Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockovej skupiny Queen, jej hudby a predovšetkým Freddieho Mercuryho, ktorý svojou tvorbou aj životom vzdoroval všetkým stereotypom, vďaka čomu sa stal jedným z najvýraznejších umelcov svojej doby. Film mapuje raketový vzostup nekonvenčnej skupiny prostredníctvom ich revolučného zvuku a ikonických skladieb ako napr. „We Will Rock You‟, „We Are the Champions‟ alebo práve „Bohemian Rhapsody‟. Ich príbeh začína bleskovým štartom, pokračuje neriadenou životnou špirálou a vrcholí nezabudnuteľným, strhujúcim vystúpením na koncerte Live Aid v roku 1985. Na jeho pódiu Queen v čele s charizmatickým Freddiem predviedli jednu z najväčších show v histórii rocku. Ich hudba bola a stále je obrovskou inšpiráciou pre celý svet. (Cinemart SK)

Rocky88

Film měl dost nevděčnou roli. Každý očekával výborný soundtrack, precizně sestavený scénář a režijní hravost (Singer stále má velké jméno, i když se pár jeho posledních projektů minulo nadšení). Buď tedy mohl pouze splnit vysoká očekávání, nebo zklamat. A kdo věděl o produkčních problémech, především s režisérem Zpěvákem a jeho nahrazením Dexterem Fletcherem, mohl se právem obávat. Na filmu to naštěstí není moc poznat (Singer dokončil cca 2/3 filmu). Před Live Aid koncertem sice na chvíli opadne tempo, ale těžko říct, kdo z režisérů to má na svědomí. Jinak se jedná o bezchybnou rockovou jízdu okořeněnou zrodem všem známých hitovek, formováním legendární kapely a především výkonem Ramiho Maleka, který se pohybovým zvyklostem Freddieho dokonale naučil a při Live Aidu ho svými pohyby napodobil tak dokonale, až mohla někomu ukápnout slza nostalgie. Za sebe musím ještě pochválit podobu Gwilyma Lee jako Briana Maye, je mu podobný jak vejce vejci. Film se veze na rockové vlně, přivodí úsměv, lítost, zlost, napětí, nostalgii a na konci vás nejspíš svou energií i zvedne ze sedačky. A samozřejmě je po skončení snímku každému jasné, že svět s jeho smrtí přišel o dokonalý talent. Filmu jsem i vděčný za to, že dokázal širšímu publiku zopakovat vyjímečnost kinozážitku. Týdny narvané kinosály jsem naposledy zažil před 17, 16 a 15 lety, kdy v kinech běžel LOTR. A teď zpět k maratonu písniček od Kvínů. ()

ProNotor

Jednoduše řečeno, výborný, celý film jsem si pošlapoval, pobroukával, občas i zazpíval, sem tam ukápla slza, prostě všechno, co to mělo mít, dojem nejlepší, herecký výkon perfektní, bohužel i negativní dopad AIDS byl ve filmu znát, jestli měl nespočet milenců, tak byl dobrej rozsévač nákazy, mírný odpor to ve mě vzbudilo, ani by mě nesraly ty drogy a životní styl, spíš to, že se připravil o svou budoucnost, ale tak žijeme jen jednou a i za takovou dobu se z Queen stala nesmrtelná legenda díky skvělému zpěvákovi a nesmírně talentovaným hudebníkům. Byl jsem opravdu obohacen o filmový zážitek, určitě si film pustím ještě několikrát. Kdybych měl hodnotit procentuálně, tak bych dal 98%. Prostě pecka. ()

Attta

Queeny mám rád, ale BR je béčkový film který chce kapele vzdát hold, ale já mu to nežeru. Malek se snažil, ale v první polovině filmu jeho totálně přehnaná/ přehraná mimika přidala pár vrásek na tváři mě. Film byl vytvořen pro masu chvilkových pseudo fanoušků, kteří týden po zhlédnutí nebudou na spotify poslouchat nic jiného než Queeny a po týdnu si na ně ani nevzpomenou. A stačila k tomu scéna, kde postavili pár lidí na podium a udělali remake live koncertu, jo a ještě klasické klišé v podobě odmítnutí kapely menežérisem, který si pak trhá vlasy. Víc nudný příběh a nezáživné postavy už tu snad ani nikdo nemohl napsat. Přidávám hvězdu za pěkný paruky a to že kluci se jim vzhledově opravdu podobali. PS: To zdejší hodnocení (momentálně 91%) je slušný bizárek. :) ()

