Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockovej skupiny Queen, jej hudby a predovšetkým Freddieho Mercuryho, ktorý svojou tvorbou aj životom vzdoroval všetkým stereotypom, vďaka čomu sa stal jedným z najvýraznejších umelcov svojej doby. Film mapuje raketový vzostup nekonvenčnej skupiny prostredníctvom ich revolučného zvuku a ikonických skladieb ako napr. „We Will Rock You‟, „We Are the Champions‟ alebo práve „Bohemian Rhapsody‟. Ich príbeh začína bleskovým štartom, pokračuje neriadenou životnou špirálou a vrcholí nezabudnuteľným, strhujúcim vystúpením na koncerte Live Aid v roku 1985. Na jeho pódiu Queen v čele s charizmatickým Freddiem predviedli jednu z najväčších show v histórii rocku. Ich hudba bola a stále je obrovskou inšpiráciou pre celý svet. (Cinemart SK)

LoneLion

Za mě jednoznačně 5 a kdyby šlo víc, dal bych. Úžasný herecký výkon od Ramiho, úžasná atmosféra a Queen prostě miluju od dětství. Asi není co víc dodat... prostě božský Freddie... ()

luhru

Můžete ho vidět pětkrát a stejně se vám neomrzí. Film měl původně asi těžit ze slávy skupiny Queen, ale nakonec se zdá, že svým provedením dokáže obecné povědomí o čtyřčlenné hudební legendě spíš sám ještě víc zvednout. Výkon Rami Maleka je tak skvělý, že si v budoucnu u původních klipů skupiny Queen budete říkat že je hudba sice v pořádku, ale Freddie vypadá nějak jinak :-) Když se divák oprostí od faktografických nepřesností, tak je Bohemian Rhapsody hodně dobrým způsobem jak strávit dvě hodiny volného času. ()

Pepa.Pepina

Mám smíšené pocity. Některé části filmu bych neohodnotil ani za 2 hvězdičky jiné za 5. Tak i tak byl film velice zajímavý a o Queenech jsem se "dozvěděl" vlastně všechno jelikož jsem se o ně prvně nezajímal. Ani jsem nevěděl co všechno složili. Jsem rád, že jsem film viděl. 4 hvězdy ()

bambiz

Jedno klišé za druhým, scény bez provázaného příběhu, emocí, někdy mi přišlo, že jsou to jen přetočené scény z dokumentu, žádná filmařská invence. Malek mi na rozdíl od Freddyho nebyl vůbec sympatický a hrál jen kulícíma očima jak leklá ryba. Chytl mě jen závěrečný koncert, ale tisíckrát raději si pustím božský originál. ()

Zaks

Hudobné kúsky síce nie sú u mňa v obľube, ale film o Queene to už áno! Nádherná pocta skutočnej hudobnej legende. Herec v hlavnej roli bol ako reálny FM tak, ako si ho pamätám, pohyby, gestá, zuby :-) Emočne silný film s mnohými kultovými scénami a poctivý v detailoch, napríklad ako Freddy prišiel k mikrofónu s paličkou... Temná stránka FM vykreslená bravúrne a na konci som mu to úprimne odpustil, veď za to aj zaplatil cenu najvyššiu. Zimomriavky zo záverečného koncertu mám stále, keď si ho opakovane púšťam. Pamätníci tej doby sa určite filmu potešia a verím, že aj mladším má tento brilantný klenot čo povedať. ()

plutofv

Film, kterému je velmi těžké cokoliv vytknout. Hudba 100%, skvělý casting 100%, příběh, který vysthiuje osobnost Fredyho 100%, úžasné scény, kdy společně tvoří, skvostné herecké výkony - třeba u oosbou stěžejních scén mezi Fredym a jeho přítelkyní (kdy se přiznává k homosexualitě a kdy ho přijela přesvědčit, ať se vrátí do VB). Viděl jse 3x v kině, 3x na DVD a ještě bych si tento film dal na plátně znovu. 100% ()

McGuffin

Bohemian Rhapsody je podle scénáře Anthony McCartena a staršího filmu Jima Beache hraný dokument o práci muzikanta. Zpočátku mu jeho práce vynáší málo, později hodně, což mu očekávatelně zatemní mozek, ale on prozře, jenže navrch umře. Ať ve svém soukromí dělá jakékoli bizarnosti, práci odvádí až do konce skvělou. Takže tak. https://www.macguffin.cz ()

zonoro

Viděla jsem až dneska na HBO. Film zajímavý, myslím ,že jako pocta Freddiemu fajn, chápu, že nebylo tedy na programu nějak víc řešit jeho orientaci, ale mě osobně by ty jeho známosti atd. zajímaly - hold zvědavá ženská :D Hlavní hrdina mi ale celou dobu místo Freddieho připomínal Micka Jaggera, asi kvůli té velké puse. ()

