Smrtelně nemocný Frank je zároveň smrtelně unavený z americké konzumní kultury a rozhodne se zbavit společnost těch nejvíce otravných členů. K této misi si vybere neobvyklou spolupachatelku - šestnáctiletou Roxy. (JayZak)

Welsiot

Tohle není komedie, tohle je spíš realný obraz současné společnosti. To je na tom to nejhorší. Samozřejmě film je laděný do komického tónu, aby americký divák rozeznal, že se jedná pouze o "komedii". Každopádně úvodní scéna s dítětem letícím do vzduchu je skvostná :-D. Takže proč dávám 90%? I don´t know...let´s kill them :-D ()

RXP

Amerika robí so svojím citlivo vyberaným program z ľudí mentálnych mrzákov, to by sa potom ani nikto nemal divit, keď sa niekto nasere a namiesto obvyklej dávky alkoholu si pôjde kúpiť zbraň. Film s velkou dávkou irónie monitoruje úpadok doby a hneď na začiatku Frank vysvetlí svoje názory a konanie, aby sme potom neboli prekvapení, že sa vydal na svoju misiu. Na druhej strane si zato môže aj sám, pretože v dnešnej dobe vlastniť televízor je veľký risk.Samozrejme smiať sa Amerike za to aká je, je jedna vec, ale nedá sa nevšimnúť si, že jej osvedčené metódy edukácie obyvateľstva sme s veľkým nadčením prebrali aj my a tak tu máme všetkí tie superstáry, big brothery, vyhúlených,farmy a ja neviem čo ešte... a tak mi napadá, či by som si aj ja už nemal ísť zohnať brokovnicu. ()

michalkop odpad!

Tak tohle byl hodně špatný film. Roztěkaný scénář, špatná režie, neuvěřitelné postavy. Jediné dobré na něm bylo neobvyklé téma - vysmívání se současné konzumní Americe. Téma samotné na dobrý film nestačí. Zde nic dalšího dobrého nebylo. Na to že film aspiruje na komedii, nesmál jsem se ani jednou. A krimi? Vážně? Toto se jako krimi dá označit jen stěží... ()

TOPmoovie

musite mat naladu na ten film. moze to vyznievat obcas ako obhajoba ktoru si nafilmoval sam vrah, aby urobil nevinneho zo seba, ale hlavne to posobi ako putavy film ktory nieco hovori, nieco z kazdeho z nas a predsa sa robime ze sa nas to netyka:)) zabudnite na tipkov kori to porovnavaju s filmom volny pad a pozrite si to. ()

mine.slayer

Příběh o hledání vyjímečnosti a konečném uvědomění si, že nemá cenu bojovat za druhé, ale jen za lásku, protože zkutečné porozumění a nekonformitu můžete najít jen u jednoho jediného člověka na světě a maminka nebo tatínek to rozhodně není. ()

Vinki

K dokonalosti tomu kousek chybí, jinak jde o výbornou kritiku masové kultury a všeho, co k tomu patří. Frank je naprosto uvěřitelný, už jeho úvodní "monolog" vráží hřebíky přesně tam, kde je potřeba. Roxy na druhou stranu tak úplně uvěřitelná není, na druhou stranu, nejde o drama. Jejich motivacím člověk snadno rozumí. Dalo by se tu napsat ještě víc, ale prostě si to pusťte. ()

SkeeveTulp

Frank je v podstatě průměrný chlápek, který je rozvedený, dcera ho nesnáší, manželka jen o trochu méně. Je ale vlastně nadprůměrný, protože nesnáší všechnu tu tupost, nekulturnost a sobeckost kolem sebe. A jednoho dne pohár přeteče. Film není žádný oskarový trhák, ale velmi hezky ukazuje to adorování hlouposti a sobectví. Nekopíruje Volný pád, jde vlastní cestou. Zatímco Williamu Fosterovi regulerně ruplo v kouli, Frank přemýšlí nad tím, co dělá. On i jeho partnerka jsou uvěřitelní v tom co dělají, byť to každý dělá z jiného důvodu. Zároveň je ale všechno podané s komediální nadsázkou, takže se můžeme zasmát i zamyslet. ()

Stealler

Film som začal pozerať s veľkým očakávaním, ale už po 15-20 min som začal tušiť, že niečo nie je v poriadku. Po dopozeraní som zistil, že moje očakávania boli do základov vypálené, vykopané, rozmlátené, znásilnené... Mojim problémom filmu je, či ho treba brať vážne aj s myšlienkou americkej kultúry (ktorá v posledných rokoch už nie je vôbec americká. Stačí si pozrieť slovenské stanice- superstar, čš má talent, farma, farmár hľaldá ženu, pláž 33... Konzum je celosvetový.), alebo ako ľahkú komédiu, ktorá má pobaviť pri nedeľnom popoludní. Že sa jedná o druhú myšlienku sa mi veľmi nezdá, kvôli tým filozofickým žvástom, čo hovoria hlavní hrdinovia. Takže brať myšlienku vážne? Ok, poďme sa spýtať na názor ostalých po obetiach Denverského masakru, či by súhlasili s takou nápravou širokej verejnosti. Veď predsa jeden z najväčších filmov tohto roka musíme pokladať za konzumný. Nie. Proste film sa mi úplne zhnusil aj tými sprostými výpočtami, kto každý si zaslúži smrť. Od toho, aby mi to prišlo aspoň trocha vtipné, som bol na míle vzdialený. Film bol doslova nechutný a tých 105 min. považujem za obrovské plytvanie časom. ()

