Automata

Země, rok 2044. Sluneční erupce vyhubily téměř celé lidstvo a povrch zamořily radiací. Svět prodělává politickou a ekonomickou krizi a roboti jsou součástí našeho každodenního života. Jsou jištěni dvěma základními zákony. Jacq Vaucan je obyčejným pojišťovacím agentem robotické společnosti, kterému je svěřen na první pohled rutinní případ robota, který se stal obětí manipulace. Během vyšetřování však začíná docházet k závěru, že se někteří roboti dokážou vyvíjet mimo svoje naprogramování. Tento objev může mít vážné důsledky pro budoucnost celého lidstva, jenomže Jacqův zaměstnavatel to nenechá jen tak. Před Jacqem tak stojí volba - postavit se na stranu vlastního druhu, nebo dát přednost robotickým bytostem. (TV Nova)

Digi_cz

Automata zaujme svou estetikou zaprášeného světa budoucnosti roku 2044. Asi nejzajímavější byl pokec s Jacqem a toho chytrého robota. Nicméně myšlenkového posunu není mnoho, tak uvidíme snad blížící se filmy na tohle téma nám odpoví daleko víc. ()

Mat.t

Zobrazenie budúcnosti z pohľadu sedemdesiatych rokov, divné. Jedna zaujímavá myšlienka, naviac minimálne rozvedená. Ten divný výtvor na konci, WTF? Nedotiahnuté. ()

JancakV

Mám rád klasická sci-fi, jenž mi připomínají čtení sborníků sci-fi povídek v dětství, před revolucí, kdy se sem kupodivu dostávaly velmi dobré věci (samozřejmě až na výjimky). Výprava i atmosféra filmu byla dobrá, jen casting nic moc. ()

Thuffir

Velmi milé překvapení. S minimální mírou informací o tomto filmu jsem čekal něco ve stylu "Já robot", či podobně technologicky a efektově vymazlenou technopohádku z nepříliš vlídné budoucnosti. Omyl. Perfektně temná podívaná zastoupená plíživými roboty, nejistou budoucností a hlavně Tony Bandaskou v podobě pojišťovacího agenta s typem chování ála Phil Marlowe (taky pořád někde dostává přes hubu a budí se v prachu cest ;) ). Zajímavá zápletka, zajímavý konec. Pomalé, intenzivní, hutné. Akce minimum, nenechte se ale odradit tím línějším tempem. Trochu SPOILER: Vžijete li se do situace, kdy na váš jasný příkaz toustovač odpoví pohledem typu "už ne" a převezme velení.... stojí to za vidění. ()

sakrij

Pro mne strašné zklamání, od začátku až do konce jsem čekal pořádnou akci, ale bohužel jsem se nedočkal. Nebýt Antonia, tak bych dal odpad. Totální opruz ()

Scoobys

Holly molly, roboti, budoucnost, apokalypsa, co byste chtěli ještě k tomu abyste udělali nejlepší film co jde. No je vidět, že pro Ibáneze to nestačilo. Ve filmu se mi zdáli naprosto zbytečné části některé tam zase chyběli, divák který čekal napínavou podívanou v žánru Sci-Fi bude jistě zklamán. 3/5 ()

biochem

Od tohoto filmu jsem mnoho nečekal a byl jsem opravdu mile překvapen! Plešatý Antonio, na kterém celý snímek stál to zvládl s velikou grácií, těch málo triků, které se ve filmu objevily docela fungovaly. Jen ten konec (především samotná přestřelka) byl dost kýčovitý, navíc v přímém kontrastu k předchozímu ději. Ale atmosféra nedaleké budoucnosti, kde jsou roboti přirozenou součástí přeživší společnosti byla načrtnuta fakt parádně depresivně! ()

