Subjektiv

Fantazie některých anime tvůrců nezná neznalosti mezí. Někdo si zřejmě myslí, že když je anime určeno převážně středoškolákům, měl by být hlavním hrdinou středoškolák. Snad kvůli ztotožnění. Nevím jak vy ostatní, ale v dobách svého mladí jsem se bez problémů ztotožňoval s Athosem, Perseem, Indiana Jonesem či Sherlockem Holmesem. Ale Brandon Walsh... to nešlo. Navíc jsem nepochybně oplýval větším vtipem, chytrostí, znalostmi a hlubším vnitřním životem než zdejší hlavní trumbera. Zvláštní schopnost "odolnost proti prokletí" jsme měli všichni vypěstovanou tak dobře, že jsme se neobtěžovali na něj ani myslet. +++++ Náš život se kupodivu ani nedělil na předpisové díly. Díl 1.: seznámení se s tajemnou dívkou, její nastěhování se k vám domů. Díl 2.: Tajemná dívka se stává vaší novou spolužačkou. Kolem 3. až 6. dílu obvykle dojde na plavky, což ovšem testovat nehodlám. Scénář zaměnitelný s kdejakou předchozí slátaninou, postavy rovněž, jak zevnitř, tak zvenku. Krychlovitost a malinko jiná hláška nemohou nikoho splést. Kopírování nezná mezí. Příklad? Vzpomínáte na Ichigo Mashimaro? Jedna z hrdinek se jmenovala Coppola a rozhodně neměla nic společného s tím režisérem. Když to říkala, bylo to vcelku milé a vtipné. V C3 se hlavní hrdinka jmenuje Kubrick a také nemá nic společného s tím režisérem. Z huby jí smrděla zatuchlina na sto honů. Někteří tvůrci už nemají žádný stud. Konec po dvou dílech, bez hodnocení, dojem mezí odpadem a *. ()

Larky

Co vychází z rovnice o třech neznámých, kterou chceme aplikovat v rámci zábavnosti a kvalitě seriálu C³? Neznámá? Zkusme ji tedy vyřešit. Posuňme se o několik dní dopředu, viděli jsme několik epizod zmíněného seriálu. Nyní můžeme dříve nelogickou rovnici aplikovat znova a dosadit do ní poznatky obdržené během sledování. Příběh - Středoškolák (jeho jméno si už nepamatuji, ale to je uplně fuk) dostane jednou prostřednictvím zásilkové služby podivnou krabici z které se vyklube nahá lolitka. Ta není zcela nepřekvapivě úplně normální, má nějaký ten škraloup z minulosti a jisté magické schopnosti, které později používá proti jí podobným. Její charakter - softcore tsundere s hardcore faktorem nudnosti. Do první neznámé dosaďme - slabší 2*. Kresba? Spousta barviček, jako kdyby malé dítě počmáralo temperkama koberec...občas příjemný maglajz pro ty co jim místo krve v žilách koluje THC (škoda, že mě při sledování zrovna nekolovalo), velmi nepříjemný pro epileptiky. Do druhé neznáme dosaďme také slabé 2*. Za třetí neznámou dosaďme 1* za celkový dojem obsahující hudbu, sympatičnost či nesympatičnost postav a některé další aspekty. Když se teď podíváme na celou rovnici vcelku logicky (snad to aspoň logicky trochu vypadá, já v počtech občas vím asi tolik jako Kateřina Jacque o biomase) vychází lepší 1*. ()

daGGos

C³ je jenom dalším z řady nemastných neslaných kopií všeho, co je v současném anime populární. Harém, jehož obsah je pro diváky všech preferencí (velká prsa, malá prsa, žádná prsa) , fanservice, supernatural bitky, k tomu připlácnout nějaký ten pseudopříběh a hurá na televizní obrazovky. V tomto případě půjde o snímání prokletí z hlavní hrdinky, která je jen tak mimochodem jakýmsi zhmotněním mučícího nástroje používaného inkvizicí. To znamená, že za A) toho o lidském světě příliš neví (ideální to základ pro mnoho rádoby komediálních situací) a za B) má v případě potřeby po ruce poměrně zajímavý arzenál, od všemožných bodných a sečných zbraní, přes lámací kola až po opravdové lahůdky typu jakéhosi obřího vrtáku. Jedna hvězdička za slušné audiovizuální zpracování, druhá za souboje, které jsou časté, intenzivní a rozhodně se v nich nešetří na krvi. ()

Kontractor

Mladý hoch bydlící na velkém kopci, jednoho dne obdrží zásilku od svého otce v níž se ukrývá velká černá kostka. Přes noc se z kostky vyklube tsundere lolita milující rýžové sušenky s hláškováním *prokleju tě!*, čím vlastně kopíruje Hidan no Aria, kde jsme se s obdobnou citací (postavou), také setkali. Tento homonculus je prokletým artefaktem, který se snaží zrušit své břímě k čemuž mu přislíbí klučina pomocnou ruku. A protože je odolný proti prokletí a má už řadu zkušeností s artefakty a kamarádku z dětství, jíž se nelíbí dívka v košili a v pantsu, co má žít s jejím princem, celý příběh sklouzává do mainstream roviny, kde se dočkáme pár vtipných scén vyplyvajících z neznalosti lidského světa a nebo velké dávky fanservisu při záběru na kalhotky, či jazyk se srdcem hlavní hrdinky. Dialogy nefungují, příběh mne zatím neoslnil spíše znudil, jedině co mohu kladně ohodnotit je famósní coloring a dobře řešené záběry jednotlivách scén, což ale nestačí....Po 2 dílu ** a uvidíme dál..Dobrý na to se fakt nedá dívat... ()