Most

• Česko Most (viac)
Krimi / Thriller / Mysteriózny
Švédsko / Dánsko / Nemecko, (2011–2018), 36 h 53 min (Minutáž: 57–60 min)

Tvorcovia:

Hans Rosenfeldt

Sofia Helin, Kim Bodnia, Thure Lindhardt, Rafael Pettersson, Sarah Boberg, Dag Malmberg, Puk Scharbau, Lars Simonsen, Gabriel Flores Jair, Henrik Lundström (viac)

Na moste, medzi Dánskom a Švédskom, nájdu telo mŕtvej ženy, ktoré leží presne na hraničnej čiare. Tento kuriózny prípad spojí vyšetrovateľov dvoch krajín, empatického dobráka Martina Rohdeho za Dánsku stranu a strohú a odmeranú Sagu Norénovú za stranu Švédsku. Most je nielen dejiskom prvej vraždy sériového vraha, ale aj symbolom spojenia dvoch krajín a najmä úzkej spolupráce dvoch protikladných vyšetrovateľov, ktorí budú prípad riešiť... Na moste medzi Kodaňou a Malmo nájdu napoly prepolenú mŕtvolu muža z mestského úradu v Malmo. Prípad dostane na starosti detektívka Saga Norenová. Pri  pátraní zistí, že spodná polovica tela patrí neznámej Dánke a tak sa musí spojiť s kolegom z dánskej polície Martinom Rohdem a viesť vyšetrovanie spolu s ním. V rovnakom čase privezú do nemocnice v Kodani Gorana Soringera, ktorému majú transplantovať nové srdce. Lekári však skonštatujú, že je na operáciu veľmi slabý a srdce poskytnú inému pacientovi. Goranova manželka Charlotte ponúkne nemocnici nové cétečko , ak manželovi nájdu včas nové srdce.  Veronika trpí vo vzťahu s násilným, drogovo závislým manželom Sorenom. Sociálny pracovník Stefan Lindberg jej ponúkne  možnosť začať nový život, ak Sorena opustí. Medzičasom Saga a Martin identifikujú auto, ktorým boli telá privezené na most. Patrí novinárovi Danielovi Ferbému. (RTVS)

Recenzie používateľa MovieMan7 k tomuto seriálu (43)

Most (2011)

1.SÉRIE Ta je asi nejtemnější a nejpromyšlenější, k pachateli jsme se vlastně dostali, když už tam musel být pachatel zmíněn, ale zase jsme hned věděli, kdo to je. To ale vůbec nevadilo, líto mi byla Augusta. 83% Nejlepší série, i když to není znát na procentech. 2.SÉRIE Ekoteroristé atd... Tato série mě bavila hlavně ze začátku, i když tam bylo nejvíce vaty. Poté už to jakž, takž začínalo být jasné, když v tu chvíli se vynořil Oliver, mrtvý. Poté Gertrud a poslední masakrózní poslední díl, asi až moc masakrózní a rest scénáristů s tím, kdo zabil Gertrud. 76% Nejslabší série. 3.SÉRIE 1. díl hodně temný a creepy. Celé úplně šílený z hlediska propracovanosti vraha, Jeanette a Mark jako vedlejší postavy jsou super a poslední epizoda výborná! 97% 2. nejhorší série. Zase to není znát na procentech, ale takhle to cítím po čtyřech sériích. 4.SÉRIE Všechno se pěkně pomalu, ale jistě uzavírá. I když je čtvrtá série docela jiná, než předchozí tři (osobní vztahy, více chyb), obstojně stojí vůči zbytku sérií. Zase rest: Vražda Sážiny matky. 92% 2. nejlepší série. Celkově nejlepší kriminálka. 95% ()

Season 1 (2011) (S01)

Wow! Skvělá severská kriminálka, ještě se mi nestalo, abych sérii dokoukal za 2 dny. Skvělá znělka, Sága a její hlášky, výborně promyšleno, na začátku jsem se těšil u GoT na znělku, tady na zhasínání mostu. Hvězda dolů za poslední díl. 83% ()

Episode 1 (2011) (S01E01)

Dost mě zamrazil začátek. A se Ságou je sranda. 99% ()

Episode 2 (2011) (S01E02)

Opět skvělý díl, jen mě nebaví scény se Charlottou. 93% ()

Episode 3 (2011) (S01E03)

Z Bjorna mám husí kůži, jen občas některé okamžiky nechápu. Přidávám procenta za další dějovou linii. 88% ()

Episode 4 (2011) (S01E04)

Ta morseovka je od Bjorna chytrá. PS: Charlotta je fakt svině. 94% ()

Episode 5 (2011) (S01E05)

Nechápu Martina, proč podezírá Stefana, má jasné aliby. 87% ()

Episode 6 (2011) (S01E06)

Sajíf je fakt idiot, nechápu proč Henninga nepustí rovnou. Vždyť ho za to můžou zavřít. Ale ta minizápletka Saga+August je zajímavá. 90% ()

Episode 7 (2011) (S01E07)

Wow! Ten únos dětí překvapil. 100% ()

Episode 8 (2011) (S01E08)

Ten Sebastian snad už každému musí být alespoň trochu podezdřelý. 86% ()

Episode 9 (2011) (S01E09)

Tak to je krutá zápletka. 100% ()

Episode 10 (2011) (S01E10)

Jako R.I.P. August, měl jsem na krajíčku. 83% ()

Season 2 (2013) (S02)

Bohužel stejně jako u 1. série musím ubrat 1 hvězdu za poslední díl (komentář jsem k němu napsal), je to smutné, protože zápletka zase byla dobrá, jen občas v dílech byla zbytečná vata. 76% ()

Episode 1 (2013) (S02E01)

Rozjezd 2. série slušný. 88% ()

Episode 2 (2013) (S02E02)

"To nám nepomůže, že to stále opakujete." Už tato Sážina hláška naznačuje, že to byl díl, ve kterém bylo vaty víc než zdrávo. 68% ()

Episode 3 (2013) (S02E03)

Super, zase Jens! 92% ()

Episode 4 (2013) (S02E04)

Konečně už se mi to začíná líbit jako 1. série. Zápletka s Mámou tří dětí, WOW!. 100% ()

Episode 5 (2013) (S02E05)

Opět spíše vycpávkový díl, i když nová skupina se mi začíná líbit. A ten konec? Asi R.I.P. Saga. 83% ()

Episode 6 (2013) (S02E06)

Saga zase nezklamala, její IQ při řešení "případu" s Nikolajem a její sexuální hlášky. Ještě ta další loď a ten konec taky přidaly procenta. 99% ()

Episode 7 (2013) (S02E07)

Opět spoustu akce v jedné hodině, to oceňuji. 94% ()

Zaklínač obsadil Vesemira

Zaklínač obsadil Vesemira

29.02.2020

Kolem role Geraltova mentora v seriálovém Zaklínači se dlouhé měsíce točily nejrůznější spekulace. Zaprvé tu byl Mark Hamill, favorit mezi fanoušky, který se na sociálních sítích sám vyjadřoval… (viac)