Ochrnutý bohatý aristokrat Philippe si za svojho nového opatrovateľa vyberie Drissa - černošského mladíka zo sídliska, ktorého práve prepustili z väzenia. Napriek obrovským rozdielom medzi nimi ich spojí nedotknuteľné a bláznivé priateľstvo, vďaka ktorému obaja dokážu veľké veci v tejto komédii o tom, že ani ochrnutý človek nemusí stratiť zmysel života a toto zistenie mu môže sprostredkovať tá najmenej pravdepodobná osoba. Nedotknuteľní sa stali najúspešnejším európskym filmom posledných dvoch desaťročí. (STV)

Lebowsky

Z čistým srdcom môžem vyhlásiť nedotknuteľných za najlepší film aký som za posledné 2 roky videl nielen že humor je vynikajúci (plakal som od smiechu skoro každú chvíľu keď Omar Sy otvoril ústa často som kôly tomu musel film aj stopnúť aby som bol schopný pozerať talej :D ) ale nesie v sebe hĺbku priateľstva medzi dvoma ľuďmi ktorý už nevedia ako majú žiť život ďalej. Nedotknuteľní presne vystihuje názov tohto filmu čistá úprimná dramatická komédia ktorá musí chytiť každého... Cením si tento film viac ako hociaké Americké filmy ktoré sú často až neskutočne plytké. Skvelo natočené zábery a hudba do toho vrelo odporúčam každému :). ()

goodfairy

Paráda! Skvělej zážitek. Jeden z mála filmů za poslední dobu, co stojí fakt za to. Driss neuvěřitelně charismatickej. Miluju filmy, co mě umí místy rozesmát a zároveň i rozbrečet. ()

Jarduk03

Hodně líbivá záležitost, která to ale občas až přehání. Uznávám, že je lepší mít za ošetřovatele tohohle borce než suchýho chlapíka s límečkem kolem krku. Na druhou stranu mi to nedá nezapochybovat o tom, jak je zcela normální, že se z nezvdělanýho negra z předměstí, jehož jedinou zábavou je hulení, ženský, kriminalita a příjem sociálních dávek, stane hodný a srdečný ošetřovatel... Mladá a krásná žena začne milovat tetraplegika, čmáranina se prodá za těžkej cash, ošetřovatelka si začne se zahradníkem, atd. atd. Je tam na mě nějak moc věcí, které mi bohužel přijdou jako těžká utopie. Ale je to prej podle skutečný události, tak holt jen zřejmě žiju ve špatném světě, kde se mnoho zázraků neděje a lidi se k sobě chovají spíše jako banda arogantních debilů. Každopádně budu-li hodnotit samotné zpracování, tak je to prostě super. Soundtrack je zábavný a hlavně kamera je nápaditá, přesná a energická. Když to tedy budeme brát jako pohádku, jedná se o jeden z nejlepších filmů tohohle roku. ()

Astinas

Když jsem viděl, že tenhle film je podle skutečného příběhu, tak jsem začal být lehce skeptický, protože takovéto dojáky podle skutečné příběhu je plná Amerika. Ale kam se hrabe Amerika na tenhle film? Tohle Frantíci fakt uměj a uměj to dokonale. Nedotknutelní je film tak vyvážený, plný kontrastů a tolik skvělých dialogů a hlavně hrozně moc pozitivní energie, hned jsem měl chuť se rozletět do světa a hlásat Peace. Dlouho jsem se tak nezasmál a nezamyslel zároveň. Dost mě mrzí, že jsem na tom nebyl v kině. Scénář super, kamera bombastická a hlavní dvojice extrémně sehraná. Další krásnej příběh, který dává lidem naději, že i když všechno vypadá hodně špatně, tak osud ti přihraje něco, co člověk nečeká a může z toho být nakonec štěstí, o kterém sis myslel, že už nenajdeš a to tahle opravdovost přenáší Nedotknutelné přes hory, řeky a planety... chtěl bych napsat různé poznatky a vyjmenovat vše, co mě dostalo, ale nechci spoilerovat. ()

george82

Tohle je neskutečná bomba!!!!!!!!!! Příběh dvou odlišných lidí, kultur a názorů. Pobaví, chytne za srdce a člověka alespoň na chvíli donutí přemýšlet nad tím, jak dokážou žít lidé, kteří mají daleko menší možnosti, než my plni zdraví. ()

Mykhaluu

*** Sociální utopie, která dokonale předstírá, že není citovou vydíračkou. Zaštiťuje se "příběhem podle skutečných událostí", ale těží hlavně z touhy po tom "aby to takhle v životě chodilo". *** Hmmm... jak tohle napsat jinak?!? Asi nijak a lépe bych to nevystihl! Tak pokud to uživateli Tetsuo nevadí, nechám jeho komentář i u mě "mluvit"... Snad jen dodám, že je to film o tom, že v multikulturním světě mají i diskrétní elity srdce! :) Měly by ho mít! Moc bych jim to (i nám) přál!!! :) ()

