Victor (Colin Farrell) je pravou rukou kriminálního bosse jménem Alphonse (Terrence Howard), jehož gang se právě potýká s problémem. Někdo totiž systematicky zabíjí jeho členy a dokonce vyhrožuje samotnému Alphonsovi. Po stopách neznámého útočníka se vydává Victorův přítel Darcy (Dominic Cooper), který cítí šanci zavděčit se Alphonsovi a postoupit v hierarchii organizace. Uprostřed toho se Victor seznamuje s Beatrice (Noomi Rapace), tajemnou Francouzku, která žije se svou matkou, Valentine (Isabelle Huppert), ve věžáku kousek od Victora. Oba si nesou svá tajemství, oběma život uštědřil tvrdé rány a oba mají své důvody toužit po pomstě. Ale teprve vzájemná přitažlivost a vášeň jim dodá sílu uskutečnit krvavý očistný plán odplaty. (Bontonfilm)

kareen

Sice se mi něchtělo věřit, že by postava Naomi Rapace měla až takové trauma ze svého obličeje, když i s pár čarami pod okem vypadala pořád jak prvotřídní kočka a Victorova pomsta za to, že mu zabili ženu a dítě, také nepatří k těm nejoriginálnějším, ale budiž. Tohle všechno vyvažuje temná atmosféra, pár slušnejch akčních scén, dobré herecké výkony a muzika zpěvačky Zaz. V rámci žánru se jedná o jeden z těch povedenějších kousků. ()

SaNcHeZ_cz

Colin Farrell jako maďar na krvavé stezce pomsty a Terrence Howard jako vůdce New Yorkského podsvětí, který se dostal na jeho seznam. Dead Man Down nenní vyloženě zklamání, avšak po nadějně vyhlížejících upoutávkách a sympatickém obsazení byly očekávání trochu jinde. Nevyrovnaný snímek doplácí na svoji snahu být vším a ve výsledku je vlastně ničím. Dvě rozdílné dějové linky možná fungují na papíře, avšak ne zrovna dobré herecké výkony, kolísající tempo a absence jakéhokoliv nečekaného zvratu (až na jeden prozrazený v traileru) posílá veškerou snahu do kopru. Více než cokoliv jiného je tak snímek jen silně průměrnou kriminálkou, opírající se o zavedené schémata a nepřinášející nic nového. [55%] ()

zlabus

Nekonzistentní mix severské kriminálky a typicé žánrové US produkce posledních let. Držet se to jen toho prvního a tudíž i pozvolného tempa vyprávění, bylo by to výrazně lepší. Takhle celou hodinu a půl poměrně solidní atmosféry hodně ubíjí hloupé a klišéovité akční finále. Čekal jsem víc. 50% P.S.: Howarda, coby záporák bych nebral jako mínus, protože jeho klidné vystupování může působit mnohem démoničtějším než nějaký absolutně archetypální padouch. P.S.2: Věřím, že Oplev to původně myslel výrazně jinak a že ta brutální nekonzistentnost je daná hlavně zásahy studia. No snad to příště bude lepší. ()

Ellmariachi

Přidávám se ke kladným ohlasům. K těm nadšeným už tolik ne. Vše funguje vcelku dobře. Jak hlavní zápletka, kde pomalé budování paniky mezi gangy slušně graduje. Tak i linka s Noomi. Tam mě ale mrzí, že moc rychle vypadne z role, kdy jediná cesta k pokoji je pomsta. Tempo mi sice sedělo, ale o jednu dobrou akční scénu víc, bych přeci jen snesl. Důkazem je i to, že jsem to musel dát na 2x. A je to škoda, protože akce je hodně slušně řemeslně zvládnutá. Nepostrádá napětí a takovou tu špetku realičnosti. Colina jako herce můžu. Na druhou stranu ale nemám rád role jednoho xichtu po celou dobu stopáže. Noomi zde předvede o X víc hereckých poloh, než její protějšek. Co filmu ale dávám hodně do plusu krom zmíněné akce je atmosféra, kterou si drží na vysoké úrovni celou dobu. 75 procent za řemeslně povedený film, který přeci jen mohl lehce přidat tempo. ()

aluna

Samozvaný soudce s polaroidem a nitrem na Maď(e)aru obrací životy naruby záporákům a ještě si z nich stihne dělat dobrej den, jelikož jim udržuje mozek v kondici různými rébusy a hádankami. Ne, že byste se nasmáli, úsměv Opleva bolí, jako kdyby měl na obličeji šlinc. Sychravej to film, s ansámblem, kterej byste před černou zdí ve stínu těžko hledali, antracitovým barbarem Colinem a tmavou, úžasnou, Noomi, vládne tak-akorát (ne málo, ne snaživě moc) temnou atmosférou, jíž na chviličku prosvětlí snad jen jedny bílý šaty. Snímek, jenž se, ač vůbec ne dokonalej, ubírá směrem, kterým by se dnešní kinematografie v žánru akční / krimi / drama ubírat měla a za to velký dík. Takže nám, divákům, nezbývá, než vykonat pomstu na DVD Stiletta, zapomenout na křivdy a jít - ne Rychle a zběsile, nýbrž klidně, bez zbytečných hustých kydů a s rozmyslem - vstříc naději na lepší zítřky…Páč ta je vždycky „Last Man Up“. ()

