Neporaziteľný bojovník

• Slovensko Muž tajči (viac)

Príbeh o zdanlivo obyčajnom čínskom mladíkovi, ktorý žije so svojimi rodičmi v Pekingu a pracuje ako poštový doručovateľ. Volá sa Chen Lin-Hu (Tiger Hu Chen) a majstrovsky ovláda bojové umenie taiči. Napriek varovaniu svojho majstra sníva o tom, že sa jedného dňa stane uznávaným bojovníkom. Práve preto si ho vyhliadne záhadný podnikateľ Mark (Keanu Reeves), ktorý mladíka zatiahne do svojich nelegálnych zápasov bez pravidiel. Mark za to pochopiteľne zhrabne poriadny balík peňazí. Chen Lin-Hu čoskoro začne svetu nelegálnych turnajov prepadať a mení sa na krvilačný stroj na likvidáciu protivníkov. Po čase sa Chen Lin-Hu opäť stretne so svojím majstrom, ktorý podľa bojového štýlu spozná, že zápasí len pre peniaze. Postupom času si však uvedomí, že tieto súboje nezodpovedajú jeho čestným spôsobom, a rozhodne sa skončiť. Lenže Mark s ním má iné úmysly. (TV Markíza)

vetsinezobri

Bezkrevné... Jak film, tak i scény, kde jí člověk nevidí ani kapku, přestože si hoši masíruji hlavy hlava nehlava. I ten výhled z konce filmu máme na Vysočině lepší. ()

Hisnuklusi

Koketoval jsem mezi 3 a čtvrtou hvězdou. Všechny komentáře tady na ten film jsou docela výjimečně věrohodné a dá se z nich čerpat a ještě k tomu se člověk občas i zasměje. Mně byly sympatické bitky a jejich počet. Bylo toho opravdu hodně a Keanuovi bylo asi docela jasné, že kdyby se každých deset minut někdo s někým neseřezal, vypínalo by se ve velkém, takhle to ale mělo šťávu a o tzv fighty (které byly výborně nasnímané a sestříhané) rozhodně nebyla žádná nouze. Keanu svoji roli dost možná přehrával do nehraní záměrně pro věrohodnost tohoto typu filmu, a že mu to šlo. Jinak zkrátka sesbíral to nejlepší a občas i to nejhorší ze všech filmů, v kterých kdy hrál a režisérsky se to pokusil dát dohromady. A já říkám, proč ne ? Po uležení v hlavě tu 4 nemohu dát, ale není to nic, co by mělo člověka nějak urážet, příjemně se na to dívá třeba s přáteli. ()

slavokvasic

Tí, ktorí nemajú v obľube bojové filmy, nech radšej vynechajú tento snímok. Je to čisto záležitosť bojovích umení s minimálnim množstvom dialógov, či zbytočných odbočiek v jednoduchom deji. Film iba pre určité publikum, ku ktorému sa zrejme radím aj ja. ()

john.h

Když odhlédnu od příběhu, občas divných střihů, záběrů a přespříliš statické kamery, já viděl každou sekundu, jak si na tom Keanu dával záležet a s jakou pečlivostí je nakomponovaná každá scéna a jak snaživý je každý záběr. Je vidět, že do toho Keanu dal opravdu hodně ze sebe a nedělal to pro prachy. Stejně jako hlavní hrdina. A to se cení. ()

papadoce

Vzhľadom na to, že všetko ostatné je v tomto filme na piču, budem hodnotiť len samotné súboje, ich atmosféru a hudbu počas. Keanu, ako hlboko si klesol. ()

masekjc

Uspokojivý režisérský debut Keanu Reevse ale role záporáka mu příliš nesedla. Souboje mají slušnou choreografii a je jich celkem hodně, takže po akční stránce spokojenost. Dost mi vadilo obsazení nevýrazných a nesympatických herců. Podle mého názoru mohl Neo klidně zavzpomínat na staré dobré časy, vzít roli místo Tigera a mělo by to větší šmrnc. No budiž ale jak už to většinou bývá, dalo se z toho vytřískat víc. Hvězda navíc za hudbu. ()

tara22

Tři hvězdy za dobrý obsazení a za supr bojový umění, ale chyběl mi tam nějaký zajímavější příběh... Očekávala jsem od toho něco víc :/ ()

JohnZ87

Slušně zvládnutá Kenauova režisérská prvotina, která poměrně slušně odsýpá. Kenau si roli záporáka vyloženě užívá a Tiger Chen Hu podal také velmi obstojný výkon. Občas až příliš okatě použitá závěsná lana trochu kazila dojem z jinak celkem povedeného filmu, který ovšem v rámci žánru celkově nijak zvlášť nevyčnívá. 60% ()

biergof odpad!

