Victor (Colin Farrell) je pravou rukou kriminálního bosse jménem Alphonse (Terrence Howard), jehož gang se právě potýká s problémem. Někdo totiž systematicky zabíjí jeho členy a dokonce vyhrožuje samotnému Alphonsovi. Po stopách neznámého útočníka se vydává Victorův přítel Darcy (Dominic Cooper), který cítí šanci zavděčit se Alphonsovi a postoupit v hierarchii organizace. Uprostřed toho se Victor seznamuje s Beatrice (Noomi Rapace), tajemnou Francouzku, která žije se svou matkou, Valentine (Isabelle Huppert), ve věžáku kousek od Victora. Oba si nesou svá tajemství, oběma život uštědřil tvrdé rány a oba mají své důvody toužit po pomstě. Ale teprve vzájemná přitažlivost a vášeň jim dodá sílu uskutečnit krvavý očistný plán odplaty. (Bontonfilm)

blekekeke

Je to takové pomalé táhlé čekání na finále, i když ono ani to čekání se sousedkou není co by tam bylo na víc, ale finále je finále ... To přejelo celý zbytek trochu zmateného děje ... i když pomsta je to do detailů dokonalá ... ()

czema

Večerní máj byl lásky čas. Psychopatky zval k zabíjení hlas, kde mrtvý svou pomstu vykonal. Tohle mě napadlo, když sem přemýšlel co o tom filmu napíšu. Hezky promyšlená pomsta, chvílemi něco jako krasoň a zvíře,ale vadila mi asi jen ta akční scéna na konci. Jako čekal sem hodně střílení ale že rozpáře vilu čtyřkolkou to mě nenapadlo. Všechno bylo takový pěkný, opravdový a na konec tohle? Ale jinak taková dobrá oddechová gangsterka ()

melfea

Jo tohle se mi líbilo, akční zábava, srdceryvný příběh, skvělé postavy, občas proloženo něčím vtipným - scéna se schránkou mě pobavila :-) Proložené i trochou romantiky. ()

Kozlowski8

Mladá žena se stane náhodným svědkem toho, jak Victor ze sousedství zabije ve svém bytě člověka - jednoho z vrahů své manželky a dcery. I ona má svůj objekt pomsty - muže, který jí způsobil bolest a znetvořil obličej, a rozhodne se k tomu využít právě Victora...Dobře vystavěný příběh, v němž nechybí napětí, akce, emoce a sympatický chlap a velmi schopný herec Colin Farrel. Noomi Rapace je nepochybně také schopná a pro mne i sympatická herečka, avšak její Beatrice zde působí jako přihlouplá slepice a její projev mi chvílemi trochu lezl na nervy. Asi za to může spíš ta role než samotná Noomi. Přesto je mi to líto, protože jsem se na ni moc těšil. Lehkou nedůvěru a zklamání jsem pociťoval také při závěrečné akční scéně v domě bosse Alphonse. Výborný celkový dojem z filmu však tyto drobnosti příliš nepokazily. Třešničkou na dortu byla krásná, naléhavá píseň Zaz v závěrečných titulcích. 80%. ()

pellicova

kto má rád akčné filmy, tak tento je akčný od začiatku do konca, keďže divák netuší, či to skončí tipickým americkým happyendom alebo na konci všetci umrú, tak drží človeka v napätí až do konca...doporučujem. ()

moriero

Celou dobu to byla taková průměrná gangsterka o pomstě, ale pětihvězdičkový konec byl téměř epický. Navíc vše podbarvené charismatickým chraplákem mojí oblíbené zpěvačky Zaz. ()

kolly13

Co dělí napínavé drama od béčkového filmu, je scénář a akce. Jinak to plave na vodě, stejně jako vyjevený gesicht pana Farrella, který "toho moc nenamluví". Rapace vzali jen kvůli postavě a zvýšení prodeje. Zklamání je možná silné slovo, ale nějak mi uvízlo mezi zuby. ()

