Toto drama z produkce HBO natočené na motivy bestselleru Marka Halperina a Johna Heilemanna nabízí pronikavý pohled do zákulisí prezidentské kampaně Johna McCaina v roce 2008, od chvíle, kdy si vybral guvernérku Aljašky Sarah Palinovou coby kandidátku na viceprezidenta až po konečnou porážku ve volbách. Příběh, který přezkoumává určující moment politiky Spojených států vypráví McCainův stratég Steve Schmidt. Režie Jaye Roache a scénář Dannyho Stronga slibuje kvalitní filmový zážitek. (HBO Europe)

tchempi

Nemůžu souhlasit s označením „drama“. Je to jednak komedie, ale současně horor. To když si uvědomíte, že lidé s podobným světonázorem, přehledem a intelektem (respektive neintelektem) mohou v USA dosáhnout takové popularity a kandidovat na ty absolutně nejvyšší posty. A někdy, viz G.W.Bush, na ně opravdu a opakovaně dosáhnou. Když má člověk s IQ, se kterým by mohl stěží prodávat ve fastfoodu, k dispozici červené tlačítko, až z toho zamrazí. ()

bmolko

Standardně dobré drama v produkci HBO s kvalitními hereckými výkony v čele s Julianne Moore. Pro mě ovšem nic objevného nebo zajímavého, snad jen scény, kdy Julianne alias Sarah Palin sleduje své parodování v podání Tiny Fey a Amy Poehler. ()

bonovox

Trochu plytký pohľad na prezidentskú kampaň, ktorú má každý ešte v živej pamäti. Pre amíkov povinnosť, pre slováka určite menej zaujímavé. ()

ludovit14

Game Change:Volíme podľa našej politickej ideológie, nálady, našich záujmov alebo nás ovplyvní iba charizma volenej osoby?Na TV-film,veľmi milé prekvapenie od Jaya Roacha,ako aj od hereckého výkonu Julianne Moore.Príbehu síce ťažko uveriť,že to presne takto bolo-ale približne,takto nejak by to mohlo byť.Vskutku zaujímavý príbeh: Barack Obama(senátor), ktorý nemal príliš veľa skúseností, za to ho jeho charizma katapultovalo na vrchol a doviedlo až k víťazstvu v primárkach Demokratov. Jeho oponentom bol John McCain(Ed Harris), vojnový hrdina a rokmi preverený, veľmi populárne politík a podľa papierových predpokladov jasný víťaz.Game Change je tak aj príbeh ženy, ktorá sa musí vyrovnať s obrovským tlakom a jej prerod vyvrcholí v obraz Sarah Palinovej(J.MOORE).;HOD:75%.Príbehu najviac škodí dôveryhodnosť!PS:Bola by Sarah Palin vhodná viceprezidentka, keby McCain vyhrál volby? ()

Expozituror

Nádhera! V roce 2008 jsem prezidentskou kampaň sledoval a Sarah si moc dobře pamatuju. Ona je prostě nezapomenutelná :). Je super vidět tuto osobu i z druhé strany, která nám při volbách zůstala skryta a můžeme děkovat Bohu :), že byla vybrána jako viceprezidentka děsivého McCaina, který je tady podle mě zobrazen moc dobrácky. Jinak je to také dobrá ukázka toho, že není důležité, co víte a co si myslíte, ale jak přesvědčivě to prodáváte! ()

NeverEver

Politicke filmy a navic podle skutecne udalosti moc nemusim, ale tenhle film me dostal. Ma svizny spad, je vtipny (bohuzel vzhledem k popisovane situaci vlastne tragicky), ma skvele obsazeni, dobry strih. Vsem postavam jsem verila co hraji a ze to hraji s chuti. 5hvezdicek jsem nedala proto, ze kdyz je nekdo "stupido" (at uz chybou vlastni mozkove kapacity ci mozkove kapacity svych volicu) tak by se nemel o nem tocit film. Mohl by pak totiz misto "odrazeni" spise "inspirovat" :-(. ()

TomiFK

Politické drama jako řemen, které potvrzuje to co už přeci dobře víme, totiž že většina politiků jsou především spíše herci a ne skuteční odborníci. A podle toho to pak taky vypadá. Zákonitě to musí být právě USA - kde to z Hollywoodu do Bílého domu není zas až tak daleko, kde je tato skutečnost dovedena ad absurdum. Ztvárnění Sarah Palin doslova bere dech. Několikrát jsem si říkal, zda ta či která scéna není prostřih ze skutečných televizních záběrů s ní. S Julianne Moore jsou si opravdu téměř k nerozeznání podobné. Bohužel mi výsledný dojem trochu kazí to, že tvůrci i herecký ansámbl jsou ve velkém počtu kovaní demokraté (většina z nich dokonce figuruje mezi sponzory této strany) a že film vychází zrovna náhodou v době, kdy se kvapem blíží další prezidentské volby. Propagandisitcká pachuť je tedy značná, ale i tak to stojí za vidění. ()

vade_mecum

asi to bude znít vágně, ale o tomto snímku lze říci, že je zajímavý, prostě zajímavý, díval jsem se následně na youtube na některé proslovy a rozhovory se Sarah Palin z prezidentské kampaně 2008 a ve filmu jsou skvěle stvátněny... včetně stylingu a oblečení Sarah, jen jsem trochu postrádal její četné výroky o nepřirozenosti homosexuality, kterými ve skutečnosti opakovaně šokovala ()

