Most

• Česko Most (viac)
Krimi / Thriller / Mysteriózny
Švédsko / Dánsko / Nemecko, (2011–2018), 36 h 53 min (Minutáž: 57–60 min)

Tvorcovia:

Hans Rosenfeldt

Sofia Helin, Kim Bodnia, Thure Lindhardt, Rafael Pettersson, Sarah Boberg, Dag Malmberg, Puk Scharbau, Lars Simonsen, Gabriel Flores Jair, Henrik Lundström (viac)

Na moste, medzi Dánskom a Švédskom, nájdu telo mŕtvej ženy, ktoré leží presne na hraničnej čiare. Tento kuriózny prípad spojí vyšetrovateľov dvoch krajín, empatického dobráka Martina Rohdeho za Dánsku stranu a strohú a odmeranú Sagu Norénovú za stranu Švédsku. Most je nielen dejiskom prvej vraždy sériového vraha, ale aj symbolom spojenia dvoch krajín a najmä úzkej spolupráce dvoch protikladných vyšetrovateľov, ktorí budú prípad riešiť... Na moste medzi Kodaňou a Malmo nájdu napoly prepolenú mŕtvolu muža z mestského úradu v Malmo. Prípad dostane na starosti detektívka Saga Norenová. Pri  pátraní zistí, že spodná polovica tela patrí neznámej Dánke a tak sa musí spojiť s kolegom z dánskej polície Martinom Rohdem a viesť vyšetrovanie spolu s ním. V rovnakom čase privezú do nemocnice v Kodani Gorana Soringera, ktorému majú transplantovať nové srdce. Lekári však skonštatujú, že je na operáciu veľmi slabý a srdce poskytnú inému pacientovi. Goranova manželka Charlotte ponúkne nemocnici nové cétečko , ak manželovi nájdu včas nové srdce.  Veronika trpí vo vzťahu s násilným, drogovo závislým manželom Sorenom. Sociálny pracovník Stefan Lindberg jej ponúkne  možnosť začať nový život, ak Sorena opustí. Medzičasom Saga a Martin identifikujú auto, ktorým boli telá privezené na most. Patrí novinárovi Danielovi Ferbému. (RTVS)

Recenzie používateľa Metuje k tomuto seriálu (30)

Episode 1 (2011) (S01E01)

Takhle nějak si představuju důstojnej pilot. Autistická vyšetřovatelka mi při sledování dává trochu zabrat, ale to je doufám jen o zvyku. Hodnocení je proklatě vysoký, tak jsem zvědavej na důvod. ()

Episode 2 (2011) (S01E02)

Začíná to bejt pořádně drsný a seversky krutý. Jsem rád, že sobecká p*ča dostala za vyučenou, chudák mladej, třeba se mohl ještě probudit, ale nejspíš asi ne. Oba členové hlavní vyšetřovatelské dvojice mě moc baví. ()

Episode 3 (2011) (S01E03)

Přestože se děj podstatně zvolnil, napětí je stále přítomné, to bude na tomhle seriálu zřejmě to, co ho dělá dobrým. Například u úplně nepodstatné návštěvy policejního důchodce jsem ani nedutal. ()

Episode 4 (2011) (S01E04)

Seveřani nám to začínají pořádně komplikovat, a tak ačkoliv se v tomto díle dějově zase příliš neposouváme, dostáváme střípky velmi dramatických situací. Jsem zvědavej, kam se vyvine linka s Anjou a samurajem. ()

Episode 5 (2011) (S01E05)

Tvůrci můj hloupý mozek uklidnili tím, že vysvětlili samurajskou vedlejší linku. Prohloubení vztahu mezi hlavní vyšetřovatelskou dvojicí jsem taky rád viděl, ale děj je stále hodně pomalej na můj vkus. ()

Episode 6 (2011) (S01E06)

Exkurze do Velmi křehkých vztahů byla sice fajn, ale spíš taková berlička. Finálové odhalení "tyjo, on to možná bude policajt" bylo dost stupidní. ()

Episode 9 (2011) (S01E09)

Konec plný napětí byl samozřejmě perfektní, ale opravdu tvůrcům odpustíme tu příšernou akci v parku? ()

Episode 1 (2013) (S02E01)

Druhá série odstartovala z mého pohledu lépe, ať už díky návratu ke starým známým, nebo díky všudypřítomnému napětí. Chemie ústřední dvojice je stále skvělá, předpokládám, že záběr “staršího bratra” švédského Palacha nebude tak přímočarý, jak se zdá. ()

Episode 2 (2013) (S02E02)

Tvůrci na začátku druhé série napětím a akcí opravdu nešetří, přesně kvůli takovým dementům má ekologie špatnou pověst. ()

Episode 3 (2013) (S02E03)

