Kronika

• Česko Kronika (viac)

Čeho byste byli schopni, kdybyste získali nadpřirozené schopnosti? Použili byste je ve jménu dobra a pomáhali světu, nebo byste se přiklonili na stranu zla? Toto dilema řeší i tři kamarádi ze střední školy, kterým jejich náhle nabyté nadpřirozené schopnosti přerostou přes hlavu. Charismatický a populární hezoun Steve, třídní vědátor Matt a v kolektivu nepříliš oblíbený Andrew jsou kamarádi ze střední školy. Tito obyčejní sedmnáctiletí kluci se v ničem zásadním neliší od ostatních teenagerů až do chvíle, kdy shodou okolností v lese naleznou záhadnou substanci a tím získají nadpřirozené schopnosti. Díky nim mohou dělat věci, o kterých se jim předtím ani nesnilo. Své schopnosti ale neumí rozumně využít a slouží jim pouze jako nástroj pro zábavu a krácení dlouhé chvíle, a tak svou nadlidskou sílu testují sami na sobě a na lidech ve svém okolí. Svědky jejich nadpřirozených schopností můžeme být díky Andrewově kameře, která původně měla sloužit pro záznam týraní jeho opileckého otce. Postupem času se ovšem životy hlavních hrdinů začínají zamotávat, nadpřirozené schopnosti přestávají zvládat a probouzí se v nich temnější stránky jejich osobnosti. Jejich žerty už nejsou zábavné, ale spíš nebezpečné. A teprve když začnou hazardovat i s lidskými životy, začínají si naplno uvědomovat, že si se svou silou nemohou tak snadno zahrávat. (oficiálny text distribútora)

MURALI.SHOOK

film Kronika je velmi zajímavým projektem začínajícího režiséra (Josh Trank), který posunul Found footage do nové koukatelné dimenze. Film má velice zajímavý námět (svěření superschopností třem středoškolákům), a celkem svižný rozjezd . U filmu jsem se bavil .... za mě proto 4* ()

jafuska

Nemám moc ráda kamerové filmy, kde je scénář napsaný tak trochu jednoduše, tady je jasně vidět, že je to film nízkorozpočtový, ale proč ne, pokud je to začínající režisér, tak musí se nějak začít a parta ve filmu vše zahrála dobře ()

Uberlord

Tu jednu hvězdu, si film určitě zaslouží za efekty, kterých je opravdu požehnaně a ke konci už se hraje pouze a jen na ně. Absolutně bez děje a bez šťávy. Největší kýč je samozřejmě hlavní hrdina-outsider, kterého nikdo nemá rád a všichni jej šikanují, včetně otce. (Bývalý hasič, zcela nepochopitelné chování...) A stejně tak nepochopitelně se chovají i ostatní postavy, ale to by bylo nejmenší zlo. Mnohem větší problém tu jsou dialogy, u kterých jsem prakticky usínal... Nápad se mi opravdu líbil a na film jsem se těšil, ale výsledek mě hodně zklamal. ()

unrocker

Joo tak tohle je hodne neotrela a velmi.originalni vec s nabouchanyma.efektama, jsem primo nadsen letajici auta, letajici lidi a hodne vysoko vyletene hodnoceni!!! ()

Vykuk

Když se člověk rád dívá na filmy, občas narazí na nějaký, u kterého lituje, že s ním ztrácel čas, tohle je přesně ten případ. Hlavní postavy nezajímavé, Andrew by mohl být taková dětská verze Magneta, ale ten byl aspoň inteligentní. Oceňuju snahu o jiný pohled na superschopnosti (podobně jako u Hancocka či seriálu Misfits, ovšem ty měli šťávu). Jasně Peter Parker je až pohádkově hodný, čestný atd.. ale tihle týpci jsou prostě ........ Navíc už od Blair Witch nemám rád tenhle styl z pohledu kamery, působí to na mne mnohem nepřirozeněji než klasické zpracování, ale to je věc názoru. Jedna hvězdička jen za to, že film poukazuje na to, jací lidé jsou a buďme rádi, že tyhle superschopnosti jsou jen v pohádkách, už tak je tu dost bordelu. ()

maoc

Nemohu si pomoci a přidám na hodnocení, protože tenhle film spojuje několik věcí, které musí dobrý film pro mladé mít: jednoduchý, ale silný příběh; hrdiny, s kterými se dá ztotižnit i ty, proti kterým se vyhranit; SF prvek, který tomu dá šťávu a funguje jako atraktant pro mladé; nadprůměrně často užívané peprné výrazivo (ale žádná koza), což vyvolává salvy smíchu puberťáků; přeskoky v čase a další fígle na udržení pozornosti; no a v neposlední řadě něco, co je důležité také pro ty, kteří se snaží ty klacky vychovávat - poučení, emoce, zamyšlení, sociální témata. Navíc je to slušně natočené, stopáž je akorát, film vypadá dráž, než kolik stál a je prostě, odpusťte mi to klišé, cool. ()

