Detroit v neďalekej budúcnosti celkom ovláda spoločnosť OCP, ktorú vedie Japonec Kanemitsu (Mako). OCP sa chystá premeniť chátrajúcu časť mesta na moderný komplex Detroit City, ktorý by patril pod jej kontrolu. Ako prvý krok však treba vyhnať a vysťahovať súčasných obyvateľov štvrtí, ktorých sa plán týka. Na to si OCP zriadi špeciálne jednotky REHAB, zložené z bývalých žoldnierov. Tie násilne a neľútostne vyháňajú tunajších obyvateľov pod priehľadnou zásterkou boja proti rebelom a kriminálnym živlom. Pri jednej akcii prídu o život aj rodičia (Jodi Longová, John Posey) desaťročnej Nikko (Remy Ryanová), ktorú zachránia rebeli bojujúci proti OCP. Dievčatko sa čoskoro ukáže užitočnou bojovníčkou, pretože s pomocou svojho prenosného počítača dokáže napríklad preprogramovať a zneškodniť policajné roboty ED 209. Policajti, ktorí rebelov prenasledujú, sa stretnú v boji so skupinou bojovných splatterpunkerov a na pomoc im prichádza, napriek rozkazom veliteľa policajný kyborg Robocop (Robert John Burke), stroj ovládaný mozgom bývalého policajta Murphyho. Vedenie firmy rozhodne Robocopa preradiť k Rehabom a prikáže doktorke Lazarusovej, ktorá sa oňho stará, aby do Robocopa nainštalovala mikročip potláčajúci všetko ľudské. Mladá žena to však neurobí. Robocop odíde s Lewisovou k starému kostolu, kde sa skrývajú rebeli. Vzápätí ho prepadne jednotka Rehab. Ich cynický veliteľ Paul McDaggett (John Castle) chladnokrvne ženu zastrelí, pretože odmietla bojovať proti nevinným ľuďom. Raketou ťažko poraní Robocopa, ktorý podľa inštrukcií nesmie bojovať proti uniformám. Malá Nikko privedie do úkrytu doktorku Lazarusovú. Tá Robocopa opraví. Kanemitsu sa rozhodne pripojiť k príslušníkom REHABu aj policajné jednotky. Policajti to však odmietnu. Odovzdajú odznaky a prejdú na stranu rebelov. Do Detroitu dorazí android Otomo, ktorého vyslal Kanemitsu, nespokojný s vývojom situácie. Robocop, ktorému doktorka Lazarusová vymaže z pamäte všetky inštrukcie prikazujúce poslúchať príkazy OCP, sa vyberie za pomstou... (TV JOJ)

Prubner

Třetím dílem zapadl Robocop do béčkového bahna. Naivní a klišovitý scénář dostal do ruky mizerný režisér, trikaři se taky moc nepředvedli a vše dorazily příšerné herecké "výkony". Vrcholem vší pitomosti jsou takové lahůdky jako supermanovsky létající titulní hrdina, robotický ninja nebo holčička-odbojářka. To si chudák Robocop nezasloužil. ()

Stejšn

Do chvíle, než Robocop začne létat, to ještě jakžtakž jde. Pak už je to čiré zoufalství, plné laciného neumětelství až bych řekl břídilství, a to jak hereckého, tak scénáristického a režisérského. Horší RoboCop už byl jen ten seriál. Jediné co je dobré je hudba a to jen proto, že pochází z předchozích dílů. Pamatuju si, že když jsem šel na Václaváku z kina, byl jsem opravdu zklamaný. ()

Dinsberg

Přece jen o trochu důstojnější pokračování oplechovaného strážce zákona. Původní osazenstvo OCP už je bůh ví kde a ti současní nemají charisma bezcitných byznysmenů. Občasné problesknutí emocí v podobě scén, kdy ozbrojená komanda trhají od sebe rodiče s dětmi (evidentní narážka na nacisty), jsou vyplněny podivnými karikaturami, které se snaží hrát na Verhoevenův styl. Bohužel tam kde bludný Holanďan bodoval, Fred Dekker děsivě selhává. Řeč je o akčních scénách, které postrádají cit pro lokalizaci všech zúčastněných, jejich motivaci k boji je s těží uvěřitelná a dostává na frak i Verhoevenovo krédo "Každá kulka musí nechat stopu". Vrcholem marnosti je pak finální souboj létajícího RoboCopa, přičemž za použité triky by se styděl i Jeff Liebermann. Ty dvě hvězdy jsou za pokus o dramatizaci během druhé čtvrtiny filmu, kde Robo vnitřně bojuje s protichůdnými direktivami, následované dojemnou scénou ztráty přítele. Pak už jen změť obrazů bez vize, bez řádu a bez soudnosti. ()

