Phenomena

• Česko Phenomena (viac)

Mladá Jennifer Corvinová (oscarová Jennifer Connellyová v jedné ze svých prvních rolí) je poslána na soukromou dívčí akademii ve Švýcarsku, kde na útěku řádí brutální vrah, který vraždí studenty. Jennifer je obdařena zvláštní schopností komunikovat s hmyzem a doktor McGregor (Donald Pleasence) ji proto požádá, aby pomohla vraha najít. Jennifer se ocitne uprostřed bizarního vražedného spiknutí s červy, mutanty a šimpanzem vyzbrojeným břitvou! Dokáže odhalit vrahovu totožnost dřív, než se sama stane jeho obětí? Daria Nicolodiová a Fiore Argento také excelují v tomto podivném, jedinečném a krvavém filmu od italského mistra hororu Daria Argenta. (Cinemax)

Alexandre

Dnes jsem doplnil další velkou mezeru v mém hororovém vzdělání a stálo to za to! Je to sice teprve druhý film od Argenta, co jsem měl možnost vidět, ale už teď tuším, že jeho styl si budu vychutnávat v jeho dalších a dalších dílech, které musím v blízké době také zhlédnout. Náramně jsem se u toho bavil, nenastala situace, u které bych se byť jen trošku nudil. Jennifer je skvělá! Hudba z toho vytváří něco naprosto výjimečného. No a závěr je zkrátka dokonalý, lepší už být ani nemohl. 4,5* ()

markotter

Šílenost - to jo. Ale aby mě to bavilo, muselo by tam bejt kromě krve a násilí ještě něco navíc. A ty herecký výkony - ježišmarjá. ()

Tormentor665

Prostě záležitost na velice vysoké úrovni, podílel se na tom jeden známější umělec než druhý. Ovšem přijde mi, že to Dario příliš překombinoval. Ani mí vždy oblíbení Maideni a Motorhead tam dle mého soudu příliš nesedli. Zkrátka fajná ukázka osmdesátek:-) ()

masekjc

Film založený na krásách a silách přírody je hodný dokumentu nikoli však hororu, přesto se to stalo a já do toho spadnul jen proto že to tu někteří odborníci neprávem velmi kladně hodnotili. Kromě posledních cca 20 minut, kdy se teda všechno rozlouskne a vygraduje je Phenonema velmi nudná a velmi velmi stupidní. Od výkonu herců a děj, přes scény a multikulturní přízvuk neherců až po naprosto nevhodnou metalovou hudbu v pasážích, kde by i startování trabantu navodilo větší hrůzu. Všechno je to tak ubohé, naivní a stupidní, že se tomu může vyrovnat jen místní hodnocení, protože normálně smýšlejícímu člověku se tohle líbit nemůže. Půl hvězdy za Jennifer Connelly a půl za nápad a zpracování. No víc ani omylem! ()

GameboyNES

Absolutní špička od Argenta. Atmosféra extra hustá, opět díky mrazivé gothické hudbě od Goblina. + skladby od Ironů, potěšili. Určitě soundtrack potřebuju do mobilu, je prostě geniální. Vraždy velice povedené, hodně krve, slizu, červů atd. Ale nejvíc je tady 15. letá Jennifer Connelly, jak si pěkně vykračuje v noční košilce za Gobliní hudby.... konec byl příjemně wau efekt. Musím nasolit 100% ()

hackstolle

nejprve jsem tomu chtel dat za drobne nedostatky v kamere za tri, ale uz kvuli tomu zaveru musim dat za 4.... navic jennifer ma moc rad, takze bez ostychu **** ()

Cortesz

Další Argentův snímek z dřívější doby, který rozhodně patří mezi jeho nejlepší, ale já abych se pravdu přiznal chvílemi nudil. Film má rozhodně parádní atmosféru, kterou Argento umí navodit v každém svém snímku, zde mu pomáhají skvěle vybrané exteriéry švýcarských lesů. Herecké obsazení, které v Argentových filmech bylo většinou neznámé, tak zde se vytáhl s Jenifer Connely a Donald Pleasence. Film je ale zbytečně dlouhej a natahovanej, sice dokáže vtáhnout do děje a má pár zajímavých momentů,ale to nejzajímavější přijde až v posledních snad 15 minutách,což je z celkových 110 minut hodně málo. Rozhodně je to nadprůměrný horor, který je sice na lepší 3*, ale Argentovo Děs v Opeře mě zaujal více a tomu jsem dal 4*, proto zde dávám jen 3* protože jsem se občas fakticky nudil a navíc mě někdy vytáčeli ty "metal scény", které sice obsahovaly skvělé fláky, ale nějak se mi to sem nehodilo, spíše to působilo nuceně. ()

