Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockovej skupiny Queen, jej hudby a predovšetkým Freddieho Mercuryho, ktorý svojou tvorbou aj životom vzdoroval všetkým stereotypom, vďaka čomu sa stal jedným z najvýraznejších umelcov svojej doby. Film mapuje raketový vzostup nekonvenčnej skupiny prostredníctvom ich revolučného zvuku a ikonických skladieb ako napr. „We Will Rock You‟, „We Are the Champions‟ alebo práve „Bohemian Rhapsody‟. Ich príbeh začína bleskovým štartom, pokračuje neriadenou životnou špirálou a vrcholí nezabudnuteľným, strhujúcim vystúpením na koncerte Live Aid v roku 1985. Na jeho pódiu Queen v čele s charizmatickým Freddiem predviedli jednu z najväčších show v histórii rocku. Ich hudba bola a stále je obrovskou inšpiráciou pre celý svet. (Cinemart SK)

hony23

Tak předně, pokud je nějaký film vyrobený pro obří plátno Imaxu a skvěle nazvučený sál, tak je to Bohemian Rhapsody. Za druhé, pokud Rami Malek nedostane Oskara za stvárnění Mercuryho, tak porotci ztratí poslední zbytek soudnosti. Za třetí, to že přenesete na plátno silný životní příběh nejlepšího zpěváka všech dob a prošpikujete ho jeho geniální hudbou, ještě neznamená, že se do filmu nedostanou slabší pasáže. Tvůrci naštěstí přeskočili Freddyho dětství i smutný konec a z jeho životopisu nám naservírovali pasáž počínající jeho hudebními začátky a konče legendárním vystoupením ve Wembley na LIVE AID. Sledujeme i jeho sexuální eskapády, výstřelky i divoké večírky, které střídají chvíle osamění - naštěstí to vše ve snesitelném množství. Film je samozřejmě nejsilnější ve chvílích, kdy se zpívá a díky famóznímu výkonu herců i maskérů nesledujeme žádný přiblblý revival ani Tvář má známý hlas, ale dechberoucí koncert rockových legend. Jako důkaz slouží to, že se z natřískaného sálu během titulků nezvedla ani noha a všichni vydrželi až do posledních tónů Show Must Go On. ()

ivanek.b

"I see a little silhouetto of a man ..." little golden man called Oscar, protože jestli tady aspoň jednou nezazní "And the Oscar goes to ...", tak už tomu vážně nerozumím. Dokonalý zážitek už od první sekundy (ano, včetně 20th Century Fox znělky), až po poslední záběr filmu z Wembley a v podstatě až do konce titulků. Je moc dobře, že se na podobě filmu podíleli i ostatní členové kapely a další lidé, kteří s Freddiem spolupracovali, hodně scén je díky tomu autentických a přestože nevidíme celý životopis legendy, dozvíme se to nejpodstatnější. Casting je úžasný, hlavně Gwilym Lee je téměř stoprocentní kopií Briana Maye, no a přestože jsem se při prvních informacích o představiteli hlavní role hodně bál, po skončení filmu musím říct, že moje obavy byly zbytečné a Rami Malek byl ta nejlepší volba. Byly momenty, kdy ta podoba nebyla úplně zjevná, ale ve spoustě záběrů se zdálo, že tam skutečně Freddie Mercury je. Rozhodně tedy co se týče pohybů a gest, to bylo zvládnuté precizně a jen by mě zajímalo, jak dlouho se točila závěrečná scéna z koncertu Live Aid, než byla dovedena k dokonalosti. Stačilo mi těch pár minut a hned závidím všem, kteří tam v roce 1985 mohli být, zatímco já jsem si hrál někde na písečku. Emocemi je to nabité a kdo tvrdí, že mu ke konci ani jednou nezvlhly oči, tak prostě kecá, tomu nevěřím. U několika scén se dostavila husí kůže a mráz přeběhl po zádech, nejvíce pak v mém případě v části, kde se prolíná vznik "We will rock you" ve studiu se záběry z koncertu. Dokonalé ... jako celý film. A já jdu upravit žebříčky v osobním profilu. ()

