Neporaziteľný bojovník

• Slovensko Muž tajči (viac)

Príbeh o zdanlivo obyčajnom čínskom mladíkovi, ktorý žije so svojimi rodičmi v Pekingu a pracuje ako poštový doručovateľ. Volá sa Chen Lin-Hu (Tiger Hu Chen) a majstrovsky ovláda bojové umenie taiči. Napriek varovaniu svojho majstra sníva o tom, že sa jedného dňa stane uznávaným bojovníkom. Práve preto si ho vyhliadne záhadný podnikateľ Mark (Keanu Reeves), ktorý mladíka zatiahne do svojich nelegálnych zápasov bez pravidiel. Mark za to pochopiteľne zhrabne poriadny balík peňazí. Chen Lin-Hu čoskoro začne svetu nelegálnych turnajov prepadať a mení sa na krvilačný stroj na likvidáciu protivníkov. Po čase sa Chen Lin-Hu opäť stretne so svojím majstrom, ktorý podľa bojového štýlu spozná, že zápasí len pre peniaze. Postupom času si však uvedomí, že tieto súboje nezodpovedajú jeho čestným spôsobom, a rozhodne sa skončiť. Lenže Mark s ním má iné úmysly. (TV Markíza)

ejay

Beru to tak, že kdyby si pan režisér ve svém filmu nezahrál, tak by si to v USA nikdo nepustil a asi by to ani neopustilo Peking. Jedna hvězda za toho kluka, kterej vyloženě umí a jedna hvězda zato, že film je vlastně jeden velkej souboj. Už sem ale na to asi starej, protože sem se i přesto nudil. Spoiler: Keanu si kopne až v závěrečný pětiminutovce a ještě vcelku směšně, takže nedoporučuju. ()

dudo24

Taký priemer. Príbeh úplne obyčajný. Páčili sa mi ale tie filozofické vsuvky. Súboje boli rôznej kvality. Niektoré veľmi dobré iné iba priemerné. Napríklad súboj 1 verzus 2 sa mi vôbec nepáčil. ()

Wulz

Souboj v barvách byl boží! Na slabší 4*. Nic na co bych mohl koukat pořád, ale opět se zase někdy rád podívám. ()

mokrasek

Kean Reeves vsadil kromě onoho zápasníka v hlavní roli také sám na sebe a to byla chyba, protože poslední konfrontační souboj pokazil celý dojem. Jeho dřevácké pohyby se podobaly línému dlouhonohému panákovi. Buď jak buď, u mě 60%. ()

MorraEddie

Na to že to byl režisérský debut Keana,nebylo to vůbec špatné.Bohužel film asi neudělá díru do světa a za chvilku si na něj nikdo ani nevzpomene. V dnešní době už tak nějak není místo pro "bojové" filmy. Lidé mají raději letní blockbustery a silně pochybuji,že někoho bude zajímat film v němž účinkuje ten nejvíce nesympatický asiat,kterého Keanu našel někde v tržnici. Bojové sekvence byli natočené velmi pěkně a přehledně a co se závěrečného souboje týče,tak ten na mě působyl spíš rozpačitě. Velkou mírou se o to zapříčinil sám Reeves a to proto,že jeho pohyby nepůsobyly přirozeně a to je na velké finále obrovská škoda. Chtělo by to pro příště ještě trošku potrénovat :) Ve výsledku bych to viděl na nějakých 60% ()

kikin01

Keanu Reeves by se měl od takových filmů držet dál! Některé souboje stály za zhlédnutí a ne že ne, tomu přísluší i ty dvě hvězdy, ale jinak jsem to opravdu nedal. Hlavní hrdina, i když to není žádný rampál, umí, ale ta nesympatičnost z něm příliš srší, a to mě od začátku odrazovalo. Stejně tak maskovaný Keanu, který se sotva v tom nevěrohodném závěrečném boji udržel při tom vzdušném kopu na provázku. Škoda. ()

M.a.t.y.y

Jako fanda jakýkoliv dobrých bojovek bych prvních 70minut hodnotil 5*. Zbylých 35minut řekněme 2*(finální bitka je celkem slušnej průser a provar). Protože je to Keanův debut, přimhouřím oči a dám 4*. ()

Lucccy.N

Zajímavý filmík, a jediné co mě donutilo se na něj podívat bylo to že ho režíroval sám Keanu Reeves. Tento styl filmů není nic pro mě ,alespoň jsem si to myslela , ale musím uznat že film se mi velice líbil a překvapilo mě samotnou že jsem se u něj ani na vteřinku nenudila. Chápu že ti co jsou ve filmech s bojovým uměním zběhlejší a viděli jich mnohonásobně víc nežli já, už to tak asi nevidí . Ale pro mě to byla příjemná změna od amerických akčňáků :) ()

RomaS

Jediné co Keena a jeho premiérový projekt zachraňuje od megaprůseru není jeho Či ale souboje, kterými se opravdu nešetřilo. Neměly sice tu nejlepší choreografii a různorodost, ale množství to zachránilo. O zbytku bych už mluvil jen jako o povinné vatě, aby z toho nebyl 105minutový Mortal Kombat. ()

Sublit odpad!