BarryLyndon

Slabota, velká. Mrzí mne, že to nevidí víc lidí. Výprava pěkná a všechno, ani mi nevadí zkratkovitý děj. Ale Rami Malek na úrovni SNL parodie. Hlavně nehraje Freddieho, ale Ramiho Maleko, prostě podivína s komplexama jako snad v každé své roli. Co bylo super, tak herci Taylora a Maye. 5 - 6 / 10 PS: U patetického konce jak všichni zamilovaně koukají na Mercuryho jsem vyloženě řval smíchy. PS2: Těch chyb je tam mraky, Mercury nebyl jediný, kdo chtěl vydat solové album, Taylor vydal dokonce 2, Mary byla bývalá Maye, Queeni normálně koncertovali po rozhádání před Live Aid, Live Aid nedostalo milion za Queenů, ()

bourec

Přiznám se ,že skupinu Queen sem poslouchal okrajově ve svejch patnácti letech,a to spíš jednotlivý skladby,než celý desky.Teď už jedu na jiný vlně.Kdybych měl dnes hodnotit film podle hudby,tak maximálné za tři.Podbízivý,až vlezlý stadiónový písničky,a i když Mercury byl zpěvák jako hrom,tak mě ta hudba na prdel neposadí.Film B.Singera je ovšem skvělej,zvládnutej jak za kamerou,tak i před ní.A i když osudy hvězd jsou povětšinou hodně podobný,a už jsme jich viděli nespočítaně,tak tenhle film patří do nejužší špičky.90%. ()

ad

Pohádkový a lehce kýčovitý syžet, který si je ale své pohádkovosti plně vědom a naplňuje celé dvě hodiny pohodovou atmosférou a nádhernou hudbou. Celek funguje spíš jako zážitková atrakce, než jako film. Ale moc hezky se u toho vypíná a na velikém plátně s dobrým zvukem vás to prostě strhne. Čili nečekaná spokojenost. ()

C0r0ner

Natočené a zahrané to bylo opravdu mistrovsky plus fajn muzika, o tom žádná, a závěrečný koncert také stál za to, nicméně nechápu, proč jsou z toho všichni tak v prdeli... Dobrý film to bezesporu je, ale vrchol žebříčku? To teda ani omylem. Takže sice fajn pokoukání, ale že bych z toho na konci brečel dojetím nebo tak něco, to určitě ne. 80% ()

cubajz

Po pravdě jsem očekával trochu drsnější zobrazení divokých večírků a spousta věcí (třeba ohledně vzniku některých hitů) na mne působila dost idealizovaně. Ale film je úžasné řemeslo a tak výborně pracuje s city, že mi dost často běhal mráz po zádech a na konci jsem měl při poslechu textů písní v kontextu Freddieho smíření se smrtí co dělat, aby mi v kině netekly slzy... ()

dubinak

Tato přefouknutá bublina s X měsíční propagací po celé republice, potažmo celém světě se mi ve finále líbila asi tak, jako každý jiný dobře natočený biografický kousek. Bryan SInger je talent ve výpravě, střihu a filmařině obecně. Divím se sice, že si troufl na tak velké sousto, ale uchopil to, jak je vidět, divácky velice vděčně. Ač je Freddieho osud extrémně smutný, SInger dokázal vyždímat z tohoto příběhu veškerý optimismus, úžasnou rafinovanost a náladu celé této kapely, jež se mi s hudbou přenáší do sluchátek dodnes. Queen byla výjimečná kapela a věřím, že si zasloužila film víc, než kterákoliv jiná a tato pozornost je jí hodna, ovšem ale zase v mém případě platí pravidlo, že co se chválí moc, to se líbí méně. A proto nemůžu říct, že divácky mě to vystřelilo z podoby a zanechalo ve mně týdenní šrámy. Musela bych být sama proti sobě, kdybych dala těch pět jenom proto, že je "dává každý". Každopádně před skutečným Freddiem klobouk dolů a jeho talent není možné vyjádřit nějakými hvězdičkami. ()

