Je jako roku 1998. Do třídy přijde nový žák Sakakibara Kóiči. Necítí se zde zrovna příjemně, má pocit, že se tu děje něco zvláštního, a tak po tom svým způsobem začne pátrat; co ho nutí mít takový divný pocit? Navíc ho přitahuje tajemná, ale pohledná spolužačka Misaki Mei. A pak je tu ta osudná událost. Co se proboha v téhle třídě děje? (Zíza)

Tess92

K Another jsem se dostala náhodou a radši jsem si ani nečetla o co půjde. Líbilo se, že se na začátku nic neřeklo, i když jsem si pak připadala jako pitomec, protože Misako pro mě byla tutově duch. Co mi vadilo, bylo, že jsem měla nějakou cenzurovanou verzi, ale možná to taky nebylo úplně na škodu. Myslela jsem, že se Another dostane na vrchol mých shlédnutých anime (zas tak moc jich nebylo), ale objevila jsem Mirai Nikki a to je teprve pořádná úchylárna. ()

KCM

Začátek a konec je bezchybný, ale střed není nejlepší. Anime doprovází úžasná hudba, také charaktery jsou dobře vymyšlené. Myšlenka Another je velmi zajímavá. 70% ()

Dharmma

Nevím čím přesně ostatní tohle anime dostalo, ale mě téměř ničím. Celé anime mi přijde že si zakládá na příběhu, nicméně samotný příběh i s tím ostatním (téměř ničím) je prostě průměrný. Příběh bych jako myšlenku hodnotil pozitivně, bohužel mi chyběla nějaká hlubší myšlenka, nebo alespoň ještě víc vyšperkovaný děj. Ze začátku anime se vše vleče a pak to letí až zbytečně moc rychle. Prostě jsem si ke spoustu postavám ani nestihl vytvořit nějaký cit, aby mě to nějak šokovalo nebo napnulo. ()

arctican

Oh god mother of jesus! Another dopozerané, začínalo to tak "nevinne" ako niejaká prerábka a obmena z Nezvratného osudu až to nakoniec prešlo do post-psycho hard krváku Na konci to malo celkom dobrý spád aj keď na začiatku to išlo jak-takž no určite to nebola "podívaná" na zahodenie ..... PS: to ja ktam ľudia umierali nemalo chybu ***S-P-O-I-L-E-R*** no kto si v dnesnej dobe dokaze pri pade zo schodov prepichnut hrdlo na spici dazdnika ?? ()

Bassko

Pre mňa veľmi zaujímavý dej s peknou animáciou. Je pravda, že časťami to pripomína priam Nezvratný osud, ale tá sra*ka sa tomuto nemôže rovnať. Bavil som sa od začiatku až do konca a stále som netrpezlivo čakal, čo sa stane. Skutočne ma to pohltilo, keďže som to zhltol za jeden deň (málo častí) Taktiež súhlasím s ravalahom, tiež som mal pár tipov, ale ani jeden nebol správny. A postava Misaki Mei bola pre mňa skvelá, hneď som si ju obľúbil i keď pôsobila desivo a vyjadrovala sa.... ako by som to... zvláštne. Keď vezmem, že som na seriál narazil náhodou považujem to za veľmi milé priam úžasné prekvapenie. 5* :) ()

Goox

Seriál začíná docela pomalu a diváka postupně nahlodává každou další epizodou víc a víc. A i když jsou některé scény trochu předvídatelné a myslíte si že už něco víte, okamžitě vám vaši hypotézu vyvrátí. Téměř každý díl končí otázkou, která je zodpovězena v díle dalším. To vás vysloveně nutí pustit si další díl. Another mě chytil a pevně držel až do konce, než se konečně dozvíme odpověď "Kdo je mrtev?". Původně jsem tento seriál hodnotil 4-mi hvězdičkami, ale po druhém zhlédnutí jsem musel svůj názor přehodnotit na 5 ()

Nirish

Horror story, duchařina, všechno supertajemný, zní dobře ne? A víte, co přesně to je za duchařinu? Já vám to řeknu, je to.... *infarkt*. Nevadí, druhej díl. Ty chceš vědět, o té hrozné věci? Noooo tak já ti to teda řeknu, je to... *infarkt*. Třetí díl. Cože oni ti to chtěli říct? O tom se nesmí mluvit, ale když už to teda ti dva načli, tak může za to... *bam přejede ho auto*. Tohle vystihuje tak 85% seriálu. Vážně, bez legrace. Celou tu dobu ukrutně čekáte, co z toho vypadne. Pak z toho vypadne, to, co jste čekali už od prvního dílu, začne se dít, co se logicky muselo začít dít a skončí to úplně trapně, až mi bylo stydno snad za scénář ... Jinými slovy. Je to nuda. Budete se bát tak první dva díly, než vám dojde, že se není čeho bát. A pak jen čekáte na konec, kdo *to* je. Upřímně, nevím, co se komu mohlo líbit na, dejme si obrazné srovnání, následující zápletce: detektivka na 12 dílů, od začátku váš kolega ví, kdo je vrah, protože ho VIDĚL, ale asi by to byla nuda, tak vás nechá pátrat dál a vrah mezitím zabije asi 40 lidí, než ho dopadnete.... a ne, tohle není spoiler leda až do posledního dílu. P.S. vrah je zahradník. ()

Natsumi

Těšila jsem se na horor. Dostala jsem velice nudné anime, které spousta lidí vychvaluje, ovšem očekávání naprosto nesplnilo. Vraždění už po čase člověk ani nevnímá. Pro mě ztráta času. ()

sh3riff

Hodně nudné .. dost ukecené, nic extra se tam neděje. Já si tohle anime našel na netu v různých sekcích, hlavně teda akční, krvák a jiné .. není to nic z toho. Moc se zde neumírá, když už tak to není nic zvláštního. ()

mp5991

Another trochu trpí bohužel docela běžným problémem geniálního nápadu, který už nikdo nedotáhl do konce. Z počátku dost nadějně založený na záhadnosti postav, místy i prostředí a samozřejmě i toho "jevu", ze kterého celý seriál vychází. Postupně však přechází do celkem běžného hororu, kde víc než na v druhé polovině už celkem předvídatelném ději záleží na počtu mrtvých a množství krve. Děj navíc začíná plynout výrazně rychleji, z čehož má člověk pocit, že se umírá podstatně častěji než tomu opravdu je a ke konci si už říká, kde se tam vůbec ještě nějaká postava vzala. I tak za nápad a mírně děsivou atmosféru, kterou si seriál udržel skoro po celou dobu 70%. ()