Ray Breslin (Sylvester Stallone) je bežec na objednávku. Živí sa totiž ako expert na infraštruktúru väzenských zariadení. Necháva sa v nich zatvárať a hľadá diery v zabezpečovacích systémoch, ktoré sú potom následne na základe jeho analýz - a efektných útekov - odstraňované a zdokonaľované. Teraz nastupuje výkon trestu na novej zákazke, ale pozor: väzenský komplex, v ktorom sa ocitol, bol kompletne postavený na základe jeho doterajších poznatkov a pripomienok k zabezpečeniu väzníc. Tie Ray pred časom vydal knižne a pre tyranského riaditeľa tohto "nápravno- výchovného zariadenia" sa jeho manuál stal doslova bibliou. Ray sa tak ocitá vo svojej vlastnej dokonalej pasci. Nikto navyše nevie o tom, že by bol niečo iné ako radový väzeň, takže priepustka na slobodu po dobre odvedenej práci akosi chýba... Po obvyklých počiatočných nezhodách sa Rayovým parťákom v novom "domove" stáva miestny väzenský boss - Emil Rottmayer (Arnold Schwarzenegger), ktorý si tu odpykáva trest za kyber-terorizmus. Ani jemu sa vo väzení nepáči. Ale kto iný, než títo dvaja chlapíci by sa mali dostať cez Rayove bezchybné zabezpečovacie systémy a celú armádu dozorcov pod vedením fanatického riaditeľa? A je to, že sa obaja ocitli v tejto bezvýchodiskovej situácii, naozaj len nedorozumenie a zhoda náhod alebo niečí starostlivo premyslený plán? (TV Markíza)

Sentinel

Velmi příjemné překvapení. Za málo peněz docela dost slušné muziky. Celé je to samozřejmě pitomoučké, ale, což mě dost překvapilo, má to solidní tempo, které se udrží po celý film. Jasná guilty pleasure pro příznivce Arnieho a Slye. ()

robfi

Kupodivu je to kvalitnější film, než si ti dva strejdové zaslouží. Docela jsem se u toho dobře bavil a trošku to těm postarším velkým klukům záviděl, že si v tom tak pěkně pohráli. ()

KennyJ

Musím připustit, že jsem neměl valné mínění o hereckém spojení Sylvestra a Arnýho (i když v expenbables bylo uspokojivé). Byl jsem mile překvapen, když film měl pověstnou hlavu a patu a nebylo to jen ničení nebo zabíjení. Obecně se mi myšlenka filmu docela líbí a mám rád filmy o útěcích z vězení, přesto jsem u tohoto snímku nenašel to pravé filmové uspokojení. Přišlo mi, že se scénárista a režisér snaží podávat děj metodou Norimberských trychtýřů (když použiji frázi doktora Zatloukala z Hospody). Přemýšlel jsem, zda dát 3* nebo 4*. Nakonec jsem se přiklonil ke 4*, jak jsem již psal, mám rád filmy o útěcích z vězení. ()

punco

Film ktorý má zaujímavé obsadenie, aj dobrý námet, dokonca aj dobrú prvú polovicu, ale zlú a hlúpu druhú s plno WTF momentami. Inak solídny akčák na ktorý sa dá pozerať ale len s vypnutým mozgom. ()

moriero

Luxusní old school záležitost, která by si možná zasloužila tři hvězdy. Tu čtvrtou přidávám za úžasný pocit kluka, který pod stromečkem našel oblíbenou akční postavičku ze svých dětských let. Vlastně dvě postavičky. Sly a Arnie - co dodat? Náměť a všechny charaktery postav byly ryze seriálové, přesto z toho Håfström uplácal komplexní plnokrevný celovečerák. Oceňuju, že se film nebral moc vážně a šlo vidět, že si oba kluci natáčení nesmírně užívali. Patosy a klišé ke snímku tedy zákonitě patřily. Caviezel, Jones a Neill skvěle sekundovali. Zkrátka testosteronová záležitost, co má fakt koule. ()

JFlower

Neviděla jsem ani Rockyho, ani Terminátora, Komando nebo Ramba. Do filmu jsem tedy šla naprosto nezaujatá. A dva akční pánové v letech mě vážně bavili. Stallone vypadá trošku jako karikatura, ale Arnold stárne s grácií a charismatem. ()

Blejzr

Uzasnej film! Vybornej pribeh, jednoduchej a proste dobrej!! :D A Árný prostě nemá chybu.. s bradkou tady vypada fakt parádně a scéna s kulometem z vrtulníku byla naprosto bombastická :D Výbornej film dvou legendárních akčních hrdinů :) ()

Kozlowski8

Ray Breslin je chlapík, jehož náplní práce je testovat zabezpečení věznic. Vystupuje inkognito v roli těžkého vězně a hledá skulinky k útěku. Jeho nejnovější "kšeft" však může být i nad jeho schopnosti... Tento film se mi těžce hodnotí. Jsou důvody, pro které mám chuť ho rozcupovat na kousky a poslat někam do odpadních vod. Měl jsem od začátku do konce problém sežrat to všechno, co mi Mikael Hafström naservíroval. Mé pochybnosti ještě umocnil výběr herců do rolí hlavních hrdinů. Předem upozorňuji, že mám oba (hlavně Stallona) velice rád, avšak Sly už má do Rockyho a Ramba daleko a Arnie do svého terminátora či Conana jakbysmet. Zde, v rolích neohrožených bojovníků toho nejtěžšího kalibru, působí spíše směšně. Na jejich místech bych si dokázal představit mnoho vhodnějších herců. Kdyby tvůrci k tomu trochu zreálnili příběh v jeho podstatě, mohlo vše vypadat a dopadnout zcela jinak. A to je právě ta druhá strana, pro kterou snímek necupuju. Přes ty uvedené slabiny měl totiž i velice silné a zajímavé momenty, pro které by nebylo správné ho úplně pohřbít. Těmi mám na mysli třeba hudbu (hrála téměř neustále, byla slyšet, avšak nerušila), kameru, zajímavé nápady (pojmenování černých strážců, způsob zjišťování polohy...), nebo i samotné hlavní téma celého příběhu. 50%. ()

