Na hrane zajtrajška

• Česko Na hraně zítřka (viac)

Na hrane zajtrajška sa odohráva v blízkej budúcnosti, kedy mimozemská rasa tvrdým útokom zasiahne Zem a nevie ju poraziť žiadna zo svetových armád. Podplukovník William Cage (Tom Cruise), ktorý sa nikdy nezúčastnil ani jedinej bitky, je náhle degradovaný a následne bez prípravy a s mizernou výzbrojou nasadený do takmer samovražednej akcie. Zabijú ho behom niekoľkých minút. Akoby zázrakom však opäť ožíva na začiatku rovnakého dňa. Znova ho tak čaká boj a rýchla smrť. Znova a znova. Zakaždým je však skúsenejší a dokáže svoje rozvíjajúce sa schopnosti lepšie využívať. V boji mu po boku stojí príslušníčka Špeciálnych jednotiek Rita Vrataski (Emily Blunt). Každá opakujúca sa bitka proti mimozemšťanom je pre Cagea a Ritu príležitosťou dostať sa k porazeniu nepriateľa o krok bližšie. (TV Markíza)

jenspifa

Takže takhle, knihu jsem nečetl, ale musí být velice zájímavá, protože film je taky hoodně zajímavej :) podlě mě jedno z nejlepších Sci-Fi, co jsem za posledních pár let viděl. Efekty supr, příběh, děj, scénář, kamera, nenašel jsem skoro žádnou chybičku. A ten černej humor tomu vyloženě sluší. Prvních 15 minut jsem jen seděl přilepenej na sedačce, a zíral jsem s otevřenou pusou dokořán, jako masožravá kytka číhající na mouchu. Tak trochu http://www.csfd.cz/film/9302-hvezdna-pechota/ řízlá s http://www.csfd.cz/film/1245-vetrelci/ ochucená http://www.csfd.cz/film/6648-predator/, pocukrovaná trochou http://www.csfd.cz/film/182358-valka-svetu/ se špetkou http://www.csfd.cz/film/290368-pacific-rim-utok-na-zemi/ Tak začneme znovu, Červe! :D ()

ellysium

No po shlédnutí se nemohu ubránit dojmu,že jsem hernajs něco podobnýho,tedy s podobným námětem,viděl.Prakticky opakující se časová sekvence mi připoměla filmeček Zdrojový kód,kde se taky voják vracel do osmi minut,aby zabránil výbuchu vlaku a postupně se zlepšoval. Zde to ovšem bylo nadupané mnohem větší akcí a samozřejmě dobrými hereckými výkony.Ovšem pro svět filmu nic světoborného ani přelomového.Dávám průměr. ()

Nobunaga

V případě Edge of Tomorrow jsem nevěděl vůbec do čeho jdu, krom toho, že to všude vynášeli do nebes a že Tom bude opakovaně umírat- jak se píše na posteru. Přecijenom to není bůhvíjak originální námět, filmů s časovými smyčkami bylo natočeno mraky, z relativně nedávné doby mě napadá Zdrojový kód, kterému se Na hraně zítřka podobá natolik, že bych se nedivil, kdyby scénář k němu vznikl právě nad "Zdrojákem". Nicméně moje opatrnost nebyla na místě, tvůrci si s námětem poradili na výbornou a i ty opakované sekvence byly k divákovi celkem user friendly, ostatně, stejně jako ve Zdrojáku. Divák je tedy zatěžován opakovačkovami šetrně, občas i s vtipem a je udržován v neustálém napětí, kam se posunou postavy tentokrát. A ten konec jsem teda nečekal, ale nevadil mi, spíš mě příjemně překvapil. Takže za mě full house ;-) ()

Vlkodlak13

No, prvních cca 15min jsem si říkal, co to je zase za moderní chu*ovinu s přeplácanýmy a zbytečnýmy efekty a říkal jsem si, že tomu dám max 1-2 hvězdičky, vypadalo to jen jak nějaký nepovedený vojenský tahanice ve vyšších místech nebo jak to nazvat.. Potom to ale nějak zvláštně a překvapivě nabralo jiný styl a směr a už to bylo koukatelnější. Sice zneužily záběry meteoru z roku 2012 ku prospěchu filmu, ale tak to aspoň mělo trochu zajímavější styl. I když pokud režiséra/spisovatele při pohledu na ty videa napadl tento snímek, tak je to poněkud hodně ohraný styl, že cosi letícího z vesmíru sem na zemi jsou zase jen nějací vetřelci co chtějí tuto planetu využít, ale opět se ukázalo, že tvor zvaný člověk je mnohem silnější a ničivější než zřejmě vyspělejší potvory z vesmíru.. Jinak se musí nechat i poněkud zvláštní styl, který trochu připomíná černou komedii ve scénách, kdy se stále dokola Cruise "restartuje" nebo je "restarován". ----- Jako jo, nebýt toho, že je to trapně přepleskaný těmi efekty, tak by to mohlo být i lepší. Ale jinak s přetrpěním těch ±15min začátku je to celkem zajímavý film. ()

