Sedmnáct let po krvavém řádění brutálního vraha se noční můra vrací. Psychopatické monstrum, které se policii nikdy nepodařilo dopadnout, je brutálnější než legendární Jack Rozparovač a nevyzpytatelnější než aprílové počasí. Po jeho stopách vyráží penzionovaný komisař Moretti, který je tentokrát odhodlán bestii v lidské podobě nenechat uniknout. Motiv, jak se zdá, neexistuje. Je tomu však skutečně tak? (FILMag)

forsythia

Zvířátka, koberec a to, co dopadne na jeho konci na zem, skvělá hudba. Bohužel poněkud nepřesvědčivý překvapivý závěr, ale dejme tomu. Je jedna hodina v noci a já jsem trochu neklidná. ()

Fox Mulder

Hned na první pohled divákovi a hlavně fanouškovi žánru je jasné, že se Argento snaží navázat na úspěch svých ranných giall. Bohužel se mu to nepovedlo jak by chtěl. Od 2* Vraha přichází v noci zachránila herecká účast Maxe Von Sydowa (kterého já rád) a inteligentní pointa. ()

hans500

Jeden z nepovedených hororů Daria Argenta. Scénář mizerný, režie podprůměrná, herci nic moc, ani Sydow zde nepředvádí nic extra. Úplně špatné to není, občas se nějaké dobrá scéna (např. hned na začátku ve vlaku) najde. ()

lennyd

Po mnoha letech se objeví stejné vraždy jako dřív, a stárnoucí detektiv (důchodce) s jedním z pozůstalých pátrají po vrahovi... Tam kde se v jiných filmech v brutálních scénách kamera decentně otáčí, zde si kameraman liboval v stříkající krvi, a nechutných vraždách... ()

gjjm

Giallo non e giacento. Sleepless rozhodně není Argentovo mistrovské dílo, zvlášť první hodina mně dost nudila, pak mně ale atmosféra i díky tradičně skvělé hudbě od Goblinů začala postupně vtahovat a závěr se mi hodně líbil. Atmosféra je spíš tmavošedá než modrorudá, jak je u Argenta zvykem, možná i proto mně dala něco jiného, než jsem čekal - místo zasněných potoků krve celkem poklidnou stínohru. Technická kvalita je spíš na úrovni televizní inscenace než perfekcionistické argentovky. Max von Sydow, kterého jsem pohříchu zatím znal jen ze Sedmé pečeti, umí zahrát i slušnou detektivní roli a Chiara Caselli je krásná i živá, i když do její role by se někdo hodil líp... Krvavé scény na Argenta nic moc, rozhodně neznechutí...tedy aspoň horrorové fanatiky ne. Pro mně zhruba tak na úrovni Profondo Rosso - jedna ze slabších argentovek, rozhodně ale skvělý film. ()

MI-380

Byla by to taková žertovná detektivní šaráda ve stylu Agathy Christie, kdyby většina z těch 11 vražd nebyla extrémně brutální. 55%. ()

pfa

Tento film bych zdovolením přirovnal tak trošku k zápasu druhé ligy, asi záleží na tom, jakým pohledem se zrovna budete dívat. Protože na jednu stranu je to docela slušný thriller až horor, na stranu druhou by to člověk v několika nemálo momentech snad nejraději vypnul. No ale, i v druhé lize lze vidět zajímavý zápas ze spoustou gólů a tak osobně se přikláním k té benevolentnější části publika a protože není tak docela jasné, který že tým to vyhraje, nebo možná lépe prohraje, bez problému zůstanu až do závěrečného hvizdu... [6/1O] (Non ho sonno [Sleepless], ITA, thriller-horror) ()

manonfire

Obsazení Maxe mě sice nalákalo, ovšem jinak se jedná o typický výtvor Daria Argenta. Tedy nekvalitní amatérština s místy až směšnými scénkami. A to jsem mezi ně nezačlenil hrubiánský deepthroat maminky hlavního hrdiny klarinetem, končící nevratným poškozením plastové figuríny, stejně jako náustku hudebního nástroje. To byl vskutku "nejhlubší" umělecký zážitek z celého tohodle můvíí. 20% ()

kolemjdouc

spousta krve,okolnosti smrti matky to byl masakr.Scénář složitý a jeho zpracování chtělo asi větší profesionalitu.Bohužel ,celkově je to kýč. ()

TERRORDROME odpad!