Freemind

Nemáte to rádi v příšeří a pomalu? Vydržte, nakonec se dočkáte vrcholu v osmdesátkovém stylu - frontální útok, rychlá kadence, semiautomatické milovanie v daždi. Není to nejnapínavější akčňák roku, rozhodně ale patří k těm nejzajímavějším. Škoda, že film trpí nerovným tempem (u Opleva ještě pořád trochu cítím, že je to přece jen televizní rejža), některé prvky scénáře jsou mírně přitažené za vlasy (děti kamenující škaredou sousedku?). Dráždivá směska romantiky a "revenge flick" každopádně opět dokázala, že Hollywood by bez outsourcingu evropských režisérů bídně skonal. Prst nahoru, Opleve! ()

buldock

Snímek je v podstatě romancí dvou obětí zločinu prahnoucích po pomstě, ve kterém hraje v první polovině prim spíše ta romantická linie. S postupem času se děj zrychluje a komplikuje a ke konci film graduje velmi slušným akčním vyvrcholením. Ústřední herecké duo Farrell - Rapace je tradičně vynikající, ale obsazení Howarda do role mafiánského bosse bylo lehkým šlápnutím vedle. Z mého pohledu převládá spokojenost. Film: 74% ()

zipper111

Farrell byl super, celý film táhl v podstatě on, postava Noomi Rapace byla absolutně nesnesitelná, nevím, jestli k tomu velkou měrou nepřispěla i herečka sama, ale vždy když byla na plátně, film mě děsně štval. Příbeh super, trošku předvídatelná zápletka s jeho kámošem, ale jinak Dead Man Down průměrnej thriller, který stačí vidět jednou. Konečná přestřelka v duchu hesla "na přebíjení není čas" filmu nijak nepomohla. 3* ()

erased

Podle traileru i úvodu jsem si sice vysnil dokonalý neo-noir, ale ani ten docela odlišný výsledek mě nenechal chladným. Dvě parádní akční scény filmu bohatě stačí, mix romantické a gangsterké zápletky totiž příběh táhne bez nejmenších problémů. Uvěřitelnou atmosféru nejisté romance i pomsty v přistěhovaleckém podsvětí si film drží po celou dobu, a díky tomu, že se příběh té dvojice zjizvených postav odehrává z převážné části v noci, mu nechybí ani ponurý nádech. Jen Noomi bych asi radši viděl jako famme-fatale. Ale tato maličkost, stejně jako možná až příliš optimistický konec jsou minimální cena za to, že v americké produkci vzniklo něco takhle specifického. ()

Makky

Dead Man Down vybočuje z priemeru akčných revenge thrillerov. Je to práve vďaka Oplevovej réžii, ktorá z priemerného scenára vykúzlila pútavý snímok. Zaujme najmä lovestory vynikajúceho Farrella s Rapace v pozadí premyslenej pomsty. Každé maďarské jelito si môže zmľasknúť, pretože takého Lászla hocikde neuvidia. Skvelý thriller! ()

Tony.cs

Skvěle obsazený thriller, který stoprocentně využívá nemluvné a málomluvné pasáže a jejich kontrast s v celku realistickou akcí. K tomu dobrý příběh a máme tu překvapení takhle na léto. ()

Alementina

Colinovi tyhle role sedi, jen teda ten dej me nejak nebral. Docela nuda, trailer z meho pohledu sliboval jinou podivanou. A skoda, ze si to Colin ani s Noomi nerozdal, na to bych se podivala rada... ()

ABLABLABLA

Téměř dokonalé krimi drama s pohledným Colinem a neméně krásnou Noomi. Já si tuhle story užívala a byla jsem i překvapená, když došlo k odhalení, co všecko Victor dělá a musí se nechat, že to měl všechno hezky promyšlené. Na takové promakané dramata se dívá naprosto fantaskně a nenašla jsem nic, co by mi na tom vadilo, nebo proč bych tomu nemohla napálit plný počet. Budiž 5*. ()

Kaluž

Dá se to zkousnout hlavně díky parádní závěrečné řeži. To bylo tóčo jak se patří, dokonce jsem si vzpomněl na ultimátní vykydlovačku z Cronenbergových Dějin násilí. Takhle s grácií a nadhledem to v závěru umí rozlousknout málokdo, Oplev s Farrellem se tímto zařadili k hrstce vyvolených. Jinak je to ale zbytečně natažené, svižná devadesátiminutovka by tomu slušela mnohem víc. ()