Zaba

Tenhle film jsem shlédla náhodou. Upřímně Toma Cruise nemusím, ale tady byl fakt dobrej. Zápletka mě natolik zaujala, že jsem neodešla spát a shlédla to do konce. Jeho prožívané "reality" byly sem tam i vtipný. Mimozemšťani byli zákeřní a neokoukaní. Celý film je o akci a efektech. Žádný komplikovaný vztahy a citový výlevy. Takže kdo má chuť na akční sci-fi - neprohloupí!! ()

Giordi

Akční verze filmu Na hromnice o den více. Skvělý námět i provedení. Není to ani tak o boji s mimozemšťany jako spíše o tom, jak si hrdina poradí s tím, co v opakovaný den udělat jinak, aby se nad mimozemšťany zvítězilo. Já se dobře bavil. ()

Jessica_Biel

"Vztyk ty červe!", aneb ještě dvacetkrát ve dvou hodinách... Tomáše Krujzů máme rádi, takže jedna hvězda je jeho, ač role v Oblivion se mi líbila více, stejně jako celý film. ... Tak jsme si s bráchou říkaly, čím bude asi tenhle film velkolepej, že má už hodnocení 278%, a to ještě nebyl v kinech. Vtipné hlášky se najdou , akce a napětí taky, emoce a city minimální asi jako erotika a děj prazvláštně zajímaví. Upřimě, tak dlouho se Tom Cruise probouzí do téhož dne, až mě to přestává bavit. Sice s každým probuzením se dovídám další fakta a problémy, ale ke spokojenosti mi to nestačí. Emily Blunt alias Verdenský Anděl, který díky opakovanému probouzení se stane symbolem vylodění v Normandii proti Alfám, Omegám MZákům-jinak toporná role... je fakt, že díky hodnocení na čsfd jsem do tohodle filmu šel s velkou vervou a očekáváním, a snad i díky tomu bylo i to částečné zklamání... Původně jsem si maloval, jak sem napálím pět hvězdiček a do komentáře naslintám hory-doly-zlatá medaile z Nagana, ale nedá se to... Nu, viděl jsem to jednou,možná mi něco podstatného uniklo, tak třeba až si to pustím znovu- pochopím a přehodnotím... ()

Motyuek

Poslední dobou zjišťuju, že koukám na film. Žánr sedí. Je to sci-fi. Herci sedí, hrají tam samí známí a dobří borci. Ale nakonec to dokoukám a rozpačitě sedím, protože tomu filmu něco chybělo a já jen nemůžu přijít na to, co to bylo. U Egde of tomorrow mi tento pocit chyběl. Tady prostě nechybělo nic. Od začátku do konce to jede. Nenudíte se ani minutu. Ufonci jsou krásní, originální. Emily taky. A že zápletka s opakujícím se dějem originální není? Minimálně je originálně zpracovaná. Známka kvality: Zpravidla na film nekouknu podruhé dřív jak po půl roce. Tohle jsem si během týden pustil dvakrát. ()

nestiik

Co k tomu napsat. Stačí jen to, že je to super akční film u kterého člověk ani skoro nedýchá. Už dlouho mě takto žádný film nezaujal. ()

jozindodulik

Já teda nejsem zastáncem scifi, ale todle nebylo tak špatné. Film je více méně mix zdrojového kódu + počátku + matrixu. Navíc nádherná herečka. Zasloužené 4*. ()

lajkus

Tom Cruise opět zachraňuje svět, a opět má sex - epíl, mý ponožky zapadlé za postelí, ale hezky se na to kouká, Cruise nikoho nevojel a nemusel si sundavat tričko, důvod proč to má Tom jak na Hromnice, je sic přiblblý, ale co, aspoň nemusí nikde hledat nějakou kouli co zničí svět (počkat on hledal kouli co má zničit svět! Měnim na 4).... ()

