Queen: Dni nášho života

(TV film)
  • Česko Queen: These Are Days Of Our Live (viac)

Príbeh hudobnej skupiny Queen, ktorej sláva sa skončila predčasnou smrťou speváka Freddieho Mercuryho, vyrozprávaný v dvoch častiach. V prvej sa tvorcovia filmu zaoberajú pôsobením skupiny v 70-tych rokoch a v druhej časti sa venujú jej slávnemu obdobiu v 80-tych rokoch 20.storočia. (RTVS)

Flego

Nemohol som si nechať újsť najnovší dokument o legendárnej skupine, ktorá už 40 rokov slávi svetový úspech, napriek tomu, že sme si nedávno pripomenuli 20. výročie úmrtia neopakovateľného Freddieho Mercuryho. Dokument mapuje skupinu od jej počiatkov po koncert vo Wembley zorganizovaný na pamiatku frontmana skupiny. Show Must Go On ! ()

Hanes88

Pro tuhle kapelu není komentář...snad jen jedno slovo - Fantastické. A co se týče tohoto dokumentu, můžu říct jen to samé. Byly zde zmíněny velké úspěchy, ale taktéž existenční problémy této rockové kapely. Krásně zde bylo prolínané rozhovory ze současnosti i z minulosti. Povedlo se to a já jsem rád, že jsem to mohl vidět. Nemám už co jiného dodat, snad už jen PARÁDA. 100% ()

Dan9K

Viděl jsem asi deset různých dokumentů o Queenech nebo Freddiem a tenhle je asi ze všech nejlepší. Je tu mnohem větší důraz na kapelu jako takovou, než pouze na hlavního zpěváka. Je úžasně rozebráno pozadí vzniku některých songů, perličky a zákulisní informace. Užasnou věcí je, že rozhovory jsou vedeny se všemi členy Queen včetně Freddieho a Johna Deacona a manažerem a nejsou tu obskurní postavičky z Freddieho okolí, které tvoří jádro jiných dokumentů o kapele. Přesto v každém dokumentu záhadně chybí některé zásadní věci. Zde mi hned od počátku přišlo divné, že se nezmíní první singl Keep Yourself Alive, přeskočí se tvorba soundtracku k filmu Flash Gordon. Nějak vymizely i potenciálně zajímavé zmínky o problematických koncertech zejména na tour k albu Jazz či některých japonských tour, které Freddie velmi nezvládal kvůli problémům s hlasem či slavný debakl v Saturday Night Live Show. Podivuhodné bylo i vynechání Freddieho sólových počinů Great Pretender a alba Barcelona. Chápu, že jde o Queen a ne o Freddieho, ale o jiných sólovkách Rogera, Briana i Freddieho první řeč byla. Stejně tak zamrzela nulová zmínka o natáčení a tvorbě písní jako I Want It All, Innuendo, Headlong či Show Must Go On. Je to první dokument o Queenech, kde vůbec nezazní jména Mary Austin, Jim Hutton a dokonce ani Farrokh Bulsara. Paradoxně mi přišlo, že první díl, který řeši sedmdesátá léta, je zajímavější a komplexnější než ten druhý, asi je v 80. letech příliš mnoho informací. Přesto se jedná o informacemi nabitý dokument, který řeší především hudbu a není prioritně o Mercurym a ždímání emocí, přestože i na to nakonec dojde, ale omezeně. Kdyby takhle nějak vypadal film Bohemian Rhapsody, ale v hrané podobě a soustředěný na ty nejzajímavější věci, byl bych šťasten. Pro kompletnější informace o Queenech je každopádně potřeba nakoukat aspoň tři dokumenty, nikde není všechno. ()

MJMilan

Naprosto precizní dokument, který dá spíše opravdovým fandům či znalejším skupiny Queen. Spousta věcí řečena přímo z úst hudebních hvězd a tak věrohodnost dokumentu je opravdu vysoká. Brian May je tu pro Vás opravdu na dlani, Roger Taylor se tu projevuje jako celkem tvrďák, Johna Deacona je konečně slyšet a Freddie? Co by byla kapela Queen bez Freddieho? Opravdu život prožitý naplno do posledních dní. ...ještě že tato kapela vznikla. ()

Stegman

Bylo to hezké, bylo toho hodně, ale ne dost. :) Chyběla mi zmínka o Barceloně (Freddieho společném albu s operní zpěvačkou Montserrat Caballe), chyběla mi zmínka o účasti na soundtracích filmů Flash Gordon a Highlander. O klipech a MTV se také zrovna nerozhovořili, což je velké mínus dokumentu vzhledem k tomu, co jejich videa pro celý žánr znamenala. A chybí i další drobnosti, jako například pozadí památného koncertu v Budapešti 1986. Anebo podstatnosti, jako analýza povah a vztahů jednotlivých členů skupiny. Queen si zaslouží důkladnější dokument. ()