Ray Breslin (Sylvester Stallone) je bežec na objednávku. Živí sa totiž ako expert na infraštruktúru väzenských zariadení. Necháva sa v nich zatvárať a hľadá diery v zabezpečovacích systémoch, ktoré sú potom následne na základe jeho analýz - a efektných útekov - odstraňované a zdokonaľované. Teraz nastupuje výkon trestu na novej zákazke, ale pozor: väzenský komplex, v ktorom sa ocitol, bol kompletne postavený na základe jeho doterajších poznatkov a pripomienok k zabezpečeniu väzníc. Tie Ray pred časom vydal knižne a pre tyranského riaditeľa tohto "nápravno- výchovného zariadenia" sa jeho manuál stal doslova bibliou. Ray sa tak ocitá vo svojej vlastnej dokonalej pasci. Nikto navyše nevie o tom, že by bol niečo iné ako radový väzeň, takže priepustka na slobodu po dobre odvedenej práci akosi chýba... Po obvyklých počiatočných nezhodách sa Rayovým parťákom v novom "domove" stáva miestny väzenský boss - Emil Rottmayer (Arnold Schwarzenegger), ktorý si tu odpykáva trest za kyber-terorizmus. Ani jemu sa vo väzení nepáči. Ale kto iný, než títo dvaja chlapíci by sa mali dostať cez Rayove bezchybné zabezpečovacie systémy a celú armádu dozorcov pod vedením fanatického riaditeľa? A je to, že sa obaja ocitli v tejto bezvýchodiskovej situácii, naozaj len nedorozumenie a zhoda náhod alebo niečí starostlivo premyslený plán? (TV Markíza)

mouzi

Film jako takovy za 3*, ale kvuli Slymu a Arniemu davam o hvezdu vic, navic hezka vedlejsi role Vinnieho, skoda, ze tam nemel nejake hlasky v anglickem slangu. Mohlo tam byt vice vtipnych scen. ()

Thomak

Ou jes, netušim sice, čim Árnýho a Sláje nadopovali, ale vypadaj naprosto ve formě. Kromě svejch svalů ukázali i na poměry slušnou dávkou "herectví " (nevim, co tomu Arnoldovi provedli, právě čtu jeho Neuvěřitelný životní příběh, tak se to třebas dozvim..). Film celkem ubíhá, moc prázdnejch míst to nemá, pět hvězd s radostí u srdíčka. ()

SvobiQ

Have a lovely day...asshole :D Arnold vwe starý dobrý formě...Stallone bravůrně sekunduje, Caviezel je lehce horší ale jinak skvělý akce, děl dobrej a hlášky úžasný ()

Vostok

no ušlo to kdyb tam ale nebylarnold tak dám 3 hvězdy :-D jen kvuly němu a že tam mluví německy což sem ho nikdy ve filmu mluvit neslyšel takže za arnolda 4* jinak mě ten film moc nebavil a utěk byl taky divnej a moc nahodnej než proplanovanej utěk :-p ale jinak dobrý ale akce mohlo být víc když už v tom hrajou tihle dva ()

kacer4

Vydarený film, ktorého námet je už otrepaný. Ale toto stojí za pozretie. Len mi je lúto sledovať už tak starých hrdinov. Keby sa mi majú vyplniť dve priania, tak jedno z nich by bolo aj zostali Sylvester a Arnold navždy v tých najlepších rokoch. ()

pan_ponozka

Trololo. Kopie všeho s cílem nechat si spolu zahrát S+S. Hrál jsem se u toho s nastavením tabletu. A nevím co bylo zajímavější. Na druhou stranu; v tolika letech předvádět takové eskapády? Ale proč ne. ()

Zeddi

Ne nevím nevím. Po shlédntí Expandables nebo Last Stand jsem asi čekal trochu více. Nápad celkem dobrý, ale všechno je, tak trochu přitažené za vlasy. Herecké výkony obou bardů let minulých jsou skvělé a nebýt jich v hlavních rolích film by se nejspíš dostal hodně hluboko na žebříčku hodnocení. ()

suboss

Tí dvaja dedovia ešte stále nepatria do starého železa. Aj keď síce Escape plan nie je žiadna oskarová pecka, je to pomerne slušný film so slušným tempom a dovolím si tvrdiť, že jeden z najlepších aké Arnold, či Silvester za posledné roky natočili. ()

cobislav

Nemůžu si pomoct mě proste Stallone nikdy nezklame. Film běží krásně plynule a divák prostě nemá čas se nudit. Samozřejmě, že hlavně na Arnoldovi je pokročilý věk už znát a najdou se tma scény kde je zapotřebí přivřít oči, ale celkový dojem z filmu chválím. ()