solver

Emily na sobě hodně maká (asi aby mohla máchat tím pravěkým mečem v bitvě budoucnosti), a Cruise začíná být zárukou, že film nebude úplná ztráta času, přesto si myslím, že mohli jít se scénářem trochu víc do hloubky. On ten popis od Warner CZ vyjadřuje stejnou povrchnost. Nebyl to major? :-) ()

ragtime

To, ako svižne, vtipne a pútavo natočil Doug Liman prvú polovicu filmu si zaslúži maximálne hodnotenie. Aj napriek miernemu spomaleniu v polovici druhej je nutno si uvedomiť, že takéto filmy nevznikajú každý deň. Tom Cruise si s Christopherom McQuarriem očividne rozumie a aj po tých svojich excesoch s jeho vyznaním a celkovo jeho mediálnym obrazom, treba sňať klobúk pred jeho tímom a agentom, vďaka ktorím sa necháva upisovať projektom, ktoré ho vracajú do prvej ligy. Nepitvorí sa a úloha zbabelého blbečka mu sadne a sympatie vzbudzuje veľmi rýchlo. O Emily Blunt ani netreba nič hovoriť. To dievča už od My Summer of Love stúpa strmo nahor a ja sa teším na každý ďalší film s ňou, pretože sa na ňu proste dobre pozerá. Čo sa tiež cení je výzor alienov, kde sa dnes už originalita nevidí často a tu sú mimoriadne hroziví a výborne spracovaní. More please... ()

Hobzik

Film který vás opravdu upoutá!Naprosto jsem se zahryzl do děje,no a to tak že jsem si skoro rozdrtil stoličky.Jednoduše originální,poutavé,zábavné,dynamické,no prostě skvělé!!! :) Nejlepší snímek za hodně dlouhou dobu.Navíc mám Toma rád.A Emily už taky nějaký ten pátek miluju :) Skvělý scénář,režie,nemám výtek! ()

montel

Planetu Zemi napadla mimozemská civilizace a lidstvo se již několik let brání masivnímu útoku mimiců. Podplukovník Cage (Tom Cruise), který nikdy nebojoval, je rázem degradován a vyslán přímo na bojiště, kde se má rozhodnout o budoucnosti lidstva. V boji je však zabit, ale těsně před smrtí se dostane do spárů mimozemšťana zvaného Alpha. Díky jeho krvi, která se mu dostala do oběhu má možnost neustále opakovat tentýž den a zabránit tak hrůzným událostem, které mají nastat...Dlouho jsem přemýšlel, jak hodnotit tento film. V prvé řadě zavládlo zklamání. Filmů s opakujícím se dnem už tu bylo několik a tento se ničím nevymyká. Naopak ale zase to má originální a strhující příběh. Cruise mám celkem rád, takže mě jeho figura nesrala. Nutno říct, že on opravdu z obrazovky nesleze. Trochu mi vadili ty bleskurychlé mimozemské potvory, které mi trochu připomínali brouky z Hvězdné pěchoty, i ty zbraně byli podobné, takže trošku inspirace jistě tvůrci načerpali. Ani konec ničím nepřekvapil, takže nevím proč jsou všichni z toho filmu tak posraní. Ale zase na druhou stranu, tři hvězdy jsou asi málo, film opravdu nenudí a má co nabídnout, takže jsem malinko přimhouřil obě oči. 65% ()

dr.Hyena

V tomto filmu zemře tom Cruise tolikrát, že se to snad ani nemůže někomu nelíbit! Jinak Na Hromnice o den více, kde je místo Murreyho scientolog a místo sysla mimozemský hyperorganismus. Hlavně u toho moc nepřemýšlet. ()

Warapeidza

Je to zábava, je to sci-fi, je tam hafo alienů, mechů a pořádných efektů -> dvě hoďky utečou jako voda. Za mě osobně jen škoda té úplně poslední scénky, ta tam být ani nemusela, ale to v rámci celého filmu není až tak podstatné.. ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům

10.01.2024

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

Star Wars: Rogue Squadron našlo scenáristu

27.06.2021

Prvním novým Star Wars filmem po skončení ságy o rodině Skywalkerů by se měl stát Star Wars: Rogue Squadron, který chystá režisérka Patty Jenkins (Wonder Woman). O ději se zatím příliš neví, jen že… (viac)

Na hraně zítřka 2 má nového scenáristu

Na hraně zítřka 2 má nového scenáristu

01.03.2019

Po nedávném oznámení plánu natočit hned dva nové díly do série Mission: Impossible současně to zdánlivě vypadalo, že veškeré ostatní rozdělané projekty Toma Cruise půjdou k ledu. Server Heat Vision… (viac)