Remedy

Bylo to takové… nekonsistentní. Režisér původního zpracování Larssona si s sebou vzal Noomi Rapace, dostal lehce nadprůměrný scénář a pokusil se o jakousi gangsterku s romantickou linií. Ne, že by Colin Farrell nebo Noomi Rapace hráli špatně, to v žádném případě, ale už jen ten vlastní proces jejich sblížení a dalšího sbližování byl celkem podivný. Hlavní problém vidím v přístupu k látce a v tom, že Oplev zřejmě do poslední chvíle neměl jasno, co chce vlastně natočit. Jednotlivosti OK, některé akční scény dokonce výborné, ale celé to drží pohromadě velmi zvláštním způsobem. ()

RAiken

Posmutnělý film. Farrell koulí psíma smutnýma očkama, jak může a pomáhá to. Romanticky nevšední zápletka s Noomi Rapace funguje skvěle a nevšední vztah dvou vyvrženců solidně dokresluje atmosféru pomsty, ať už z jedné či druhé strany. Akce dusivá, tempo nevýslovně pomalé. A Terrenci Howarde, prosím dál si hraj na hodnýho hošíčka a vykašli se na to dělat záporáka, páč hošíku, bylo to dosti trapné. Každopádně, pokud na konci usnete jako já, jistě Vás probudí závěrečná muzika, neskutečná nádhera s názvem "Zaz - Eblouie par la nuit" ()

MATADOR

Popravdě se poněkud divím tomu, jaké ohlasy tu Dead Man Down má. Ve své podstatě se jedná o klasický revenge film, který natočil týpek z Dánska, což má být asi strašně super. Jenomže já v tom vidím, jen zvláštní romanci zvláštního týpka, o kterém do závěru vlastně vůbec nic nevíte, co se mu stalo, proč se to stalo, jen že se chce pomstít. Popravdě to nejzajímavější je na začátku a na konci, pořádná akce, která je celkem stylově natočena. Ve výsledku jsem ale film několikrát odložil jako rozkoukaný a divím se, že se mi podařilo jej dokoukat. ()

Thomassi

Velmi povedený thriller, který není tak zběsilý jako jemu podobné, zato staví na klidném, ale o to víc promyšleném ději, který vyvrcholí až samém závěru. I když jsem tušil, jak to asi dopadne, pořád mě pan Oplev dokázal něčím překvapovat. Rozhodně tomu všemu napomáhá parádně vybraná dvojice Farrell s Noomi Rapace, kteří dokázali vytvořit citový vztah, ve kterém se dalo uvěřit snad všemu. Dále film staví na nadstandartním příběhu, kdy Colin hraje na dvě strany a zároveň vede upřímný vztah právě s Noomi. Dead Man Down je tudíž poctivá krimi podívaná, která chytne za srdce snad všechny fanoušky žánru. ()

FilmFan24

Noirová atmosféra, pomalu budované napětí a mrtvý muž, který se mstí.. Zdá se to možná nemožné, ale je to tak. Zajímavý námět filmu, který v rukou někoho jiného by dopadl hodně tuctově, se tady proměnil v jeden ze zajímavých titulů roku. Firthovi v roli tajemného muže jdoucím za svou pomstou jsem věřil utrpení, kterým si prošel. Dobrou volbou je samozřejmě i Noomi Rapace a Dominic Cooper, jejichž postavy nejsou jen figurkami na šachovnici, ale dostatečně prokreslené postavy, které umocňují vyznění příběhu. ()

JohnMiller

Prvá polovica filmu ma nesmierne bavila. Bol to temný thriller s primerane temnou atmosférou. Zamotaný dej a zaujímavé obsadenie Hollywoodskych hercov (Colina Farrella som doteraz moc nemusel). čakal som čo sa s tejto snímky vykluje. Po polovičke filmu keď sa už charakter Maďara Lászla úplne vyjasnil ,a už som tušil že pôjde o bohapustú pomstu sa film zmenil na klišoidnú strielačku ktorá ma poriadne zamrzela a doslova sklamala. Potešilo ma že sa tu nenachádzajú CGI efekty. Koniec mohol byť zamotanejší a originálnejší vtedy by som asi zvýšil hodnotenie. Beztak je to dobre nakrútený film do toho nemôžem kecať. ()

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy

01.03.2013

Dánský režisér Niels Arden Oplev má bohatou filmografii, ale u nás jej známe zejména díky původní verzi Mužů, kteří nenávidí ženy. A když natočíte film, který mnozí považují za lepší, než je… (viac)

Farrell, Rapace a krvavé vyvrcholení

Farrell, Rapace a krvavé vyvrcholení

03.11.2011

Tvůrce původních švédských Mužů, kteří nenávidí ženy Niels Arden Oplev míří do Hollywoodu. A bere s sebou i Noomi Rapace, představitelku Lisbeth Salander (i když pro ni to americký debut nebude,… (viac)