Cheeter

Tenhle film je skvělá show pro spoustu lidí a určitě výborně přibližuje atmosféru kolem skupiny Queen. Nicméně ta show, a to mistrně zpracovaná, zůstává hlavním obsahem filmu. A to je mě trochu limitující, byl bych radši, kdyby tam nějaký přesah. Jinak všechno ostatní po technické stránce je víc než dobře zpracováno, nejde říct ani popel. ()

Gaaron

Hrozně šablonovité až nudné kdykoli nehraje hudba, což je naštěstí minimum stopáže. Protože co dokáže libovolný tón od Queen asi netřeba rozepisovat. Malek oscarový, finále na Live Aid fenomenální. Mnohem větší zážitek by ovšem byl jít zase jednou do kina na Live in Budapest. Akorát by to rozhodně chtělo ten Dolby Atmos. ()

necisty

Byli to nejlepší kapela a nejlepší zpěvák všech dob, ale není to nejlepší film všech dob. Jen je to tak dobře natočené, že jsem tomu nemohl nedat plný počet, jako asi všichni tady. Stejně jako jejich hudbu má rád téměř každý, i tento film bude mít téměř každý rád. Skvostně zahrané, škoda, že to nedokázal i zazpívat. To ovšem nikdo nedokáže. ... CC Flora ()

tormento

...a potom idete z kina,sadnete si do auta a zapne sa radio. A tie sračky...musite ho vypnúť. V aute je až domov úplne ticho, ale tebe a priateľke znie v hlave iba Love of my life. Asi som staromódny... ()

Pajky3

Portsmouth, 15.11.2018 Ano, zvěsti nelhaly a Bohemian Rhapsody je jeden z nejlepších filmů, co jsem za poslední dobu viděl a můj favorit na letošní Oskary. Rami Malek je v roli Freddieho dokonalej a v podstatě nemám, co bych vytknul. Vůbec mi nevadí, že pár detailů bylo přizpůsobeno filmu, přeci jen nejde o dokument a hlavně nijak výrazně nemění skutečnost. Navíc závěrečný koncert byl něco úžasného, tak intenzivní zážitek si z kina už dlouho nepamatuju. Neměl jsem pochybnosti o tom, že hudba bude skvělá, ale tady se víceméně povedlo úplně všechno. Okamžitě bych se chtěl podívat na záznam Live Aid, protože jestli tam i ostatní podávali stejné výkony jako Queen, tak to musel být neskutečný zážitek. Jen nečekejte žádnou kontroverzi, je vidět, že na tom spolupracovali žijící členi Queen a tak je všechno takový uhlazený. ()

Juto

Som trošku zmätený, lebo som čakal výnimočný film. Čo si myslím, že nie je. Film Bohemian Rhapsody je výborný, ale niečo tomu chýbalo možno lepšía prvá tretina filmu, ktorá má až nudila. Áno uznávam, že možno to je moja chýba, lebo som film porovnával s filmom ,,Zrodila sa hviezda" s ktorého som bol nadšený. Možno zmením názor, keď si film pozriem druhý krát. Aby som nezabudol herec Rami Malek hrá nadpriemerne. Ale doporučujem film vidieť v kine. Musím uznať, že na konci filmu som mal husiu kožu. 7/10 ()

pakobylka

Nesmírně emotivní, stoprocentně rebelské a přitom neskutečně pokorné ... nabité energií, která má svůj vlastní zdroj, tudíž je absolutně nezávislá. A kde začíná a kde končí pravda ? Co na tom záleží ! Queen a Freddie ... Freddie a Queen. Prostě jen tak přišli a vypálili "díru do nebe". A přitom zasáhli mnohá srdce. ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

07.06.2023

Fuqua natočí film o Michaelu Jacksonovi

Fuqua natočí film o Michaelu Jacksonovi

19.01.2023

Režisér Antoine Fuqua (Training Day, Equalizer) zdá se našel novou zálibu v natáčení filmů podle skutečných událostí. Nejprve si to vyzkoušel v otrokářském dramatu Osvobození s Willem Smithem a teď… (viac)