RoninNiro

Film ktory sa dá pozerať a dopozerať, ale je to len pomerne lacná zábava, ktorá stráca na výpovednej hodnote hneď (spoiler) ako traja chlapci získajú nadprirodzené schopnosti. Všetko sa zúži do boja toho zlého s tým dobrým a režisér akosi zabudne na to, že v úvode bol kameramanom len mladý outsider. Celé to akosi stratilo hlavu a pätu vo chvíli keď chlapci začali lietať. Tak či tak je to stále pozerateľný film. ()

minima

Klobouk dolů, co dokázali udělat s jejich rozpočtem. Skvělý nápad s výborným vizuálem i hereckými výkony. Konec mi přišel mírně přestřelený, ale i tak na mě udělal film dojem. ()

wopicak

Z toho nápadu se dalo vytřískat asi o 300% víc. Jinak za příšerné dialogy, nulový vývoj postav (ja vím, že tam je, ale takový bych zvládl napsat i já), dobré tempo, skvělé efekty a neustálý pocit "kurva já chci taky!" 50% :) ()

george82

Tak tohle byla bomba a nese se to v duchu s velkou silou se nese i velká odpovědnost. A pokud hrátky s velkou silou překročí hranice, tak z toho může být pěknej masakr. Chudák Andrew. ()

vitac.

Dobrej film. Ruční kamera mě vyloženě sravytáčela a furt jsem čekal - marně - kdy zmizí ze scény. Přesto dávám vysoké hodnocení. Proč? Protože děj správně gradoval, z postupného objevování nových dovedností (velmi pěkně realizovaných) jsem měl až dětinskou radost a Joshovi se podařilo během filmu zcela otočit moje sympatie k některým postavám, od lítosti k nenávisti, a to se jen tak nestává. Ano, leccos nedávalo smysl, a co jako? Stojí za to vidět. Dirty magic. ()

Jerris008

Sci-fi tohoto typu mám ráda. Skvělé efekty a ani kamera tomu neubírá. Jsem zvědavá, jak se Josh Trank zhostí Fantastické čtyřky. Každopádně tímto filmem má velmi dobře našlápnuto. ()

gicous

Film plný invence a nápaditosti. V jednotlivostech je síla a tvůrci je díky nápadu točit všechno jako domácí video spojili do funkčního celku, kde je nasekanost jednotlivých scén brána jako součást hry. Všechno doplňují neokoukané triky, které jsou kvalitní a díky netradičnímu formátu působí naprosto realisticky. Vzhledem k pouhým 80 a něco minutám si tvůrci pěkně pohráli s vývojem postavy Adrewa, který se z outsidera postupně mění v nejsilnějšího a nejnebezpečnějšího člena skupiny. V úplném závěru se film zlomí do superhrdinského spektáklu. A asi je dobře, že tak brzo končí, protože závěr je už pouze průměrný akční film. ()

Horxus

Nenechte se zvyklat tím, že film je "modrý". Je to dost dobrý film, ze začátky velmi zábavný, uprostřed drama a ke konci kvalitní horor, u kterého jsem se ani chvilku nenudila. Nemám výtky, ruční kamera z toho dělá ještě lepší a zajímavější kousek, než by byl s klasickou kamerou a herecké výkony byly velmi dobré. Režisérovi patří vzhledem k jeho věku všechen můj respekt. Tohle je bomba. ()

strachon

Moc pěkný postupný rozvoj příběhu a dechberoucí kombinace POV kamery s kvalitními triky. Škoda že se to ke konci už moc vymklo kontrole a zvrtlo v nekončící prvoplánově efektní destruktivní orgie. Ta první, komornější část stála za to. ()

Nightmare89

V tomto prípade je nevyhnutné zdôrazniť, že jediné, čo môže diváka SKUTOČNE zaujať sú PARÁDNE EFEKTY. Všetko ostatné mi prišlo nezaujímavé a zabudnuteľné podobne ako Andrewov "predsupermanovský" život. Námet má sám o sebe celkom sľubný potenciál ale to by sa tvorcovia nesmeli spoliehať (ako obvykle) na pôsobivé efekty: ,,Však oni to celé utiahnu a my sa na to všetko ostatné môžme pokojne zhlboka vysrať!" Nezaujímavé postavy teda vyniknú rovnako ako a nudné dialógy, či "výťahová" hudba. Zhrnuté a podčiarknuté: Pokiaľ si chcete dokonale zresetovať palicu a kochať sa efektnými scénami, je to vás jasný favorit na večer. NIČ VIAC v tom ale nehľadajte! ()

Met... odpad!

Omlouvám se, ale nemůžu jinak. Větší zhovadilost už to být nemohla. Příšerné dialogy, táhnoucí se, nic neříkající příběh. Nuda. ()

Kronika se dočká sequelu

Kronika se dočká sequelu

06.08.2021

Kronika, povedené found-footage sci-fi drama režiséra Joshe Tranka z roku 2012, se dočká oficiálního pokračování. Snímek, v němž si zahráli Dane DeHaan nebo Michael B. Jordan, vyprávěl o skupince… (viac)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

12.08.2019

Boba Fett vlastní film nedostane

Boba Fett vlastní film nedostane

29.10.2018

Boba Fett byl ve vývoji dlouhé roky, původně byl k projektu najat režisér Kroniky Josh Trank, po jeho fiasku u Fantastické čtyřky byl však potichu odejit, a na jeho místo časem nastoupil James… (viac)

Z Hardyho bude Al Capone

Z Hardyho bude Al Capone

25.03.2018

V roce 2012 byl Josh Trank nadějným režisérem, o něhož se po chválené Kronice začala prát velká studia. U 20th Century Fox mu svěřili reboot Fantastické čtyřky a v Lucasfilmu sólovku Boba Fetta,… (viac)