Nudná giallo detektívka. Argento ma nikdy neuchvátil, v lepšom prípade sú jeho filmy aspoň brutálne a bizarné v horšom len blbé ako tento. ()

Klay

Vypadá to, že Argento už se nikdy nedostane zpět do formy a giallo je definitivně mrtvý žánr. Protože kdo jiný než nejlepší italský hororář by měl stát u jeho vzkříšení. Jak to ve výsledku dopadlo? Žádná sláva. Samotný způsob, jak si vrah vybírá své oběti je docela blbý, i když odhalení jeho identity mě překvapilo. Vraždy jsou zpracované dost rozporuplně - vymlácení zubů o stěnu je správně nechutné a technicky skvěle provedené, ale některé masky (třeba flashbacky s vraždou matky) vypadají hodně gumově. Atmosféra je vyjma úvodu taková nijaká, může za to hnusné televizní zpracování, nevýrazní herci a posledním hřebíkem do rakve budiž český dabing (ten samozřejmě nepočítám jako objektivní nedostatek filmu, ale na působivosti mu rozhodně nepřidává) 50% ()

arcticsky

Moje první a asi poslední setkání s Dariem Argentem. Podprůměrný thriller s několika ucházejícími brutálními vraždami. Jinak plno klišé a dementního chování obětí. Snad ještě Max von Sydow stojí za zmínku....opravdu s chlupem za dva body. ()

pend

Argento se po několika letech vrátil ze Států zpět do Itálie a natočil svůj oblíbený žánr s oblíbenými spolupracovníky (Goblins, Stilavetti). Za zmínku stojí opět výrazná hudba skupiny Goblins, která snímek zvedá minimálně o jednu *, herecké výkony jsou ucházející. Ve filmu je pár logických děr, ale ty se dají přežít. Dokonce i nějaké ty gore efekty. ()

mArcElkrIz

Napětí již od začátku. Tak už jen za to měl u mne Argento bod. Noční jízda ve vlaku s modrou obálkou (tady si myslím, že neudělal Argento botu ve scénáři: vrah už tam byl, když jí volal - sledoval jí již od útěku z domu), přítelkyně na nádraží a music by Goblins. Opravdu napětí. Skvělá scéna s rudým běhounem v divadle (škoda jen příliš "umělé" labutí šíje - ostatně i u dalších gore záběrů byla přílišná vyumělkovaná detailnost spíše negativum) a opět Goblini. Dětská říkanka, stará vila s živým plotem, policie jen tak okrajově - a tak nám rozplétá záhadu senilní s pamětí bojující Max von Sydow. No a hlavně, stále se něco děje - probíhají další zločiny, noří se další detaily, střípky do sebe zapadají. Zkrátka, pravá giallo atmosféra je tu přítomna. A i když byl vrah snadno odhadnutelný již od druhé třetiny, napětí si snímek udržoval až do konce. A jestli jsem se nepletl, použil tam Argento i vcelku dost nadsázky. Hláška : "a to je snad už všechno" v závěru filmu, byla prostě kouzelná. Za 4* ()

kkarx

Tento z novějších kousků od Argenta je vcelku dost vydařený. Jednak na něm lze vyzdvihnout dobrý příběh a několik opravdu skvělých neokoukaných nápadů. Vizuálně některé scény působí jakoby přímo z oka vypadly scénám ze 70. let, kdy Argento natočil své nejlepší filmy. Argento se zjevně pokusil navázat na své mistrovské dílo Profondo Rosso (Deep Red, Tmavě Červená), čemuž nasvědčuje tématická podobnost s výše uvedeným filmem, hudba stojící opět na velmi silném a nutno dodat brilantním motivu a barevné ztvárnění jednotlivých scén. S trochou nadsázky by se film mohl jmenovat "Profondo azzurro". Teď však k záporům. Ne všechny scény jsou tak dobré a mnoho jich působí spíše televizním dojmem. Ani hudba není po celý film tak dobře vyvážená, jak bych si představoval a v počátku může být někomu nepříjemná trochu unylost děje. A ještě poslední věc - výběr herců. Chyběly mi více charismatické a lépe zapamatovatelné postavy. Ale Argento si ostudu určitě neutrhl a vytvořil přinejmenším velmi příjemný filmový zážitek, který dá leckomu zavzpomínat na výborná autorova gialla 70. a 80. let. P.S. Podlahová scéna je úžasná, rovněž tak scéna se záznamníkem a říkankou! A rada na úplný konec - nesledovat s otřesným dabingem. ()

Ygnor

Mistrův návrat v plném květu. Velká spokojenost. Bezchybná kamera, jíž zminěný vlak a divadlo na koberci, jsou opravdu vrcholem, na který nevyleze 99% procent Hollywoodu. Hodně nedocěný film. ()