Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockovej skupiny Queen, jej hudby a predovšetkým Freddieho Mercuryho, ktorý svojou tvorbou aj životom vzdoroval všetkým stereotypom, vďaka čomu sa stal jedným z najvýraznejších umelcov svojej doby. Film mapuje raketový vzostup nekonvenčnej skupiny prostredníctvom ich revolučného zvuku a ikonických skladieb ako napr. „We Will Rock You‟, „We Are the Champions‟ alebo práve „Bohemian Rhapsody‟. Ich príbeh začína bleskovým štartom, pokračuje neriadenou životnou špirálou a vrcholí nezabudnuteľným, strhujúcim vystúpením na koncerte Live Aid v roku 1985. Na jeho pódiu Queen v čele s charizmatickým Freddiem predviedli jednu z najväčších show v histórii rocku. Ich hudba bola a stále je obrovskou inšpiráciou pre celý svet. (Cinemart SK)

Dwayne47

theatralna ceresnicka , jeden z top filmov co sa týka takehoto hudobneho zanru, bolo to zaujmave, emocne, stavnate... a fajn ze tych homosexualnych ,,chvil'' tam bolo malicko cize to neposobilo az tak rusivo , na 2,5m uhlopriecke a audio aparature vypeckovanej naplno to bola velka vychutnavacka. ()

milunech

Toto se stane, když jdete na film, který se vám určitě musí líbit, když se líbil tolika lidem a Malek dostal Oskara....Protože jsem viděla hodně dokumentů o Queen a byly úžasné, čekala jsem něco daleko více a ono ....NIC....Ano, Freddie byl úžasný zpěvák, ale to jsem věděla i před tím a žil tak, jak žil. Podoba Malka byla opravdu jen tak trochu příbuzná a občas jsem se bála, že mu ty umělé zuby vypadnou. Na konci jsem byla nejvíce zklamaná, že je konec...protože jsem pořád čekala ještě něco. Něco, co by mne rozbrečelo nebo rozesmálo a nedočkala jsem se. Podruhé to vidět nemusím, pustím si raději nějaký dokument . ()

Matdodo

Asi se na mě ted' většina fanoušků tohoto díla bude zlobit,ale já si prostě nemůžu pomoct,musí to ven.Ikonická kapela Queen byla v mém dospívajícím věku nedostižný vzor a ikona,to bezesporu.Tento film nám ji měl přiblížit v celé své kráse, ale...nestalo se.Zatímco u kytaristy a basáka je vizuální podoba,chování i osobnost téměř totožná s originálem,tak u bicmena jsem na vážkách,a Ramiho coby Freddieho by strčil do kapsy kdejaký dvojník napodobitel vystupující na estrádách,včetně původně zvažovaného Saši Barona Cohena. A ta rádoby biografie?...o té se radši ani nebudu zmiňovat,snad jen že by Fred koukal,jak byl vlastně hodnej a bezproblémovej člověk :-) Ale muzika super,to ano! Za mě slabé dvě hvězdičky. ()

macherano

Vsetko bolo super naozaj ako keby zo zakulisia len mi tam chyba ten koniec zial aj ten pad tych poslednych 6 rokov ukazali ten vrchol ale chcelo to vidiet aj ten pad ()

viking515

Film s neuveriteľnou výpravou a uveriteľnými výkonmi hercov a kvalitnou hudbou zarazí diváka do sedadla. Je naozaj unikátne a obdivuhodné, keď vďaka filmu zažívame comeback v počúvateľnosti Queenu ()

EYO EYO

keď som uvidel hodnotenia na tento film tak som nemohol uveriť že to môže byť až také dobré a hneď sa to umiestniť do top 10-tky ale uveril som ,nikdy nezmením názor na to že hudba 80-tých a 90-tých rokov je ta najlepšia ,ten film je bez chýb a vidno že si scenáristi dali prácu s každým detailom a do hlavnej roli freedieho nemohli vybrať nikoho iného než Ramiho Maleka pretože by mi tam nikto iný nepasoval a totálne chápem prečo dostal oscara ,pretože do tohto filmu dal celé svoje srdce a jeho herecké výkony boli dokonale , a ten záver bol topoví ,kamera a kvalita na jednotku ,scenar na jednotku ,práca režisera na jednotku... Proste všetko bolo top a dosť ľutujem že som na tom nebol v kine lebo predsa by som mal ešte väčší zážitok /100% ()