ivanlaris

Toto je jednoznačne najväčšia ŠUPA za posledný filmový polrok. Snáď ešte Jagten. Jagten a Dead Man Down. Oplev je Oplev... Vidno, najlepšie filmy sú zo severnej Európy. Aj keď môžu byť natočené v Amerike. Oplevove sú neopakovateľné, priam perfekcionistické. Inak to, čo tu napísal J*A*M*B*O ako obsah filmu sa vôbec nezhoduje so skutočnosťou. Film je úplne o niečom inom... Je to film o pomste, alebo dvoch pomstách a nie o tom, že "teď dostal za úkol zlikvidovat dívku, s níž má jeho šéf nevyřízené účty. Ne všechno jde ale podle plánu a Victor se do ní zakouká a rozhodne se jí pomoci v boji proti bývalému chlebodárci." Tiež obsah B-Boya je nanič. Nechápem, ako obsahy filmov môže písať niekto kto ich nevidel. ()

arcilotr

Perfektní postupná gradace děje, příběh a postup má hlavu i patu.Film není ukecaný, ale i tak se vše potřebné divák dozví. Příběhy o pomstě už tu byly vícekrát, ale tento je podán s originalitou a navíc okořeněn o jednu pomstu dívky navíc. Dívka to totiž není tuctová, hloupá blondýna, ale tak trošku "zoufalec", který hledá jak z bídné životní situace, a to jakoukoli cestou. Akční scén naštěstí není moc, ale jsou podány dobře, takže se ještě dá uvěřit, že tohle jeden člověk dokáže. Mix žánrů Krimi / Thriller / Akční / Drama je to tu opravdu dobře poskládán. ()

RoyBatty444

Priemerný výkon a keď sa všetci tvária, že ide o niečo viac. Príbeh je nesúrodý a postavy sú akoby zahalené v dákom plášti mystična, ktorý so po nejakom čase rozplynie a ostáva pseudo realistická škrupina postrádajúca hĺbku. Akcie je pomenej a ako tu už bolo spomenuté Terrence Howard nie je zloduch torého si v takej roli predstavujem. Zlý chlapci sú trochu pritvrdlý a pasca ktorú nastražia v trištvrte filmu ne nejako ˝pošahaná˝. ()

gonzo

Dobrý Colin Farell. Moc toho nenamluví a možná proto se mi tam tak líbil. Má to zajímavou zápletku. S bandou mafiánů si hraje nějaký psychopat - posílá jim po mrtvolách různé indicie a hádanky (jako rostlinky k narozeninám v Muži kteří nenávidí ženy, od stejného režiséra). Je to moc pěkně natočené, ale posledních deset minut... Bože proč? Typický příklad, kdy scénárista neví, jak to ukončit, tak tam naseká takové sračkoidní finále, že vám to ten film skoro znechutí. Nebýt toho finále, hodnotil bych určitě 4/5. Takhle dávám slabé 3/5. ()

srada

aneb,jak''mrtvý'' Laszlo pomstil styově smrt své rodinky a ještě se u teho nechal sbalit fešnou šťabajznou s pár jizvičkama na tváři. ()

TOPmoovie

Colin Farrell uz bol casto nudny , tak okopiroval styl prejavu nemej tvare s velavravnym pohladom od Ryana Goslinga. a dopadlo to vyborne. nudit sa nebudes. ()

minnamay

Nic nebudu psát, není nad verbalův koment :-)))))))))) Totálně mě rozsekal :-))))) Nic nechybělo a nic a nepřebývalo. Bez výhrad. Skvělá hudba. ()

Epco

Po dlhšej dobe neprehrávajúci Colin Farell a dohonca ani N. Rapace mi snáď prvý krát nevadila. Jednoduchý príbeh o dvoch stratených ľuďoch a ich ceste za pomstou. Čiste, jednoduché, dobre zahrané v dramatických scénach a okorenené troškou akcie. ()

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy

01.03.2013

Dánský režisér Niels Arden Oplev má bohatou filmografii, ale u nás jej známe zejména díky původní verzi Mužů, kteří nenávidí ženy. A když natočíte film, který mnozí považují za lepší, než je… (viac)

Farrell, Rapace a krvavé vyvrcholení

Farrell, Rapace a krvavé vyvrcholení

03.11.2011

Tvůrce původních švédských Mužů, kteří nenávidí ženy Niels Arden Oplev míří do Hollywoodu. A bere s sebou i Noomi Rapace, představitelku Lisbeth Salander (i když pro ni to americký debut nebude,… (viac)