Blondýna na předpis

• USA Better Living Through Chemistry

Komediálna dráma Better Living Through Chemistry rozpráva príbeh manželstvom znudeného lekárnika v podaní Sama Rockwella (Seven Psychopaths, Moon), ktorému sa jedného dňa vďaka krásnej Elizabeth obráti život úplne naruby. Mladá a atraktívna "trophy wife" zákazníčka s tvárou (a telom) Olivie Wilde (Her, Rush) ho totiž zvedie a ukáže mu nikdy nezažité potešenie z užívania liekov na predpis. Postupne ho tak začne vťahovať do svojho búrlivého života, v ktorom nebude núdza o sex, drogy a nejaké to násilie. (Refresher.sk)

Jara.Cimrman.jr

Žít s dominantní ženou, ve stínu ještě dominantnějšího tchána, tak si taky namíchám dopingový lektvar, s jehož pomocí vyhraji cyklistický závod a pak rozhodně neodmítnu pozvání od krásné blondýny na trochu sexu. Já jsem se zkrátka do lékárníka Douga vcítil a pochopil jsem jeho duševní pochody, ale na komedii jsem zažil proklatě málo humoru a to drama bylo také spíše dietní. Přesto jsem získal jisté poučení do života a tak ode dneška budu všem svým nepřátelům mazat lejna na jejich příbytky. Správný ninja to totiž dělá přesně takhle. ()

eraserhead666

"Dougu, není víkend." Existuje komedie, v níž Rockwell netancuje? Trochu jsem se tho filmu obával, ale nakonec jsem se docela dobře pobavil. Monaghan mile překvapila v nepříjemné a nesympatické roli, Rockwell předvedl svůj komediální standard (tedy spokojenost), jen z Wilde jsem rozpačitý, působila, jako by byla celý film na práškách, což vzhledem k roli, kterou hrála je asi plus, ale ta se asi nikdy nezbaví nálepky, že je obsazována spíše pro svůj vzhled (upřímně, zrovna nic moc, obyčejná tuctovka úplně stejně jako Megan Fox) než pro nějaké herectví. ()

hroubek

Když, jsem viděl trailer, tak jsem si říkal, že by to mohla být fajn oddychová komedie se Samem Rockwellem. A to taky je, jen jí brzdí pár věcí. Úvodní titulky jsou velmi fajn a dost se mi líbilo, že se film odehrává na maloměstě, kde se všichni znají a vědí osobě. Problém je, že začátek je dost zdlouhavý a celou dobu prakticky čekáme, až se Rockwell utrhne ze řetězu a začne nabalovat Olivii Wilde, která je zas naprosto k sežrání. Od té doby co se tyhle dva dají dohromady film neustále graduje a to jak scénami, tak i hlášky. Dokonce pak i nevadí otravné voice-overy. Trošku zamrzí, že zbytek obsazení je jen pro okrasu Monaghan, Liotta nebo Peter Jacobson z Dr. House. Kdyby měl film trošku svižnější začátek mohlo to být za čtyři hvězdy, takhle za sympatické tři. ()

Icefist

Nakonec to bylo asi i lepší, než jsem čekal. I tak jde o průměr, ale obával jsem se ještě větší ptákoviny. Dostal jsem netradiční pohled na bourání stereotypu jednoho veskrze normálního lékárníka. Občas jsem se zasmál, místy chytal za hlavu, ale hodinka a půl utekla jako voda a snímek tak svůj účel splnil. 60 % Oblíbená část- Dougův nástup na start cyklozávodu ()

peetriss

Filmů o strádání v nešťastných vztazích nebo o hledání ztracené cesty rodiče k dítěti už bylo natočeno mraky, tento k tématu přistupuje s velmi příjemným nadhledem, nadsázkou a neváhá sklouznout k milé ulítlosti. Skvělý Sam Rockwell se stává objektem úvah, zda je příjemnější být „feel good“ na chemické nebo přirozeně citové bázi. Komedie, která ve mně vyvolala poměrně sympatické dojmy, škoda, že Olivia Wilde je pouze na předpis :) ()

• Roli Douglase Varneyho (Sam Rockwell) měl původně ztvárnit Jeremy Renner, ale kvůli pracovní vytíženosti ji odmítl. (R´Hell)