Blondýna na předpis

• USA Better Living Through Chemistry

Komediálna dráma Better Living Through Chemistry rozpráva príbeh manželstvom znudeného lekárnika v podaní Sama Rockwella (Seven Psychopaths, Moon), ktorému sa jedného dňa vďaka krásnej Elizabeth obráti život úplne naruby. Mladá a atraktívna "trophy wife" zákazníčka s tvárou (a telom) Olivie Wilde (Her, Rush) ho totiž zvedie a ukáže mu nikdy nezažité potešenie z užívania liekov na predpis. Postupne ho tak začne vťahovať do svojho búrlivého života, v ktorom nebude núdza o sex, drogy a nejaké to násilie. (Refresher.sk)

Jara.Cimrman.jr

Žít s dominantní ženou, ve stínu ještě dominantnějšího tchána, tak si taky namíchám dopingový lektvar, s jehož pomocí vyhraji cyklistický závod a pak rozhodně neodmítnu pozvání od krásné blondýny na trochu sexu. Já jsem se zkrátka do lékárníka Douga vcítil a pochopil jsem jeho duševní pochody, ale na komedii jsem zažil proklatě málo humoru a to drama bylo také spíše dietní. Přesto jsem získal jisté poučení do života a tak ode dneška budu všem svým nepřátelům mazat lejna na jejich příbytky. Správný ninja to totiž dělá přesně takhle. ()

T2

Rozpočet $5miliónovTržby USA $75,143Tržby Celosvetovo $120,000▐ Sam Rockwell v ďalšej uletenej úlohe a kto by mu to nežral, v celku v pohode film /60%/ ()

emma53

Same, že Ty jsi byl Geoffovi a Davidovi něco dlužný a nebo jste to spíchli jako kámoši spolu někde v hollywoodském baru na stoličce? Jinak si totiž neumím vysvětlit, co Tě přimělo kývnout hlavou na takový úděsný scénář. Strašná škoda a to jsem se na Tebe toooolik těšila. ()

Psema

Rockwellovské trademarky v unylé sbírce indie-mainstreamových klišé bez vlastního ksichtu. P.S.: Další potvrzení, že Olivia Wilde si zásadně vybírá (pod)průměrné scénáře, čímž se stává dokonalým varovným prostředkem před zbytečně promarněnými 2 hodinami. Díky za to. ()

petero

Pohodová oddychovka o utiahnutom lekárnikovi (Sam Rockwell), ktorý je pod papučou cyklisticky sfanatizovanej manželky (Michelle Monaghan), ale po stretnutí s unudenou kráskou (Olivia Wilde) bohatého manžela (Ray Liota) ktorý ju zanedbáva, sa rozhodne skoncovať s dosavadným stereotypom. Drogy, sex a unudený americký stereotypný rodinný život s plejádou super hercov ktorým samozrejme kraľuje Sam Rockwell nie je zbytočným počitom a niekedy dobre padne pozrieť si niečo zo života s poučením a vo večerných TV hodinách sa film bude celkom dobre vynímať. ()

misterz

Sympatické herecké obsadenie a príbeh, ktorý nenudil. Niektoré scény mi dokonca zvlnili brušné svaly, najmä tá, ako sa Doug snažil vyhrať tie cyklistické preteky. Páčilo sa mi, ako aj na prvý pohľad veľký problém dokázal nakoniec Doug s humorom a s nadsázkou vyriešiť. Preto si ma získal a ja som mu držal palce celý čas. Záver mi síce prišiel trochu nemastný-neslaný, ale to rád prepáčim, proste pohodovka. Na slabší nadpriemer to určite stačí. 70/100 ()

kingik

Život ušlápnutého lékárníka Douga nabere nečekaně nový směr, když se spustí se svojí okouzlující zákaznicí, bohatou paničkou Elizabeth. Krom toho, že ho nenutí do nespoutaných sexy radovánek, nutí ho do rafinované vraždy svého manžela. Tím ušlápnutým lékárníkem je Sam Rockwell, tou okouzlující zákaznicí je Olivia Wilde. Z jejich spojení vzešel žánrový guláš, který se v podstatě nedobere toho, čím zamýšlel že bude - a sice černou komedií. Náznaky jsou, jenže film se záhy spokojil s divokým přeskakováním v žánrech, což už mně z diváckého hlediska uspokojilo méně. Lékárník žije v zapadákově, má dominantní manželku, problémového synka, jednotvárný život rozčísne až Elizabeth. Místo plánované vraždy je divák nucen zhlédnout i nepodstatné sekvence, jakými je prestižní závod na kolech a protidrogový agent vyšetřující Dougovo hospodaření s léky. Sakra, ačkoliv to mělo originální rozměr, koho to vlastně mělo zajímat. Nutno podotknout, že filmu nešlo o důkladnou krimi zápletku. Evidentně režijní dvojici bavilo pohrávání si s různými žánry. Tvůrci si můžou pogratulovat, že kápli na příslušně kvalitní obsazení. Rockwell zvládá vše. Od zamilovaného zoufalce až po tatíka na školní schůzce. Wilde je příslušně roztomilá mrška. Režie není exkluzivní, realizační chyby, projevující se neuhlídanými stíny kamery a tyče zvukaře, jsou rušivé. Nepochopil jsem též realizační záměr spočívající v pointě ženského voice-overu, kterým je děj opatřen. Hlas patřil legendární Jane Fonda, která v závěru vystoupí z anonymity. Erotika byla z ranku pubertálních vlhkých snů panice. Sam Rockwell udrží spolehlivě pozornost tohoto téměř experimentálního slepence, jemuž chyběly pevnější režijní otěže. 6/10 ()