helrohir

Je to celkom "sranda", keď z kultovej drsnej akčnej klasiky urobia takú nevinnú zábavku pre najmenších. V niektorých chvíľach to tu vyzerá ako v paródii, a teda netuším, či bol tento zámer úmyselný alebo bol scenárista po mozgovej príhode, v každom prípade ide o najslabšiu časť pôvodnej trilógie. Druhého Terminátora si asi tiež púšťali dosť často, ale nepomohlo im ani to. Poteší tak akurát Poledouris so svojím motívom a pár hlášok a scénok. Slabulinké dve hviezdy. 30%. ()

mrclTV

Uff, teraz to s tým odkazovaním na Ježiša už prehnali. Dej je riadny trapas, postavy ako vytrhnuté z frašky....celé zle. Dosť lacné, nie vizuálne alebo trikovo, ale obsahovo (pomáhanie detičkám a squaterom, dodržiavanie sľubov a podobné trapošinky hrané na city). Navyše, keď už aj samotná akcia je smiešna - poskakujúci nindža (skutočne nič iné nerobil), supergeniálne decko, ktoré chodi zásadne iba po ventilačkách, podivná prestrelka policajtov proti Rehabom (čo to malo znamenať?) a ten záver..... Dosť nepodarená komédia. Počkať, to nebola komédia? ()

Mamlas odpad!

Na podobné šaškárny jsme kdysi dychtivě koukali asi jen proto, že jsme mohli v televizi koukat tak akorát na F. L. Věka či Televarieté a tak. Z dnešního pohledu odpad. ()

Jonatthan

Jestli jsem se nepřehlédl, tak jsem se v titulcích dočetl, že se na scénáři podílel Frank Müller. Pokud je to ta samá osoba co vymyslela comicsový svět Sin City a jiné pecky, tak mi nezbývá než prohlásit: "Tohle se ti Franku opravdu moc nepovedlo!" ()

Aywes odpad!

Co tohle pro krista bylo?! Četl vůbec někdo ten scénář? Myslím, že určitě ne. A když jsem zaslechl, že scénář napsal Frank miller bylo mi do pláče.Celý snímek mi bylo do pláče.Lítací robocop,samurajské co si,všude nesmyslné kecy a jakási odvaha bojovat za své domovy.Jediné co tu zde zůstalo původního byl OST.Tak si to zkusíme rozebrat.Vezmeme třeba robocopa.Pominu tedy naprosto HROZNÝ český dabing a zůstane mi plechové cosi co nemá vůbec nic společného s robocopem prvního a druhého dílu.Vždyť ani netočí pistolí!A abychom byli samozřejmě ty nejhodnější uděláme z bezdomovců hrdiny a z "pankáčů" ty největší záporáky jedoucí na jakých si drogách.Alespoň tak vypadají.Naprostý konec a trapas jsou akční scény.Pomalé,špatné a nudné.Celá akční scéna spočívá v tom jak se nám robocop otáčí a nestíhá.Později dostane na prdel, ale najednou "puf" a všichni jeho nepřátelé sou mrtvý.Finální souboj není nutné komentovat.Naprosto příšerné.V polovině snímku jsem se snažil umlátit k smrti pet láhví.Hrůza děs!Tohle se nedělá. ()

Bercuss

Série s RoboCopem mě teda zrovna nenadchla, prostě mu nějak nemůžu přijít na chuť. Ale tady ve trojce to byla jíná káva, ninja robot a létající RoboCop, to bylo něco pro mě! Neskutečná prča toto! ()

blondboss

Je ťažké hodnotiť nejaký film, o ktorom dúfate, že prinesie nejaké oživenie, ak je točený v rámci nejakej série. Čo ale priniesol RoboCop 3, je akurát tak väčšia naivita vo vystupovaní postáv, absolútne triviálny dej, otrasné efekty a to nehovorím o niektorých naozaj až priblblých scénach - lietajúci Robocop, ninjovia, vojna s punkermi? WTF? Toto nie.....prvá polka sa ešte dala kukať, ale tá druhá, to už bolo dosť zlé. Z úcty ku kultu dve hviezdičky. 35 % ()

martins

Slabota, bez Paula Wellera to už není ono. Nancy Allen tam sice hraje, ale pouze epizodně, navíc jí brzy zabíjí. Tohle pokračování se nepovedlo. ()

4567arthur

Ani trojka na tom není zdaleka špatně. Sice už má víc nagativ, ale ve výsledku je to zábavná podívaná. Za mě koukatelný. 60% "Řekla nee!!" ()

RomaS

Klesající tendence od prvního dílu je zde znát od začátku do konce. Nemá smysl popisovat negativa, je jich opravdu hodně. Dva body za alespoň minimum zajímavých scén a odkaz prvního dílu, kterou dnes považuji za klasiku. ()

othoson

Dal bych hvězdy čtyři, ale vzhledem ke špatnému hodnocení zaokrouhlím na pět... Sice se zde stává postupem času z RoboCopa spíše Iron Man, ale to mne nezbavilo dobrého dojmu z celkově trošku uvolněněji pojatého dílu. Jasně, jednička je úplně někde jinde, ale zase mne potěšil humor a roboti z Japonska, kteří jsou trochu jiný level, než feťácký robot z dvojky :) ()