Deus Irae

Krátkometrážny / Horor
Argentína, 2010, 14 min

Mladou dívku posedlou démonem, o kterou se stará její matka, navštíví trojice mladých exorcistů. Žena je vítá s otevřenou náručí a prosí je o pomoc. Nemá ovšem tušení, že vymítací metody této trojice jsou poněkud svérázné. (korbitch22)

Karamanlis

Povšimnutiahodný argentínsky hororový kraťas, pojednávajúci o posadnutosti démonom a svojráznej forme exorcizmu... Zďaleka sa nejedná o nejaký úsmevný amatérsky pokus, ale o pomerne sofistikovanú záležitosť, disponujúcu kvalitným (a určite nie lacnými) špeciálnymi efektami. Vedel by som si Deus Irae kľudne predstaviť v celovečernej podobe... ()

Caelos

Nemám co vytknout. Parádní triky, parádní kousek, kterému by seděla tak hodina filmu předtím a půl hodina potom:-) Akorát ten otec v brýlích a otkyně vypadaly spíš jako by přišli z metalového koncertu. Nicméně, jsou to přece boží bojovníci, tak podle toho musí vypadat. Líbila se mi práce s detaily, to hlavně, no a taky samozřejmě skvělé masky/triky, třeba ta freska na stropě, maska té holky, i ty ruce byly působivé. Vlastně je to poměrně originální, takový svěží vítr do těch nynějších zatuchlých vod. Tak proč bych tomu nedal pět, vždyť takhle má vypadat horor. ()

Litsarch

"It's preaching time." Od tohoto kraťase by se mohli ostatní učit. Ukázková práce s atmosférou, skvěle zahrané, natočené, s perfektní vizuální a trikovou stránkou. Na případný žánrový celovečerák Pedra se dost těším! ()

corpsy

Nič exkluzívne som nezhliadol. Na krátkometrážny horor to má výborné gore, ale mňa tých niečo viac ako desať minút nudilo. A viac mi to svojim prístupom k látke pripomenulo Carpenterových UPÍROV, ako nejaký film o exorcisme. ()

ledzepfan

Občas by to chtělo šikovnější střih a zamakat na přehlednosti ale jinak je to jeden z nejpovedenějších horrorových kraťasů vůbec. ()

kaylin

Za masky a gore si rozhodně snímek zaslouží vyšší hodnocení, ale bohužel je to to jediné, čím zaujme. Je zde i nějaká ta snaha o vtip, případně určité absurdno, ale nějak se to k tomu nehodí. Efekty výborné, a to stačí. Hlavně, že se nikdo nepouštěl do digitálních triků. To je více než chvályhodné. ()

Dexter1

Áno, na amatérsky počin sa jedná o vizuálne skvelo zvládnutý počin, ktorý dokáže svojou formou skutočne zaujať. Otázka však stojí, či to stačí. Odpoveďou je rázne nie. Dokým sa neukázala trojica s jedným členom, ktorý ma absolútne vyviedol z miery, som to celé dokázal brať. Lenže potom sa zmenilo celé nahliadanie a pravidlá, ktoré robia z exorcisteckého hororu horor sa vytratili a už ma to nebavilo. ()

Mefistofelle

Málokdy se vidí krátkometrážní film s tak skvělými efekty a maskami. Skoro to vypadá jako by to byla scéna vystřižená z hodně parádního vymýtačského filmu. Škoda, že to tak není, protože plnou stopáž by si určitě zasloužilo. ()

Martrix

K tomuto komentáři uživatele verbala není co dodat :o)) verbal: "Na stropě visí pekelná kunda, z pod postele vyčuhují pařáty, posedlá holčička je hnusná jako cikánské hračky a exorcisté se s tím moc neserou! A nejlepším vymítacím prostředkem je padesáticentimetrová mačeta! Rodrigézi čichej, takhle bych se hněval klidně celý den!!" ()

bartias

Dobře využitý námět, povedený scénář, přesvědčiví herci, uspokojivé vizuální zpracování, slušná pointa. Ďábel se dá zjevně dobře vymýtat i v krátce střižené polo profesionální podobě. 7/10 ()

Forsberg11

Argentínsky Konstantine, ktorý nedesí a aj na ploche 13 minút ma dokázal nudiť. Chabý pokus o exor-horor s podarenými maskami a nehercami, ktorí sa v určitých momentoch chovali viac ako smiešne. Nebál som sa ani trochu, ba ani napätie som nepociťoval. Cieľ sa minul účinku...bohužiaľ. A to som čakal absolútnu pecku. ()

reditelka

Masakrální béčko, čekala jsem mnohem víc. Když se objevil na scéně knězův vymítací pomocník v černých brýlích, bylo vymalováno. A to začátek vypadal tak nadějně. ()

J*A*M*A*L

Na další horrorové dílo Pedra Cristianiho jsem se docela těšil, bohužel mě ve finále zklamal asi jako jeho první horrorové video Man in a bag, možná i trošku víc.Porovnávat kvality tímto a Man in bag ani nemusím, protože pro mě to bylo nějak stejně dobré, takže stejně nudné, ale tohle možná trošku víc.Jsem zvědav, zda do budoucna Cristiani něco chystá, ale hlavně ať to už není horror, jinak by to asi dopadlo opět špatně. ()

Rathalos

Deus irae je kratkometrazny hororik s temou exorcizmu na argentinsky sposob,gore a masky super,ale nieco mi tam len predsa chybalo,no aj tak spokojnost...:-) ()

Al44...

Zajímavá filmová jednohubka s tematikou vymítání ďábla - dobrá atmosféra a kvalitní práce maskérů - správně ujeté postavy - bohužel to končí v tom nejlepším. ()

Cheeker

Po prvních čtyřech minutách jsem to chtěl pomalu vypnout, protože to byla tak hrozná nuda. Ale ještěže jsem to neudělal. Něco takovýho už jsem dlouho neviděl. ()