Úžasný hotel Marigold

• Slovensko Báječný hotel Marigold (viac)

Báječný hotel Marigold v Indii si vybrala skupinka siedmich noblesných dôchodcov z Veľkej Británie, aby v ňom strávila svoju zaslúženú starobu a odpočívala obklopená prepychom a vymoženosťami. Tento plán platil len do chvíle, kým sa sedem seniorov, túžiacich po zmene a novom živote, neocitlo pred bránou starého, rozbitého a nefunkčného hotela. Od tej chvíle sa všetko zmení a dôchodcov namiesto odpočinku čaká prežitie vzrušujúcich, vtipných a romantických dobrodružstiev, pri ktorých spoznajú skutočnú tvár exotickej krajiny plnej netušených radostí a možností. (TV JOJ)

Jhershaw

Jako lákadlo do Indie to funguje skvěle, ze spousty barev až oči přechází. Navíc bych si zde dokázal představit onen "4. rozměr" vůní a pachů. S přídomkem důchodcovská Láska nebeská bych byl opatrnější, příběh má svá hladivá, veselá i dojemná místa, ale z celku vylézají klišé a předvídatelnost. 7/10 ()

Radek99

Indie je sice naprosto plakátová, zápletka vykonstruovaná, film plný očividných klišé a happyend tak hollywoodský, jak jen je to v britském filmu možné, ovšem John Madden nastavil ve svém snímku tak skvěle fungující chemii a anglický humor je tak suchý, že mě to víceméně odzbrojilo a celé dvě hodiny jsem se více než dobře bavil... ()

ABLABLABLA

Příjemný snímek na odpočinutí a trošku zamyšlení i pousmání. Výborní herci. Myslím, že na tom se tady musíme shodnout všichni. A překvapivě všichni dostali svůj prostor, aby představili své postavy a jejich charakter - a o těch postavách to především je, ne o ději. Já osobně mám hrozně ráda Billa Nighy (nikdy nevím, jak to příjmení skloňovat) - perfektní snad ve všem, v čem hrál a tady opět rozjel svůj šarm a vtip, i když pravda trochu umírněně. Judi Dench pro všechny známá hlavně jako M v bondovkách, si tady zahrála dámu, která se snaží najít svůj nový start do života a rozhodně jí to při tom sekne se vší noblesou. Maggie Smith, pro mě známá jako profesorka McGonagallová, tu zahrála skvěle protivnou starou babku s předsudky někdy z doby před kolonizací snad, ale nakonec se z ní vyvrbí dobrá duše, která konečně najde smysl svého života a nový elán. Toma Wilkinsona znám určitě už z nějakých filmů, ale popravdě mě teď žádný nenapadá, každopádně tu perfektně zahrál soudce, jež chce před smrtí řádně uzavřít všechny kapitoly svého života, zvláště tu milostnou. A poslední, kdo mě ve filmu zaujal a bavil je samozřejmě Dev Patel - jeho postava měla vždycky tak pozitivní přístup ke všemu, až se ot zdálo být nemožné a vyplývaly z toho takové frky, že by jeden nevěřil. Co se týče ostatních, tak jejich dějové linie jsem sledovala jen jakože, no tak tam jsou, ale nijak si mě nezískali, i když neříkám, že nebyly zajímavé. Prostě krásný snímek o stáří a jak se s ním vypořádat, ať už máte za sebou jakýkoliv život a jste jakéhokoli charakteru. Zasloužené 4*. Everything will be all right in the end. If it's not all right, it's not yet the end. ()

Anderton

Úžasný hotel Marigold chcel ponúknuť zrejme vyzretejšiu mozaiku viacerých starších ľudí, ktorí môžu rozdávať rozumy vďaka skúsenostiam kade chodia. Bohužiaľ Madden ponúka, ako sa dalo na mainstreamový snímok čakať, akúsi všehochuť, od úplnej naivity, cez priemer až po situácie, ktoré sa blížia tomu, ako mal film vyzerať. Kazí to najmä Patelova línia, pretože sme v Indii a všetci videli Milionára z chatrče a tak mu nájdeme niekoho, kto sa podobá na Latiku a vymyslíme najjednoduchší etno-motív nepochopenia synovej lásky k dievčaťu zo strany matky. Niečo podobné už riešil Semir v Kobre ohľadom nejakej svojej rodiny a tam to pôsobilo dokonca uveriteľnejšie. Staršie postavy sú na tom so scenárom lepšie, lenže aj tu tie životné múdra hovorí voice-over, pretože nie každému by mohli vyplynúť priamo z interakcie postáv. Takže ako pohodová zábava s exotickou príchuťou a nejakým tým životným múdrom Marigold obstojí, lenže vzhľadom na renomé režiséra a najlahôdkovejšie obsadenie, aké si viete predstaviť (myslené výborní zrelí herci, nie iba superstars) je to minimálne mierne sklamanie. ()

castor

Aneb kterak chtějí noblesní britští důchodci odpočívat v exotické zemi a kterak si tvůrci představují laskavou komedii. Bohužel mám jiný názor – jak na to, kde strávit stáří, tak i na to, co si pod pojmem laskavá představit. Samozřejmě jsme svědky také pokusů do proklouznutí do dalších žánrů, takže se ocitneme i v dramatičtějších vodách o smutném údělu stáří. Nakonec sklouzneme k očekávatelné schematičnosti a nikterak originálnímu vyprávění. Leccos naštěstí zachrání výkony současné britské herecké smetánky, ač moc nechápu, proč chtějí na stará kolena okusit něco exotického, když z nich žádnou touhu divák necítí. Navrch nemám rád Judi Dench. ()

• Názov filmu sa objaví v desiatej minúte. (Johnny.ARN)
  • Natáčelo se v indickém městě Jaipur přezdívaném Růžové město. Jako hotel posloužil bývalý královský palác Ravla Khempur, ležící na břehu jezera Udaipur. (Michelle75)
  • Herci měli hrát podle scénaře fascinaci cizí zemí, vetšina z nich byla ale v Indii poprvé, a tak to pro ně nebylo nic obtížného, protože byli zemí okouzleni. (Michelle75)

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Best Film Fest 2012

Best Film Fest 2012

07.07.2012

Volné seskupení čtyř jednosálových artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a Mat pořádá od 12. do 18. července tohoto rokuBEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších… (viac)