Queen: Dni nášho života

(TV film)
  • Česko Queen: These Are Days Of Our Live (viac)

Príbeh hudobnej skupiny Queen, ktorej sláva sa skončila predčasnou smrťou speváka Freddieho Mercuryho, vyrozprávaný v dvoch častiach. V prvej sa tvorcovia filmu zaoberajú pôsobením skupiny v 70-tych rokoch a v druhej časti sa venujú jej slávnemu obdobiu v 80-tych rokoch 20.storočia. (RTVS)

pekkanik

Priamo od Briana Maya a Rogera Taylora sa dozvieme také veci..., a niektoré sa nedozvieme (kokaín, Wembley, Budapešť...), tak ako tak, je to veľmi dobrý, ale nie vyčerpávajúci dokument o rockovej kapele, ktorá napriek svojim disco úletom stojí hneď za Led Zeppelin a Deep Purple, 1. časť je o neochvejnej istote, že to, čo robíme, má zmysel, 2. časť je o udržaní sa na výslní a ochrane kamaráta, čo sa dialo na konci, vháňa slzy do očí, všetci vieme, ako to dopadlo, s Freddiem by som určite nechcel zdieľať spoločnú domácnosť; ale, dočerta, koľko ľudí sa našlo v hudobnej histórii, ktorí rozhýbali 200 tisíc ľudí svojím hudobným prejavom? ()

Demonio

Recenze nepisu, ale tady mi to nedalo. Tento dokument je hodně podobný knize kterou jsem cetl tak pred 20 lety. Otevrena zpoved zijicich clenu kapely, ktera provazi zivot milionu lidi na teto planete. Pribeh vas provede vznikem nejvetsich hitu teto kapely a dozvite se urcite spoustu veci, co za Freddiho života nespatrilo svetlo světa. A mrazivý závěr.... ()

BigJohn02

Povedený dokument, který o Freddiem a Queenech říká daleko víc než přechválená Bohemian Rhapsody. Na BR navíc spousta skvělých bonusů. ()