Neporaziteľný bojovník

• Slovensko Muž tajči (viac)

Príbeh o zdanlivo obyčajnom čínskom mladíkovi, ktorý žije so svojimi rodičmi v Pekingu a pracuje ako poštový doručovateľ. Volá sa Chen Lin-Hu (Tiger Hu Chen) a majstrovsky ovláda bojové umenie taiči. Napriek varovaniu svojho majstra sníva o tom, že sa jedného dňa stane uznávaným bojovníkom. Práve preto si ho vyhliadne záhadný podnikateľ Mark (Keanu Reeves), ktorý mladíka zatiahne do svojich nelegálnych zápasov bez pravidiel. Mark za to pochopiteľne zhrabne poriadny balík peňazí. Chen Lin-Hu čoskoro začne svetu nelegálnych turnajov prepadať a mení sa na krvilačný stroj na likvidáciu protivníkov. Po čase sa Chen Lin-Hu opäť stretne so svojím majstrom, ktorý podľa bojového štýlu spozná, že zápasí len pre peniaze. Postupom času si však uvedomí, že tieto súboje nezodpovedajú jeho čestným spôsobom, a rozhodne sa skončiť. Lenže Mark s ním má iné úmysly. (TV Markíza)

Gyl

Kdyby závěrečné poselství filmu nebylo tak žalostně plytké, tak s klidem na 4 hvězdy. Bohužel to ale prostě není kdovíjak hlubokomyslný film. ()

futislav

Tři hvězdy výhradně za souboje a vcelku slušný výkon Reevese. Jak už to u těchto snímků bývá zvykem, děj pokulhává, fyzika dostává na zadek a cvičení, které má přinést vnitřní energii a rovnováhu se vrací k původní verzi bojového umění. Ale vcelku koukatelné, docela odsýpající a velmi plagiátorské dílko. ()

NEAL

Keanu na to pořád má. Nejen jako herec, ale nyní už také jako režisér. Závěrečná bitka dala vzpomenout na Matrix. Těžko uvěřit negativním komentářům, protože Keanu nám doopravdy předložil jenom to, co uvítá každý fanoušek takovýchto filmů. Rozhodně palec nahoru. ()

daviDyk

Natož, že to byl režisérsky debut K. Reevesa to nebyla až taková bída. Choreografie soubojů je vizuálně promakaná, hlavní hrdina svou roli zvládl na jedničku, ale scénář je béčkovy a předvidatelný, čekal jsem teda něco originálnějšího s více štávy... ()

quintes

Keeeenu sa snaží ako v Matrixe, žiaľ, ani na režisérskej stoličke mu to tak nejde, ak zamlada, škoda, jeho potenciál aký ukázal v Constantinovi je v tomto filme, hm, nie je... Škoda. ()

xxxblade

Dlouho sem se rozhodoval jestli nedat o hvězdu víc ale ne. Něco tam prostě chybělo. Film se libil, slušně do sebe řezali a Reeves se mi líbil v roli záporáka a i když závěrečná bitva byla dost mystická líbilo se mi to ale nevím , prostě jako by tam něco chybělo. Nebylo s příběhu vydáno 100%. Jako by film špatně podtrhával příběh. Proto jen 3 hvězdičky ()

Googooplexer

Muž Ští (na hroby divákov 3).. Tak 3,5 hviezdy. Trochu starší a tlstejší Neo nám ukázal, o čom sú všetky príbehy bojovníkov. Spracovanie príbehu ale už trochu pokrivkáva, aspoň keby nevybral takú kontrastnú váhovú zdochlinu proti sebe... potom mi Keanu pripadal akoby sa narodil v Americkej Samoe. ()

Qirozepi

Jako akční film to není špatné a čas u toho ubíhá celkem dobře. Jako fighting film je to ale dost slabé. Choreografie soubojů je spíš podprůměrná a je často vytrikovaná uměle. Navíc toho k vidění ani moc není. Největší průšvih je ale Keanu Reeves jako hlavní záporák. Což o to - zahrál ho dobře a působí chladně, ale neni to žadný superrváč. Final battle proto působí spíš komicky. Vlastně každý kop Reevese ve mě vyvolal malý úsměv a chudák Tiger musel jít se skillem hodně pod svojí laťku aby to celé nabídlo alespoň nějaké napětí. Což nakonec dorazil neexistující temný úder již profláklé energie Chi. Vlastně nejlepší bojové scény jsou k vidění na postranním oficiálním turnaji, než je Tiger diskvalifikován za hrubost. Hlavně nemá cenu to celé rovnat s IP-Manem jinak by se to rovnou muselo hodit do odpadků a to by mi zas bylo snaživého Reevese líto. ()

flegmos

nehladaj nieco tam kde to nie je. Toto nie je artovna ani ina metafyzicka, festivalova opera. Toto je akcny film kde sa bojuje rukami. Bojova choreografia plynie dostatocne. Krvi je tam minimalne. Pribeh jednoduchy, pochopitelny. Jedinu vycitku mam na koniec filmu ten mohol byt trosku menej sladky - trochu sklamanie. Kamera, obsadenie, hudba, vyprava - dovolim si ohodnotit za A. Ten kto hovori ze B-eckovy film poprosim nech mi napise a vysvetli mi to ako to vnima on a podla coho to hodnoti. Na to ze to reziroval keanu ako svoju prvotinu je to celkom podarene. Mna ako priemerneho fanusika akcnym marovaciek tento film potesil a prijemne prekvapil lebo som si samozrejme musel precitat aspon nejake tie pripspevky mojich oblubenych recenzentov napr. verbal s ktorymi sa aj zhodnem. Jeden z najpodcenovanjsich akcnych filmov roka - 59% si fakt od vas nezasluzi. ()

bycer

Recykl osmdesátkového Kickboxera. Místo JCVD je tu Keanu a to je asi vše. Celé je to jako suchá miska s rejží a já čekal pořádnou pečenou voňavou kagnu. ()