Teobea

Uvažovala jsem jak tento film hodnotit. Rami Malek ztvárnil Freddieho výborně. I přes nepřesnosti a chybějící momenty z Freddieho života hodnotím kladně - hudební scény nedostatek překryly! Bylo to krásné. Není třeba komentovat víc, snad jen to, že když závěrečný koncert skončil a moje nejoblíbenější píseň nezazněla, byla jsem zklamaná, ale pouze jen 5 vteřin. Děkuji! ()

kaukola78

Bez kompromisů pro mě jeden z nejlepších životopisných filmů co jsem kdy viděl.Najdete zde vše podstatné z celé historie této skupiny.Film nemá žádná hluchá místa jak to u životopisných filmů bývá a vrcholí ba přímo graduje v samotném závěru koncertem ve Wembley 1985.Za sebe můžu říct že díky filmovému zážitku z kina pro mě Fredie doslova obžil na cca 2.hodiny. ()

djrewerz

Rami Malek neskutočný výkon. Hudbu nemá význam hodnotiť, proste QUEEN. Počas Live Aid sa miešali slzy so zimomriavkami. Jedine čo mi vadilo, že pri záverečnom koncerte som nemohol dať volume up +20%. Pre mňa film roka. ()

Goldenstein

Téma filmu je podle mého natolik zajímavé nakolik je náročné jeho ztvárnění. To je podle mého důvod proč se film nenarodil daleko dřve, ale až nyní. Neumím si představit lepší způsob ztvárnění legendy QUEEN. Film naštěstí není nimrání se v soukromí Freddieho o nemoci a homosexualitě nebo drogách, což by si mnozí asi přáli, ale o tom co je na této osobnosti nejdůležitější a naprosto jedinečné, o tom co ho odlišuje od miliónů ostatních smrtelníků. Rami Malek to dokázal, což je nadlický výkon. Dokázal citlivě vykreslit Freddieho osobnost jak ji vnímám i já. Jeho genialitu, odlišnost, citlivost i smutek, všechno tam je. Filmu dokážu odpustit i pozměněnou časovou linku událostí. A vyvrcholení v podobě koncertu ve Wembley? Ta krása která je v hudbě QUEEN ukrytá prostě tryská z plátna a energie stošedesátitisíc lidí proudí jako by se to dělo teď a tady. ()

BlackAdder87

Asi nejzábavnější životopisný film, jaký jsem kdy viděl, nabitý energií a skvělou hudbou. Který je přesně v duchu Freddieho Mercuryho jedna velká show. O kvalitě nejvíc vypovídá, že to bylo poprvé, kdy jsem v kině zažil potlesk na konci filmu. Myslím, že k tomu není co dodat. ()

flipx

Takhle dobrý soundtrack nemůže mít žádný jiný film. Neboli, film s tímhle soundtrackem by fungoval, i kdyby bylo plátno černé. Hudbě je podřízeno vše. Dokonale ji podtrhuje perfektní kamera a přirozená počítačová realita závěrečných scén. Díky strhující hudbě filmu odpustíte i sázku na osvědčené dramaturgické postupy a mainstreamovou cestu. Stejně tak určitá povrchnost filmu je odpuštěna a pompéznost hudby i filmu si diváky velmi snadno přemluví k svému jazyku. Trochu delší stopáž je v tomto případě vítána a díky nekončícímu seznamu hitů skupiny Queen budete chtít víc, nejen malý přídavek nakonec mezi titulky. Bohemian Rhapsody je podívaná podobná rockovému koncertu: velikost, beat, show; nic míň, nic víc. 90 %. ()