Jirkacek

Žánr Sci-Fi je patrně můj nejoblíbenější a filmy s blízkou budoucností či s roboty mám velmi rád. Když jsem narazil na snímek Automata, který všechno dohromady dokázal nabídnout, neváhal jsem a mrknul na něj doma s rodinou. Na začátku jsme se dozvěděli, že naše modrá planeta bude roku 2044 spíše žlutá díky písku v pouštích, protože sluneční erupce vyhubily téměř celé lidstvo a povrch zamořily radiací. Nebylo tedy divu, že světu vládne politická a ekonomická krize. Aby si lidstvo nějak pomohlo, vytvořilo před časem roboty, kteří vykonávají těžkou práci, ale také se stali běžnou součástí lidských příbytků čili jakýmisi sluhy a také v továrnách pracují namísto dělníků. Rozhodně nikoho nepřipravili o práci, protože lidská populace klesla o 99% na pouhých 21 miliónů a žijí ve městech. Tak jako v jiném filmu Já robot i zde pro ně platí zákony, aby lidi neohrozili svou inteligencí. Po tomto úvodu jsme se dále seznámili s Jackem Vaucanem, pojišťovacím agentem robotické společnosti, kterému je svěřen na první pohled rutinní případ robota, který sám sebe začal opravovat, což mají zakázáno, aby se sami nezdokonalovali. Jack v podání Antonia Banderase však zjistil, že se někteří roboti dokážou vyvíjet mimo svoje naprogramování, což by mohlo mít katastrofální důsledky pro lidstvo, protože by roboti lidi zkrátka nepotřebovali. Nad tím jsem se doma zamyslel a světe div se, musel jsem s lidmi souhlasit - roboti nemůžou být chytřejší než lidé, jelikož by se možná poté postarali o naše vyhubení. Alespoň lidé to tak dělají denně se zvířaty, kteří když se brání, jsou zabiti....Vraťme se ale k filmu Automata - Jacqův zaměstnavatel toto samozřejmě nemůže nechat jen tak a pokusí se tomu zabránit. Shodou okolností se Jack do všeho nešťastně zaplete tak, že byl dokonce obviněn z této vzpoury robotů a pronásledován. Až potud mne film bavil a pořád jsem čekal, co se z toho vyvine. Bohužel jsem nepochopil vysvětlení celého problému od ředitele firmy, který za Jackem poslal své agenty a vlastně další vývoj a konec mne nic nevysvětlil. Jack totiž s jedním robotem utekl do pouště a než došli do svého cíle tak to trvalo a zabralo příliš mnoho času. Tato část mne vůbec nebavila a ten závěr, který nebudu prozrazovat, nic pořádně nevyřešil. Připadlo mi to jakési nedodělané, jako když vás něco napadne, geniální myšlenka, kterou však nedokážete zrealizovat. I proto ode mne Automata získává pouze dvě robotické hvězdy **. ()

Nephi

Nechápu tu všechnu kritiku. Prostředí v Automata se všemi roboděvkami, nasilím, robo bezdomovci, úzkou elitou je mnohem realističtější než utopie z Já robot. Takhle bude vypadat budoucnost, až roboti seberou všem práci. Na filmu mě fascinovali racionálně se chovající roboti v konfrontaci s násilnickými lidmi. Jó v Já robot, tam to bylo snadné, centrální mozek řídi vraždící roboty. Ale v automata jsou to lidé tou hrozbou. V tom je film mnohem zajímavější. ()

StarFsh

Veľkolepé nič. Prázdny obsah zabalený do príjemného hávu. Myšlienkovo ešte viac prázdnejšie a dejovo ešte viac nudnejšie než Transcendece s Johnnym Deppom. Úplne odignorované Asimovové 3 robotické zákony. Keby sa p. Ibanez mal čím zamyslieť, zistil by, že tie 3 zákony majú svoj zmysel a zapadajú do seba ako ozubené kolieska. Lenže to nie, on je najchytrejší pod slnkom a preto si vytvoril vlastné robotické zákony, podľa ktorých by roboti nesmeli chodiť po tráve, alebo čokoľvek umyť, dezinfikovať, či spáliť (tráva, mikróby aj drobný hmyz sú tiež formami života p. Ibanez, keby ste to náhodou nevedeli). Akýkoľvek škrabanec na povrchu robota je už zmenou, za ktorú by mal robot tvrdo pykať, podľa vášho druhého robotického zákona p. Ibanez. Odpad som tomuto filmu nedal len preto, že má celkom príjemnú vizuálnu stránku, čo rozhodne nie je vašou zásluhou p. Ibanez, ale skôr zásluhou kameramana. ()

Loosser odpad!

Těšil jsem se dost, ale po 30minutách to vypnul, nedalo se to..nudné, nezajímavé..Já, robot je proti tomu mnohem víc koukatelné, sexy a pochopitelné (a asi i komerční, no:)) ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Nevěděla jsem, že člověk může zabít jiného člověka. Vím, že lidé umějí také život stvořit. Proto jste stvořili nás? Kdo stvořil vás, Jacqu Vaucane?" - "Víš, co je to matka, Cleo? Jistěže ne. Nevíš to, protože jsi jen stroj." Plešatý Banderas ve světě, který připomíná skládku. Ve filmu o robotech, kteří začnou vnímat. Robůtci se zdáli bejt mechanickými, což znamená, že ty ocením 1*. Problém tady je ve velmi nudném ději, kterému schází nějaká ta větší akce. Je to tedy především o dialozích. Téma samo o sobě nic originálního není, takže pokud film s podobným zaměřením, tak doporučím mnohem záživnější Chappie. - 20%. ()

DiableBlanc

Sice nejsem moc na sci-fi natož na post apo ...ale tenhle snímek mě zaujal - nevím, zda vizuálem, příběhem, hereckými výkony nebo charaktery ...ale zaujal ()

Festival sci-fi film Future Gate se blíží

Festival sci-fi film Future Gate se blíží

06.03.2015

Druhý ročník festivalu sci-fi filmů Future Gate expanduje po loňském úspěchu v Praze i do Brna. Festival přinese příznivcům science fiction a nových technologií čtyřdenní přehlídku nabitou novými… (viac)

Antonio Banderas prozkoumává jeskyně

Antonio Banderas prozkoumává jeskyně

13.10.2014

Herecký elegán patří již přes 20 let mezi největší španělské hvězdy a nedá se říci, že by se chystal zpomalovat. Propaguje svůj sci-fi film Automata, který má v těchto dnech premiéru v mnoha zemích a… (viac)