Najhľadanejší muž

• Česko Nejhledanější muž (viac)

Issa Karpov je utečenec z Čečenska, ktorý je v Nemecku ilegálne. Dostane sa do hľadáčika nemeckej tajnej služby, ktorá monitoruje aktivity militantných moslimských kruhov a predovšetkým činnosť dr. Abdullaha, bohatého filantropa, ktorého podozrievajú z financovania terorizmu. Keď vysvitne, že Karpov má v hamburskej banke uloženú veľkú sumu peňazí, začne sa o prípad zaujímať aj americká ambasáda. (STV)

gicous

Jason Bourne nebo James Bond by se Güntherovi a jeho metodám nejspíše z vysoka vysmáli. Žádné honičky, žádné souboje, žádná ztráta identity nebo dokonce velkolepá akční záchrana světa. Günther je prostě antiakční typ a ve stejném neakčním duchu se nese celý film. Tedy nic pro příznivce akci nabitých spektáklů, kde se mrtvoly vrší jedna za druhou, až je z nich kupa velká jako stodola. Tohle je mnohem více taťkovsky udělaný film, usedlejší a mírnější. Bohužel s tím jde společně také určitá fádnost, průměrnost a nuda, která doprovázela taktéž předchozí adaptaci Johna le Carré Jeden musí z kola ven. K tomu si připočtěte režijní rukopis Antona Corbijna, jenž se nese v duchu totálně odtaživé, chladné a necitlivé podivané (do oči bijící je to především ve scénách, kde by se mělo zřejmě vyskytovat více emocí. Ty tam ale drasticky chybějí a momenty tak vyznívají naprosto vyčpěle a směšně) a jste někde hluboko v záporných číslech. Zpátky do kladných se film dostává jen ztuha. Nakonec se tam ale díky propracovanému a značně nepředvidatelnému příběhu a především díky hlavnímu představiteli v podáni P.S.Hoffmana proklestí, ale bylo to jen o chlup. 6/10 ()

Romeroo

Vlažný cajdák, ve kterém se prakticky děj nehýbe. Však i přesto jsem se náramně bavil. Postavy skvěle fungují a zapadají do sebe. Herecké výkony na jedničku, Philip hraje ( tváří se ) výborně. Konec přináší další plusové body a přidává na reálnosti z mého úhlu pohledu. Vřelé doporučení všem, co chtějí vidět poctivý film, co dokáže strhnout kvalitou v dnešní době opomíjenou. 86% ()

iz67

Slatanina o dobrych a spatnych tajnych sluzbach, nicmene kvalitu filmu tahne hlavne (a pouze) Hoffman. Vetsina postav nema vnitrni logiku a vse vyvrcholi vyvrchlenim, ktere vas rozhodne neprekvapi. ()

Emjecko

Postava Günthera Bachmanna zde byla P. S. Hoffmanovi ušita na míru. Znavený, alkoholem poznamenaný hlas v kombinaci s vizáží sešlého muže v letech nezměrného hereckého talentu přesně pasuje na roli zasloužilého špióna, který už má něco za sebou, ale i nadále neúnavně bojuje za bezpečnější svět, kdy se spolu se svým týmem vydává na lov velké ryby. Tento příměr zde není úplně od věci, protože i u klasického rybaření se to hlavní odehraje většinou během pár chvil až v samém závěru. Do té doby jsou to přípravy a čekání s občasným vzrušením z vlny na jinak klidné vodní hladině doprovázené neustálým napětím, kdy už to bude. Od špionážního thrilleru bych však očekával víc. Nejvíc jsem postrádal větší dynamičnost, kterou zabíjely dlouhé záběry různě do okolí a prázdné dialogy ve větším než malém množství. Dívat se a poslouchat Hoffmana je zážitek, rozuzlení na konci filmu si rovněž zaslouží jenom chválu, ale než se k němu člověk propracuje, je to dřina. ()

Mamlas odpad!

