MINDHUNTER: Lovci myšlenek

• USA Mindhunter
USA, (2017–2019), 17 h 1 min (Minutáž: 34–74 min)

Tvorcovia:

Joe Penhall

Predloha:

Mark Olshaker (kniha), John Douglas (kniha)

Hudba:

Jason Hill

Jonathan Groff, Holt McCallany, Anna Torv, Stacey Roca, Hannah Gross, Joe Tuttle, Cotter Smith, Albert Jones, Lauren Glazier, Michael Cerveris, June Carryl (viac)

S oběma hlavními hrdiny, agenty FBI, se vracíme v čase do roku 1979. Společně s mladým agentem Holdenem Fordem (Jonathan Groff) a jeho zkušeným kolegou Billim Tenchem (Holt McCallany) se podíváme nejen do věznice, kde jsou vězněni ti nejhorší a nejbrutálnější sérioví vrazi, ale především do jejich hlav – s cílem dopadnout ty násilníky, kteří stále běhají po svobodě. (geklon)

Recenzie používateľa LachtanShows k tomuto seriálu (19)

Epizoda 1 (2017) (S01E01)

Nejlepší je rozkoukat co nejvíce seriálů přesně v období, kdy máte nejméně času. Potřeboval bych jeden vedlejší život, ve kterém bych jen 24/7 koukal na Netflix a i po měsících non-stop režimu bych měl stále co sledovat. Mezi ty, které bych určitě nepřehlédl, patří zajisté Mindhunter, tažný kůň současných VOD kriminálek, kterého jsem prostě musel zkusit a vůbec nelituju. ()

Epizoda 2 (2017) (S01E02)

Po trochu nepřesném a roztěkaném rozjezdu se nám příběh už ubral správným detektivním směrem, v němž jsem hned zacítil ruku Davida Finchera. Podobnost zdejšího ‘záporáka’ s Davidovým filmovým klenotem Se7en rozhodně ne čistě náhodná. ()

Epizoda 3 (2017) (S01E03)

Po dvou letech bylo třeba dát znovu šanci jednomu ze silných koní samotného Netflixu a hned ze stále ještě pozvolného kraje musím říct, že druhý pokus už bude zároveň poslední. Teď nás to chytlo natolik, že už to stopro dojedeme. ()

Epizoda 4 (2017) (S01E04)

Když člověk vypne veškeré internety a nechá se unášet silou tohoto krimiseriálu, v němž je enormně cítit Fincherovo řemeslo, má vyhráno. Takhle vypadá bezchybná televizní záležitost. ()

Epizoda 5 (2017) (S01E05)

Pevně jsem doufal, že Mindhunter nebude tím epizodním krimiserošem, kde se v každém díle vyřeší jeden případ a díky bohu tomu tak opravdu úplně není a ty zapeklitější se nám promítnou do delšího dění. ()

Epizoda 6 (2017) (S01E06)

Po předchozí části bylo nutné ihned pokračovat dál, jakmile jsem ale viděl stopáž, bylo mi jasné, že se tu toho nestihne příliš stát. O to víc se ale těším na zítra na pravděpodobně již finální rozuzlení altoonské vraždy. ()

Epizoda 7 (2017) (S01E07)

Mindhunter není seriálem, ze kterého si rovnoměrně sednete na obě půlky, jeho stylizace a prokreslování postav vás ale tak vtáhnou, že během sledování naprosto vypnete okolní svět. ()

Epizoda 8 (2017) (S01E08)

Po setsakra dlouhé době výjimečně dobrý krimiseriál. Fakt nechápu, proč jsem mu ho nezhlédl už mnohem dřív. ()

Epizoda 9 (2017) (S01E09)

Když Fincher už tolik nehrotí filmy, jsem rád, že nás aspoň nechal zavzpomínat na ty svoje nejvytříbenější kousky skrze tenhle unikátní seroš. ()

Epizoda 10 (2017) (S01E10)

Jsem zvědav, jak se na tohle (ne)naváže dál. Já přece jenom nejsem přílišným fanouškem seriálů, kde se každá epizoda věnuje něčemu jinému, Mindhunter ale skrývá cosi poutavého, co mě přiměje mu leccos odpustit. ()

Epizoda 1 (2019) (S02E01)

Nebudu chodit kolem horké kaše, Mindhunter v posledních pár epizodách dost polevil a díky tomu v mých očích klesnul, doufám, že se ještě pořádně vyšvihne. ()

Epizoda 2 (2019) (S02E02)

Nechápu, kde se tu berou tak vysoká čísla. Přijde mi, že se zatím stojí na místě. Ale furt máme 7 částí před sebou. ()

Epizoda 3 (2019) (S02E03)

Už to zase začíná mít pořádné grády, Holdenovy solo mise se osvědčují jako správný směr jízdy celého Mindhuntera. Tím ale nechci jakkoli zatracovat Billa, i ten je super postavou. ()

Epizoda 4 (2019) (S02E04)

Díly, co na sebe značně navazují a řeší dohromady jeden daný případ, mám fakt nejradši. A teď jsou ta témata opravdu silně ožehavá. ()

Epizoda 5 (2019) (S02E05)

Za asi fakt nejprofláklejšího vraha, jímž se Mindhunter mohl zabývat, nechávám plný počet. Ale jinak si ze seriálu na zadek nesedám. ()

Epizoda 6 (2019) (S02E06)

Sice se mi líbí, že tahle kriminálka nezapomíná ani na prokreslování jednotlivých hlavních postav, já ale Netflixu nikdy nebudu tolerovat jeho přehnaně okatou potřebu poukázat na LGBT komunitu. Zvlášť v projektech, kde je to absolutně bezpředmětné. ()

Epizoda 7 (2019) (S02E07)

Ač jsem se opravdu snažil vtáhnout do děje, co to jen šlo, pro mě Mindhunter tak precizním serošem nebude a nebudu všude hlásat, jak nutně potřebuju po letech další díly. Ke konci se už trochu začínám nudit. ()

Epizoda 8 (2019) (S02E08)

Nebýt tak sympatických hlavních hrdinů, jejich vzájemné chemie a nepěkných kostlivců ve skříni každého z nich, už bych konec Mindhuntera zahodil. Ano, jedná se o skutečné, silné případy, mně je ale tvůrci nedokázali dostatečně prodat. Bohužel. ()

Epizoda 9 (2019) (S02E09)

Jsou seriály, u nichž jsem za přepálenou stopáž v poslední části nesmírně vděčný (viz Ozark), ale tady jsem se už spíš zděsil a čekal na vzdálený konec. Mindhunter byl pro mě dobrý seriál s úžasnou dobovou atmosférou. Ale už rozhodně ne s jakýmikoli aspekty, které by mě donutily prahnout po další sezóně. ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

23.02.2023

David Fincher dotočil svůj nový film

David Fincher dotočil svůj nový film

31.03.2022

Tradičně si režisér David Fincher (Sedm, Zodiac) mezi svými filmy nechává pár let rozestup, oblíbený tvůrce teď ale naštěstí fanoušky na svůj další projekt po poněkud úzce zaměřeném Mankovi nenechá… (viac)

David Fincher odhalil nový projekt

David Fincher odhalil nový projekt

14.10.2021

Tajemný tweet stránky Netflix Film tento týden nalákal filmové fanoušky na nové oznámení od režiséra Davida Finchera (Sedm, Zmizelá). Spekulovalo se o třetí řadě Mindhuntera, případně filmovém… (viac)