Poslední chlap

• USA Last Man Standing (viac)
USA, (2011–2021), 70 h 32 min (Minutáž: 20–22 min)

Tvorcovia:

Jack Burditt

Tim Allen, Nancy Travis, Molly Ephraim, Kaitlyn Dever, Hector Elizondo, Christoph Sanders, Alexandra Krosney, Amanda Fuller, Luke Andrew Kruntchev (viac)

Mike Baxter je šťastně ženatý otec tří dcer, který si připadá jako podivín, protože se snaží neztratit svou mužnost v domácnosti plné žen. Mike se snaží uniknout všem ženským dramatům, která se doma odehrávají, a hledá hřejivou mužnou náruč ve svém zaměstnání v obchodě Outdoor Man – obchodě se sportovním zbožím, kde zastává funkci marketingového ředitele. Vyžívá se také ve svém vlogu Outdoor Man, který používá jako kazatelnu pro své názory – které často nemají nic společného se zbožím v obchodě. Když má prodávat horská kola nebo kajaky, nakonec se nějakým způsobem rozpovídá o životním prostředí, zdravotnictví, politice nebo o jakémkoli jiném tématu, které ho napadne. (Disney+)

tranquill

Tenhle seriál mne velmi překvapil, ač je postaven na podobných základech jako Kutil Tim, jeho humor není tak primitivní, naopak minimálně o třídu lepší. Takhle by měl vypadat čistokrevný sitcom: vtip, bláznivé postavičky, nějaká ta mravně-rodinno-společenská poučení (proč ne, mi nevadí). A zde jsem ho našel spolu s výborným dabingem. Těším se na další sérii. ()

Mashak

Je to hodně subjektivní, ale mě Tim Allen vždy bavil a bavit bude. Líbí se mi jak je to napsáno, jak je to drzé, ale nenáročné. Za mě parádní a všem doporučuji!! ()

PedroPo

Hodnoceno po 12 dílech: Vlastně je to takový Kutil Tim naruby - otec trochu macho (ale už ne tolik jako Kutil), matka moudrá a k tomu tři děti - tentokrát místo kluků dcery. Problémy s dětmi podobné, problémy s okolím také. Místo souseda skrytého za plotem je tam šéf, který je trochu mimo a místo pomocníka v TV show, pak nápadník nejstarší dcery (hodně šiblý, nutno říct). Celkový dojem: na rozdíl od Kutila je znát, že macho vzory zůstaly v devadesátkách a místo toho se řeší takové věci jako internet, i když "obecné" zápletky jako škola, těhotenství, domácí zvířata apod. Tim Allen pořád umí a scénáristé mu hodně pomáhají. Pokud si udrží tuhle kvalitu, rád přidám ještě jednu hvězdičku. ()

mudvayner

Kdo by si nepamatoval Kutila Tima? Tim Allen se po letech vrací do světa sitcomů a tvůrci mu to značně ulehčili. V roli patriota a republikánského voliče Mika Baxtera má místo tří synů tři dcery, místo kutilského pořadu pracuje v obchodu s loveckými potřebami a chybně parafrázované Wilsonovy citáty nahradil jeho vlastní video podcast, ve kterém se snaží aktuální problémy jeho rodinky naroubovat na loveckou tématiku. Last Man Standing je klasickým rodinným sitcomem, který nenadchne ani neurazí, ale osobnost Tima Allena mu dodává ten správný šmrnc. Potěšilo také cameo Timova kutilského parťáka Richarda Karna. ##### Napsáno pro www.marastmusic.com ()

PerG

Po prvních 10 dílech musím říct, že se jedná o velice milé překvapení na seriálové půdě. Křeč, která působila v prvním díle, je ta tam a teď mě každý díl opravdu baví. 4/5 :) ()

zipacna

Tento seriál se v záplavě dnešních sitcomů neztratil. Trochu připomněl Kutila Tima, což možná bylo i dobře. Pokud bych hodnotil jen první sérii, tak by to rozhodně bylo za pět hvězdiček. Po druhé sérii však musím trochu ubrat, protože tak očividná změna v obsazení (hlavně Mikeovi dcery) mě nepotěšila. Na druhou stranu přeobsazení otce jejího syna špatný krok nebyl. ()

Něrpa

Je to takové nevyrovnané. Potácí se to od dvou do čtyř. Vzhledem k tomu, že to místy docela nudí, tak to je za krásné tři hvězdy. ()

lmc

Příjemný rodinný seriál, u kterého se zasmějete více než u přeceňovaného HIMYM. Nenáročná oddechová zábava pro každého, která plní svůj účel... ()

Edgerton

Viděl jsem první sérii a super, možná i o fous lepší jak Kutil Tim. Celý se to nese v takovym pozitivnim prostředí i duchu, Tim Allen je sympaťák jako dycky + jeho manželka, dcery, šéf i kolegové = všichni jsou prostě sympaťáci :D. ...takovejhle seriál nejde nesnášet. ()

p.a.douch

Začátek pomalejší, ale pak se první série rozjede a seriál si zachovává celkem vysokou úroveň prvních šest řad. Už po první řadě dojde k jedné zásadní změně, kdy je odejita Alexandra Krosneyová. Další zásah do obsazení nastal po šesté sérii, kdy se seriál přesunul od ABC pod křídla 20th Century Fox TV. Do znovu rozjetého seriálu již nenastoupila Molly Ephraimová. Ani jedna změna nebyla podle mě k dobru seriálu. Jejich nástupnice zkrátka nenavázaly plnohodnotně na působení původně obsazených hereček. Jak jsem již psal prvních šest sérií má podle mě vyšší úroveň. V posledních třech řadách se seriál zbytečně věnuje citovým výlevům dcer a jejich problémům. Zkrátka na Kutila Tima tento seriál nedosáhl, ale strávil jsme u něj příjemný čas. Tak díky Time. ()

xxxdvorixxx

Ačkoliv by mohla být postava Tima Allena dost zatracována (zpátečnická, plná předsudků apod.), ve chvíli, kdy jsem přistoupil na hru, mě seriál začal dost bavit. Není to nijak objevné, takový typický sitcom na oběd. Na druhou stranu princip seriálu naráží na emancipaci mužů, mnohdy velice trefně. Často střední smích, občas veliký smích (berte jako plus). po 13. pomalejším dílu. ()

ZekiZeki

„Nevstoupíš dvakrát do téže řeky“. Někdy to ale nevadí, zvláště když je koncept stále svěží a zábavný. Návrat k osvědčenému a určitou sázku na jistotu tak v tomto případě hodnotím kladně a s pobaveným úsměvem na tváři. Go, Mike Baxter, go! ()