Mazmen

No... scénář je ohraný jako pornokazeta v 80. letech. To by ještě tak nevadilo, ale ten finální souboj s příšerně bojujícím Reevesem to zazdil maximálně. ()

RADX1

Chápu proč Reeves chtěl tento film natočit. Poukázat na hloubku bojového umění a důležitost zdravé a čisté mysli. Filmů s tímto základem tu už byla hromada, přesto je tento zas o něco jiný. Milovníci bojových umění asi budou vcelku spokojeni. Mě osobně tu chyběly detaily a vše se až moc přímočaře táhlo po evidentní příběhové linii. Také samotného Reevese moc nemusím - prostě až moc neutrální tvář. Taktak jsem ho zkousl v Matrixu. ()

Calabria

Podle mě režírování Keanu Reevesovi docela jde, na debut si vybral typ filmu se kterým má nejlepší zkušenosti. Kamera je senzační až na bojové scény, ty jsou pro mě občas moc trhané. Obsazení do filmu je skvělé, ale myslím si že se Reeves do filmu moc nehodí. Jsou tam totiž jen asiati a on, kterej bojový styl umí ze všech nejlépé. Hlavu a patu to mělo a film doporučuju pro fanoušku bojových umění. ()

Aresko123

Keanu Reeves a jeho "sikmooke dvojca " tu hraju velkych drsnakov. pred 30 rokmi by to bolo fajn ale dnes uz cely takyto boj vyznieva trosku smiesne. Alebo som uz zostarol??? Sam dost dobre nechapem preco sa Keanu zahadzuje v takomto filme. Svoju rezisersku prvotinu sa pokusa zachranit tym ze tam sam hra ale takto to nefunguje. Akurat jeho herecka hviezdicka zacne pomaly vyhasinat........ Dve hviezdicky za vykradnuty matrixacky bojovy postoj Keanu. ()

Johny_Blaze

Když jsem jednou takhle večer zvažoval jestli se podívat na Man of Tai Chi a nebo na The Wolf of Wall Street má volba bohužel padla na Reevesův počin. Bože nechápu proč tohle vlastně točil. Teda samozřejmě chápu že pro prachy jak jinak ale už snad ani nepamatuju kdy naposledy jsem viděl film s tak laciným dějem a s tak nicotným zpracováním zápasů. Final fight na mě chvíli působil jako vystřižená scéna z Matrixu co se bratrům Wachowskim nehodila. Reevesův boj v kalhotách od Armaniho a proti němu Chen Hu který očividně má i mimo šestého smyslu pro Tai Chi i hroší kůži a neskutečně vysoký práh bolesti. Jinak si totiž neumím vysvětlit fakt že i s bodnou ránou v břiše dokáže nejen pevně stát na nohou ale i pokračovat v boji. V tomto snímku vidím režisérovu nevyzrálost a jediný záměr, za málo peněz hodně muziky. ()

Bednobuch

Docela fajne zápasy, dobrá proměna Tigra. Ale ta trocha efektů, co se ve filmu oběví je dost chabá a konečná bitka Tigra a Reevse je dost umělá a ze strany Reevse už neuvěřitelná. Že by zvedl chlapa do vzduchu? Dny Matrix už jsou dávno pryč. Nicméně neuškodí se na to podívat. ()

PORTER44

Docela dobrý akčňák o bojovém umění.Příběh podobný z jiných filmů ,bojovník který potřebuje peníze začne bojovat v zápasech které vyhrává jeden za druhým,ale najednou chce skončit ,ale jeho šéf nechce.Bojové scény nebyli příliš dlouhý ale nechalo se na to koukat. ()

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

17.09.2013

Nějak se mu ten comeback nedaří. Jeho režijní debut Man of Tai Chi moc slávy ani peněz nepobral a obludně předražená samurajská fantasy 47 Ronin (rozpočet údajně přesáhl 200 milionů dolarů) vypadá na… (viac)

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

15.08.2012

Tak trochu zhulené sci-fi komedie Skvělé dobrodružství Billa a Teda a Neskutečná cesta Billa a Teda z přelomu 80. a 90. let můžete milovat nebo si u nich klepat na čelo, ale kultovní status jim… (viac)

Borci z The Raid vymlátí Hollywood

Borci z The Raid vymlátí Hollywood

30.07.2012

Indonéská pecka Serbuan maut aka The Raid je možná nejryzejší a určitě nejbrutálnější akční film posledních měsíců, ne-li let. Není divu, že se chystá pokračování i americký remake (ačkoli už… (viac)

Keanu Reeves jako zlý kungfista

Keanu Reeves jako zlý kungfista

17.12.2011

O projektu Man Of Tai Chi jste už u nás četli. Keanu Reeves si pro svůj režijní debut vybral klasické téma: příběh o mladíkovi, kterého jeho bojové schopnosti přivedou do světa „úžasných možností a… (viac)