Most

• Česko Most (viac)
Krimi / Thriller / Mysteriózny
Švédsko / Dánsko / Nemecko, (2011–2018), 36 h 53 min (Minutáž: 57–60 min)

Tvorcovia:

Hans Rosenfeldt

Sofia Helin, Kim Bodnia, Thure Lindhardt, Rafael Pettersson, Sarah Boberg, Dag Malmberg, Puk Scharbau, Lars Simonsen, Gabriel Flores Jair, Henrik Lundström (viac)

Na moste, medzi Dánskom a Švédskom, nájdu telo mŕtvej ženy, ktoré leží presne na hraničnej čiare. Tento kuriózny prípad spojí vyšetrovateľov dvoch krajín, empatického dobráka Martina Rohdeho za Dánsku stranu a strohú a odmeranú Sagu Norénovú za stranu Švédsku. Most je nielen dejiskom prvej vraždy sériového vraha, ale aj symbolom spojenia dvoch krajín a najmä úzkej spolupráce dvoch protikladných vyšetrovateľov, ktorí budú prípad riešiť... Na moste medzi Kodaňou a Malmo nájdu napoly prepolenú mŕtvolu muža z mestského úradu v Malmo. Prípad dostane na starosti detektívka Saga Norenová. Pri  pátraní zistí, že spodná polovica tela patrí neznámej Dánke a tak sa musí spojiť s kolegom z dánskej polície Martinom Rohdem a viesť vyšetrovanie spolu s ním. V rovnakom čase privezú do nemocnice v Kodani Gorana Soringera, ktorému majú transplantovať nové srdce. Lekári však skonštatujú, že je na operáciu veľmi slabý a srdce poskytnú inému pacientovi. Goranova manželka Charlotte ponúkne nemocnici nové cétečko , ak manželovi nájdu včas nové srdce.  Veronika trpí vo vzťahu s násilným, drogovo závislým manželom Sorenom. Sociálny pracovník Stefan Lindberg jej ponúkne  možnosť začať nový život, ak Sorena opustí. Medzičasom Saga a Martin identifikujú auto, ktorým boli telá privezené na most. Patrí novinárovi Danielovi Ferbému. (RTVS)

Hynais

"Sága Norenová - policie Malmoe" mi zní v uších doteď. Ta osůbka se sníženou sociální inteligencí vypadá jako fikce, ale v každé větší kanceláři jich najdete několik. Bohužel ty kancelářští představitelé nedokážou tolik pobavit jako Sága a její dialogy s dánským kolegou v tomhle tvrdém, krutém, ale mistrovském severském dramatu ()

Martazoe

Po Zločinu opět skvělý severský detektivní seriál, který mě nepustil a já fascinovaně sledovala, co se bude dít dál. Obě postavy sympatické a skvěle se doplňující, zápletky originální a příběhy některých postav k zamyšlení. ()

dalia

Po dvou sériích hodnotím jako výbornou detektivku s pozoruhodnými hereckými výkony, zvláště Sofia Helin je skvělá a její hlášky nezapomenutelné! Seriál má správnou tajemnou atmosféru, kterou ještě podtrhuje dobře zvolená hudba. Napínavá podívaná. Těším se na další sérii. Po 3. sérii - stále výborný seriál a Sofia Helin čím dál lepší, její postava nabírá nové rozměry. S novým parťákem jsou dobře sehraní a skvěle se doplňují. Škoda odchodu Daga Malmberga, jeho postava patřila k těm nejzajímavějším. Po závěrečné 4. sérii nemohu jinak než zopakovat - vynikající seriál a jedna z nejlepších krimi, které znám. Napětí, zápletka, atmosféra, hudba a herecké výkony - vše na jedničku s hvězdičkou. Bude se mi po tomhle seriálu stýskat, ale skončil důstojně. ()

Krapet1

První řada neskutečná-pro mě první setkání se švédským seriálem. Saga s Martinem se navzájem perfektně doplňovali, ale jedničkou týmu byla jasně Saga, se svou odzbrojující upřímností a nezkušeností, co se týče mezilidských vztahů dokázala z obyčejného okamžiku udělat něco neobyčejného. Druhá řada mi už přišla v porovnání s 1 očekávanější, ale stále byla laťka hodně, hodně vysoko.... ()

Von Kempelen

Snažil jsem se pár dílů poctivě se do seriálu "dostat", ale bohužel. Myslím , že za to mohla hlavně postava Ságy, která mi byla od začátku neskutečně protivná a tak nějak uměle vyhnaná do extrému, hlavně co se týče sociálního chování a interakce s ostatníma lidma. Těžko se mi pak věřilo, že by takovej člověk mohl někde vést nějaký vyšetřování. ()

nacomeno

Absolútne nezaujímavé,po štvrtej časti som to vzdal. Momentálne je trendy boom sledovať severské kriminálky,myslím si že nie všetkým sa tento druh krimi skutočne páči,len sa nechávajú unášať momentálnou severskou eufóriou. Mne osobne je tento ponurý bla-bla štýl tak nejak u prdele ()

golfKana

Další severská krimisérie, která patří mezi mých 5 top seriálů. Miluji na těchto severských a jím podobných thrillerech to pomalé rozplétání a přeskakování z jednoho tutového pachatele na dalšího v následujícím díle. Po podobné chuťovce v podání seriálu "Zločin " se " Most" může naprosto právem srovnávat s tímto veledílem. Opět zde úřaduje dvojice opačného pohlaví, zvláště něžná polovička Saga Norénová není až tak něžná jak by člověk čekal ani nevím jestli je mi sympatická či ne :) úplně stejně jako ve Zločinu. Ale vždycky jsem si k těmto postavám pouto vytvořil. Už nyní se těším na 3.sérii, která právě začíná. ()