meemini

Dobře jsem se pobavil a nebylo ani moc času smutnit, přesto, že jsem od Intouchables čekal srdceryvnost až za hrob. To už tak bývá, že snímky o lidech nemocných, umírajících, postižených, bývají umělé a někdy je z toho naprosto nechutná snůška pitomosti nebo trapnosti a blbosti. Výjimky jsou filmy o duševně nemocných, jenže tam zase chybí kvalitní zpracování problematiky, viz Černá labuť (příliš rychlá progrese schizofrenie??) nebo z druhého konce Já, mé druhé já a Irena (někdo si zaměnil alternaci osobnosti s paranoidní schizofrenií). I tak jde o chyby, kterých si drtivá většina lidí nevšímá, takže jsou pro tvůrce nejspíš nepodstatné. S tím už se musím vyrovnat sám. Ale pojďme k Intouchables. Málokomu a málokdy se podaří natočit film, který by dokázal vkusně ukázat takového např. kvadruplegika takhle normálně. A tady je normální kvadruplegik a jeho normální den, navíc film není nechutný, což by při péči o ochrnutého nebyl taky žádný div, přesto se nevyhýbal nepříjemné stránce ,,údržby,, nemocného. A sblížení hlavních postav proběhlo taky bez křeče. Krásná návaznost zamilovanosti, dospívání, diskriminace. Vše opět normálně bez křeče. Super. Děkuju. ()

gicous

Nedotknutelní se liší od podobných filmů svoji nenuceností a naprosto přirozeným projevem obou herců v hlavních rolích. Z toho potom vyplývá skvěle fungující humor. Já osobně si na komedie moc nepotrpím. Líbí se mi ty, které mě dokáží rozesmát, ale zároveň mě nějakým způsobem emocionálně zasahnou. Nedotknutelným se to bezpochyby podařilo. I když fungují podle zavedeného mechanismu už tolikrát viděného, tak přesto působí svěže, zábavně a až neuvěřitelně lidsky. Jsou o přátelství, o jeho ceně a důležitosti, které zastává v chlapském světě. Film neždímá slzy ani emoce, zaleží na tom, kolik jste toho v životě prožili. Podle toho se bude odvíjet, zda vás nedotknutelní "jen" rozesmějou, a nebo taky rozpláčou. ()

Rent

Když nebudu brát v potaz klišé (chudý, bohatý...) líbilo se mi , že jsem si z Nedotknutelných nejsilněji odnesla ujištění, že každý člověk v životě Vás dokáže obohatit (jak kladně, tak záporně). No a s tím související - člověk by si měl udělat vlastní obrázek o druhém sám na základě vlastních pocitů a zážitků a né se nechat ovlivňovat předsudky ostatních...... ()

Alca

Perfektní, nic jiného se k tomu nedá dodat. Sestřih největších děl klasiků vážné hudby s Drissovým komentářem mě úplně nadchnul. Je to vážné i legrační. Když vás film donutí smát se i nahlas, nemůžete dát nic jiného než 5*. ()

optimal

Pohodový a vtipný film s niekoľkými dobrými hláškami, príjemné letné osvieženie. Nesnaží sa o citové vydieranie na hollywoodsky spôsob. Sympatická ústredná dvojica, hlavne Omar Sy pôsobí prirodzene a uveriteľne. Napriek bezproblémovému priebehu a takmer žiadnej gradácii deja diváka nenudí. ()

AndyMagika

Dojemné, vtipné a ač se to někomu může zdát jako film útočící svou skutečností a dojemností prvoplánově na filmové ceny, tak mně se to zkrátka líbilo! Víc takových filmů!;) ()

miligretchen

Jen málokdo z nás si dokáže představit takový život. A ještě méně z nás by jej vůbec kdy dokázalo žít.Vivat těm, kdo se nebojí žit naplno a to za všech okolností, skrze jakékoliv překážky. Takoví skutečně zaslouží si volat se "Nedotknutelní". Nedotknutelnost tkví v naší odhodlanosti postavit se čemukoliv, třeba i strachu ze sebe sama. Byla by škoda mluvit o perfektnosti soundtracku a síle myšlenek, to se musí slyšet, vidět, zažít a pochopit... ()

viktor.danek

Už se vám někdy stalo, že jste si po shlídnutí traileru říkali, snad to nebude tak předvídatelný a imbecilní, jak to vypadá, a pak přesto bylo? Nebýt francouzštiny, myslel bych si, že je to z holywoodských osmdesátek, kdy si točily tyhle naivní levná snění o hodném černochovi z Bronxu, co se zkamarádí se zbohatlickým synkem a naučí ho repovat. Nenudil jsem se, což pak o to, je to zábavné, docela dobře se na to kouká a postavy jsou všechny sympatické, ale toho cukru a šlehačky časem začne být příliš. Ač se to kryje inspirací skutečným příběhem, je to přesto strašně ulhané, plné citového vydírání a postkoloniálního fetiše. ()

crazy.f

Zase jednou někdo dokázal, že není zapotřebí milion digitálních triků nebo tupý humor, aby se člověk dobře bavil u filmu. Výborný feel-good film se skvělým obsazením a chytrým a vtipným scénářem. ()

Kevin Hart sesadil Aquamana

Kevin Hart sesadil Aquamana

14.01.2019

Je to oficiální, Aquaman je první superhrdinský film ze stáje DC od Temný rytíř povstal, který v kinech překonal miliardu. Úspěch je to zejména pokud se ohlédneme na předloňskou Ligu spravedlnosti,… (viac)

Tom Hanks a švédský hit

Tom Hanks a švédský hit

22.09.2017

Hollywood momentálně neblázní jen po superhrdinech, ale i po předělávkách výrazných evropských filmů. Remake Nedotknutelných s Bryanem Cranstonem už je natočený, Jack Nicholson si zahraje v novém… (viac)

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

29.08.2017

Kdy dorazí američtí Nedotknutelní?

Kdy dorazí američtí Nedotknutelní?

16.06.2017

Ačkoliv o tom ještě spousta lidí neví, francouzský hit Nedotknutelní se opravdu dočkal remakeu. Divokou roli Omara Sye převzal Kevin Hart (Centrální inteligence) a místo Françoise Cluzeta se na… (viac)