BMW12

Super komedie! Ze začátku jsem si sice říkal, že scénář nebude asi moc dokonalý, ale v čem hraje Sam Rockwell, to je prostě zaručený úspěch. V tomto filmu byl opět fantastický a táhl celý film. Velice dobře mu sekundovala Olivia Wilde, která se mi zde také velice líbila. Mám rád tyhlety komedie a pro Sama si musím najít místo v TOP 10 oblíbených herců. ()

virus10

Celkem příjemné, sympatické a vtipné. Hlavně než až tak moc předvídatelné jako filmy podobného ražení. Takže i když je to spíše na 3 hvězdičky, za ne úplně typický konec hvězdičku přidám. ()

Thomick

Tenhle neortodoxní návod na léčení komplexů si asi neosvojí moc vzorňáků, ale mě to bavilo. Docela dost, až se sám divim. Svěží, vyvážený a jako už tradičně poslední dobou... Rockwell rocks. (Jen ta Olivie na mě pořád jaksi nezabírá, nemůžu si pomoct.) ()

eraserhead666

"Dougu, není víkend." Existuje komedie, v níž Rockwell netancuje? Trochu jsem se tho filmu obával, ale nakonec jsem se docela dobře pobavil. Monaghan mile překvapila v nepříjemné a nesympatické roli, Rockwell předvedl svůj komediální standard (tedy spokojenost), jen z Wilde jsem rozpačitý, působila, jako by byla celý film na práškách, což vzhledem k roli, kterou hrála je asi plus, ale ta se asi nikdy nezbaví nálepky, že je obsazována spíše pro svůj vzhled (upřímně, zrovna nic moc, obyčejná tuctovka úplně stejně jako Megan Fox) než pro nějaké herectví. ()

Morholt

Přesně podle šablony "dominantní manželka, uťáplý manžel pod pantoflem a zlom, který všechno změní". V různých variantách to tu bylo x krát a ještě x krát bude. V tomto případě je to ještě s morálním ponaučením, že drogy jsou špatné a jde to i bez nich. Co dělá tuhle trochu komedii stravitelnou, je Sam Rockwell, který to táhne prakticky sám, protože Olivia Wild je tady jenom krásná a Michelle Monaghan mi připadala nijaká. Jinak kdo se těší na Liottu a Jane Fondovou, tak bude zklamán, protože ti dostali společně tak minutu a půl času. 55% ()

Kamca_

Čekala jsem blbost, ale dost jsem se mýlila. Film mě bavil hned od začátku. Bylo to spíš víc drama než komedie, ale pár vtipných momentů se tam našlo. Hodně mě zaujala role Douga (Sam Rockwell). Celou dobu jsem byla u filmu jak přikovaná. Nestává se mi moc často, aby byl děj tak nepředvídatelný jako právě tady. Trochu mi vadil ten vyprávějící hlas, ale dalo se to přežít. Nápad na námět filmu je to hodně dobrý. Film prostě ze života, který si na nic nehraje. 75%. ()

Tommassi3

"Vy jste nejspíš jeden z těch opravdu hodnejch a upřímnejch chlapů, viďte ??" - "Jenže holky na hodný a upřímný chlapy zrovna moc neletěj.. Víte ?!" ()

ScarPoul

Pozerateľná jednohubka. Perfektný Rockwell a Wilde. A to jediné stačí. Možno nie také nápadité ako by si fanúšikovia tejto dvojice želali a už vôbec nie prekračujúce mieru žánrových klišé. Je to jednoduchý príbeh o zmene, bez výraznejších vtipov ale tiež bez výraznejších prešľapov. Premena hrdinu – čo mne osobne vždy lahodí – je dokonaná podľa môjho názoru perfektne a ten looserovský Samov look je jednoducho parádny. Možno nie také idylické, ako by sa na príbeh zo života patrilo. A samozrejme nesúce celú tú desilúziu amerického sna, ale na konci je to uspokojujúci pocit, počuť vetu i dont really give a shit z úst týpka, ktorému celý čas držíme palce. A stoporené bradavky Olivie Wilde – sú to tie drobné radosti, čo vás nútia vydržať o deň viacej. A tieto bradavky to dokážu viac ako taký xanax. ()

SaNcHeZ_cz

Better Living Through Chemistry je docela překvapivou a solidní oddychovou komedií, která díky nápaditosti a sympatickému obsazení zkrátka nestíhá nudit. Těch pár chybek a přehmatů jste ochotni v rámci atmosféry jako z osmdesátek a devadesátek zkrátka přehlédnout a bavit se. [70%] ()

Rosana

Ale zase tak blbé to nebylo. Docela sranda, jak si člověk může zahrávat s omamnými látkami a vlastně se vykašlat úplně na všechno. Stačí malý podnět, jako je ženská. ()

erased

Trainspotting po americku, a tedy i bez drápů, kterými by dokázal diváka nějak podráždit nebo se mu zarýt do paměti. Od začátku do konce se neobjeví žádný pořádný vtip, a tak jediné co opravdu potěší, je narušení idylky amerického maloměsta a skvělý pilulkový trip v prostřední části filmu. Jako vždy dokonale sympatičtí Sam Rockwell a Olivia Wilde zbytek utáhnou jen tak tak, protože ač vyloženě neurazí, zbytek filmu je prostou rutinou. Jako svižné odpočinkové kratochvíli se tomu ale nedá nic vyčítat. ()

kaylin

Celkem průměrná komedie, která nijak moc nenadchne. Z provinčního chlapíka se stane rebel, který málem něco hodně posere, ale štěstí mu přeje a on to nepodělá úplně. Sam Rockwell není v podobných rolích úplně nejlepší, Olivia Wilde je pořád jen krásná, a tak nejvíc vynikají Ray Liotta a Jane Fonda, kteří tam ani nijak moc nejsou. Celkem obyčejná americká komedie. Prostě nic víc. ()