JohnnyV

První řada výborná, druhá geniální....a třetí...? Bez Kima Bodnii je to jiné - přesto stále výborné. První dvě mně ale byly sympatičtější (kvůli hereckému obsazení). ()

Filmuschka

Už dávno sa mi nestalo, aby som kvôli seriálu pociťovala čosi ako závislosť a tešila sa na ďalší diel ako na oslavu :-) dúfam, že ešte aspoň jednu sériu zvládnu ()

Liya

První série mě upřímně řečeno zas tak moc nenadchla - nezdála se mi špatná, ale něco mi na ní vadilo, možná ta trochu roztahanost a místy vata, možná cosi neidentifikovatelného nepříjemného....Druhá série mě ale úplně dostala, všechno je o několik tříd výš - příběh, propracovanost scénáře, kamera, hudba...napínavé od začátku až do konce, prostě bomba :). Už se těším na třetí sérii! ()

kecal

Narazil jsem na tento seriál, až teď, takže za sebou mám teprve první řadu. ŘADA 1 Jednoznačnou předností je scénář, hlavně co se týče propracovanosti postav. Bohužel je tam tech postav, především vedlejších až moc a brzdí to tempo. Co k tomuhle říct. Je to proste severské, takže čekejte vše natural. Nedočkáte se žádných, pro americké seriály klasických vyumělkovaných, umělohmotných bárbín ani kenů z perfektním charakterem. Uvidíte normální běžné lidi se všemi jejich chybami. Budou se ukazovat střeva, penisy a vlastně vše co patří k severské filmografii. A to je vlastně nejdůležitější ze všeho, je to proste severské se vším všudy. Je to dobře napsané a zahrané. Obzvlášť hlavní hrdinka. Pátou hvězdu hlavně za to, že mám velice podobnou kamarádku a po většinu seriálu sem se prostě díky tomu strašně dobře bavil :) ŘADA 2 pokračujeme v tom stejném stylu, jen se nám prohloubí nedostatky z první série. Mělo to mít tak 8 častí a bylo by to zase za plných pět. Naštěstí sem měl v té době hlavní postavu oblíbenou natolik, že jim to prostě prominu a na pěti zůstanu. ŘADA 3 sestupná kvalita scénáře bohužel pokračuje a zápletka mě moc nechytla, i tak ale nadprůměr. ()

RenataD

Výborný kriminální seriál, který vás pohltí. Je to hlavně díky dobrému vyobrazené postav. Martin mi byl sympatický od první chvíle, i když je to člověk s mnoha chybami. Na Ságu si musí člověk zvyknout. Seriál neustále zvyšuje napětí, který vyvrcholí v první řadě posledním dílem. Druhá řada mě tolik nepohltila, ale opět závěr každého donutí k přemýšlení, jak by se zachoval on. ()

stuj

Moc hezké. Samozřejmě zejména díky máklé hlavní hrdince. Ta to drží hodně vysoko. Možná jsem měl dát i 5 hvězdiček. No uvidím jaká bude druhá série. / Druhá série: Mno, musím přiznat, že první byla o trochu lepší. Ale stále dobrá záležitost. Třetí určitě zkouknu. ()

meteleskublesku

líbily se mi všechny tři série. ale best of je trojka. ty vychytaný detaily od hudebního motivu, kterej nevymažete z hlavy, až po záběry města jako živýho i když studeně děsivýho organismu. A Sofia Helin si ten aspergerův syndrom vysloveně užívá. Nemám rád zimu a chlad, ale tady jsem si jí vysloveně užil. ()

pawn

Hodnoceno 5* po první sérii a po druhé sérii nemám důvod hodnocení měnit. Nevyžívám se ve hledání chyb a nedostatků ve scénáři. Protože jsou příběhy složité, určitě jich tam lze najít dost, jenže mě prostě jen baví oba hlavní hrdinové a to neskutečně hodně. ________________ Po 3. sérii stále 5 hvězd. Martin byl nahrazen velmi zdařile. Těším se na pokračování. ()

Major776

U tohoto severského seriálu není pochyb o hodnocení a hlavně o kvalitě. Mnohé bylo napsáno a popsáno, ale pravda o "Sáze policie Malmö" je až neuvěřitelně lidská a pokud nejste duše plechová a krimi žánr Vám není příliš vzdálený seriál Vás jednoduše dostane. Není na scéně v současnosti lépe odvedený kus práce tohoto stylu, opravdu ne! Všechny ty "NOVAuoidní a PRIMAidní stupidní seriály o tisíci dílech se krčí tiše zabalené v toaletním papíru kdesi pod mostem, kde s nimi vlhkost a zápach výtrusů sdílí 99 % divácké obce. A že je to obec početná, o tom není pochyb.Stejně jako nelze pochybovat o maximálním počtu bodů v hodnocení. Jen mě zaráží, že tady píšou někteří jedinci skvěle hodnotící, ale dají jen 4 hvězdy.....pokrytecké...fujky tajblíky! EDIT (2018) Po shlédnutí čtvrté série bych nejraději přidal alespoň ještě jednu hvězdu, kdyby by to bývalo šlo. Naprosto skvělé uzavření série a celého seriálu. Vivat Saga !! Vivat !!! ()

Zaklínač obsadil Vesemira

Zaklínač obsadil Vesemira

29.02.2020

Kolem role Geraltova mentora v seriálovém Zaklínači se dlouhé měsíce točily nejrůznější spekulace. Zaprvé tu byl Mark Hamill, favorit mezi fanoušky, který se na sociálních sítích sám vyjadřoval… (viac)