Toto drama z produkce HBO natočené na motivy bestselleru Marka Halperina a Johna Heilemanna nabízí pronikavý pohled do zákulisí prezidentské kampaně Johna McCaina v roce 2008, od chvíle, kdy si vybral guvernérku Aljašky Sarah Palinovou coby kandidátku na viceprezidenta až po konečnou porážku ve volbách. Příběh, který přezkoumává určující moment politiky Spojených států vypráví McCainův stratég Steve Schmidt. Režie Jaye Roache a scénář Dannyho Stronga slibuje kvalitní filmový zážitek. (HBO Europe)

thepeabody

Moc dobrý politický film, který mi bohatě rozšířil obzory co se amerických prezidentských voleb, jejich zákulisí a onoho kultu osoby Sarah Palin týče a zároveň vše podává nestranně a nezaujatě. Trio Harris, Harrelson, Moore podalo vynikající výkony, zvláště Julianne v čele, která je v této roli k nepoznání jiná a vyvolala ve mně emoce i u snímku jako je tento. A to byla pro mne příjemná změna. ()

Mara12

Tvrdý zásah americkému vzdělávacímu systému a zároveň tragikomický obraz Sarah Palinové. Tu trochu soucitu a sympatií, které si její osoba během filmu u mé maličkosti získala, zabil konec a vítězství jejího monstrózního ega. ()

mark9th

Film ma reflektovat realny zivot a kandidaturu Sarah Palin, co sa asi podarilo podla tych ohlasov a informacii, ktore su mi zname. Z tohto pohladu to asi vyslo. Z pohladu politickej dramy to vyslo tiez. Vyslo by im to aj keby to bolo iba fiktivne, ale nie je a to mi na tom najviac vadi. Cele mi to pride ako politicka propagacia a hoci to tak nemusi byt, uz z principu nemam rad tieto politicke dramy, hlavne z prostredia Ameriky. Taku komediu este zvladnem, ale 'dramu' ako v tomto pripade? To uz nie. Pre mna uplny priemer, ktory sa da vydrzat, nic viac. ()

PetrC.

Protože si to všechno ještě docela dobře vybavuju, neboť celou kampaň jsem už od primárek v amerických médiích sledoval, tak pro mne film po faktické stránce nepředstavuje zdroj žádných nových zásadních informací. Každopádně je to síla, když to člověk vidí v uceleném filmovém zpracování. A navíc s brilantními herci. Hezké je, že si každý může udělat vlastní názor; já se v tom svém po zhlédnutí filmu ještě víc utvrdil. 56 % ()

Alca

Natočené je to skvěle - všichni herci vypadají uvěřitelně, jejich mimika je perfektní. Jen představa, že alespoň špetka z toho je ve skutečnosti opravdu tak, mě trochu děsí. ()

mikhail

Film stojí za pozretie. Zaujímavé napríklad je, do akej pozície sa stavia McCainov stratég Steve Schmidt. Pritom to bol práve on, ktorý Palinovú vybral. Inak film človeka donúti sa zamyslieť nad súčasným svetom politiky a jej prepojenia na médiá. Upozorní na neuveriteľnú povrchnosť ľudí, hlúpnutie populácie a celkovo úpadok politickej scény najmocnejšieho národa na zemeguli a západnej civilizácie. ()

otilrak

Woody Harrelson pro mě ve zcela neobvykle vážné roli, které se ovšem zhostil bravurně. Děj filmu se mi líbil, byl pěkně napínavý, i přes to, že člověk ví, jak vše nakonec dopadne. Ve filmu je skvěle vidět, co může udělat rychlé a zbrklé rozhodnutí. ()

RobbieM@N

Tenhle dokument má hodně odvahy, nazvat Obamu "celebritou, která ve skutečnosti nikdy nic nedokázala" si nedovolí jen tak někdo,ale slyšet pravdu a přemýšlet kriticky je vždycky potřeba, i v případě nedotknutelné "filmové hvězdy", kterou Obama je. Je zároveň velice sympatické vidět, že HBO se nepodvoluje těm obecně levicovým filmovým tlakům a dokáže ukázat, že ne všichni Republikánové jsou redneckové, což se o Palin říct nedá. Nahlédnutí do pozadí je opravdu nesmírně zajímavé. Neznalosti Sarah Palin jsou už legendární, ale jsou tady taky vidět její skryté (velké) ambice a v důsledku i uvidíme zrod Tea Party, ()