KcarlosK

Rami zaslouženě Oscar, ovšem to je asi tak všechno. Film je až trapně korektní a navíc spousta věcí neodpovídá skutečnosti. Tak k čemu to jako bylo? Písničky si můžu pustit přímo od Pana Show. ()

newk

Za mě dobrý, akorát jsem čekal, že když se píše životopisný, tak se něco dozvím, dostanu se pod kůži Fredymu a ejhle, ono tam vlastně vůbec nic nebylo. Že zemřel na pohlavní nemoc, protože šel po všem co má tep, ví i moje nenarozené děti. Takže za mě moc super udělaný vzpomínkový film a 4 hvězdy. ()

Ubi123

Po zhliadnutí tohto filmu mám zmiešané pocity. Bol ten film dokonalý alebo to bolo len pokus o komerčné spracovanie životopisu veľmi slávneho a perfektného speváka, ktorého budú poznať ešte deti našich detí. Podľa môjho názoru Rami Malek podal výkon hodný ocenení, ale ostatní pôsobili miestami ako len akýsi dobrý herci čo si prišli zahrať vo filme o človeku, ktorý toho dokázal pre hudbu veľa. Veľmi prekvapivo sa toho ale ujal nie príliš známy štáb a vypustil filmovú bombu tohto roka a celkový dojem bol skvelý preto hodnotím na plný počet 5*aj keď som bol na vážkach, ale skvelá hudba a nezabudnuteľný Freddy (Rami) sa zapíšu vždy do našich sŕdc. ()

hovnocuc

Je mi líto, víc než tři hvězdy dát nemůžu. Řemeslně je to zpracovaný dobře, herci podávaj slušnej výkon, jejich vizuální/pohybová podobnost je obdivuhodná (ty Freddieho zuby jsou trochu přepálený, ale u Briana Maye jsem si chvílema pomalu nebyl jist, jestli to neni původní prostřih), úžasnej duch tý doby na člověka dejchne a Mercuryho pozitivní pocity i chmurný démony dokážou diváka osedlat. K tomu úžasná muzika a živelně prezentovaný showmanství, který donutěj i hudebního analfabeta poklepávat nohou. ALE...popravdě mě naprosto znechutilo překrucování reality. Chápu, že tvůrce má licenci si něco přimyslet, tu a tam něco upravit, přidat omáčku... jenže tady se jedná o naprosto fatální ohnutí skutečnosti a nadto ještě účelově vedoucí k dost nesmyslnýmu závěru, kterej v živote Mercuryho a Queen žádnym závěrem nebyl. Dokážu akceptovat, že situace jako je vstup Mercuryho do kapely, nebo seznámení se s jeho životní partnerkou, film zobrazuje přibarveně, protože samy o sobě jsou (jako obyčejně podobný životní situace) na atraktivní filmový zobrazení moc plochý. Ale udělat z vystoupení ve Wembley (jakkoliv patří ke skutečně mimořádnejm) výsledek jejich uměleckýho a mentálního vypětí po rozpadu skupiny a několikaletý herní pauze (uplněj nesmysl) vytuněnej chmurno-apokalyptickym vědomim o Mercuryho nemoci (o který se on sám se ve skutečnosti dozvěděl o cca dva roky pozdějš a členové kapely si na tu informaci počkali ještě dýl), to je podle mýho přes čáru umělecký volnosti. Jak paradoxní, když snímek dělá z herců fotokopie zobrazovanejch osob a při prezentaci finálního vystoupení snad kopíruje i přesnou polohu kabeláže na pódiu. Je to škoda, protože osudy Queenů a Freddieho samotnýho jsou nadmíru zajímavý i bez toho, aby se musely takhle překrucovat. A pokud jim šlo o patetickej a slzotvornej závěr, stačilo neskončit tam, kde to neskončilo a pokračovat dál. Škoda...našlápnuto měli dobře, pak jakoby zjistili, že by film byl moc dlouhej a začali dumat, jak dojít do finále dřív... ()