Kolárek

Film o chlápkovi, který se rozhodne postavit proti agresivitě svého okolí a proti plytké pop kultuře takovým způsobem, že se nakonec stane jejich součástí. Film se mi v jednotlivých scénách líbil, ale chyběla mi větší nadsázka, anebo zdůraznění, že se hlavní hrdinové stali extrémnější verzí toho co sami kritizovali. ()

Hacune

Už je proto, že po pěti minutách filmu jsem cítila stejnou bezmoc, utrpení a znechuceí, které se zračilo ve tváři hlavního "hrdiny" musím dát minimálně tři! Tu čtvrtou dávám za každou kulku, ktérá našla majitele. ()

capone

už od úvodného monologu som vedel, že tento film bude obsahovať radikálne riešenia. neprekvapil a v podstate nám surovo predstavil americkú kultúru aj s jej zápornými dopadmi. film, ktorý stačí raz pozrieť, ale opäť nám pripomína časť reality, v ktorej žijú naši priatelia na druhej strane oceánu. ()

John2y92

Velmi se mi na filmu líbí jeho názory na americkou společnost a to jak poukazuje na její problémy. Na druhou stranu musím filmu také pár věcí vytknout. Nejokatější problém filmu je jeho způsob vyprávění, ač může být scénář napsán obstojně, tak film se snaží diváka zaujmout pouze šokováním skrze zabíjení teenagerů a litry krve. Některé dialogy postrádají smysl a také jsem si povšiml pár chyb v kameře, ale to má snad každý film. ()

HakitoCZ

Nejzajímavější na celém filmu je, že situace, která uvede věci do pohybu je nejen možná, nebo pravděpodobná, ale zcela reálná. Konzumní společnost Spojených států je taková, jak ji film zachytil. A co je na tom nejhorší, všichni se k Americe staví jako ke svatyni. Jako k něčemu víc. Jako k božstvu. Přitom je to banda idiotů, kteří jsou pod absolutní nadvládou médií. A ten způsob (ne)myšlení se rozšiřuje do celého světa jako rakovina. Proto je Frank Murdock můj hrdina. Je to (fiktivní) člověk, co vstal a rozhodl se s tím něco dělat. Bohužel, až ve chvíli, kdy už neměl co ztratit. ()

stado

Satira se vším co k tomu patří. Naše společnost si nic jiného nezaslouží. Je to velmi přehnané, ale co když jednou..... ()

The Michael

Volný (ú)pád(ek) současné doby. Zatímco tam, kde Douglas a jeho souboje dnes vyznívají mírně archaicky, tam je Frank smrtelně trefný a myslím, že každý, kdo netráví víkendy v nákupních centrech a večery sledováním TV Nova, se s ním v jeho válce se současností ztotožní. Ocenuji i to, že přes šílenou nadsázku, absurditu a brutalitu se jedná o jasně srozumitelný film, nad kterým se člověk ještě dlouho po jeho skončení zamýšlí. ()

Wedzie

Pro milovníky černého humoru, naprostá paráda. Jelikož se mezi ně řadím, film jsem si užila, hlavní postavy jsou dovedené k dokonalosti, šílená puberťačka a muž s ,,nádorem" na mozku ve středních letech, znechucen pitomci okolo sebe, s neutuchající depresí? Come on, to prostě muselo fungovat! Kdo občas nemá chuť vzít si něco ostřejšího a trochu to ,,proředit"? Vyřadit pár tupců z genofondu lidstva pokaždé, když v televizi běží ukázky na Farmář hledá ženu nebo Vyvolené a v televizních novinách běží zprávy o tom, na kterou stranu dopadne chleba s máslem? I tu depresi jsem si užila a trocha nadsázky a zamyšlení, které prostě zůstanou pod kůží ještě nějakou tu chvilku po shlédnutí, film dovedli k dokonalosti. Možná zde naleznete i odpověď na otázku, proč sem tam nějaký ten pacholek z americké střední sebere doma taťkovi většinu palebného arzenálu a uspořádá menší čistku. Ne, to nejsou videohry, to je permanentní setrvávání mezi lidmi jejichž inteligence nepřesahuje tu, kterou oplývá sklenice s vodou. ()