Jason13

Velmi očekávané spojení dvou legend nepřineslo zas takovou bombu. Jako milovník starých dobrých béčkových akčňáků jsem samozřejmě rád, že to pánové dali dohromady (i když už v pokročilém věku) a např. Arnie s kulometem rozhodně potěší a vyvolá vzpomínky na pár klasik. Ve výsledku ale nijak zvlášť nadšen nejsem. Po tom všem co jsem od Slye viděl mi geniální útěkář nepřijde jako ten pravý a věrohodný charakter.. Rozhodně se ale nejedná o průser, který by oba bijce nějak zostudil.. ()

Charlie.Harper

Wow, som ohromený. Vôbec som nečakal, že klasicko sa tváriaci akčnák dôkaze zo seba vypľuť viac než len tupé bitky a rádoby drsné hlášky. No samozrejme Arnie a Sllie mali tie svoje narážky, ale bez toho by som si to nevedel predstaviť. Velice zaujímavý príbeh kde aj pokojnejšie scény mali čosi do seba chvíľku som rozmýšľal medzi 3-4*, ale nakoľko to bolo také milé prekvapenie tak treba dať body aj za originalitu. Dobrá práca hoši. ()

paradoxman

Překvapivě výborně hrající akční starci v příjemné oddechovce, která se v některých chvílích nebere moc vážně, ale nepřehání to, takže poměrně dlouhý film (na to jak jednoduchá je zápletka) plyne utěšeně ke svému očekávanému konci. Když už pro nic jiného, je tento snímek třeba vidět kvůli životnímu hereckému výkonu Arnolda, který to dokázal v rodné mateřštině a krabici 2x2x1 metr. Ta pátá hvězda je pro něj. ()

Taarg

Již od začátku filmu budete mít dojem, že se někde stala chyba. Po chvíli si řeknete, že je to nejspíš chyba produkce filmu, která si najala špatné scénáristy. Dialogy neplynou, ve většině scén jde o jedno velké klišé. A konec? Huh, chápu, že stárnoucí akční hrdinové musí mít šanci na nějakou akci, ale tohle je moc... ()

Etherium

Dve najväčšie akčné legendy s tradičnými hláškami v netradične dobrom thrilleri. Nie je to len bezhlavé strieľanie, ako by sa od nich čakalo, práve naopak, film je neskutočne hravý, od rôznych vychytávok, lokácií, dôrazov na detail, až po schuti hrajúcich hercov, ktorí si už nepotrebujú zarábať milióny, ale zídu sa a užijú si produkciu filmu. ()

Patr1k

Škoda, že sa "chlapci" nerozhodli dať si nejaký spoločný filmík skôr, staroba im už klope na dvere...Aj tak nestrácajú dych a ja som sa skvele bavil, nápadité hlášky a vizuál však trocha ničí veľmi jednoduchý scenár. ()

v.indruchova

Na tenhle snímek jsem se těšila věděla jsem, že to nebude plán B vždy A. Dopadlo to dle očekávání. Je pravdou, že na Arným a Silvestrovi jsem vyrostla. Zbožňuju je pořád i když zestárli, to čeká každýho. Akčňák jak má být a s trochou toho přemýšlení pro dnešní náročně neutěšené publikum. Nebudu rozpatlávat určité drobnosti ve filmu třeba amerikanismus. Mě se líbila scénka kde se Arnold mohl vyřádit ve své mateřštině a nebo jak dávali pánové na útěku vědět co si myslí na kameru :) Takže se člověk nenudí a také se zasměje. V muslimském spolu-uprchlíku vidím záměr a narážku na politiku, ale kašleme na to. Děkuji, bavila jsme se. Neopomeňme kvalitní herecké výkony, J. Caviezel zahrál skvěle záporáka, ()

izolator

spoiler? * Arnoldovy patálie na samotce doprovázené německými nadávkami mi málem způsobili břišní kýlu. Stejně jako, když postřelili araba do břicha. Napětí by se dalo krájet. Detail na Arnolda... Jen jsem čekal, kdy v kině někdo vstane, začne tleskat a volat: "PU-SU, PU-SU, ...!". Tento film byl dle mého soudu inspirován naším psem. Taky neustále zdrhá... :-( ()

rigby

Stárnoucí akční hrdinové si spolu zahráli v dobrém béčkovém filmu. Začátek jsem přetrpěl hodně těžce, ale pak se to trošku rozjelo a už se na to dalo dívat. Nicméně nějaký zážitek, a to ani vizuální, rozhodně nečekejte. Řada klišé, nic nového pod sluncem a doporučuji vynechat posledních pár minut konce, který se nepovedl. ()

Druhý Plán útěku shání obsazení

Druhý Plán útěku shání obsazení

14.03.2017

Když Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger spojili síly, aby utekli ze supermoderního vězení, nebyla z toho v zámoří žádná velká hitparáda. Jejich Plán útěku ale nakonec vydělal 137 milionů… (viac)

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

06.06.2013

A taky Trojčata, ale nechtěli jsme vás děsit už v nadpisu... Přestože jeho plnohodnotný comeback nedopadl komerčně vůbec dobře (s celosvětovými tržbami 37 milionů dolarů při rozpočtu 45 milionů… (viac)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (viac)