Jestli se tímto filmem tvůrce snažil dištancovat od Matrixu a postavy Neo, povedlo se na výbornou. Nejde ani tak o zpracování, či sekavý děj, to se od béčkových mlátiček očekává nebo toleruje. Ale toho amatérského bordelu je tu na jednoho moc. Divák vše překouše, jelikož se těší na finální bitku, kde se Reeves pohybuje jak dědek s artózou a chronickou posrávačností. NEUVĚŘITELNÉ ()

DaveSmith

Tohle byl opravdu dost špatnej film. Od příběhu, přes střih a až po špatný herecký výkony, kterejm jednoznačně vévodí Keenu. Ale to a dobrý souboje z toho dělají slušný béčko. ()

Najt

Příběhově se nejedná o nic podstatného, je to především o boji a ten je prostě parádní. Bojové sekvence mě fakt bavily a celkově se mě líbily i postavy. Ono když je to pěkně natočené, boj je zábavný a sejdou se dobré postavy tak je film koukatelný a v tomhle případě i zábavný. Zkrátka, když nastal boj nemohl jsem se odlepit. ()

BFG2000

Naprosto ok bojový akční film, který má vše, co tento žánr potřebuje. Zejména opravdu kvalitního hlavního záporáka, skvělé bojové scény, hodně bojových scén a postupné procházení levely až k finálnímu bossovi. Nechybí ani klasika: "dostávám, dostávám, dostávám, zvednu se, naseru se, nakopu mu prdel! Jako vata nějaká policejní i osobní linka v pohodě. Jde z toho cítit úcta k tradicím, místu i kultuře. Nic méně jsem od Keana nečekal. Chtělo to větší rozpočet. ()

Vykuk

Beru-li to jako Keanovo první dítko, tak budiž, Ale objektivně je to něco, na co se dá podívat, nelze moc mluvit o zábavě a velice rychle se na to zapomene. Co se mi líbilo, byly celkem dobře choreograficky zvládnuté fajty, teda až na ten závěrečný s rejžou, to už byl fakt Matrix:) Hlavní hrdina sice umí kopat, ale jaksi postrádá charisma... Příběh je totálně profláklé klíšé, což by mi vůůůbec nevadilo, kdyby to mělo tu chybějící jiskru. Jelikož jsem viděl už poměrně hodně hongkongských mlátiček a podobných trapáren (s nadějí, že natrefím na něco, co zaujme), tohle je lepší průměr a jsem zvědav, kam se Keanu pohne dál... ()

vipeerr

Keanu mi jako záporák moc nesedí, ačkoliv jako bojovníka ho mám velice rád. Už od dob kultovního Matrixu. Nicméně čekal jsem mnohem víc, hlavní hrdina mi přišel jako hromádka neštěstí. 10/10 za bojové scény ale 3/10 za příběh..všeho všudy 60% ()

kolik27

Choreografie obstojná, myšlenka příběhu prostá, herecké výkony nejsou až tak našlapané. No vesměs bych řekl, průměr, ale bohužel sem byl svědkem absolutně nekoordinovaného šaška, který se svou klaunskou choreografií by měl sakra přemejšlet nad tim co bude hrát kord když to režíruje. Na to co tam předvedl jak herecky, tak bojově a téměř i režijně, bych mu zlomil aspoň ruku ! ()

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

17.09.2013

Nějak se mu ten comeback nedaří. Jeho režijní debut Man of Tai Chi moc slávy ani peněz nepobral a obludně předražená samurajská fantasy 47 Ronin (rozpočet údajně přesáhl 200 milionů dolarů) vypadá na… (viac)

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

15.08.2012

Tak trochu zhulené sci-fi komedie Skvělé dobrodružství Billa a Teda a Neskutečná cesta Billa a Teda z přelomu 80. a 90. let můžete milovat nebo si u nich klepat na čelo, ale kultovní status jim… (viac)

Borci z The Raid vymlátí Hollywood

Borci z The Raid vymlátí Hollywood

30.07.2012

Indonéská pecka Serbuan maut aka The Raid je možná nejryzejší a určitě nejbrutálnější akční film posledních měsíců, ne-li let. Není divu, že se chystá pokračování i americký remake (ačkoli už… (viac)

Keanu Reeves jako zlý kungfista

Keanu Reeves jako zlý kungfista

17.12.2011

O projektu Man Of Tai Chi jste už u nás četli. Keanu Reeves si pro svůj režijní debut vybral klasické téma: příběh o mladíkovi, kterého jeho bojové schopnosti přivedou do světa „úžasných možností a… (viac)