Most

• Česko Most (viac)
Krimi / Thriller / Mysteriózny
Švédsko / Dánsko / Nemecko, (2011–2018), 36 h 53 min (Minutáž: 57–60 min)

Tvorcovia:

Hans Rosenfeldt

Sofia Helin, Kim Bodnia, Thure Lindhardt, Rafael Pettersson, Sarah Boberg, Dag Malmberg, Puk Scharbau, Lars Simonsen, Gabriel Flores Jair, Henrik Lundström (viac)

Na moste, medzi Dánskom a Švédskom, nájdu telo mŕtvej ženy, ktoré leží presne na hraničnej čiare. Tento kuriózny prípad spojí vyšetrovateľov dvoch krajín, empatického dobráka Martina Rohdeho za Dánsku stranu a strohú a odmeranú Sagu Norénovú za stranu Švédsku. Most je nielen dejiskom prvej vraždy sériového vraha, ale aj symbolom spojenia dvoch krajín a najmä úzkej spolupráce dvoch protikladných vyšetrovateľov, ktorí budú prípad riešiť... Na moste medzi Kodaňou a Malmo nájdu napoly prepolenú mŕtvolu muža z mestského úradu v Malmo. Prípad dostane na starosti detektívka Saga Norenová. Pri  pátraní zistí, že spodná polovica tela patrí neznámej Dánke a tak sa musí spojiť s kolegom z dánskej polície Martinom Rohdem a viesť vyšetrovanie spolu s ním. V rovnakom čase privezú do nemocnice v Kodani Gorana Soringera, ktorému majú transplantovať nové srdce. Lekári však skonštatujú, že je na operáciu veľmi slabý a srdce poskytnú inému pacientovi. Goranova manželka Charlotte ponúkne nemocnici nové cétečko , ak manželovi nájdu včas nové srdce.  Veronika trpí vo vzťahu s násilným, drogovo závislým manželom Sorenom. Sociálny pracovník Stefan Lindberg jej ponúkne  možnosť začať nový život, ak Sorena opustí. Medzičasom Saga a Martin identifikujú auto, ktorým boli telá privezené na most. Patrí novinárovi Danielovi Ferbému. (RTVS)

80s Martin

Přestože se v poslední době s (nejlépe temnými) krimi seriály s dvojicí detektivů v hlavní roli roztrhl pytel, Broen svou kvalitou jasně vyčnívá a neměl by být přehlížen. Je to hodně jiný, co si budem povídat.. kdo je stejně jako já zvyklý na americkou a britskou tvorbu, bude si asi muset chvíli zvykat na zcela odlišný styl. Co zaujme jako první, je nejspíš chladný vizuální nádech - hodně vybledlé barvy. Působí to seversky, ponuře, a tak to má být! Chvíli po začátku začne úvodní znělka, takže další věcí, která by vás mohla zaujmout, je výbornej "theme song", jehož instrumentálním pokračováním se též každá epizoda uzavírá. Parádně sedí do celýho rámce. Co dál.. jo, samozřejmě zaujme hlavní dvojka vyšetřovatelů - kliďas Martin Rohde a podivínka Saga Norén. Konstrastní duo si jeden snadno oblíbí (Saga je fakt roztomilá, takový ženský ztělesnění Sheldona Coopera). Nakonec zbývá podtrhnout děj - dostatečně propracovanej a spletitej s několika překvapeními - další nutný, nikoliv však postačující, prvek inteligentního severskýho krimi. Dohromady nemůžu dát jinak než plné hodnocení. ()

jfaba

To jsou seriály! Nikdo se tam nemusí řezat od rána do večera jako na divokém Banshee. Nemá to milión dílů a žádný jasný konec jako v orwellovském Homelandu (i když jsem neviděl 3. sérii a ani už mě to neláká). Je zde vše jasné už po první sérii. Vrah je dopaden a usvědčen, ať už to dopadlo jak chtělo, dobře či špatně. Seversky chladné, ale po každém ukončeném díle se nemůžete dočkat pokračování, kéž by něco takového uměli i v českém Cirkuse Bukowski, kdy vám bylo jedno co se bude dít dál. Herci? Saga (Sofia Helin) hrála, jako by se asociálkou narodila a v druhé řadě projevila i city. Úžasné. Martin (Kim Bodnia) ji perfektně sekundoval a ve finále obou sérií mnoho očí zvlhlo. Zkrátka kdo neviděl nepochopí a kdo viděl a nechápe... Dívejte se na výše uvedené tituly. Každý má svůj šálek kávy. Nenutím, chápu... Edit po zhlédnutí 2. případu: 1.série (pokud se to tak dá nazvat) - 100 %. 2.série - 100 % (dal bych i 150 %). Úžasné. Chci vidět další. Nebo něco podobného!!! Dočkal jsem se 3. série. Opět nezklamal! 100% ()

