Druhý úžasný hotel Marigold

• Slovensko Druhý báječný hotel Marigold (viac)

Hotel Marigold v indickom Džajpure sa stal útočiskom siedmych, trochu noblesných a trochu bláznivých britských penzistov. Starí obyvatelia sú spokojní a stále pribúdajú noví klienti. V súčasnosti je hotel plne obsadený a manažérka Muriel Dennellyová (Maggie Smithová) a majiteľ Sonny Kapur (Dev Patel) chcú svoje podnikanie rozšíriť. Majú totiž veľký sen, ktorý sa volá Druhý úžasný hotel Marigold. Starí hostia si užívajú v Indii nielen znovuobjavenú chuť do života, ale aj nové priateľstvá a lásky. Evelyn (Judi Denchová) a Douglas (Bill Nighy) si každodenne lámu hlavu nad tým, kam ich zavedú spoločné raňajky, zatiaľ čo Norman (Ronald Pickup) a Carol (Diana Hardcastleová) sa už plavia v búrlivých vodách spoločného vzťahu. Madge (Celia Imrieová) oslňuje hneď dvoch nápadníkov súčasne, ale má ťažkú voľbu, pretože obaja sú bohatí maharadžovia. Hotelier Sonny nemôže zniesť, že jeho matka sa stala múzou nového hotelového hosťa, spisovateľa Guya Chambersa (Richard Gere). Je totiž presvedčený, že tento záhadný muž je v skutočnosti tajným americkým hotelovým inšpektorom, ktorý prišiel vyhodnotiť kvalitu hotelových služieb a môže ohroziť plány zapojiť hotel Marigold do celosvetovej siete. A akoby to nestačilo, blíži sa jeho svadba so Sunainou. A poriadna indická svadba je oveľa komplikovanejší projekt, než vybudovanie nového hotela. Sonny zúfalo nezvláda jedno ani druhé. Ešteže ho obklopujú starí britskí priatelia, ktorí všetko riešia s nadhľadom svojho zrelého veku a dobre vedia, že ochudobniť život blížnych o svadobnú bodku, to by bol takmer zločin! (TV JOJ)

Lavinia

Ještě jednou vylouhovaný stejný námět i děj ve vlažné vodě. Přesně jako ve filmu čaj. Vše, co jsem prominula prvnímu dílu, tj. např. pravděpodobnost, že se senioři zvyklí na anglický hic aklimatizují v ledové Indii, a to ve zdraví, je zde umocněno. Navíc mě popuzuje propagovaná myšlenka, jak 79-letá důchodkyně s vervou začne pracovat, prostě popularismy dnešní doby na hony vzdálené reálnému životu. Nelogický vynucený happy end. Sentimentální naivní pohádka pro seniorky. ()

Martin741

Uz prvy Bajecny Hotel Marigold bol len nudny podpriemer. India sice bola nadherna, ale prilis casto sa kecalo o medziludskych vztahoch a prilis sa zmykali emocie, nedokazali to zachranit ani vyborna Maggie Smith a ani Judi Dench. Obe spominane su zase aj tu opat, ale opat skor len prehravaju, a BurnaBuriaszial zase odznie len plno prazdnych kecov o medziludskych vztahoch. To nemam rad : 5 % ()

LiborGondek

Britská nestárnoucí esa (Dench, Smith, Nighty) doplněná novou krví (Patel) a zkušenou posilou z Ameriky (Gere) roztáčí Druhý báječný hotel Marigold... Přestože se komedie postupně víc a víc mění na drama, vtipu ubývá a roste podíl ryze dramatických zápletek (šťastných i smutných), je to stále dobrý film, na který se nejen dá, ale dokonce dobře dívá. ()

T2

Rozpočet $10miliónovTržby USA $33,078,266Tržby Celosvetovo $85,978,266Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ také varenie z chématického blata ale má to aspoň dobrú atmosféru neokukanej Indie, herecký ambasábel je mierne nevyužitý a Dev Patel akurát tak otravný svojím pobehovaním /55%/ ()

nash.

Možná to není dějově nejnadupanější film roku, ale nemyslím, že zrovna tomhle bych od něj požadoval. Je to spíš možnost znovu se setkat s partou báječných přátel a ještě jednou se pobavit v jejich společnosti. Zejména se skvělou Maggie Smith, která mě smetla už úvodní scénou s čajem, báječnou Judy Dench, i vlastně všemi ostatními, kteří střídavě nabízejí laskavý humor, moudrost i životní pravdy, které jsou zřejmé, přesto často přehlížené. Je to zábavné i dojemné, milé byť s lehkým nádechem hořkosti, a když se do toho dají Judy a Maggie spolu, kdo by odolal. Když někdo umí, je to požitek, navzdory tomu, že to není žádný Shakespeare. ()

• V jedné z replik mezi Muriel Donnelly (Maggie Smith) a Evelyn Greenslade (Judi Dench) se dozvíme, že věkový rozdíl jejich postav je pouhých 19 dní, což je skutečný věkový rozdíl obou hereček. (ČSFD)

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

09.07.2015

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 9. do 15. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první… (viac)