Pacas

Film ukázal co všechno jsou otupělí občané USA schopni zvolit do čela země. Z přiblblé trubky která ani neví co její země dělá a jak se chová v zahraničí udělají celebritu a ještě jí chtějí nacpat do vedení státu. To jenom přitvrzuje můj názor na politiku nejenom USA ale jako celku. Loutky, to je to správné slovo. Můj 10 letý synovec ví o světě víc než já a to se dost zajímám. Film jenom ukazuje jak je možné do vedení "velmoce" nacpat vlastně kohokoli, stačí mu dát poznámky, hezké šaty a pohnutý osud a je hotovo. Je mi z toho na blití! Palinovou bych zařadil na stejnou úroveň jako Bushe(ml.), hlupák papouškující cokoli, nemající vlastního slova a zaštiťující se hesly které jsou slyšet všude kde se politici objeví. Film se mi líbil, hezky natočený i když politiku absolutně nesnáším a nevidím v ní význam pro lidstvo, musím dát 5*. ()

Signore

Hodnotím jako televizní film (u kinofilmu by bylo třeba něco málo vytnout) a vynikající politickou analýzu současně; vyzdvihnout pak musím herecké výkony všech zúčastněných a W.H. zvlášť! ()

Peddro

Tento film mám moc rád a vůbec nevadí, že má špatný konec. Jinak to nešlo, když je točen podle pravdivých událostí. Sarah Palinová měla opravdu značný podíl na neúspěchu, byla sice dobrou guvernérkou, ale to byl její strop. Na viceprezidentku neměla, potřebný rozhled, intelekt, ani politický cit. Bohužel i díky ní Obama vyhrál, což mě moc mrzelo, stejně, jako když vyhrál Biden. Vždy jsem fandil republikánům, a pokud bych byl Američan, tak budu aktivním členem GOV, takže film končí špatně, ale herecké výkony jsou dobré a i příběh je to dobrý. Snad příště zase usedne v Bílém domě republikán... ()

Darken01

Skvěle zpracované a podané zákulisí největších voleb na světě a vše co k nim patří.Herecké výkony skvělé.Mě osobně nejvíce nadchnul Woody Harrelson, hlavně on mě donutil si tohoto filmu vůbec všimnout, poté i téma.Nicméně nebudu zde chválit to co ostatní přede mnou, spíše bych vyzdvihnul tu krutou realitu ohledně vzdělání národa amerického, která mě zaujala už dříve.Bohužel to, že guvernér světové velmoci Num:.1 neví pomalu kde leží Evropa je velice tristní a svým způsobem se divím, že takovýhle národ je schopen točit, takto kvalitní filmy. Nicméně poslední vvěc, která by mě zajímala je kolik z toho je fikce a kolik realita. ()

Upswing odpad!

Čo sa tak dalo čakať od Roacha, tvorcu takých "skvostov" ako Meet the... a Austin...Napriek tomu som to pozrel ... a HBO zase raz vyprodukovalo, síce TU opäť červenú (?!), ale pre mňa len kvalitne zahranú blbosť. Preceňovaný výkon Julianne Moore je podľa mňa už za hranou paródie a možno vďaka tomu je tak obdivovaný. Zdá sa mi akoby nestačilo to čo predviedli am. média v celonárodnej kampani "kto viac zosmiešni" Sarah (predtým si to isté prekvapivo tvrdo užila z ích strany aj Hillary), museli do nej ešte kopnúť týmto pamfletom. Do mŕtvol sa už ale nekope. ()

Yvettano

Tak takhle má vypadat film oceněný výroční Emmy Awards. Vynikající herečtí představitelé (především naprosto neskutečně přirozená Julianne Moore) se mohou opřít o kvalitně napsaný scénář (Danny Strong - jsem zvědavá, jak si poradí s adaptací Brownova Ztraceného symbolu) a dobrou režií Jaye Roacha, pro kterého tento film není první spoluprácí s D. Strongem. Natočili spolu, taktéž velmi kvalitní Nové sčítání hlasů... Jak při předávání letošních Emmy řekl Tom Hanks, minisérie a televizní filmy jsou v Americe na vrcholu. Co dodat, měl pravdu. ()

Lockeroom

Povedené ............. V případě našeho pravděpodobného duelu Zeman x Fischer budu asi v podobné situaci jako Sarah Paulson a nepůjdu volit, protože si nelze dobře vybrat ........... ()

Bryana Cranstona pronásleduje „americký režim“

Bryana Cranstona pronásleduje „americký režim“

20.09.2013

Právě v těchto dnech zažívá vrchol slávy jako Walter „Heisenberg" White v seriálu stanice AMC Breaking Bad. V neděli odvysílaná epizoda „Ozymandias" strhala rekordy v sledovanosti a kritici i diváci… (viac)

Hunger Games loví špičkové scenáristy

Hunger Games loví špičkové scenáristy

04.10.2012

Už jedničku veleúspěšné teenagerské sci-fi pomáhali spisovatelce Suzanne Collins adaptovat Gary Ross (oscarovka Seabiscuit) a Billy Ray (Na odstřel). Pro pokračování si studio Lionsgate ulovilo ještě… (viac)