Petka92

Tak tohle se mi hodně líbilo! Je vidět, že Arnie ani Sylvestr nestárnou a pořád jim to šlape. Bavili mě oba dva! Sice tady pořád někteří brblají, nad špatným scénářem, ale co už, mně to tak hrozné nepřišlo. Vtipy tam byly a v každém filmu se najde nějaká nelogičnost, tak proč si tuhle hodně dobrou zábavu kazit nějakýma zbytečnýma detailama. Na pěkný čtyři hvězdy to stačí. Možná se na to podívám někdy znova a dám třeba i těch pět. ()

Tempest

Ray Breslin v podání Stalloneho zkoumá vězeňské systémy a hledá jejich slabá místa. Jednoho dne dostane zakázku od CIA a má prozkoumat jejich nové supermoderní a supertajné vězení pro nenapravitelné zločince. Ale tahle zakázka je pěkný podraz od samého počátku. Ve vězení potká Schwarzeneggera, který zde vystupuje jako uvězněný člen ochranky všemi hledaného "Robina Hooda". Jeho chtějí tvrdými výslechy donutit prozradit identitu a místo úkrytu jeho zaměstnavatele. Ti dva se dají dohromady a plánují útěk z tohoto supervězení. První půlka filmu docela ušla, ale čím je film akčnější, tím je to horší. Závěrečná přestřelka trochu připomínala střelbu z Predátora, bylo tam nějak moc bachařů na odstřel. Spíše průměrný akční film, jednu hvězdičku navíc z nostalgie za Stalloneho a Schwarzeneggera. Film jsem viděl jednou a opakovat to už nebudu. ()

easer07

Nejdřív jsem tomu chtěl dát tři hvězdičky (vězeňské prostředí, nějaké mlátičký, prostě průměrnej akčňák, oukej), ale pak jsem se zamyslel, když jsem viděl Stalloneho a Schwazeneggera, vzmomněl si na tyhle dva chlapíky z Ramba a Terminátora a zapojil do hry i nostalgii a dal i tu čtvrtou. Jak už jsem říkal, průměrněj akčňák s vězeňskou atmosférou, místy mi to trošičku přimomínalo film Vykoupení z věznice Shawsank, ale to už je vedlější :-) ()

Scaevola

Z počátku se zdá být vše v pořádku, jako by si S. Stallone s A. Schwarzeneggerem jen odskočili od "Postradatelných" k podobně laděné látce, byť je brzy jasné, že tempo bude mírnější a spíše než na rychle mačkanou spoušť se lze těšit na promyšlený postup futuristickými kobkami. Jenže ani tahle "modernější" poloha se nekoná a snímek se utápí kdesi v půli cesty, jako by si hlavní hrdinové pouze masochisticky užívali, kterak jsou mláceni a lámáni při výsleších. Patrně proto bohužel nefunguje ani závěr, záporní hrdinové mizí až podezřele potichu a vyvrcholení vězeňské zápletky je nastavované jako nepovedená kaše. ()

kolodej1

na jednu stranu je pravda, že se nad tím nemusí moc přemýšlet, ani to není úplně vhodné, nicméně to zkrátka funguje. Je vidět, jak si to Sylvester s Arnoldem užívají, potěší občasné drobné legrácky, záporáci vzbuzují tu správnou dávku odporu, napětí i násilí si člověk užije taky dost. Takže spokojenost u oddychového filmu ()

PatrikP4

Zajímavé téma a nápad na věznici. Z které by nikdo neutekl a pravděpodobně kdyby se potopila nikomu by to nevadilo. Akorát jsi nejsem jistej jestli je to reálné, loď vypadal hodně hluboká a myslím si že žádná taková ani neexistuje. Stallone prokazuje zde největší inteligenci ze všech filmů co hrál. Až je to k němu dost netypické když jsme zvyklí jenom jako na mlátičku nebo zabijáka bez větší známky IQ. ()

filip333

Musím přiznat, že jsem byl velmi překvapen. O herectví ani jednoho, obzvláště Arnolda, si nedělám iluze, ale zde jsem byl překvapen a to hlavně Schwancíkem. Je třeba také pochválit slizem oplívajícího Jima Caviezela, až budu mít firmu, určitě si ho najmu jako supervizora. Film mi utekl celkem příjemně, akorát Håfström se již po xté nepřetrhl. Nevím co měl být Arnold za kulometem. Vzpomínka na Komando? 70% ()

Druhý Plán útěku shání obsazení

Druhý Plán útěku shání obsazení

14.03.2017

Když Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger spojili síly, aby utekli ze supermoderního vězení, nebyla z toho v zámoří žádná velká hitparáda. Jejich Plán útěku ale nakonec vydělal 137 milionů… (viac)

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

06.06.2013

A taky Trojčata, ale nechtěli jsme vás děsit už v nadpisu... Přestože jeho plnohodnotný comeback nedopadl komerčně vůbec dobře (s celosvětovými tržbami 37 milionů dolarů při rozpočtu 45 milionů… (viac)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (viac)