Most

• Česko Most (viac)
Krimi / Thriller / Mysteriózny
Švédsko / Dánsko / Nemecko, (2011–2018), 36 h 53 min (Minutáž: 57–60 min)

Tvorcovia:

Hans Rosenfeldt

Sofia Helin, Kim Bodnia, Thure Lindhardt, Rafael Pettersson, Sarah Boberg, Dag Malmberg, Puk Scharbau, Lars Simonsen, Gabriel Flores Jair, Henrik Lundström (viac)

Na moste, medzi Dánskom a Švédskom, nájdu telo mŕtvej ženy, ktoré leží presne na hraničnej čiare. Tento kuriózny prípad spojí vyšetrovateľov dvoch krajín, empatického dobráka Martina Rohdeho za Dánsku stranu a strohú a odmeranú Sagu Norénovú za stranu Švédsku. Most je nielen dejiskom prvej vraždy sériového vraha, ale aj symbolom spojenia dvoch krajín a najmä úzkej spolupráce dvoch protikladných vyšetrovateľov, ktorí budú prípad riešiť... Na moste medzi Kodaňou a Malmo nájdu napoly prepolenú mŕtvolu muža z mestského úradu v Malmo. Prípad dostane na starosti detektívka Saga Norenová. Pri  pátraní zistí, že spodná polovica tela patrí neznámej Dánke a tak sa musí spojiť s kolegom z dánskej polície Martinom Rohdem a viesť vyšetrovanie spolu s ním. V rovnakom čase privezú do nemocnice v Kodani Gorana Soringera, ktorému majú transplantovať nové srdce. Lekári však skonštatujú, že je na operáciu veľmi slabý a srdce poskytnú inému pacientovi. Goranova manželka Charlotte ponúkne nemocnici nové cétečko , ak manželovi nájdu včas nové srdce.  Veronika trpí vo vzťahu s násilným, drogovo závislým manželom Sorenom. Sociálny pracovník Stefan Lindberg jej ponúkne  možnosť začať nový život, ak Sorena opustí. Medzičasom Saga a Martin identifikujú auto, ktorým boli telá privezené na most. Patrí novinárovi Danielovi Ferbému. (RTVS)

Dixie_Cara

Most láká diváka na kvalitní kriminálku s parádní zápletkou. Jednotlivé postavy a to nejen ty hlavní v podobě origo cáklé sexy detektivky, starého šedivého cápka a později i elegána ujíždějícího na drogách, jsou po celý seriál neskutečně zajímavě zpracované a výborně zahrané. Seriál tak kromě zábavného hlavního děje neváhá nabídnout pohled na znuděné prominentní obyvatelstvo, nejisté hledající se a řádící teenagery či sociálně a jinak diskriminované idealisty se silným nutkáním revoltovat proti zkažené a zhýralé společnosti všemi možnými způsoby. ()

zekon

Na sérii 1 jsem dostal doporučení. Dá se to vidět, ale žebych z toho sedl na prdel jako spousta hodnotících tak to rozhodně ne. Klišovitý příběh s některými divnými postavami a žeby někdo jako Saga prošla psychotesty ve Švédsku a dostala se ke kriminálce těžce pochybuji. Zkusím S02. S02 Lepší jízda než S01, sice je vidět inspirace jak 24h tak jinýma kriminálkama, ale daleko dívatelnější. Saga je sice pořád zralá na léčbu, ale celé to je kompaktnější. S03 Tak je to neivěřitelné ale nejlepší nakonec :) Tato řada i když velmi čitelně inspirovaná a díky množství postav dlouho nepřehledná a zmatená, ale rozuzlení a závěr skvělý!!! ()

SONYAGENT

Kvalitni a napinavy, stupnujici se napeti a bezva obsazeni. Ale zenska hlavni postava Saaga je spatnej vtip. Po vetsinu serialu se snazi napodobit dr. Brennenovou ze Sberatelu kosti a de ji to dost spatne, spis je to tak trapny, ze to pretacim dopredu.. ale jinak super krimi Po poslednim dilu snizuji o hvezdu. Saaga je opravdu trapna, hodne tomu pridava i silenej dabing, ale zkratka ona je mimo ()

Xinn

Seriál, kterej nemá chybu. Saga je úžasná, jsem někde v půlce druhé řady a očekávám, že v závěru se ukáže, že Saga je policejní android :-) ()

Naby

Na seriálu mě zaujalo několik věcí. Slušný, detektivní příběh. Jiný způsob točení, zcela neznámé prostředí a herci. Výběr hlavních hrdinů byl zvolený dobře. Realističnost některých zápletek byla taky fajn. Občas dosti vtipné. Bylo ale i pár věcí co pokulhávalo. Některé zápletky byly fajn, ale jejich rozuzlování většinou ztrácelo šťávu. Série zpravidla končí rozuzlením 20-30 minut před koncem, takže to občas byla trochu nuda. Pokud máte rádi detektivky a kriminálky, určitě stojí za to si rozšířit obzory :-). Je to tesna 5ka, kvuli vise napsanym drobnostem. Celkem 4,5*. PS: K 5tce me nakonec primelo to, ze narozdil od jinych serialu me tenhle bude urcite chybet v cele s "tack" :-). ()

Mejkby

Pro mě nejlepší krimi seriál vůbec, poslední série to jen potvrdila. Saga Noren je naprosto bezkonkurenční postava a Sofia Helin herečka, smekám. ()

Kodousek

Kdysy jsem to měla rozkoukane, ale nějak jsem od toho utekla jelikož to mělo jen titulky a ta svedstina a danstina mě znervoznovala 😁 stáhla jsem si ale cs verzi a je to super seriál, připomíná mi to český Labyrint. ()

lubica1995

Zo všetkých pozeraných seriálov je tento jednoznačne najlepší. Práve pre tú reálnosť.. Postavy sú reálne, príbehy, zvraty, vzťahy.. Ponurá temná atmosféra, hmla, sivé farby... ()

Potjoc

Námět o tom, jak někdo vraždí způsoby, které jsou mi odporné (kamenování, oběšení) , tak mě to zaujalo, jaký je motiv. Ale to, jak tam většinu každého dílu řeší věci vůbec nesouvisející s hlavním dějem filmu (láska, vztahy, apod.) mi dělá takový problém s pozorností, že nepochopím obsahu filmu. Takových pořadů jsem poslední dobou viděl už několik, začíná mě to vytáčet. ()

ollie24

Po 2 shlédnutých sériích si dovolím říct: Jedna z nejlepších kriminálek v moderní televizní historii. Pokud jste si mysleli, že byla první sezóna fantastická, počkejte si na finále té druhé. Scénář, postavy, herecké výkony, nádherná kamera, dechberoucí dynamika příběhu a emocí. Tomuto skandinávskému skvostu se nedá nic vytknout. 10/10 ()

bigmatko

Seriál, ktorý vás pohltí od prvého dielu až po ten posledný a mrzieť Vás bude iba to, že to skončilo. Každá séria rieši iný typ páchateľa a je prepletená osobnými problémami hlavných postáv na pozadí sociálno kultúrnej kulise švédska a dánska s primeranou pochmúrnou atmosférou. Sága ako hlavná kriminalistka je nezlomná a v reálnom svete by sa moc u polície neudržala kvôli psychickým problémom ale tak ako aj v iných seriáloch ani v tomto netreba moc porovnávať postavy a ich konanie k realite. Jednoducho to funguje veľmi dobre. Seriál má aj výborný český dabing a divákovi prinesie chvíle plné napätia. ()

bicekz

Tak tohle jsem potřeboval! Takový napětí jsem už dlouho nezažil! Případy jsou velmi netradiční a zajímavé. Každá série má něco do sebe. S Martinem jsou série více temné a napínavé. U následujících sérií s Henrikem se tvůrci hodně zaměřili i na vývoj charakterů a city. Obojí má něco do sebe a obojí stálo za to. Jediná série, které jsem dal 4* je třetí, přijde mi trošku slabší než ostatní - hlavně případem. Zbytek stojí za 5*. Co na seriálu obdivuji je, že postava Martina skončila v seriálu tak, jak skončila a ne že jen zmizla jako je celkem běžné. Hlavně u čtvrté série pak obdivuji vývoj Sagy, konečně se z ní stává osoba, které záleží i na sociálním životě a ne jen na práci. Vše vyvrcholilo skvělým finále a proto nemohu jinak než 95%. ()

werny

1. série - bezkonkurenční... 100% 2. série - výborné... 90% 3. série - lepší než 2 série... 100% 4. série - závěr dobrý... 85% ()

287382

Žádný seriál se v mně nezachytil tak jako tento. Severská atmosféra, genialita zločinů a obrovská hloubka postav z tohoto seriálu činí naprostý skvost, jemuž se jeho cizokrajné parafráze nemohou rovnat. Saga i Martin mi chybí každý den od shlédnutí posledního dílu. ()

zanovka

Ságu si člověk velice zamiluje, i když pochybnost, že takto asociální lidé opravdu existují, tady je. Celým seriálem se táhne linka, kde se rozplétá její minulost a proč je taková jaká je. Zápletky v sériích jsou dokonale vypracované. Klasická, velmi kvalitní a brutální severská detektivka. Dotýká se kontroverzních témat, ale i lidských osudů. ()

Hixx

Postarší Dánsky detektív Martin, ktorý nevie udržať nohavice na sebe a švihnutá Švédka s porsche vo farbe sračky Sága alias Tágo. To je pozoruhodná dvojka detektívov, ktorá rieši obete chladnokrvného no napriek tomu genialneho psychopata. V tretej sérii Martina vystrieda Henrik, ktorý je kôli únosu svojej ženy a dcér na drogách čiže mentálne sa celkom približuje ku svojej kolegyni. Seriál pôsobí dosť temne až depresívne a hlúpe výstrelky Ságy ma dosť často iritovali. Každá séria ma samostatný príbeh, ktorý bol celkom premyslený až na pár nelogických situácii, ľudia sa tu všetci tvária ako pred popravou, nevidel som tu jedného šťastného človeka (bodaj by nie keď všetci žijú v domoch bez záclon a  nikto nič neutají). ()

Zaklínač obsadil Vesemira

Zaklínač obsadil Vesemira

29.02.2020

Kolem role Geraltova mentora v seriálovém Zaklínači se dlouhé měsíce točily nejrůznější spekulace. Zaprvé tu byl Mark Hamill, favorit mezi fanoušky, který se na sociálních sítích sám vyjadřoval… (viac)