Ach jo, to byla zase kravina. Jeden z tech filmu, ktere jsou tak nudne, ze se na ne neda divat. Chvili jsem to vydrzel, ale opravdu to neslo. Odpad! ()

nula87

Mi se to teda líbilo moc, a to i přesto, že film je natočen tak, aby líbivý moc nebyl. Všechno je tak pomalé, místy až unylé, chvílemi máte pocit, že se vlastně skoro nic neděje, a přesto na pozadí bublá silné drama. Podtrženo silnou pointou. 85% ()

subic

Tady je to tentokrát celkem jasné. A to mám rád špionážní a agentske filmy. Nemám moc rád ruční kameru, ale i tak je to vizuálně slušný film. Je navíc i velmi hezky obsazen a zahrán. Ale stačí to? No ne-e, jak píše Dexter009. Příběh se příšerně táhne a druhá hodina je opravdu na usnutí. Na thriller a drama je tam akce a napětí fakt 0. Škoda. A jsme v Německu, tak se jezdí jen Merglama. 51% ()

Jadro

Možno sa niekto nahnevá, ale pozerať dve hodiny na "teroristu", ktorý ani nevie hrať poníženie a trápenie, spôsobené samozrejme ruskými službami (zaujímavé je, k čomu všetkému sa im priznal a aj tak si kľudne dôjde do hamburgu :-D ). A áno, možno všetko sedí podľa knižnej predlohy, no ruku na srdce, koľko ľudí na to berie ohľad? Žijeme vo svete, kde si nemôžme byť istý ničím a hlavne americká vyslankyňa hľadá nejaký konsenzus pre "teroristu"??? Veď preboha, keby sa to malo v reále diať, tak dávno pije vlastné chcanky niekde na druhej strane zemegule, zatiaľ, čo jeho "cashflow" by sa minimálne rozdeľoval posluhovačmi na ďalšie "teroristické" bunky, aby cyklus pokračoval ďalej. Hej, pán Hoffman zažiaril, maximálne však 5 minút, zvyšok prefajčil, prepil a viedol veľmi logicky "motivované" rozhovory - tak už len sa čakalo na to, kto mu to na konci spočíta. A to bezduché divadlo s tým synčekom Jamalom, to fakt mysleli tvorcovia vážne??? Tie "dojemné" pasáže mohli kľudne nahradiť napríklad scénou, ako si právnička holí nohy, alebo vyťahuje zmenštruovaný tampón - určite by to dalo viacej logiky. Koniec nezachráni celý film, ktorý celý čas bohužiaľ nesmeruje nikde. Jediné pozitívum filmu sú tie infiltračné metódy a aj na tie si treba slušne počkať :/ ()

Cannonball

Po The American som vedel, že moje nádeje, ktoré som do Corbijn-a vkladal sa raz naplniť musia. Teraz sa to stalo le Carré píše rovnako ako Corbijn režíruje, pomaly, detailne, inteligentne a predsa napínavo. Philip Seymour Hoffman je najväčšou stratou Hollywood-u za poslednú dekádu. ()

route60

Nejhledanější muž film jedním slovem vynikajíci a co dál? no vše co by se dalo k této lahůdce napsat tak už to bylo podle zdejších komentářu napsáno jen bych se opakoval. 100% ()

Blazis34

Abych řekl úvodem, po shlédnutí traileru jsem čekal úplně jiný film. Akčnější, napínavější i více protiteroristický. Po jeho shlédnutí mám lehce protichůdné pocity. Na jednu stranu chválím odvahu něco takového natočit, bylo to originální a nekonvenční. Propojení práce špiónů v utajení proti boji s politikou diváka nenechalo klidným a pořád musel přemýšlet, co že se to zamýšlí. Nehollywoodský závěr trochu utlumil snahu hlavního hrdiny Philipa Seymoura Hoffmana, kterému je i film věnován, protože nedlouho poté zemřel, škoda ho :-(. Druhý pocit, který z filmu mám je už horší. V podstatě nevíme, kdo je nakonec za toho dobrého, respektivě špatného. Zda muslim, právnička, bankéř, či jedna nebo druhá organizace. Druhá věc, která mi ubírá na hodnocení je, že je vše vymyšleno tak nějak realisticky, ale kdyby film popisoval skutečnou událost, věřil bych víc. Tak že celkové hodnocení Nejhledanějšího muže mi vychází na 70%, což jsou u mě lepší tři hvězdičky. ()