me_george

Zvláštní, jak dokáže být hudba v tomto filmu strašná a dokonalá zároveň. Metalovou hudbu měli vynechat, ta se tam vůbec nehodí. Naopak záběry na alpské prostředí spolu s neustálým větrem, zamračeností oblohy a s hudbou dokáží neskutečně silně vykouzlit atmosféru plnou zvláštní zlověstnosti. Zatímco v ostatních Argentových filmech, které jsem viděl, hodně používá k budování atmosféry vizuální vjemy, zde překvapivě i bez nich je atmosféra vykreslena dokonale. Příjemná je změna i v tom, že je to asi zatím první "neitalský" Argento, co jsem viděl. Ne že bych proti vizuálnu a Itálii něco měl, ale ozvláštnění tvorby se hodí. Ovšem nečekejte, že konečně budou dobří herci :-) Jinak jak J*A*S*M píše, že by se film hodil na remake.. právě se bojím, že třeba u mě tento film silně tvoří právě ta kombinace Alpy / fén(vítr) / hudba / evropskost. U remake by určitě něco z toho zkazili. ()

AlexUnited

Musím uznať že tento horor má svoje osobité zvláštne kúzlo, plus vcelku dobrý netradičný hudobný podmaz a kupodivu som sa počas sledovania vôbec nenudil, bohužiaľ sú tu ale zároveň aj masívne diery v logike a uvažovaní postáv - študentky sú masakrované, strácajú sa, no nikto ich nehľadá, každému je to jedno, hlavná hrdinka zožerie nejakú pirulu a až potom sa pozrie, čo to vlastne užila, atď atď. ()

kelto44

Chvalim hlavne Jennifer Connelly a Donalda Pleasenceho , ale stoja za zmienku aj ostatni herci aj ked velku pracu neukazali. Phenomena rozhodne dobry horor je , ale viac ako tri hviezdy jednoducho dat nemozem pretoze je to pomerne dlhy film a dej sa odohrava pomaly takze to jednoznacne niekedy nudit bude , o tom ziadna , ale ja som sa nudil film a par atmosferickych napinavych minut to urcite vobec nezachrani. Bohuzial. /60%/ ()

Pokryvac

Aj na Argentove pomery dosť bizarná záležitosť s makabróznym záverom, ktorá sa spočiatku odvíja celkom pomaly a pripomína variáciu na režisérov skorší film Suspiria (internátna škola, tento raz nemecký Freiburg vystriedala "švajčiarska Transylvánia"), avšak od druhej polky sa začne uberať vlastnou cestou až v poslednej tretine vygraduje v plejáde šialených udalostí a fantastických vízií, ktoré sa Argento podarilo dostať na filmový materiál. Vizuálna bohatosť a farebnosť Suspirie a Inferna, v tomto treťom právoplatnom Argentovom horore (ostatné radím skôr k giallo kriminálkam ), síce chýba, ale Argento vo Phenomene rozhodne nestráca dych. Suspiria je len jedna, ale Phenomena celkom dôstojne dopĺňa dielik do Argentovho fantastického univerza. ()

adamix

Nechápem, kde chodil Argento na tie nápady. Násťročná Jennifer ako vládkyňa hmyzu sa snaží vypátrať vraha mladých dievčat pomocou muchy. Hororová atmosféra prakticky nulová a vyústenie ako z amerického nepodarku PIATKA 13. Do toho namiesto strašidelnej hudby prichádza rockový šláger a v závere sa najväčším hrdinom stáva šimpanz s britvou. No wau! Nič prevratné, nič fenomenálne, nič strhujúce. Neznášam, keď sa horor stáva hororom v posledných pätnástich minútach. Chlapčenská tvár ale desivá. U mňa 2* a 30% ()

LdaVinci

Ona ta zápletka a příběh jako nejsou vůbec ale vůbec špatný, ale to jak to udělali? mně to teda vůbec nevyhovovalo. Díval jsem se na to jen kvůli Jennifer, která byla fajn, ale jinak já nevím. A co teda udělalo opravdu hodně na zážitku z filmu, je hudba. Tak debilní hudba, která se tam vůbec nehodila a narušovala atmosféru daných scén. Znovu nepotřebuju... ()