Gan.s.dalf

Příběh který Vás upoutá a dokáže překvapit. Je to emocemi a energií nabyté až až. Rami Malek v hlavní roli v podobě Freddieho Mercuryho je strašně dobrý, až božský. Hity slavné skupiny jsou dobré a závěrečný koncert Live Aid je prostě nádherný. 9/10 ()

zajpton

Film je velice líbivě natočen-rychlé tempo, oblíbené písničky, pěkný old skool “look”...a to je bohužel vše. Malek nepředvádí špatné herectví, jenže je to “jen” kopie. A ano, jinak pojmout skutečnou osobnost nelze, ale nejlepší výkon roku? Od filmu s tolika oscarovými zářezy bych čekal více.. 60% ()

Obys

Film je o nějaké skupině Queen a o nějakém Mercurym. Jo takhle, to mělo být o TÉ skupině Queen a o TOM Freddie Mercurym?! Tak to by muselo vypadat jinak. Myslím si, že především zásadně nebyl trefený charakter a osobnost Freddieho. On byl živel, byl jedním z největších hudebníků všech dob, měl hlasový rozsah 4 oktávy, uměl na klavír reprodukovat písničku po jednom poslechnutí v rádiu, jeho život byla velká jízda, propojoval a vlastně vytvářel hudební žánry a styly, jeho hýřivý život mu vlastně pomáhal v jeho tvorbě, atd. Nic z toho z filmu nebylo patrné. Subtilnější Malek navíc působil často submisivním a nejistým dojmem, což Freddie rozhodně nebyl. Film vnímám jako průměrný s tím, že minul svůj cíl. ()

doubravkaa

Budu se lišit od většiny..... Můj názor, je, že Rami Malek je příšerně afektovanej :-((. Herecký výkon byl pro mě výsměch zpěvákovi, parodie. Freddieho největší síla byla byla jeho v naprosté přirozenosti a citlivosti a ten herec na mě působí nepřirozeně až potřeštěně. Freddiemu se v obličeji objeví tisíc emocí za vteřinu, v tom herci nevidím nic, jen prázdný napodobování gest a mimiky. Nebyla jsem to schopná ani dokoukat. Možná se ten film líbil tomu, kdo Queen neznal a byl překvapenej skvělou hudbou. Ale pro mě, která jsem Queen milovala ještě v době, kdy opravdu hrál a zasáhla mě Freddieho smrt, je to celý fraška. A to hlavně díky hlavnímu představiteli, který na mě působí jak robot nebo vosková figurína...totální opak opravdovýho, vášnivýho a živoucího Freddieho...Jedinej přínos toho filmu je, že připomene jejich hudbu. Jinak je to jedno velké NIC. ()

Klimajzo

Nevyrostl jsem na kapele Queen, znám jejich písně ale furt si nemyslím, že by tento film by nějak výjimečný. Líbil se mi prvotní nápad obsadit do hlavní role Sachu Cohena a udělat to trochu šílenější ale nestalo se tak a musel jsem se spokojit s průměrem. 3* ()

Engelbert

Hezký doják pro většinového diváka. Fredie Mercury byl nepochybně skvělý zpěvák, The Queen excelentní kapela a mnoho jejich písniček jsou nesmrtelné pecky. Ale plytké a velmi povrchní vykreslení jeho homosexuality i excentrického životního stylu ubírá snímku na síle i věrohodnosti. Je to nekvalitní, životopisný film, který ale je i bude divácky velmi vděčný. Za rok 2018 si však sošku Oscara za hlavní roli daleko více zasloužila Lady Gaga za Zrodila se hvězda (A Star is Born). Sorry Rami Maleku! ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

07.06.2023

Fuqua natočí film o Michaelu Jacksonovi

Fuqua natočí film o Michaelu Jacksonovi

19.01.2023

Režisér Antoine Fuqua (Training Day, Equalizer) zdá se našel novou zálibu v natáčení filmů podle skutečných událostí. Nejprve si to vyzkoušel v otrokářském dramatu Osvobození s Willem Smithem a teď… (viac)