Blazis34

Velice zajímavé drama ze zákulisí prezidenských voleb. Zaprvé chválím výborný výběr hlavních představitelů (jsou i hodně podobné skutečným osobám), kteří své role ztvárnili na jedničku. Zadruhé skvělé politické proslovy a samotná atmosféra po celou dobu filmu mě oslovila. Jay Roach vytvořil divákům nevšední podívanou ze zákulisí volebního mýtinku, což je velice zajímavé pro nás, "obyčejné" lidi. Tak nějak by měl vypadat politický film. Dávám 75% - čtyři hvězdy. ()

Dragiii

Sarah Palinovou hrála snad ona sama, ne? Neskutečná podoba. Zajímavé politické drama, které má nastínit kampaň amerických prezidentských kandidátů. Vtahuje nás do zajímavého a pozoruhodného příběhu guvernérky Sarah Palinové, která v průběhu celého filmu prochází mnoho změnami a na konci se budete ptát samy sebe, co si vlastně o aljašské političce myslíte. Ale taková je politika. Snímek je to v každém případě velmi zajímavý a lidem, které politika alespoň trochu zajímá, pomůže rozšířit obzory. ()

Cyberboy

Jak se dělají v Americe volby? Dělá se show. Kdo líp hraje, vyhrává. Julianne i Woody předvedli velmi slušný výkon. Film poměrně realisticky kopíruje realitu. Po druhém shlédnutí to vidím méně kriticky než poprvé. Stále však ke konci tohoto politckého dramatu zamrzí absence pořádné gradace. Celkově filmu přiznávám plus za celkové provedení, při kterém není nijak znát, že se jedná o TV film. (7/10) ()

MjrDutch

Tak intímný pohľad do sféry najvyššej politiky som od TV filmu vážne nečakal. Odhaľuje to pravú tvar politikov, ktorí sú koľko krát menej inteligentnejší ako ich voliči(človek by od nich čakal nadpriemernú inteligenciu ale niekedy stačí iba charizma a herecký talent). Toto bol pohľad iba na stranu porazených kto vie ako to vyzeralo v tábore víťazov :D Či to vadí je na individuálnom posúdení, keďže sú to iba bábiky v rukách korporácii. Veľké plus dávam za masky. ()

Charlinka

Svým způsobem to byl velmi smutný film na sledování. Sledovat něčí blbost je vždycky smutné ale když je to kandidát na víceprezidenta je to o to smutnější. Na druhou stranu to bylo svým způsobem poučné. Všichni si ze Sarah Palin v dnešní době děláme srandu a přitom zapomínáme odkud přišla. ()

rigby

Jsem velmi překvapen, a to mile, že obyčejný televizní film může dosáhnout takových kvalit. Celé dvě hodiny jsem se nemohl odtrhnout od obrazovky - a to mě politika vůbec nezajímá a znalosti o Sarah Palin mám asi takové, jako Sarah o válce v Afgánistánu. Strhujícím způsobem natočená volební kampaň je podpořena vynikajícími hereckými výkony v čele s Julianne Moore. Zkrátka herecký koncert, u kterého divák ztrácí dech. ()

tchempi

Nemůžu souhlasit s označením „drama“. Je to jednak komedie, ale současně horor. To když si uvědomíte, že lidé s podobným světonázorem, přehledem a intelektem (respektive neintelektem) mohou v USA dosáhnout takové popularity a kandidovat na ty absolutně nejvyšší posty. A někdy, viz G.W.Bush, na ně opravdu a opakovaně dosáhnou. Když má člověk s IQ, se kterým by mohl stěží prodávat ve fastfoodu, k dispozici červené tlačítko, až z toho zamrazí. ()

Bryana Cranstona pronásleduje „americký režim“

Bryana Cranstona pronásleduje „americký režim“

20.09.2013

Právě v těchto dnech zažívá vrchol slávy jako Walter „Heisenberg" White v seriálu stanice AMC Breaking Bad. V neděli odvysílaná epizoda „Ozymandias" strhala rekordy v sledovanosti a kritici i diváci… (viac)

Hunger Games loví špičkové scenáristy

Hunger Games loví špičkové scenáristy

04.10.2012

Už jedničku veleúspěšné teenagerské sci-fi pomáhali spisovatelce Suzanne Collins adaptovat Gary Ross (oscarovka Seabiscuit) a Billy Ray (Na odstřel). Pro pokračování si studio Lionsgate ulovilo ještě… (viac)