Stejšn

Hraje tu v každém věku nádherná JENNIFER CONNELLY!!, takže za to automaticky 1up. Další hvězdička za práci se zvířaty, je až neuvěřitelné, jak ten šimpanz hraje (a vlastně třeba i mouchy, jak tohle dokázali bez CGI?). Taky tu je hudba od Iron Maiden, další hvězdička (i když teda hudba obecně je ve filmu absolutně nevhodná). Výborná kamera. Příběh samotný je divný, pochopitelně, točil to Argento. Celé kino na 19. festivalu otrlého diváka se dobře bavilo a já nakonec musím dát 4 mouchovaté hvězdičky. ()

Aywes

Dario Argento má nespochybnitelný talent na béčkové horory. Umí utvořit absurdní scény plné drsných keců a perfektního 80.tkového soundtracku. Sračky spadnou do větráku, když se snaží udělat něco vážnějšího. Já ale nevím, jestli tento film myslel vážně nebo ne. Na béčko je to málo krvavé a drsné. Na seriozní horor je to moc pitomé. Kupříkladu scéna, kdy cvičená opice skočila na auto vraha a snažila se ho zadržet. Nemluvě o finální scéně. Dialogy jsou jako po lobotomii. Nedávají smysl a jsou přehrávané jako prase. K atmosféře by napomohl perfektní soundtrack. Problémem je, že se vůbec nehodí do scén, ke kterým byl přiřazen. Příklad: hlavní hrdinka má sen. Atmosférické procházení známého místa navozuje podivný pocit úzkosti. Když už to vypadá, že z toho něco bude, tak začne hrát svižný metal. Jako...cooo? Celá atmosféra je totálně zničená. A to není ojedinělý případ. Děje se to celý film. Skvělý soundtrack, špatně vybraný do scén. Demence postav je taky slušná kapitolka. Opice se chovala nejpřirozeněji z celého filmy. Na člověka určitě. Problémem je, že je to opice! Je třeba více dodávat, když nejlepší herecký výkon zmákla opice? Nechápu místní hodnocení. Sorry jako. ()

martins

Jo to jsem hledal dlouho, viděl jsem to na originál VHS na začátku 90.let, u nás uvedeno pod názvem Červi, teprve závěrečná scéna, jak vražedkyně nejprve otci hlavní hrdince usekne hlavu plechem a vzápětí je sama zmasakrována břitvou cvičeným šimpanzem mi připomnělo tento film. ()

DonBraso

Náhodou narazil na tento giallo kousek od Argenta se kterým jsem ještě neměl to potěší a nějak nevím jestli dám šanci i na jiný kousek od něj.Film si pustil hlavně kvůli Jennifer Connelly,která doopravdy má svůj půvab,že diváka dokáže i vůbec ne v zajímavé scéně držet oči u obrazu.Film jsem sjel radši nadvakrát,protože občas je to o ničem nebo to přestává bavit.Nevím kolik stálo za to,aby ve filmu hrála hudba od Iron Maiden či Motörhead?Né fakt se to vůbec nehodilo do scén.Nejspíš to byl záměr a velmi špatný.Donald Pleasence je skvělý a tyhle role umí a pak je tu šimpanz což je skvělý oživení a musím říct,že tohle se parádně povedlo.Ta interakce s ním je vážně skvělá a z celého filmu s poslední 20 minutovkou Vám zůstanou určitě v hlavě i po skončení filmu.Bohužel nic moc střed,takový plácání much do prázdna.Film má tři verze !Koukal na tu 116 s Italským cut scénou,kde byla slyšet i italština.Závěrečný gore parádní,rozuzlení taky dobrý,Jenn,opice..ale nějak nic dál.Zůstalo sucho v puse a vyšetřovačka moc neba a internatní škola z jednou či dvěma vedlejšákama nic moc.Svýcarsko pěkný,když jste venku a jeden autobus,kde jsou použité dva střihy,kdy jede autobus po levé straně vozovky,protože někdo musel mít asi kameru jak kráva,aby ukázal dozadu jak jede auto:) ()

Elessar.

Páčilo sa mi to, hudba, atmosféra a hmyz. Zaujímavo spracovaná tematika nočných môr a vlastne niektoré scény vyzerajú ako zo zlého sna. Je to napínavé, znervózňujúce. Niektoré scény mi niekedy aj teraz po nejakých pár mesiacoch nabiehajú do hlavy. A ešte nesmiem zabudnúť na tú najdesivejšiu postavu ever, na opicu so skalpelom... ()

Zemřela herečka a scenáristka Daria Nicolodi

Zemřela herečka a scenáristka Daria Nicolodi

26.11.2020

Smutné zprávy přichází z Itálie, v Římě dnes zemřela Daria Nicolodi. Herečce, scenáristce a bývalé dlouholeté partnerce kultovního režiséra Daria Argenta bylo 70 let. Informaci médiím předala jejich… (viac)