Naghavi

Audiovizuální orgasmus...Film jako stvořený pro kinosály a dle kladného přijetí Češi + Slováci evidentně milují Queen, což je samozřejmě dobře...Ve filmu je sice spousta nepřesností, někdy i výmyslů, ale děj a spád to má, pak nakonec ty faily tvůrcům odpustíte...Samotné Live Aid finále je natočeno nádherně a nestydím se, že jsem z toho byl dost naměkko. 3 hvězdičky bych dal za objektivní celek, ale 5* za celkový dojem a zážitek. ()

Ironhead

Části filmu, kde byly písničky od Queen byly výborné, nicméně to není až tak moc zásluha filmařů, ale hudby... kdežto části filmu, kde měl být nějaký děj, byly jak opravdu nablblá telenovela... dialogy přímo strašlivé, plné klišé a patosu, žádná spontánnost, jen jakoby jedna prkenná postava za druhou četla někým třetím napsaný velmi zvláštní projev... prostě těžko uvěřitelný životopis... spíš hodně zromantizovaná a přikrášlená pohádka o Freddiem. ()

halberdier

Postava Freddyho Mercuryho je dosatečně známá a nosná a její životní osudy zajímavé, proto bylo otázka času, kdy se někdo chopí jejího filmového ztvárnění. Nakonec to byl Bryan Singer, který již mnohokrát ukázal, že patří mezi režiserksou elitu. Nicméně musel před koncem natáčení odejít - naštěstí to nejspíš bylo až na samotném závěru natáčení, protože výsledný film tím nijak neutrpěl a Bohemian Rhapsody se tak může zařadit mezi ty nejlepší životopisné filmy. Pro toho, kdo má Queen a jejich písničky rád, byla návštěva kina povinnost a neměli by být zklamaní. Film je plný největších hitů skupiny, lehce je nastíněno jak některé z nich vznikly. Samotné finále ve Wembley je pak třešnička na dortu, které nemůže nechat nikoho v klidu. Pak je tu další trumf - Rami Malek. Na kolik je jeho věrohodnost způsobená tím, že je Freddymu podobný a perfketně si osvojil jeho gesta a na kolik za to může skutečný Malekův herecký výkon může být trochu diskutabilní, nicméně je tahoun celého filmu a v roli legendy je téměř bezchybný. Vizuální stránka je také skvělá (točil to přece Singer) a ostatní herci jsou také víc než padnoucí. Potěší fakt, že je film utnut v tom nejlepším a vyvaroval se možného zobrazení posledních Freddyho dnů a tím i případnému dojení slz. Co mně trochu vadilo byl fakt, že celý film je až příliš uhlazený a nešel víc do hloubky Freddyho bujarého života i za cenu případného snížení přístupnosti.I tak se jeddná o výborný životopisný film, která si jedna z legend 20. století určitě zasloužila. A po dlouhé době jsem v kině zažil, že se tleskalo a dívací vydrželi ve svých sedačkách až do konce titulků. ()

jablonec

Mírné zklamání, po všech těch nadšených reakcích, ale posledních 20 minut na koncertě Live Aid je opravdu fascinující zážitek. Přednost bych dal osobně trochu tvrdší verzi, kterou chtěl Sacha Baron Cohen, který měl hrát původně Freddieho. Tři a půl hvězdiček. ()

tchempi

Jako by někdo natočil mládeži přístupné porno. Vykleštěné, patetické, za hranou neúmyslné parodie (hlavně „edwoodovské“ výkony imitátorů zbylé trojice Queen). Ty dvě hvězdy jsou z milosti. Jedna za Malka, druhá za vystoupení na Live Aid. ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

07.06.2023

Fuqua natočí film o Michaelu Jacksonovi

Fuqua natočí film o Michaelu Jacksonovi

19.01.2023

Režisér Antoine Fuqua (Training Day, Equalizer) zdá se našel novou zálibu v natáčení filmů podle skutečných událostí. Nejprve si to vyzkoušel v otrokářském dramatu Osvobození s Willem Smithem a teď… (viac)