elanista1

Nie som typ diváka, ktorý nevyhnutne potrebuje vo filme akčné scény. Tento film neobsahuje ani jedinú, ale to je jedno...niekedy príde nálada aj na pomalšie filmy, ale tento nemá v sebe veľa zaujímavého, aspoň nie pre mňa. Dve hodiny som sa skoro nenudil, istý čas to vyzeralo aj nádejne... ale záver filmu ma už vôbec nepresvedčil o tom, že som urobil dobre keď som sa rozhodol toto pozerať. Svoju rolu tiež zahral aj fakt, že som z deja ani zďaleka nepochytil všetko podstatné a preto som niekedy nevedel prečo robí niekto toto a prečo hento. Nie zlé, ale miestami až zbytočne vlažné a bez šťavy. ()

pafka

Dlouhe, predlouhe. Nemajici spad. Stale cekate, co se stane a ono se toho moc nestane. Ani atmosfera neni vybudovana tak, aby alespon tu si mohli poradne uzit. Ja si ani neuzil PS Hoffmana, protoze i on mel jakousi nijakou roli. Slabe. ()

kubilov

Festivalové zjevení od lety protřelého umělce pomalých záběrů Antona Corbijna spolu s natolik hvězdným obsazením, aby nemohl být Most Wanted Man brát na lehkou váhu, což tedy rozhodně není. Citlivá islámská otázka týkající se výkladu náboženství a fundamentalizmu je velmi citlivě zasazena do multikulturního evropského velkoměsta - do Hamburku. Philip Seymour Hoffman i pár měsíců před smrtí dokázal excelovat takovým tím svým snadno uvěřitelným civilním projevem "obyčejného chlápka", mě však kromě Willema Dafoe v jedné ze svých dalších zajímavých rolí zaujala hlavně Rachel McAdams, kterou jsem měl dodneška zaškatulkovanou spíše jako herečku jednoho úsměvu, která se nedostala nikam dál než do romantických komedií / dramat. Jednou za čas takovýto film opravdu bodne. ()

srolyma

V Hamburku vyleze z moře Arabáš. Vlastně Čečenec. No prostě jasnej tenorista. A hned si to peláší za svýma, což samozřejmě není v Hamburku žádný problém, protože jemu podobných je tady víc než by si kdokoliv, kromě nich samotných, přál. Podezřelýho týpka si hned všimne protitenoristický komando, pak ještě jedno a k tomu ještě i Amíci. A teď se všichni tak nějak přetahujou, kdože ho to nakonec lapí. Do toho se zamotá jedna mladá zblblá árijská právnička, která jakmile vidí osmahlýho kluka, tak je celá říčná mu hned zařídit trvalý pobyt. Kam tyhle snahy o domestifikaci vedou, jasně vidíme na Blízkém Východě. No nic. Celý je to utahaný a v podstatě o ničem. A začátek přitom vypadal celkem slibně. ()

aluska1991

Malinko nudný film, ale s parádním závěrem. Líbilo se mi herecké obsazení. Seymoura je škoda. Ale film samotný je pro mě prostě moc utahaný a užvaněný. Chtělo by to víc akce. ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

Další špionážní adaptace na cestě

Další špionážní adaptace na cestě

30.03.2014

John le Carré je britský klasik thrillerové špionážní literatury a v poslední době se s kvalitními adaptacemi jeho knih roztrhl pytel. První vlaštovkou byl Nepohodlný, zfilmovaný před 10 lety, ale… (viac)

Další špionáž od autora Jeden musí z kola ven

Další špionáž od autora Jeden musí z kola ven

19.05.2012

Spisovatel John le Carré je jeden z největších klasiků špionážního žánru a adaptace jeho bestselleru Jeden musí z kola ven patří k nejlahodnějším filmovým pamlskům loňského roku. A chystá se filmová… (viac)