MP17

Kdyby to nebylo "severské", tak by se kolem toho takové hype určitě nedělalo. Prvních šest epizod výborných, ale pak to nabere takový kvalitativní sešup, že to úplně pokřiví vnímání seriálu jako celku. Postavy se chovají absolutně nelogicky, drtivá většina z nich je nesympatických (včetně hlavního hrdiny, který je, technicky vzato, jako policista úplně neschopný), takže sem už jen vyhlížel konec. Druhá série lepší, než ta první - sice se strukturou blíží klasickými detektivním seriálům, ale to mně osobně zas tak nevadilo. Ale s čistým svědomím mohu prohlásit, že Martin Rohde je opravdu ten nejhorší policista, který se kdy na TV obrazovkách objevil. ()

zdeci

-A o čem se bavíte?- -Jen tak.- -Aha, dneska jsem to dostala!- Ta ošklivá blondýna s jizvou ve tvaru zaschlého soplu pod nosem byla bezkonkurenční. ()

CrazymanM

Po první sérii bych chtěl konstatovat,že jsem téměř nadšen!Rozhodně velmi povedený seriál,dobré obsazení,Kima Bodniu už znám z pár dánských filmů a postava Sagy,to je prostě "kousek"!!!Teď chvilku vydechnu a pustím se do druhé řady,americkej remake rozhodně neplánuju sledovat! Druhá série-opět skvělé,i když první řada byla asi o chloupek lepší,trošku mě nasral ten úplnej závěr(myslel jsem,že to Saga neudělá).Celkově výbornej seriál,škoda,že už je konec,ale na druhou stranu radši takhle,než donekonečna chrlit další řady,kvalita se vždy jen snižuje!!! Ani po třetí sérii nebudu ubírat žádné hvězdy,i když mi tam Kim Bodnia chyběl,ale jeho "náhradník" byl také výborný,příběh opět skvěle zamotaný,uvidíme,jestli ještě bude nějaká další série?! ()

jendamaty

1. série: Upřímně řečeno, měl jsem co dělat, abych prvních pár dílů vydržel. Napětí a akce jsou dávkovány opravdu dost poskrovnu, tempo seriálu je relativně pomalé. I když jsou zobrazovány celkem drsné a akční věci, je to nasnímáno tak, že se mě to moc nedotklo a nevtáhlo mě to. Smrt holčičky v nemocnici na konci pátého dílu byl wtf moment, kdy jsem si říkal, že už na to kašlu. Půlka seriálu je složená víceméně z toho, že někdo někomu zavolá, ten sedne do auta, nastoupí, vystoupí, omrkne terén a zas jede jinam. Dvojice policistů, z nichž jeden je naprosto, ale naprosto neschopný - přispěl Martin do vyšetřování vůbec něčím? Mám pocit, že na vše přišla Saga ne? Její syndrom je jediná věc, která mě opravdu zaujala a bavila. Ke konci seriálu se tempo trochu zlepší, ale zase na úkor logiky a uvěřitelnosti... Asi to tak musí být. ()

Luckyboy

Klobouk dolů, na severu umí. Aneb jak civilně natočit pořádnou detektivku, kde se skoro nestřílí, nejsou v ní honičky v autech, minimum výbuchů ani podobné akční věci, a kde je to celé ještě navíc postavené na "severských" dialozích, v kterých když někdo použije souvětí o třech větách, jde o raritu. A i přes to se od toho není jednoduché odtrhnout. Zápletka je sice dosti překombinovaná, ale proč si neužít trochu fikce, když sama o sobě funguje, a kromě jednoho slabšího místa (nepřesného obvinění domnělého pachatele, který ale postavou absolutně neodpovídal skutečnému vrahovi), v ní nic neskřípe.----------------- Druhá série dobrá, ale ničím zvláštním nezaujala, jen po ní zbylá trpkost z osudu Martina. Ale tenhle seriál na happy endu postavený není. ---------------- Byl jsem zvědavý, jak bude fungovat seriál bez kontrastu mezi ústřední dvojicí, ale k mému překvapení to s Henrikem funguje mnohem lépe. A to proto, že to není ambivalentní vztah mezi Martin mám vyšší EQ a Sága zase IQ, ale jde o vztah dvou sobě rovných lidí. Henrik se Sagou nejedná se shovívavostí a patronizací Martina, nesnaží se ji zlepšit, znormálnit, ale akceptuje její jinakost a hlavně se jí vyrovná (v něčem dokonce předčí) ve schopnostech. To, co Sofia Helin předvedla v této řadě, se asi nedá dostatečně vynachválit. Trochu tím zastiňuje Thure Lindhardta, který byl ve své roli tak přesvědčivý, že mě ani chvíli nenapadlo, že to, co se mu stalo hraje. Zatím je pro mě třetí řada vrcholem, dlouho, snad od True Detective 1, jsem neviděl tak dobře propracovanou a zahranou seriálovou sérii. Jestli by náhodou někdo pochyboval, že je současný hlavní směr kinematografie v seriálové tvorbě, tak nezbývá, než mu pustit třetí sérii Mostu. A jsem zvědavý, jestli si čtvrtá řada (pokud bude potvrzena) udrží kvalitu. ()