BigJohn02

Muzika Queenů byla vždycky stylově nevyhraněná, a tak zasáhla opravdu široké spektrum posluchačů, takže úspěch filmu byl zaručený dopředu. Kapela si bohužel pohlídala celkové vyznění tak, aby Freddie byl sice zlobivý chlapec, který málem zlikvidoval kapelu, ale naštěstí rychlé šípy (ostatní tři) ho vzaly na milost. Jeho milostné eskapády, při kterých zřejmě nakazil víc lidí než ebola, film naprosto pomíjí... Hudba je skvělá, ale největší problém pro mě je srovnání Freddieho a Ramiho - Rami se sice skvěle naučil všechna gesta a postoje, ale vykulená veverka se prostě charismatickému Freddiemu s jeho mohutnými lícními kostmi prostě neblíží ani zdaleka. Je fajn mít v bonusech na BR celý set na Live Aid, ale není vlastně proč na to koukat, když si můžu pustit originál.... ()

tompolicky

No do p.r.d.e.l.e !!! Ač tento žánr filmů, vlastně ani kapela Queen a její tvorba nejsou šálek mého filmového kafíčka, pustil jsem si jej a druhý den ještě jednou... Výtečné, výtečné, výtečné,...když jsem po filmu ( asi jako většina z nás ) na jůtůbu sledoval závěrečnou scénu z koncertu AID live v originále, úplně mě mrazilo a naskakovala husí kůže na zádech a to z dokonalosti, preciznosti se kterou toto bylo natočeno... je to v podstatě dokonalé zrcadlo původního koncertu, to beru jako velmi pozitivní, protože pokud je takto natočená scéna v podstatě originálem, pak se pro mě, jako pro diváka stává film uvěřitelný a realistický jako celek, že se vše prostě takto odehrálo, nebo se děj filmu realitě velmi přibližoval...O pěveckém umu hlavního hrdiny asi nebude potřeba polemizovat,...dokonalá kopie, co do vzhledu to do hlasu - nechápu... Film je opravdovou oslavou jedné z nejslavnějších skupin 80tých let, určitě jsem ase ani vteřinu nenudil a ty dvě hodinky mi nakonec utekly až mi bylo smutno, jakoby fil trval 80minut... Za mě je toto nejlepší film ve svém žánru a jeden z deseti nejlepších filmů vůbec... Ocenění Oscarem muselo proběhnout, to si Ramek a všichni okolo něj plně zaslouží. Tleskám!!! ()

sad12

Zase film, kde moje pocity jsou pravým opakem toho, co všichni o tom filmu říkají. Jde o předraženou reklamu na skupinu Queen. Jako by mi ten film předčítal co nejrychleji článek z Wikipedie. Film ve mě nevytvořil žádný vztah k postavám. Kamera je dle mého názoru též katastrofa. Každá vteřina sledování filmu byla pro mě utrpením. Nechápu co na tomhle odpadu všichni vidí. Možná je to oblíbené jenom kvůli názvu. Tenhle film ve mě vytvořil odpor ke Queen. S přimhouřením oka 2/10 (*) ()

Matrix44

Pekný film a dal by som možno aj 5 hviezdičiek, ale strašne mi tam vadil Rami Malek, ktorý sa jednak na Freddiho veľmi nepodobal, či už postavou, alebo príšerne vypulenými očami, ale čo mi vadilo najviac, to ako tie scény prehrával! Videl som pár videí s Freddiem Mercurym, a nikde sa nesprával tak afektovane a šialene ako to vo filme prehrával Rami Malek. Mohlo to byť za 5 hviezdičiek keby tam Rami Malek nehral :( ()

PMU

No.. co k tomu.. V první hodině mě film moc nebavil. Ale druhá půlka mě dostala naprosto. Hity od Queen znám od dětství a toto mi je opět připomnělo. Dle mého názoru si je ve filmu nejpodobnější Brian May. Emoce na konci skvělé. ()

allthistime

2 výtky: 1. Biografické nepřesnosti a 2. Přehnaný Malekův předkus, který působí dost rušivě...ale protože Fredieho miluju, tak mhouřím oči ()

Gilmak

Tento film se na mě valil ze všech stran. Všude a od každého jsem slyšel, jak je to úžasný film, jak brečel, jak prakticky mohl po zhlédnutí filmu na to jít znovu a to je zřejmě problém v mém hodnocení. Očekával jsem příliš. Film ždíme z lidí emoce až do morku kosti a u mě se mu to tak úplně nepovedlo. Malek zahrál úžasně. Konečný Live Aid podtrhává atmosféru té doby a sílu toho příběhu. Queeni jsou pro mě symbol převratné hudby. 82% ()

Piti23

Queen není můj šálek kávy, ale tento film je prostě vynikající. Zahraných posledních 25 minut je skutečný skvost. Jenom tak dal. ()

Kdo si zahraje Beatles?

Kdo si zahraje Beatles?

včera

Jakmile Sam Mendes (Americká krása, 1917) oznámil, že plánuje v příštích letech natočit filmy o skupině Beatles, šlo rázem o jeden z nejambicióznějších projektů Hollywoodu. Oscarový režisér totiž… (viac)

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě