopádně lepší než nechat děti vyrůstat v nefunkčních nebo extrémně chudých rodinách)... Avšak oproti tomu skvělá opozice v podobě sesterského týmu (ehm, chybí mi tu nějaká nominace v herecké kategorii)... Po dlouhé době jeden z mála filmů, které jsem dal vcelku a bez přestávky :) ()

latvar

Kdo má rád akčnost a napětí, tak ten se tu najde. Nedoporučuju pouštět před spaním, teď jsem plný adrenalinu a místo spánku budu muset pustit další film :-) Btw. Podobnou situaci s přelidněním řeší i v Indii, akorát tam to nedošlo, tak daleko (zatím) :-) 75% ()

Forsberg11

Hm, takže príbeh o extrémne preľudnenej planéte skončil happy-endom tak, že sa preľudnila ešte viac. Dobre, ja som za každú srandu, ale toľko kokotín čo bolo v tomto filme, sa snáď nevyskytlo ani vo všetkých osemdesiatkových slasheroch dohromady. Nehnevajte sa na mňa, no keď poviem, že toto je jeden idiocký a primitívny film, aj keď kvalitne a pútavo spracovaný, môžte to považovať za zdržanlivý komentár. Dobrý námet, to bezpochyby, vo výsledku však len omáčka pre ovce. Prázdnota zabalená v atraktívnom obale. 55 %!! ()

h0n24 odpad!

Zapomenutelné. Nedoporučuji. Vyspělejší a serióznější Wirkola, zlepšuje se i Botkin. Bohužel film, který je vystavěný na charakteristice postav, si nemůže dovolit na ní kulhat. Logika, vývoj a motivace jednotlivých sester pak táhnou jinak naprosto úžasný a neotřelý nápad dolů. Je to škoda. Rapace se snaží, kde to jde, byť slabí záporáci ji to kazí. ()

herr_carter

Excelující Noomi Rapace v jedinečné sedmiroli v z poměrně reálně vykreslené, ne zcela pozitivní vize budoucnosti..................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

Maynard.

No, tak tohle bodlo přímo tam kam mělo. Na Noomi mám poměrně slabost a tady se nám ukáže rovnou v sedmi vydání. Tzn, že hraje 7 sester, každá má jinej sestřih a jinou povahu, takže o zajímavou zápletku není rozhodně nouze. Je mazec, že je to celkem nízkorozpočtovej film, ale při tom je to parádně záživný. Asi nejvíc tím, že je to parádně nascénářovaný, to se vážně povedlo. Nechtěl bych tady nějak spoilerovat, ale celková myšlenka je prostě dokonalá. Stejnou myšlenku sem naposledy zažil u In Time, taky nízkorozpočťák z budoucnosti. Musím teda říct, že "pondělí" zradilo sem prokouknul poměrně brzo. Ale jinak fakt parádní akční a propletenej film, ve kterým se i hodně umírá. No, nevidí se každej den, že by Rapace umřela 4x během jednoho filmu :o) ()

Soweek

4,5*. Tommy Wirkola je takové evropské želízko v hollywoodském ohni. Jeho práce se film od filmu zlepšuje a kdo ví co zajímavého nám ještě přinese. Seven sisters baví hned z několika důvodů. 1) Originální scénář, který se sice snaží být nepředvídatelný ale bohužel předvídatelný je (za to ta půlhvězda dolu) , který nedokáži přirovnat k jakémukoliv jinému filmu. 2) Sice sci-fi, ale naprosto uvěřitelné prostředí roku 2073. Způsob, jakým tento svět vzniknul ( přelidnění, postavení společnosti atd ). Prostředí je uvěřitelné, dosažená technologie je také uvěřitelná a odpovídá současnému technologickému vývoji. Svět roku 2073 jsem naprosto akceptoval, což je velmi důležité, protože se dokážete ( filmově ) vžít do rolí postav a chápat jejich rozhodnutí a postavení. 3) Skvělá Noomi Rapace, která překvapivě zvládá všech 7 charakterů najednou. 4) Skvělý Wirkola, který to dokáže vše ukočírovat a naservírovat vám to v podobě 2 hodinového super sci-fi thrilleru. Zápletka a vytvořený svět má spoustu možností a klidně se to celé nabízí jako úvodní film do příběhově hutného cyberpunkového seriálu, chápu ale, že preference divácké masy jsou stále u čímdáltímvíceseroucích mě superhrdinů, a tak originální scénáře jako tento nemají prozatím šanci. ()

BMAJTZ

Dívá se na to dobře, poutavě natočená despotická budoucnost. Jenom ten příběh je předvídatelný až běda. Zvrat člověka fakt nepřekvapí a co se děje s dětmi taky ne. ()