Toxie

Já musel počkat na konec třetí řady. Myslet si, že bez Martina to bude slabota, byla naprostá hloupost. Toto je snad to nejlepší a nejemotivnější dílo z krimi prostředí, co jsem měl možnost shlédnout. 100% ()

Uroboros

Seriál s perfektními postavami a výborným scénářem. Člověka to vtáhne a nepustí. Všechny díly jsem dal skoro na jeden zátah. Povinnost pro všechny fanoušky severských kriminálek. Mimochodem Saga Noren je rozkošně zvláštní. :) ()

Bilky

1.séria: Veľmi dobrá atmosféra napätia, jednoduchý a čistý štýl bez hrajkania sa a zbytočných efektov, vynikajúco napísané postavy, skvelí a neokukaní herci, charakterovo pekne zamiešané, chytľavá úvodná skladba = 90% 2.séria: všetko zachované, akurát ekoterorizmus miesto sériového vraha nebol pre mňa už veľmi presvedčivý, pravdepodobnosť konania zločincov sa mi javila dosť nevierohodná, viac priestoru dali tvorcovia našťastie tímu vyšetrovateľov = 80% ()

madam.art

Zatím to nejlepší, co jsem v seriálové tvorbě viděla. Postava Sagy se v průběhu přibližuje a oddaluje, mám k ní specifický vztah. Děj neodhadnutelný dopředu, napínavý, silný, překvapivý. Top je druhá série. ()

nikus120

Prvá polovica seriálu sa deje prekvapivo rýchlo. Postavu Ságy som sa dá hneď zvyknúž, taktiež aj na jej chladnosť v určitých prípadoch. Vypadnutie Martina z dejovej linky prinieslo otázky či ho vie niekto zopakovať. Nie nevie. No Henrik prišiel s vlastným príbehom a postavou čo povzbudí každého diváka. Neprišiel sa opičiť ale prišiel ukázať Ságe inú tvár života. U tvorcov treba oceniť kreativitu s postavami a ich príbehmi. Dokázali za celý seriál využiť osudy a príbehy maximálne a nepôsobilo to umelo. Je škoda,že seriál má "len" 4 série. No Most prišiel s poukázaním na to, že na dobrý seriál sa musí čakať. Sága, Martin a Henrik sú príbehy a nie len jediné, ktoré treba rozhodne vidieť. Za mňa *****. ()

Robert Wankes

Perfektní seriál. Postava Ságy je zahraná dokonale. Jedna z těch, která navždy utkví v paměti. Škoda jen 4.řad, věřím že by tam byl prostor dál. ()

MovieMan7

1.SÉRIE Ta je asi nejtemnější a nejpromyšlenější, k pachateli jsme se vlastně dostali, když už tam musel být pachatel zmíněn, ale zase jsme hned věděli, kdo to je. To ale vůbec nevadilo, líto mi byla Augusta. 83% Nejlepší série, i když to není znát na procentech. 2.SÉRIE Ekoteroristé atd... Tato série mě bavila hlavně ze začátku, i když tam bylo nejvíce vaty. Poté už to jakž, takž začínalo být jasné, když v tu chvíli se vynořil Oliver, mrtvý. Poté Gertrud a poslední masakrózní poslední díl, asi až moc masakrózní a rest scénáristů s tím, kdo zabil Gertrud. 76% Nejslabší série. 3.SÉRIE 1. díl hodně temný a creepy. Celé úplně šílený z hlediska propracovanosti vraha, Jeanette a Mark jako vedlejší postavy jsou super a poslední epizoda výborná! 97% 2. nejhorší série. Zase to není znát na procentech, ale takhle to cítím po čtyřech sériích. 4.SÉRIE Všechno se pěkně pomalu, ale jistě uzavírá. I když je čtvrtá série docela jiná, než předchozí tři (osobní vztahy, více chyb), obstojně stojí vůči zbytku sérií. Zase rest: Vražda Sážiny matky. 92% 2. nejlepší série. Celkově nejlepší kriminálka. 95% ()

Zaklínač obsadil Vesemira

Zaklínač obsadil Vesemira

29.02.2020

Kolem role Geraltova mentora v seriálovém Zaklínači se dlouhé měsíce točily nejrůznější spekulace. Zaprvé tu byl Mark Hamill, favorit mezi fanoušky, který se na sociálních sítích sám vyjadřoval… (viac)