Takt takúto sprepáčením sračku som už dlho nevidel... Toto sa môže páčiť ozaj asi iba Čínanom :D Čož ma ale šokuje ako sa dostal Keanu k takýmto hlúpostiam neviem či je to bolo len pre dobré peniaze alebo je už chudák taký zúfalý, že sa rozhodne hrať aj v takomto dačom... ()

fafejt001

Čekal jsem pecku ale, Keanu se zatím .. učí . Mohl více trénovat , neboť jeho závěrečný souboj byl těžko uvěřitelný v jeho prospěch . Byl neohrabaný , pomalý , až srandovní . Byl prostě -- slabý . Souboje byly drsné až kruté , tedy ty nelegální . Suma , sumárum šlo to . ale místy to nešlo . Sportu zdar . ()

mr.twizta

Desna topornost. Prakticky kazdy v tomhle filmu je nesympaticky, ale pro charakterni herectvi si tohle nikdo nepousti. Jde o akci a te je tu dost, o hvezdnou choreografii se ale vazne nejedna. Nektere souboje maji stavu, ale dobrou tretinu pokazi bud spatne wire-fu, nebo dreveny Keanu. A tak promarnene cameo Ika Uwaise si snad ani nezaslouzime. Man of Tao Chi je proste veskrze podivny film a ja marne premyslim, komu ho doporucit. ()

vinnetou500

Ty jo... docela dobrý :-) V průběhu jsem si říkal, že to budou tak ty 4 hvězdičky. Když opět začala hrát hudba, došlo mi, že tu pátou si to přeci jen zaslouží. Soundtrack děj skvěle dobarvoval. Pak jsem se ale dostal do bodu, kdy zbývalo do konce filmu ještě půl hodiny a teď co.. "Ten" zdrhne, a náš taiči týpek začne meditovat? Co by to bylo za konec? Jestli to náhodou nebudou jen tři hvězdy. To jsem ovšem netušil, že mě ještě čeká celkem fajnová bitka s již notně reloadovaným (ano správně, čti "ryloudovaným") dlouhonohým Matrixem, která měla co do sebe. Nepochopil jsem ženský výkřik v úplném závěru... Próóóóóóč? :-D ()

kolly13

Umělý scénář, s umělým Reevesem a chlapíkem, který tai-či ukazuje s komerčně líbivým podtextem. Směšně komponovaný chrám a jeho role v příběhu. Reeves jako špatný režisér rozhazuje juany na efekt, ale zapomíná na podstatu, která snad byla záměrem. ()

lubostar

Jedina vec ktora vo filme nebola uplne cele zle su bojove sceny, ale tie zrovna nenadchli. Aspon tie sci-fi ezotericko-telekineticke udery stylu Astar Seran si mohli odpustit (neviem ci v azii take zeru alebo aky to malo mat ucel...). Cisto marketingove obsadenie Iko Uwaisa nastve... ale ked si nemohli dovolit kvalitnejsie CGI, tak si asi nemohli dovolit ani to aby sa Iko Uwais zapotil. ()

albiebennett

Takhle nějak si představuji tu zlou polovičku, kdy se Neo vtělil do agenta Smithse a něco se špatně zkopírovalo. Naprosto suchý a neoriginální film založený výhradně na bojových scénách, které ani tak moc nezaujmou. Reeves pravděpodobně složí pouze jako prostředník mezi čínským a americkým trhem. Jedna hvězda za to, že jsem ho viděl v záporné roli a jednou to stačilo. ()

Methew

Bojové umenie, Keanu Reeves a Tai Chi ! Hlavne to Tai Chi. Film vhodný vážne len pre milovníkov Martial Arts. Vycvičenie bojovníka s cieľom dať mu zarobiť a spraviť z neho profesionála bojových umení, ale pri tom psychicky ho zničiť, pri zistení, že cieľom nie je sledovanie jeho súbojov, ale jeho celého života ! Podľa mňa jeden z najlepších filmov zameraných na martial arts. ()

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

17.09.2013

Nějak se mu ten comeback nedaří. Jeho režijní debut Man of Tai Chi moc slávy ani peněz nepobral a obludně předražená samurajská fantasy 47 Ronin (rozpočet údajně přesáhl 200 milionů dolarů) vypadá na… (viac)

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

15.08.2012

Tak trochu zhulené sci-fi komedie Skvělé dobrodružství Billa a Teda a Neskutečná cesta Billa a Teda z přelomu 80. a 90. let můžete milovat nebo si u nich klepat na čelo, ale kultovní status jim… (viac)

Borci z The Raid vymlátí Hollywood

Borci z The Raid vymlátí Hollywood

30.07.2012

Indonéská pecka Serbuan maut aka The Raid je možná nejryzejší a určitě nejbrutálnější akční film posledních měsíců, ne-li let. Není divu, že se chystá pokračování i americký remake (ačkoli už… (viac)

Keanu Reeves jako zlý kungfista

Keanu Reeves jako zlý kungfista

17.12.2011

O projektu Man Of Tai Chi jste už u nás četli. Keanu Reeves si pro svůj režijní debut vybral klasické téma: příběh o mladíkovi, kterého jeho bojové schopnosti přivedou do světa „úžasných možností a… (viac)