Napětí lehce polevilo, místo toho se nám dostalo většího dějového posunu. Zapírání mladého vyšetřovatele bylo zajímavý. ()

Episode 4 (2013) (S02E04)

To, že kontejnerová formace na začátku nebyla sebevražda příliš šokující nebylo. O to víc bylo překvapující, že i CEO není ve vedení celé operace. Průser mladého vyšetřovatele se ještě prohloubil, ale zdá se, že je pouze blbec a nemá zlé úmysly. Rodinná linka a vztah hlavní dvojice by mohla být úplně vypuštěna, tvůrcům se úplně nedaří navrátit atmosféru z 1. řady. ()

Episode 5 (2013) (S02E05)

Vypadá to, že to Frajer doopravdy rozlousknul scénáristický záměr návštěv starého dobrého poldy Jense. Mít doma revolver je zřejmě na severu tak neobvyklé, že byl na jeho odhalení vystavěn téměř celý závěr. Pak ovšem přišla nevítaná návštěva v hotelu. Když se za souborem shlédnutých epizod ohlédnu, připadá mi, že vlastně policejní sbor nepůsobí nikterak iniciativně, pouze je vláčen dějem jako nezaujatý pozorovatel. ()

Episode 6 (2013) (S02E06)

Umírající pizda i bulvární odhalení nakladatelky bylo super. ()

Episode 8 (2013) (S02E08)

Domácí situace Sagy a Jakoba mě už začíná docela nudit, konec byl aspoň napínavější.  Těžko říct, co se vyklube z Laurina naprosto debilního otce, jestli je opravdu záporák nebo jen ztvárněn příšerným hercem. ()

Episode 9 (2013) (S02E09)

No, vzhledem k tomu, že se Kim Bodnia nevyskytuje v dalších řadách se trochu obávám, že návrat starého dobrého Jense mu do hlavy by mohl vyústit v nějakou tragédii. ()

Episode 10 (2013) (S02E10)

Švénové se s tím řádně neserou. Ukázalo se, že jsem se úplně zbytečně bál, že si Pernille tu hlavu neprostřelí. Martinův krok jsem tak nějak očekával, nicméně já bych asi takhle spořádaně na odvod na dlouhou dovolenou nečekal a vyřešil to rychleji. Je však škoda, že už Martina moc neuvidíme, snad se v dalších sériích vrátí alespoň jako čestný host. Určitě bych však jeho rozhodnutí nehodnotil jako nesmyslné, ono žít celý život s těmito vidinami nebude úplně supr zážitek. Sagyno rozhodnutí se zdá vzhledem k její povaze logické, ale i ona má z minuosti určité resty. ()

Episode 1 (2015) (S03E01)

Začátek 3. série o poznání pomalejší, těžko říct, jak seriál zvládne Martinovu absenci, už už jsem si na novou vyšetřovatelku zvykal, když ji tvůrci takhle zmrzačili :((. ()

Episode 2 (2015) (S03E02)

Tempo nám mírně zrychlilo, únos Hanse byl opravdu nečekaný, předpokládám ale, že několik výstřelů ze sklepa pana propuštěného neušlo pozornosti minimálně deseti policistů před domem. Nový kolega vypadá obstojně, těžko říct jak se vyvine linka jeho osobního života, což ovšem platí i pro Sagu. ()

Episode 4 (2015) (S03E04)

Tak tohle byl zatím nejlepší díl celého seriálu, hlavně jeho konec/druhá polovina. Už už jsem přemýšlel proč tvůrci do děje dávají takové množství nevěry, nakonec je však o jednu míň. Hansova zástupkyně nás má zřejmě jen nasrat a pobavit zároveň, neočekávám v jejím obsazení žádný skrytý smysl, ale taky už bych si docela přál, aby se Hans vrátil mezi bdělé. Nový vyšetřovatel je sympatický až až, velmi důstojná náhrada Martina. Sexuální scéna byla zábavná, nedokážu si představit, jak bych se v podobné situaci zachoval. ()

Episode 5 (2015) (S03E05)

Stará Norénová už mi pěkně leze krkem, ačkoli nabízí na hlavní postavu dosud nepřítomný pohled a drobně nám narušuje dojem bezchybné vyšetřovatelky a analytičky. Nový vyšetřovatel pokračuje ve své sympatičnosti, moc doufám, že zmizení jeho rodiny bude mít přímý vztah se současným případem. ()

Zaklínač obsadil Vesemira

Zaklínač obsadil Vesemira

29.02.2020

Kolem role Geraltova mentora v seriálovém Zaklínači se dlouhé měsíce točily nejrůznější spekulace. Zaprvé tu byl Mark Hamill, favorit mezi fanoušky, který se na sociálních sítích sám vyjadřoval… (viac)