Max Lewinsky (James McAvoy) je posadnutý honbou za nepolapiteľným zlodejom Jacobom Sternwoodom (Mark Strong), ktorého prenasleduje v londýnskom podsvetí. Keď nechce čakať na posily a zasiahne sám, ťažko postrelený podľahne presile. So zranením, ktoré má trvalé následky, stratí všetky ilúzie o svojej práci a ovládne ho pocit zmaru. Po rokoch zachytia na letisku tvár postreleného mladíka Ruana (Elyes Gabel), ktorý sa zaplietol do nevydarenej lúpeže. Ruan je Jacobovým synom a pred zatknutím urobí chybu, keď otca kontaktuje. Max získa novú horúcu stopu a Jacoba prenasleduje aj napriek vôli nadriadených. Jacob sa chce pomstiť strelcovi, ktorý zranil jeho syna, a nastaví pascu. Max ju odhalí, ale na miesto zúčtovania príde až po prestrelke a jeden z jeho kolegov umiera. Do prípadu zasiahne aj Maxova kolegyňa a láska Sarah, ktorá pátra po zabijakovi napojenom na Jacobovho syna. Je to však ťažšia úloha, než dokáže zvládnuť. A Max čoskoro zistí, že v svojom úhlavnom nepriateľovi sa možno zmýlil. Spoločne s ním odhalí rozsiahle sprisahanie, ktoré ohrozí životy ich oboch. (TV JOJ)

mauro

tady me trailer namlsal stejne jako u Bullet to the Head a vysledek stejny, to spojeni a konflikt mezi poldou a zlocincem jde preci lepe ne? ()

.killer.

Film, který boduje především díky celkem povedené zápletce. Potěší ale samozřejmě i McAvoy a Strong. Také chválím celkové vizuální zpracování. Za mě palec nahoru. ()

sWONDER

Príliš povrchné, predvídateľné, málo akcie, aj to zlej, škaredý McAvoy... Našponovaná scéna u babky, bola ale akoby z iného filmu. ()

beso74

Drsná britská kriminálka hodiaca sa ako predskokan pred nejakým skutočne dobrým filmom. Tomuto mixu vcelku slušnej práce s kamerou, tmavo a skľúčene vyznievajúcim exteriérom a zaujímavej ústrednej dvojici podráža nohy scenár snažiaci sa miasť diváka tak dlho ako sa len to dá ale bohužiaľ s takýmto scénarom sa to dá maximálne tak do 10. minúty... ()

Lavinia

Nečekané a milé překvapení: všechno štymuje, výborné zpracování bez nějakých mezer či blbin, klasická krimi zápletka mezi zloději a lupiči. Přesně jak to miluju - a doporučuji všem. ()

mac000

Neoriginální scénář mísící kriminální drama, thriller a akční film, není pořádně ani jedním. První hodina úplně zbytečná, neboť zcela předvídatelná. Teprve posledních 30 minut je o něco zajímavějších, ale zase až moc překombinovaná... Zkrátka z extrému do extrému. ()

Rimland

Pěstí by měl vážně dostat člobrda, co s tím překladem přišel... Nu ale jinak? Atmosfericky chladné, oldschoolové, herecky výborné a vizuálně mannovsky vyladěné, perfektně těžící z městského prostředí. Škoda těch pár momentů, které jako by sem spadly od Tarantina či Ritchieho, o případných zpomalovačkách nemluvě (ano, v obou případech mluvím o tobě, scéno u babči). ()

PetrC.

Nevyužitý potenciál námětu, bídná režie, mizerná hudba a absentující rozuzlení. Celkový dojem vylepšují vizuál a dobré herecké výkony, ale to samozřejmě na vysoké celkové hodnocení nestačí. 39 % ()

kiros179

Vcelku příjemné překvapení, svižná krimoška s výbornou dvojkou McAvoy & Strong. To, že záporák nebude tak úplně špatný bylo jasné od prvních minut, ale to opravdu tak nevadilo. Film je dostatečně svižný a je tam cítit onen klasický "UK made" rukopis. 75% ()

Lucius55

Docela smíšené pocity - chvíli se to snaží nebýt obyčejné (a často se to i daří), ale pak se objeví nějaká chybka (a tím teď nemyslím ten hrozný překlad názvu filmu do češtiny:-D), která předchozí snahu krutě shodí. Záměrně neuvádím příklady, abych nespoileroval, protože tento film si to nezaslouží. Mark Strong je dokonale charismatický záporák a soundtrack skvěle doplňoval kreativní vizuál. Silné tři hvězdy. .. ()

gicous

Akci chybí drsnost, dravost a brutalita. Dialogy postrádají vtip a lehkost. Příběh nemá žádný rozjezd ani gradaci. Postavy jsou typově obsazený absolutně mimo. Chceš usnout? Pak si pusť tuhle vyčpělou britskou krimi. Po unavném dni funguje jako výborná ukolébavka. V sladkém chvilkovém zapomnění jsem to dosledoval až do konce a rychle jsem vytěsnil všechny vzpomínky spojené s tímto filmem z hlavy. 2/10 ()

fanik15

Výborně zahrané to je. Je v tom výborná kamera. A perfektní hudební doprovod. Ale film zklame trošku ve scénáři, nicméně je to pořád výborné. A má to roztomilý český název. ()

miki68cz

A sakra, tohle je vono, jednoduchej tah na branku, anglicky syrový stejně, jako jejich fóry. Nejlepší je, když zvolíte film, jako náhradu na prázdný večer bez programu, nic od něj nečekáte a jste mile překvapeni velice dobrou detektivkou se dvěma skvělými herci v hlavních rolích, v zajímavých industriálních kulisách, s doprovodem dobré techno klasické muziky. Tak takhle to u mne dopadlo. Jediné co nechápu, je absurdní překlad názvu filmu:-) i přes to jsem nadšenej a proto vám vřele film DOPORUČUJI ()